Podarilo sa vám otehotnieť na prvýkrát?

materinaduska
10. okt 2007

ajojte! Som buduca snazilka a xcela by som vediet ako casto a ci je vobec sanca aby sa to podarilo na prvykrat. ☹ Otehotneli ste prirodzene alebo ste tomu pomohli nejakou metodou 😉 dakujem vela stastia a radosti s ratolestami 😀

yonanevi
10. okt 2007

no nam sa to podarilo na prvy krat raz sme vyskusali a ostala som tehotna 😀 😀 ale nie na dlho 😠 ale aspon viem ze mozem hned otehotniet 😀 😀 inac ja odporucam ked sa neda otehotniet chodit na reflexnu masaz 😉

babulina
10. okt 2007

my sme na prvykrat otehotneli, ale s tym ze som mala od lekarky potvrdenu ovu a odporucanie kedy sa presne snazit 🙂

henrieta76
10. okt 2007

ahoj,ja som prvy krat otehotnela po 3 rokoch a jednom mimomaternicovom tehu inseminaciou.o rok po porode som otehotnela hned na prvy krat spontanne.pozri si v snazilkach o prstovej metode.pomahato.drzim palce.

luculka
10. okt 2007

ahoj...nam sa to podarilo na 1x...povedali sme si ze zacneme este pred svadbou...ktorá bola planovaná na 19maja...keby sa náááhodou nedarilo...no a podarilo sa na prvý sup..a na svadbe som uz bola v 11tt 🙂 😉

danona
10. okt 2007

ahooj, aj nám sa to pri ninke podarilo na 1x... 🙂 takže presne viem, že kedy, kde a ako... 😀 😀 😎

ciara55555555
10. okt 2007

Ahoj ,, na prve tehotenstvo sme cakali rok , strasne nervy , tehotenske testy kazdy mesiac neuspesne , a to dlhe cakanie ,,,,,, potom som si zacala merat teplotu [ plodne a neplodne dni ] a skusali sme to nakoniec podla toho a bingo ,,, podarilo sa nam to ,,a teraz po dvoch rokoch to bolo uplne ine , otehotenela som na prvy krat ...... a vobec sme na to nemysleli ,,, stalo sa... moja rada, ak mozem poradit .... nemysliet na to , papat calibrum babyplan ........ a potom uz len hups do toho ......prajem skore otehotnenie

materinaduska
autor
10. okt 2007

luculka, jeeej to je pekne 🙂... ani nie to ze ma nevesta veeelke brusko a problem co na seba ale to ze obox hreje ten pocit ze ix zivot sa spaja dvomi radikalnimi vecami ako svadba a tehotenstvo ☹ aj ja uz xcem !!! 🙂

luculka
10. okt 2007

aj ja som papala babyplan a kyselinu....

materinaduska
autor
10. okt 2007

to mam aj ja aj listovu aj babyplan,beriem to uz dva tyzdne aj ked zaciname od januara.bolo mi povedane ze je dobre uzivat 3 mesiace dopredu 🙂

luculka
10. okt 2007

no ved prave...ani my sme nevedeli kedy sa nam to podari,,tak som chcela vytvorit najlepsie prostredie 😉 😵

weja
10. okt 2007

nam to tiez vyslo na 1x 🙂 nikdy predtym som nemerala BT, neratala plodne dni ani nic ine... len som mala zistene plodne dni podla jonasovej metody. Tak sme to skusili podla toho a... vyslo to 😀
Babyplan som zacala uzivat asi mesiac pred planovanym otehotnenim...

jana3
10. okt 2007

Hlasim, ze aj nam sa to podarilo na prvy krat...

ramzesa
10. okt 2007

No nam sa to tiez asi podarilo na prvykrat 😀 , my sme to nechali na nahodu, bude-nebude. A uz mame dve detusky a nijako velmi sme sa nesnazili 😅 . Su to take nase male prekvapenia 🙂 . Drzim vsetkym snazilkam palce,aby sa coskoro mohli radovat s uzlickami v naruci 😵 😵 😵 .

materinaduska
autor
10. okt 2007

no ked vidim ze sa to da tak hadam sa aj nam podari hned 1.januara 😀

zuzana76
10. okt 2007

aj ja som otehotnela na prvy krat, ale lekar mi robil folikulometriu, pozeral dozrievanie vajicok sonom, no a povedal cez ktore dni sa mame snazit

vavka33
10. okt 2007

my sme si spravili babo,ked sme chceli,manzel sa opytal-chces?ja ze ano a sup ho,nedali sme si pozor a otehotnela som 😉

sloniiicek
10. okt 2007

my sme tiez na prvykrat otehotneli. hned po svadbe. vedela som presne kedy. ale zial nedotiahli sme to do konca. ☹

vavka33
10. okt 2007

Slonicek neboj,dotiahnete nabuduce,ani nam sa to nepodarilo dotiahnut do konca,az ten druhy krat a uz to tu na mna vykrikuje mama.dockas sa 😉

materinaduska
autor
10. okt 2007

zuzana76,to ti spravili na poziadanie alebo sam od seba?a plati sa za to? 😅

materinaduska
autor
10. okt 2007

sloniiicek,to je mi luto ale o to bude to druhe vytuzenejsie. lahko sa to pise ale kazda raz budeme mat to svoje vytuzene mimi 🙂 len treba pevne verit 😉

bettina
10. okt 2007

aj nám sa Eszter podarila na prvý krát, veľmi sme sa tešili 😵 Bettinke to trošku trvalo, ale len asi 3-4 mesiace. 😵

nehetka
10. okt 2007

Ahojte maminy aj buduce maminy! Aj my sa snazime otehoyniet ,ale akosi sa stale nedari ☹ pri prvom som zostala tehotna hned no ja pevne verim ze sa nam to podari 😵 . Pekny dnicek a vela stastia v oplodnovani prajem papa

zuzana76
10. okt 2007

materinaduska, ja platim rocne u lekara 2000 sk, takze on sam mi to navrhol, isla som tam asi 4x - 10DC, potom 12DC, stale este nebola ovulka, potom asi 14DC stale nic, ale vravel nech sa snazime , potom som isla asi az 18DC a uz bolo po ovulke, ale babeno uz bolo v brusku 🙂 , zadarilo sa na 16DC, viem presny datum kedy

myslim, ale ze na tu folikulometriu mas narok aj zadarmo, ak napr nefunguje meranie bazalnej teploty, mas vyssi vek a pod.resp. ked mas ustretoveho lekara urcite

materinaduska
autor
10. okt 2007

🙂 to je pekne ked viete presne kedy. aj si podla toho vypocitali termin porodu, ci si urcili svoje datumi 😒

dorotelka
10. okt 2007

Ahojte, tiež sa nám to podarilo na prvý šup, som v 9. týždni 🙂... Použili sme metódu plodných dní. Ak máte problém s určením plodných dní, dobrým pomocníkom sú "medikalkulačky" na nete. Zadáte si v nich deň poslednej menštruácie, priemernú dĺžku menštruačného cyklu a pekne Vám vypíše dni kedy sa treba snažiť 😉 ... Tak do toho 😉

vavka33
10. okt 2007

folikulometriu musi navrhnut lekar,mne ju navrhol uz davno,este pred prvou dcerkou,tak som tam chodila.
Materinaduska,datumi sa rataju podla menstr.cyklu,no ja som vedela,ze bude zly a mala som svoj,podla otehotnenia a ten vysiel.Takze podla toho menzesoveho som obe dcery 10dni prenasala.
Ja napr.presne viem,kedy mam plodne dni,takze mozme robit deticky,ked chceme,ale nechceme 😀

dorotelka
10. okt 2007

Áno, vavka, väčšina žien sa dostatočne pozná a dokáže odhadnúť správny čas na oplodnenie...

jejke
10. okt 2007

Ahojte, ak sa nedari je tu este lunarny kalendar a podla neho sa da
otehotniet takmer presne kedy prave chcete
aj "splodit chcene pohlavie" dietatka,
ja kebyze sa nedari (lebo to nie je moj pripad) vyskusam asi toto:
http://lunarium.co.uk/jonas.php

mareli
10. okt 2007

nam sa to podarilo asi na 2.krat. lebo uz koncom aprila som vysadila antikocepcny kruzok. v maji nic, a v juni som odchadzala na svadobnu cestu uz ako tehotna 🙂

denka28
10. okt 2007

materinaduska, iba jedna rada, keby sa vam nedaj Boze nedarilo este pred tym ako zacnes mat mensie depky pri menzese chod za gyndosom aby ti pozeral ci mas ovulku, ver mi viem o com hovorim 😉 ale dufam ze to bude hops, a uz si aj tehulka :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre