Podviedli by ste muža, ak by ste s ním nemohli mať dieťa?

dada1171
17. apr 2008

🤐 Je to velmi smutne ,viem ze mozno raz zhorim v pekle ale mam problem otehotniet a kazdy mi vravi aby som skusila s inym muzom.Velmi tuzim po dietati a som s toho smutna lebo,neviem co mam robit.Mozte sa vyjadrit k mojej teme ,bola by som rada keby ste ma odsudili a uprimne mi napisali ci ste to skusili alebo nie.dakujem 🙂 Danka

dicinka1
19. apr 2008

no flos aj moj muzik to robil...pokial som mu nenaznacila,ze aj iny maju zaujem o mna aj o dieta,tak zacal normalne zit....Ja sa priznam mozno by som to urobila,podla okolnosti....no neviem,urcite by sa raz na to prislo...

lenka20
22. apr 2008

dadka ahoj, z tvojho druheho prispevku je situacia uz trocha jasnejsia - nie je to len o dietatku ale aj o samotnom manzelstve, v takomto pripade by som skor riesila otazku co s manzelstvom, najprv si ho musite dat do poriadku, lebo nielen adoptovane dietatko by casom trpelo, ale aj ked sa vam zadari vlastne a neklape vam to teraz, dieta vztahy nevyzehli.... ak vobec rozmyslas o tom, ci podviest manzela alebo byt slobodnou matkou, tak to nie je celkom v poriadku - aj ked chapem, ze sa velmi trapis kvoli tuzbe po babatku....
no dajme tomu, ze manzela podvedies s niekym, vyuzijes svoje plodne dni a neotehotnies... ani na prvykrat, ani na druhy ani na treti...... nikde nie je zarucene ze s niekym inym hned otehotnies aj ked si mozno uplne zdrava.....kolko muzov budes ochotna vyskusat kym sa zadari.... kolko rokov budes muza podvadzat aby si dosiahla co chces.......mozno som pouzila teraz tvrdy priklad, ale aj to sa moze stat, treba s tym pocitat....
no a je viac nez pravdepodobne, ze ak sa ti aj podari otehotniet s niekym inym a utajit to pred manzelom, dozvie sa to najneskor pri porode, kde sa zistuju protilatky a krvna skupina dietata - ak by si chcela taketo nieco utajit tak si musis vyhliadnut milenca s rovnakou krvnou skupinou ako ma tvoj manzel....trocha komplikovane na moj styl a aj tak obycajne pravda vyjde najavo......
a este trocha z ineho sudka - ano, to nie je spravne, ze tvoj manzel nechce ist na SPG, ale kazdy potrebuje cas, niekto aj 7 rokov.... ja som nechcela ist na umele oplodnenie 7 rokov, manzel ma presviedcal, ale nechcel ma nutit, trpezlivo cakal kym sa sama rozhodnem a za tie roky sme sa za dietatkom natrapili obaja az az...neviem, ci by som bola schopna mu rozumiet, keby si bol v tom obdobi nasiel milenku, s ktorou by mal dieta... asi nie.. urcite nie...skus sa na svoj problem pozriet z opacnej strany - ako by sa to pacilo tebe, keby tvoj muz rozmyslal tak ako ty....
neposudzujem ta dadka, len ponukam iny pohlad na vec.drzim palce nech sa vas vztah da znova do poriadku a nech pocatie dietatka mozes riesit otvorene s manzelom, nie je nic lepsie ako moct sa v tazkych casoch a trapeni opriet jeden o druheho.......

emilyz
22. apr 2008

Dada podla mna ste obaja dost mladi na to, aby ste to hned vzdavali, neviem, kolko sa snazite, ale poznam pary, ktore to skusali aj 5 rokov a potom sa podariloPodvadzat svojho muza nema cenu, budes zit v permanentnom klamstve a ked tu pises, ze ste si slubili vernost, tak to znamena v dobrom aj v zlom

sterea
22. apr 2008

Dadi, tak tato myslienka chodila aj mne po rozume. A moj manzel tiez nechcel ist na SPG a zo zaciatku ani nechcel dieta, takze sa to samo natiskalo. Ale cim viac som o tom uvazovala, tym viac som si bola ista ze je to hlupost. Ak partner dieta nechce, je pravdepodobne ze ho nebude chciet ani ked sa narodi , respektive sa k nemu bude stavat odmietavo a to by si nechcela. Takze bud dieta chce a je ochotny preto urobit vsetko alebo ho nechce a vtedy sa snim rozid a najdi si ineho partnera. A co sa tyka toho SPG ja som to riesila mozno hnusne ultimatom, pojdes alebo od teba odchadzam, dokonca som mu vykricala ze ho podvediem ak to neurobi, lebo dieta naozaj chcem a ak ho ty nechces nema zmysela aby sme spolu nadalej zili ak sa nevieme zhodnut v tak dolezitej otazke. Aspon som tym donutila partnera sa nad celou vecou seriozne zamysliet, aspon si aj on ujasnil co od zivota naozaj chce. Samozrejme nakoniec partner na vysetrenie siel aj ked si predtym neodpustil hadku a spraval sa ako by mu ho tam mali odrezat 😀 . Teraz chodi na SPG bezne a bez problemov , este mi povie ze si pri tom aspon dobre urobi , haha 😅 .
Mam kamaratku , ktorej manzel tiez odmietal ist na SPG lebo bol presvedceny ze je neplodny, a ked ho pod hrozbou donutila a vyslo najavo ze je zdravy, tak bol na to taky hrdy ze ju skoro useksoval a tym ze sa uvolnil, opadol z neho stres tak sa im babo zadarilo. samozrejme ak by vyslo najavo ze partner nema ziadne spermie, ani tolko aby ste mohli podstupit IVF+ICSI tak by som zvazila radsej darovane spermie, v najhorsom pripade adopciu. Ale hlavne si vy aj partner ujasnite co od zivota naozaj chcete.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre