Podviedli by ste muža, ak by ste s ním nemohli mať dieťa?

dada1171
17. apr 2008

🤐 Je to velmi smutne ,viem ze mozno raz zhorim v pekle ale mam problem otehotniet a kazdy mi vravi aby som skusila s inym muzom.Velmi tuzim po dietati a som s toho smutna lebo,neviem co mam robit.Mozte sa vyjadrit k mojej teme ,bola by som rada keby ste ma odsudili a uprimne mi napisali ci ste to skusili alebo nie.dakujem 🙂 Danka

vladkaz1
17. apr 2008

No, ale my možeme len hadať v com je problem prečo nechce ísť...

esci
17. apr 2008

julietka-suhlasim, darcovske spermie z IVF, ved to je tiez " s inym muzom ", ale zena nemusi podviest, aj ked viem pochopit hocake myslienky, ked zena chce dieta. Boze, urcite aj vy, ale ja som tak strasne chcela deti..odkedy som bola male dievca, snivala som o nich, a prisli lahko, neviem, ake to je, kebyze chcem dieta dlhoooo a nic. 😔

dadi, kolko mas rokov, ak sa mozem opytat? Inak drzim palce a aj muza chapem, lebo oni sa tiez boja pocut, ze by chyba mohla byt v nich, ved muz nechce v nicom zlyhat...ale samozrejme by mal na to vysetrenie ist,kvoli tebe.

peja
17. apr 2008

... a spermie sa znehodnocuju aj pri sedavom zamestnani, prehrievaju sa a pritom potrebuju chladnejsie prostredie, preto su semenniky "mimo" tela, nie ako zenske vajecniky 😉

podvedenim s inym muzom by som to nikdy neriesila, ale keby tvrdohlavo odmietal vysetrenia, asi by som sa zamyslela nad tym, ci mi stoji vobec za to, zostavat s takym chlapom ... Ale som rada, ze takyto problem riesit nemusim, moj manzel s tym nema absolutne ziaden problem, sam sa pytal na kontrolne spermiogramy...

drzim palce 😉

ell7
17. apr 2008

jednoznačne nie!!! Su aj ine sposoby a ty budes mat ciste svedomie.

julietka
17. apr 2008

mne moj drahy, v den ked sa dozvel, ze nemoze mat deti povedal aby sme sa rozisli, aby sme isli kazdy svojou cestou. Nikdy na ten silny okamih nezabudnem do konca zivota. Bolo to ako keby ma zasiahol smrtelny blesk. Ale o to viac sa upevnil nas vztah a ja som si uvedomila ze ho naozaj velmi moc lubim a je mi prednejsi ako mat dieta.
Takze darovane spermie to istia, ak nie pojdeme do darovanych embrii. V poslednom rade adopcia, ale verim z tak daleko nestihneme prist 😉

pikha
17. apr 2008

dada, obavam sa ze toto nikto za teba nevyriesi.. ani ked ti tu budeme moralizovat, ani ked ti povieme chod do toho. to sa musis seba spytat, kam az si ochotna ist v tolerancii tej partnerovej neochoty. Ak ty si v poriadku, a on vysetrenia odmieta, mala by si sa skor zamysliet ci je vyhodou zostavat s muzom, ktory zatvara oci pred tak zavaznym problemom ako je vasa neplodnost po dobu 7 rokov.. uprimne poviem, obdivujem tvoju trpezlivost. Ak si myslis, ze ti tato.. nebojim sa to nazvat zivotna loz, pomoze k stastiu, skus. Ale ak sa raz manzel dozvie, ze ho cely zivot klames a dieta nie je jeho - a on sa to skor ci neskor dozvie.. uvedomujes si, ako sa k vam asi zachova? ake to moze mat nasledky, nie pre teba - lebo ty si si to vybrala - ale pre to dieta? zvaz si, ci je tvoja tuzba po dietati hodna tohto kroku. Skus sa s manzelom otvorene porozpravat co ti beha hlavou, ste spolu sedem rokov, urcite najdete cestu ako z toho von.. a ak nebude ochotny veci riesit ani sa o tom bavit, mozno je nacase poobzerat sa po niekom, kto by sa na spolocne problemy dival ustretovejsie. Drzim palce!!

bianka30
17. apr 2008

dada, som veeeelmi zvedava na tvoju reakciu alebo postup. prosim ta napis.. myslim ze baby pisu velmi rozumne...

vladkaz1
18. apr 2008

aj ja som zvedava Dadka napis nam ako sa mementalne citis po radach.

fedra
18. apr 2008

no teda ... vies my sa tiez snazime o babatko uz dlhu dobu. Ale problem je na mojej strane, manzel je v poriadku. Celu dobu stoji pri mne a podporuje ma. Neviem si predstavit, ze ak by mal problem on, ja by som isla za inym. Ved sme manzelia a ja chcem dieta s muzom ktoreho som si vzala a ktoreho lubim ...

takyna
18. apr 2008

ahoj dada, aj môj muž dosť dlhú dobu odmietal niečo riešiť cez IVF-je chlap, majú iné myslenie ako my, ja by som ho za to neodsudzovala, tažko si viedia priznať, ak by bol problém na ich strane, že zlihávajú ako chlapi, myslím tým v čisto mužskom smere, nemusia byť zlý manželia, dokonca milujú deti, ale samotný fakt niekde ísť odniesť spermiogram, je pre nich niečo také nepochopitelné, ako keby sme ich nútili aby išli za nás rodiť 😵 , preto treba ísť na nich pomaly , a s rozumom, a hlavne oni musia dvojsť do štátia , že sú pripravený mať DIEŤA, a to niekedy dlho trvá aj takých 7-rokov ako u vás 🙂 , a teraz tu nekeciam do vetra viem, o čom hovorím, a čo sa týka tej nevery, žiadna žena otvorene neprizná, že by bola schoopná mať dieťa s milencom a popri tom žiť s vlastným mužom, to sme my ženy, a druhá vec je že nie všetky sme rovnaké a vec svedomia je u každej z nás iná, ale vieme zo života, že nejeden neplodný pár , čo po čase počal, mal v tom zásluhu aj gynekológ a netýkalo sa to iba liekov a liečenia 😎 , ale ja osobne by som ti neodporúčala mať dieťa s iným mužom, nestálo by ti to za to ak svojho muža miluješ a chceš s ním žiť, svedomie by ťa určite dobehlo 🙂

dada1171
autor
18. apr 2008

Ahojte dievcata,tak ja vam velmi pekne dakujem,za vase navrhy a rady.Vsetky pisete,ze by ste nepodviedli svojho manzela pre dieta po ktorom tuzite.Je mi luto,ze prave len mna to napadlo.Ale niesom stastna lebo v poslednom case nejde len o dieta ale aj o to,ze sa kumne sprava zle.Je velmi nervozny a uz si ma prestal vazit.Mam 28rokov a on ma 26 rokov.Ja
mam probemi lebo mam myom ale idem podstupit operaciiu a lekarka mi povedala,ze by nebol problem ani ked mam ten myom ,takze som zufala.Rozmyslali sme o adopcii ale on nieje rozhodny a mam strach ,ze po case by trpelo to adoptovane dieta a dieta predsa nieje hracka,ktoru odhodim.Vsetky pisete to iste ale ani jedna ste sa nezamysleli ako je mne,a aka je silna tuzba byt matkou aj za cenu byt slobodnou matkou.a nechat muze ,ktory sa sprava tak ako sa sprava.Mate pravdu slubyli sme si vernost ale rozmyslali ste ci aj muzi beru svoju prisahu tak ako mi zeny???Dakujem vsetkym za odpovede a ze vobec ste take verne svojim manzelom patri vam velka poklona ,ste mile.Dakujem

cicuska
18. apr 2008

dada ano mas pravdu ze na pocity zeny sa az tak velmi velky ohlad neberie a s vernostou chlapov je to dost otazne. Ja som sa s tym svojim niekolkokrat na tuto temu rozpravala a sam sa mi priznal ze chlapi su v tomto smere strasne promiskuitni a nemaju problem sa s hociakou babou vychrapat (no napisala som to dost naturalisticky ze?) oni to beru len ako nejaky "ukon" ako napr vysmrkanie nosa 😠 a co je podstatne nikdy sa tak citovo neviazu ako mi zeny a preto to bez problemov spravia. My zeny ale mame v tomto smere vacsiu dilemu lebo chceme aj lasku v prvom rade a pochopenie a potom to povazujeme ozaj ako zradu partnera
Ale pravdou zasa je ze v prvom rade musi fungovat vztah akotaky a potomsa mozu riesit dalsie veci a v tom mas naozaj pravdu, aby na to nedoplatilo dietatko

lenka2008
18. apr 2008

dada, ahoj, neboj sa, kazdu zenu napadla aj ta otazka, na ktoru sa pytas. A myslim si, ze urcite by tu nebolo tolko jednoznacnych odpovedi, ze by svojho manzela nepodviedli, pokial by nehrozilo, ze muz to zisti. No a dalsia vec - vas samotny vztah. Ako si naznacila, jeho spravanie sa ti nepozdava - to uz je ina kapitola... Myom je neprijemna vec, ale mozno po operacii otehotnies a nezbadas ako. Najskor by si mala vyriesit tu operaciu, a potom uvidis, co prinesie zivot. Lekarka moze tvrdit, ze myom nemusi branit tehotenstvu, ale isto to nevie nik. A snaz sa svojho draheho presvedcit na spermiogram, ved na tom nic neprijemne pre neho nie je 🙂 Jedine, mozno, ten strach, ze je neplodny. A ked budes mat vsetky fakty jasne - uvidis dalej. drzim palce

lenka2008
18. apr 2008

no ty brdo, to vysmrkanie nosa a utrapy s umelym oplodnenim... to mi fakt nejde dokopy. My tiez mame problemy - ved preto som bola na IVF, ale v zivote by tam nikto nedostal, ak by som mala promiskuitneho partnera. A absolutne nesuhlasim, ze chlapi sa citovo neviazu a beru to ako "ukon"... taky nazor nemaju VSETCI muzi pausalne, ale jednotlivci - mozes verit skusenej skoro 40 cke 🙂

cicuska
18. apr 2008

lani ved to jasne ze nie pausalne samozrejme zavisi od kadecoho keby ozaj boli vsetci taki tak dakujem pekne 😉

dada1171
autor
18. apr 2008

Dakujem 🙂 ,viete ja som tak zufala,ze clovek v zufalosti by spravyl cokolvek a ja tuzim po dietatku a viem ,ze mi jedna noc nic neda a mozno ani druha ani tretia ale preco neneskusit.moje biologiceke hodiny tykaju a ja nemam prekoho zit ani oci otvorit.Trapim sa a zivot mi uteka pomedzi prsty. ☹ ☹ ☹

lenka2008
18. apr 2008

sorry, ja som to tak pochopila, lebo si mala debatu s muzom, a on to vyslovil. 🙂

cicuska
18. apr 2008

no nie nie asi som to dobre nenapisala a uz vobec to nechcem porovnavat s IVF to sa naozaj neda porovnat. Hoci poznam napr chlapov ktori vedia ze nemozu splodit dieta tak si zahnu s kadejakou pipinkou 😒

lenka2008
18. apr 2008

dadka, kolko mas rokov? prosiiim ta, nic ti neuteka... pekne muza na spermiogram, ty daj prec ten myom - hned bude vsetko jasnejsie 😉

cicuska
18. apr 2008

ano ano netreba sa hned za inym, mozno horsim nestastim 😉

bambi7
18. apr 2008

ahoj dada ja osobne by som svojho muzika nepodviedla. 2krat sme prisli o babo ale stale stojime pri sebe a velmi ma podporuje,si v inej situacii tak sa nam lahko radi lebo len sama vies co vsetko medzi vami je.no neviem ja by som tiez najprv vyriesila tu operaciu a potom uvidis co dalej .dobre viem co je to tuzba po malinkom uzlicku,tak sa nevzdavaj ,pises ze mas 28 r.si stale mlada zena.viem ,ze ked ma clovek depku vsetko sa mu zda cierne.nikdy nevies mozno po operacii sa vsetko otoci a budes mamina tak drzim palce.

pikha
18. apr 2008

dadka, tvoj posledny prispevok hovori za vsetko.. ak mas pocit ze nemas pre koho zit a ze ti zivot uteka pomedzi prsty, tak s tym nieco treba robit, lebo zivot leti velmi rychlo. Ak chces byt slobodna mamina to je ina vec, ale zahnut manzelovi a cudzie dieta vydavat za jeho..no, neviem ci je to zrovna dobry napad, pre nikoho z vas troch. A vidis, ty si ochotna ist na operaciu, a chalan ani len vysetrenia..po siedmych rokoch 😅 kde je tu vyrovnany pomer zaujmov? Nevera toto proste neriesi, a nemam vobec teraz na mysli moralne hladisko.. tvoj manzel nema zaujem, pises ze si ta nevazi, ze je na teba nervozny a ze uvazujes byt slobodnou matkou a nechat ho tak. No a preco nie?

poleva
18. apr 2008

ja nikdy...svjho manžela milujem 😵

tinika
18. apr 2008

dadka suhlasim s pikha, ak po takej dlhej dobe tvoj manzel neurobi pre teba ani toľko, aby išiel na to vyšetrenie, tak to potom radšej preč od neho. My tiež chceme babo a zatiaľ sa nam nedari, ale ešte to nie je take hrozne, tak snaď budeš aj ty raz šťastná

chruminka
18. apr 2008

dadka ja ti drzim palceky pri akomkolvek rozhodnuti....len ty vies ako to medzi vami naozaj je ....a ak sa momentalne citis zviazana a niekto ta taha dolu tak musis to "lano" prestrihnut skor ako ta stiahne na dno!
Drzim palce.

bubadlo27
18. apr 2008

ahojte, muslim ze nie je riesenie podviest manzela s inym a nedajboze zostat tehotna 😒
ja viem ono sa to lahko pise, ale ked to clovek nezazil a neprezil si podobnu situaciu, tak len tazko pochopi tvoju situacii ☹
len by ma zaujimalo, ze ci by on prijal to dieta, po ktorom ty tak tuzis, aj ked by si mu nepovedala, ze nie je jeho 😖
myslim, ze problem je niekde inde, mozno sa este neciti na rolu otca, kedze ako pises ste sa brali ked on mal 19 a myslim ze u chlapa je to strasne malo 😖

gretka1
18. apr 2008

Ahoj dada, ja by som ti chcela len povedat,ze dieta nie je vychodisko v krize vo vztahu. Pokial vam to neklape uz teraz,dieta to nevyriesi.Najskor by si mala zapracovat na vztahu.Ak je vas vztah pevny a mate rovnaky ciel,t.j. splodit vlastne babo,tak aj manzel musi preto nieco spravit.Ty sa nemozes z neplodnosti obvinovat,pokial nevies ako je to na tom tvoj manzel.Pokial nema zaujem pre to nic urobit,tak treba vas vztah zvazit.No neverou nic nevyriesis.Kde je napisane,ze s milencom ti to vyjde? Ak by manzel odhalil tvoju neveru a jej "nasledky" myslis ze by s tebou zostal? To to nie otazka na tento tyzden,ale je to na cely zivot,tak zvaz ci mas to svedomie s tym cely zivot zit.....
Drzim Ti palce,aby si ste vyriesili k spokojnosti. 🙂

alexandra
18. apr 2008

Ak odmieta vysetrenie, zrejme si musi byt vedomy, ze problem moze byt v nom a odmieta si to priznat. Alebo vie, ze deti mat nemoze a toto je sposob, ako ich nemat a nemsuiet Ti to povedat do oci. V tom pripade vies si zrejme predstavit, ako by to vyzeralo, keby si otehotnela.. Ja by som vsak podobne ako pikha nedokazala zit s muzom, ktory nie je ochotny ani ist na vysetrenie a radsej ma necha trapit.. 😔

jasna
18. apr 2008

mila dadka
- ked nechce ist na spermiogram, skus ho ukecat aspon na to, ze mu pojdes vziat do CAR napr. Helios kelimok, odber vykona doma, na hoteli atd..-proste nech je to do 1/2 hod. od CAR a len to tam zanesie...je to normalne, vela muzov ma proste odpor k tomu, aby sa "odoberali" 😀 niekde v centre. len to ma podmienku, ze to musi doniest on.Rovno sa moze dohodnut ze ak tam vo vzorke nieco je- nech to zamrazia - a ma pokoj!!!
uz len par podpisov, suhlasov a ZIADNE ODBERY a VYSETRENIA
ak toto pre teba neurobi, papa
a este mimochodom, nie si jedina, ktoru to napadlo, a nie si jedina ktora to urobila.....ale neschvalujem to a ak to spravis, vycitky budu riadne silne....ak by som bola schopna rozmyslat nad podvedenim svojho chlapa, v tom momente uz by mojim nebol...
bud v pohodke....vsetko bude ok

flos8
18. apr 2008

Ahoj Dadi...my s manželom tiež máme teraz problémy, najprv nechcel ísť na vyšetrenie+nejaké vedľajšie + psychické...a priznám sa ti tiež som nad tým rozmýšľala...tiež strašne túžim po mimi a dlho sa nám nedarí...síce nie až sedem rokov, ale mne to už pripadá ako večnosť...ja ťa vôbec neodsudzujem, pretože si viem predstaviť čo prežívaš...my sme sa s manželom dohodli, že nebude piť žiadny alkohol a včera vypil pivo a dnes už aj tvrdé a pozeral sa mi pri tom do očí...a to mi včera plakal, že urobil chybu, že on si to uvedomuje, že strašne túži po bábu...a pritom nie je ochotný pre to nič urobiť...je jasné, že chyba je v ňom, lebo ja som úplne zdravá, žiadne abnormality, všetko má správny tvar, žiadne cysty, myómy, ani nič podobné, aj vajcovody mám priechodné...prosto všetko o.k. takže jedine v ňom je chyba...aj na spg pristúpil len po riadnom ,,hučaní" ...napokon sa rozhodol pre celkové vyšetrenie....aspoň to je jeho plus...Dadi, držím strááášne palčeky...a baby majú pravdu, ak nie je ochotný ísť ani spg, tak nie je hoden tvojej lásky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre