Pomohla vám laparoskopia k otehotneniu?

zalubena
20. okt 2014

Baby pomohla Vám laparoskopia k otehotneniu....ak áno za aký čas....ďakujem.... 🙂

skaredekacatko
20. okt 2014

@zalubena Mne nepomohla lebo.mi zistili nepriechodmost vajcovodov. Ak sa ti po roku nedari otehotniet tak by som sla na to zistis na com.si.

zalubena
autor
20. okt 2014

ja som po laparoskpii druhý týždeň.....

krasneleto
20. okt 2014

nie.... ale pomohla odhalit , ze mam endometriozu a odstranili sa mi pri nej zrasty.... mnohym zenam , ktore nemali problem a laparo bola ako dalsi krok k posunu, laparo k otehu pomohlo...

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ataner81
20. okt 2014

Ahoj. ja som to písala aj u snažiliek ale zopakujem. v utorok laparoskopia, v piatok a sobotu sexík a z toho sa nám podarila dcérka 🙂 . Viem to presne lebo potom sme dlhšie sexík nemali. Druhé mimi sa podarilo ani neviem ako. Záver z laparky bol jeden nepriechodný vajcovod

zalubena
autor
20. okt 2014

@ataner81
@bojovnicka Kočky dakujem ...!!!

ataner81
20. okt 2014

@zalubena určite budeš podobný prípad ako ja 😉 Držím palce

zalubena
autor
20. okt 2014

@ataner81 no ja som dva týždne po laparke mala som PCO....a oba nepriechodne vaječníky....takže dúfam že další cyklus bude manželík dom a ideme na to-...teraz sexík bol ale s kondómom,....

ataner81
20. okt 2014

@zalubena spomínam si, že si mala komplikácie a krvácanie, takže ten kondóm bol dobrá voľba. ďalší cyklus už ale naostro a o mesiac sa chváliš // 😉

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pemka5
20. okt 2014

@zalubena laparoskopia ti nepomaha otehotniet... Hlada dovod preco tehotna byt nemozes.. Endometrioza, zrasty a hlavne nepriehodne vajcovody!!!

zalubena
autor
20. okt 2014

@pemka5 ako jasne odhalí problém prečo....to nejde....

mircalla
20. okt 2014

@zalubena Ty asi myslis prefuky vajcovodov,nie laparoskopiu....Lebo laparka ako co pise @pemka5

zalubena
autor
20. okt 2014

@mircalla Nie, myslim laparoskopiu mam za sebou koli PCO a hned mi robili aj prefuky....

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivca88
20. okt 2014

Mne doktorka preto odporucila aj prefuky..,,lebo upchaty vajcovod alebo nejaky zrast sa neda nijak inak zistit... a ze bezne tam maju zienky vycnelky,,,, takze dufam ze ma "vytuninguju" a potom to pojde lepsie 🙂

ivca88
27. okt 2014

@zalubena
@ela_79
@ataner81
@bojovnicka

Uzivali ste nejake lieky po laparoskopii ? Budem v tedy 12 dc .... tak ci od 14dc duphaston a potom od 1 dc inofolic ci /??? Co radili vam aby sme mali 28 dc ?

zalubena
autor
27. okt 2014

@ivca88 moja ja som po prepustení dostala 3 tabletky ascorutinu....na riedenie krvi...aby som nedostala trombozu....a stále beriem nosifol na odporučanie môjho gyndoša...a uvidíme vravel mi čakať na mrchu a po mrche pokračujeme ...ale čo nasleduje to neviem ešte....

ivca88
27. okt 2014

@zalubena ja uz mam recept na duphaston .... lebo som v tedy este nevedela ci ch em.ist na laparku...tak asi ho nasadim.potom,..aby uz chodila nacas,,,aby nemeskala....
No este radsej hodim.pokec s dr...nie ze si to nasadim len tak... preto ma zaujima ako ste to riesili vy 🙂

ivca88
27. okt 2014

a ake vysetrenia si mala pred operaciou ? aj EKG a isla si aj na ARO ?

ataner81
27. okt 2014

@ivca88 nič som nebrala. V podstate mi len doktorka povedala aby sme hneď snažilkovali. Upozornila ma ale že, ms môže meškať ale prísť skôr. Proste, že je to po laparke bežné. Ja som bola nastavená tak, že keď príde mrcha, tak ideme do CARu na konzultáciu a mrcha neprišla 🙂

zalubena
autor
27. okt 2014

@ivca88 interne....krv a anestéziológa..(aro)

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivca88
8. nov 2014

@ela_79
@zalubena
@ataner81

@bojovnicka
@skaredekacatko
@krasneleto

Kocky som 2. Den po laparke a prefuku...,a mam strasne velke brucho.... ide mi.prasknut... boli to ked dycham... mali ste to aj vy ?

mne dr. nic o tom nepovedali

lauricka
8. nov 2014

@ivca88 pravdepodobne ti tam len ostal vzduch, oni to bruchu nafuknu, aby sa im vnutri lepsie robilo. Mala by si sa snazit chodit, na WC - ved kozultuj s lekarmi. Urcite je na mieste kontrola, ci je vsetko v poriadku.

lauricka
8. nov 2014

@zalubena ak mas PCO, mali Ti urobit drilling, laparka sama o sebe je len na to, aby sa diagnostikoval problem, pripadne, ak nieco najdu, tak to rovno daju do poriadku, ak sa da - "prefuk" vajcovodov, co je len ludovy nazov, je zistenie priechodnosti vajcovodov a robi sa laparoskopicky, takze to cele sa vola laparka. Tusim v tom niektore baby maju trochu zmatok. Ak si nemala upchate vajcovody, ktore sa, inak, niekedy ani spriechodnit nedaju uz, tak pri PCO to same o sebe nejako nepomoze, pretoze tam robi problemy zhrubnuta stena vajecnikov, nie vajcovody.

domenique
8. nov 2014

@zalubena Ahoj nam laparoskopia pomohla, urobili mi prefuky, nasli mi cokoladove cysty na vajecnikoch, popichali mi ich a zistili mi aj male loziska endometriozy. Na druhy cyklus som otehotnela. A druhe babo, ani nevieme ako sa podarilo 🙂

ivca88
8. nov 2014

Mne nepotvrdili PCOS - pokial viemzo spravi...s doktorkou som saani nerozpravala...a ranna vizita =bol jeden dr. ktory ma nikdy ani nevidel :-I

vypada to tak ze co mi.minuly mesiac praskla cysta tak to bola "jednorazovka" ... v sprave sa spominalo ze mi odstranili zrasty a ze vajickovody priechodne,,..

No to brucgo minik nespomimal... mala som aj 20 cm hadicku v bruchu co odsavala krv a tekutinu... dnes rano ju vybrali... bolesti ustupili ( s nou to bolo strasne) ..,. No nafuklo mi brucho :-I az tak ze ma pocha ako ked vela behate

skaredekacatko
8. nov 2014

@ivca88 ja si uz nepamatam ale mam.pocit ze nic take som nemala

zalubena
autor
9. nov 2014

@lauricka dakujem.....🙂 áno robili mi prefuky nakoľko boli oba vajcovody nepriechodne...plus driling a aj oškrabali zhrubnutú stenu.....