Pomohol vám liek Duphaston otehotnieť?

micak
8. dec 2011

Ahojte,
so snúbencom sme pevne rozhodnutí, že chceme bábätko. Už som vo viacerých diskusiách písala - teraz som vo 4. dni užívania duphastonu (prvýkrát). Gynekologička mi povedala, že ak mi cyklus napraví, je šanca, že otehotniem. Viac som od nej nezisťovala, nakoľko som ešte nebola rozhodnutá.
Mám ale na vás, mamičky či budúce mamičky, ktoré máte stanovené PCO, predbežné otázky. Pomohol vám duphaston? Čo bude nasledovať po tom, ak mi nepomože? Aké vyšetrenia a následné zákroky budú potrebné? Ak sa mi nepodarí otehotnieť do februára len s duphastonom, chcem ísť ďalej...
ĎAKUJEM ya každú odpoveď !

lienka737
21. apr 2017

@michaella86 aj vieš ako veľké boli, či to Ti nepovedal?
Aké dlhé mávaš cykly? Na Pregnyl Ti vobec nereagovali? Skúšal aj dva pregnyly naraz?

michaella86
21. apr 2017

@lienka737 myslim, ze aj povedal rozmery, no fakt si nespomeniem... neskusali mi zvysit davku pregnylu.. no v maji idem teda do boja, uvidim co a ako... utesujem sa tym, ze rovnaky problem mala partnerovej kolegyne nevesta a jej tabletky pomohli a maju uz dievcatko, tak snad... v najhorsom teda prezijem tu laparku.. po kaej dobe sa potom mozeme pokusat, nevies? a ty si tusim tak zbehla v tomto, myslis, ze by som mala zacat brat aj nejake doplnkove vitaminy? dva mesiace som brala.. nespomeniem si teraz ako sa volali, dnes mam uplne vypadky pamate 🙂 len teda, ci mam skusit znovu, alebo sa na to vykaslat, lebo je to len o predajnosti... ja neviem, v tomto som vobec neni doma zial

lienka737
21. apr 2017

@michaella86 jedine teraz by som nasadila kyselinu listovú.
Nič iné si nedávaj. Ja som duphaston mala kvoli špineniu medzi MS, čiže nízky progesteron. Neviem ako to je v prípade, že sa nedarí otehotnieť - resp. čo myslia tou úpravou cyklu.
Doteraz som na to neprišla 😀 Ale vidím, že veľa báb to užíva.
Možno myslia celkovo vyrovnanie hormonálnych hladín.

Robili Ti hormonálny profil?
Tá veľkosť ma zaujímala kvoli tomu, či vôbec dorastajú folikuly do správnej velkosti. Lebo problem môže byť aj v tom.

michaella86
21. apr 2017

@lienka737 aha, okej, dakujem, tu teda kupim, hlavne ze som dnes uz v lekarni bola 😀
no praveze oni dorastaju do velkosti, kedy by mali uz prasknut... ja aj mavam priznaky ovulacie, no ta realne nikdy nie je, cize som z toho mierne debil, nerozumiem vlastnemu telu... tiez som si vsimla, ze vela bab ho uziva, mne sa do neho moc nechce, svojich poblazenych hormonov mam dost a este brat umele.. no hroza 😀

lienka737
21. apr 2017

@michaella86 Už ked Ti ho dal, tak vyskušaj, sú aj horšie 😀
A krv Ti bral na hormonálny profil?

michaella86
21. apr 2017

@lienka737 pravupovediac, ja ti ani neviem, rozpravali na mna jeden cez druheho - sestricka s lekarom, ale tak ked by u mna bol nejaky problem, ihned si ma vola, tak mneje v podstate aj jedno na co mi ju bral, ved na nic ine asi nemohol, ci?
horsie? co este horsie, ako umele hormony mozem do seba pchat? 😀

lienka737
21. apr 2017

@michaella86 Duphaston je nič oproti tým dávkam, čo sa pichajú pri IVF

michaella86
21. apr 2017

@lienka737 k tomu dufam nedospejeme 😕

majuska72
21. apr 2017

ahoj žienky. tento cyklus som zobrala clostilbegyt a mala by som od 16 DC brat duphaston. minuly cyklus som to mala take iste a nezabralo... robila som si aj ovulacne testy a nebol ani jeden pozitivny. tak tento cyklus rozmyslam, ze duphaston nevyberiem, lebo rozmyslam nad tym, co ak ovulacia bola neskor, resp. nebola kedze duphaston sa ma brat az po ovulacii. myslite , ze urobim dobre ked ho nezoberiem ?

lienka737
21. apr 2017

@majuska72 folikulometriu Ti nerobili? Pregnyl nepichali? Ja vzdy takto. Clistil, ultrazvuk, pregnyl a az potom duphaston ( ja mam utrogestan).

tinkaro
24. apr 2017

@majuska72 ovulaciu si vôbec nemusela mať, folikuly nemuseli prasknúť, potvrdila by som ovulaciu teplotou, testom a tak dala duphaston, mali by to sledovať ultrazvukom

majuska72
24. apr 2017

@tinkaro nie nerobila :( iba asi 3x po sebe predtým; ako mi dala clostil a duphaston. Ak sa to tento mesiac nepodarí; asi zmením doktorku 😠

majuska72
24. apr 2017

@lienka737 nie nerobila :( iba asi 3x po sebe predtým; ako mi dala clostil a duphaston (to bolo asi v januári a februári keď mi robila folikuly) Ak sa to tento mesiac nepodarí; asi zmením doktorku 😠

iplusr
12. júl 2017

Dakujem za postovne zvysne 2 balenia duphastonu.

iplusr
12. júl 2017

Darujem

ejuska2586
12. júl 2017

@iplusr ahoj. Mala by som zaujem.

zlte_kuriatko
30. júl 2017

Mam 3 balenia duphastonu navyse kto chce piste ip dohodnemesa

bevab
27. nov 2017

Ahojte, idem si k vam skusenejsim po radu 🙂. Snazime sa o babatko. Minuly mesiac som brala Duphaston, ale vyzera byt ze nebula ovulacia aj ked doteraz podla bazalky vzdy bola. Dnes som 3 dpo a vzala som si prvu tabletku len neviem ci to nebolo nahodou skoro kedze rovnako som tak spravila minuly cyklus. Ospravedlnujem sa za otazku: Vie ta jedna tabletku popripade zablokovat ovulaciu ak nahodou este nebola ? Podla bolesti som dens urcite treti den od ovulacie len testy ukazuju uz 4 dni pozitivitu :(. dakujem za kazdu radu.😘

anavianavi
28. dec 2017

Ahojte, mozem sa spytat kolko mg beriete? Ja mam naordinovane 10 mg 2x denne.

zuzana256
16. feb 2018

ahojte mal by niekto na predaj duphaston

tinkaronko0710
8. júl 2018

@seraa ja som duphaston užívala dlho aj s kyselinou listovou a pomohlo. Ale teraz sa snažíme znova a nedarí sa nam. Takže skúsim alchemikovy caj a uvidime.

zara0201
12. júl 2018

Dobry deň,
vie mi prosím niekto poradiť ako sa užíva duphaston pri snahe otehotnieť? Mám ho doma od januára a pravdupovediac som už zabudla aký bol pokyn lekára. Od 14. dňa cyklu 10 dní? ďakujem.

lienka737
12. júl 2018

@zara0201 po ovulacii 10 dni.

zara0201
12. júl 2018

@lienka737 dakujem

vladko884477
17. sep 2020

dobry den.mam este na predaj duphaston 3 krabicky.ak by niekto chcel piste.

monu66
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre