Posunutá ovulácia

13adinka
28. jan 2014

Baby chcem sa opytat meram si od zaciatku cyklu BT a vobec sa mi nezvysovala az na 24 den zacala stupat....je mozne aby bola takto neskoro???lebo ja mam pocit ze su toto vsecko priznaky ms nie ovulky

bar12
28. jan 2014

@13adinka a aky dlhy mas cyklus? Ja mam cca 34 dnovy a ovulku mavam tiez neskor okolo 21 dna cyklu..tak si myslim, ze kludne tak mozes mat..

13adinka
autor
28. jan 2014

toto vobec neviem je to strasne nepravidelne....a predtym som nemerala.....ale to co podla mojeho stavu teraz ma byt akoze ovulka som si vzdy myslela ze je zaciatok ms....

bar12
28. jan 2014

@13adinka a mas nejake priznaky, ak by to mal byt zac ms? Je dobre okrem bazalky sledovat aj zmenu vytoku.. Je to prvy cyklus, ktory sledujes? Po dalsom odsledovanom si budes istejsia 🙂 ine ti poradia aj ovu testy, s tymi vsak ja skusenosti nemam, lebo svoje telo poznam aj bez nich ;) staci sa viac sledovat..

bar12
28. jan 2014

@13adinka a ms priznaky teda predmenstruacny syndrom nastupuje den po ovu vdaka horm zmenam, ktore ovu sposobuje, takze to jedno s druhym uzko suvisi 🙂 preto su tehu priznaky s predmenstr syndromom skoro rovnake 🙂

petulla28
29. jan 2014

@13adinka ahoj, ja mavam tiez dlhsie cykly, a ovu mavam najskor 20 Dc, takze je to normalne, nie vsetky baby maju ovulaciu na 14 DC. Len tie, ktoré maju pravidelný 28 dnový cyklus....Ak más ovuláciu takto neskôr, tak sa ti posunie aj termín M. Ak sa Ti bude teplota držať vyssie min. 11 dní, tak to bola ovulácia, ak nie a bude skákať hore dole a príde M, mohlo sa jednať aj o anovulačný cyklus......

dorotea2
29. jan 2014

@13adinka Ahoj 🙂 Ja si merám BT tiež pár cyklov a mám to presne ako ty. Keď som nemerala a cca okolo 20 DC (aj neskôr, keďže moje cykly sú dlhé a nepravidelné) ma začali bolieť bradavky a prsia, tak už som si namýšľala, že fúúúha už som asi tehu 😀 V tom čase som už priateľa ani veľmi "nanaháňala". Ja krava 😠 Lebo až s meraním BT som zistila, že práve toto je môj príznak, že je ovulácia.
No a napr. minulý cyklus mi podľa BT vyšlo tiež, že ovu bola 24 DC. Takže je to možné 🙂 Len dúfam, že takáto neskorá ovulácia nemá vplyv na kvalitu vajíčka. Pýtala som sa aj lekárky na to, ale nedala mi žiadnu určitú odpoveď. Len, že to je otázne (ale myslela to skôr všeobecne)

lucinkab
29. jan 2014

ja som mala ovu v 25dc ... cyklus som mavala 30dnovy a otehotnela som 🙂 kukni grafik https://www.modrykonik.sk/blog/lucinkab/album/s...

dankariska
29. jan 2014

@13adinka Ja som mala ovulaciu na 20DC a vtedy som aj otehotnela 🙂

bullinka
29. jan 2014

@13adinka ano, je to mozne, ja som mavala na 26-30 DC ovulku. Meranie BT je v tomto dobre, ze viac spoznas svoje telo. To ze nieco nieje podla tabuliek este neznamena, ze nieco nieje v poriadku. Jednoducho tak mas nastavene telo a tak funguje. A pise sa, ze hlavne ta faza od ovulacie do zac. menstruacie by mala byt aspon 10 dni, aby maternica dostatocne zhrubla, ak ma prijat oplodnene vajicko. Ale vidis, aj vyinimky su, takze to nemusi byt pravidlo - pripspevok od @lucinkab

lucinkab
29. jan 2014

@bullinka no ja som bola v šoku že vajko sa udržalo 🙂 ale poznám aj baby čo otehu v 29DC 🙂 1den pred plánovanou MS 🙂 Možné je všetko 🙂

bullinka
29. jan 2014

@lucinkab jeeeeej, uz je neskoro gratulovat, som si nevsimla, ze aky krasny tehu tyzden uz mas za sebou 🙂 Tak drzim palce, nech to v aprili vsetko klapbne tak ako ma 🙂 Inak, krasne meno ste vybrali

lucinkab
29. jan 2014

@bullinka ďakujem. Už sa to veru kráti 🙂 už nás čaká maximálne 68dní 🙂 , pomal sa podla TP od MS prehupneme do 8 mesiaca 🙂 v piatok 🙂 ale už by sme ju mali najradšej pri sebe 🙂

13adinka
autor
29. jan 2014

@bar12 vies co strasne ma prsia bolia to ma v poslednom case pred ms....ale napriklad minuly mesiac ma boleli 3tydne!mi to bolo divne .... je to prvy mesiac co meram ale uz som sa dost vela o sebe naucila 😉 a vytok som si vsimla ze je inaksi tak neviem....doktor mi poradil aby som sa zacala merat kedze chceme s manzelom babatko lebo presne tam moze byt problem ze ani sama neviem kedy su plodne dni a tak to aj je 😀 😀 😀 😀

13adinka
autor
29. jan 2014

@petulla28 anovulacny? o som este nepocula...to akoze nemas ziadne plodne dni v ten cyklus?

13adinka
autor
29. jan 2014

@dorotea2 preeeeeeesne toto bol aj moj problem....jak ma zacali prsia boliet som ocakavala kazdu chvilu ms a tiez som muza vobec nenahanala a ako ty pises prave vtedy som mala 😀 no uvidime tento mesiac ako mi tie plodne dni vyjdu....ale stale ta teplota neni nad 37...dnes bola 36,9 cizee ona v podstate este ani nezacala ze?

13adinka
autor
29. jan 2014

@bullinka vies co kamoska mi hovorila ze je to strasne pschicke ked sa meram a tak velmi chcem babo ale presne ako ty pises spoznas sama seba a ja to hlavne asi aj preto robim....aby som sa sama vedela co mam od seba cakat 😀 a poviem ti pravdu za tento mesiac co sa s tym zaoberam som sa uz riadne vela naucila a docitala co som si predtym vobec ani nemyslela

bar12
29. jan 2014

@13adinka no ten vytok je prave cez plodne uplne riedky, aj libido je vacsie 🙂) ale ak budete sexovat od polovice cyklu do konca kazdy druhy al treti den, tak sa s najv pravdep trafite 🙂 vela stastia!!

kika691
29. jan 2014

@lucinkab ahoj mam ovu tiez az 19-20DC aj pekne dozrievaju vajicka ale kazdy tu pise ze je to kratka faza kedze MS mi chodi 29Dc.Min mesiac som aj otehotnela len sa to neudrzalo.Brala si nejake tabl?

13adinka
autor
29. jan 2014

@bar12 dakujem som zvedava ako to vsetko bude....a hlavne aky dlhy bude tento cyklus.....

miriama11
29. jan 2014

@13adinka
Ahoj ja som mala 31 dnovy ciklus.a ovulaciu cca na 19ty den.tiez som si merala BT a vdaka tomu som zistila kedy tie plodne dni mam.strasne vela sa o tom pise na nete ale casto krat to je nezrozumitelne ale mne to vysvetlila lekarka velmi jednoducho.pokial si je meras hned po prebudeni bez zbytocnych pohybov tak teplota by mala byt priblizne v jednej rovine.potom ked pridu plodne dni ti teplota rapidne klesne a nasledne dalsi den zacne stupat.a potom sa opet drzi v jednej rovine a v den menstuacie opet rapidne klesne ak nie tak si mozes pravdepodobne gratulovat lebo toto je aj najrychlejsi sposob ako si potvrdit tehotenstvo.

bullinka
29. jan 2014

@13adinka no my sme sa pokusali o mimi 7 mesiacov, jasne, v porovnani s inymi babami, co skusaju niekolko rokov, je toto uplne lahoda. Ani moje cykly neboli ukazkove. Klasika bola u mna tych 40 dni, ale boli aj 60dnove.
Ked som zacinala s BT, tak ten prvy mesiac bol taky, ani nie stresujuci, ale napinavy, ako to bude klesat, stupat. Ale potom to uz bola rutina. Rano odmerat, zapisat a hotovo.
Drzim palce v snazilkovani 🙂

petulla28
29. jan 2014

@13adinka anovulacny cyklus je cyklus bez ovulacie. Niektore zeny mozu mat raz do roka taky cyklus, aj ked su uplne zdrave......ale neboj sa, nemusí to byť Tvoj pripad. Príznakom je dlhší cyklus a velké vykyvy teplot. Pridaj sem graf, ako vyzerá. Nemusí sa vôbec jednať o anovulačný cyklus, ak budú zvýšené teploty trvať aspon tri dni po sebe, tak by sa malo jednať o poovulačné teploty a posledná nízka je ovulačná.

lucinkab
29. jan 2014

@kika691 jedla som B komplex a vitamin C 🙂 + kyselinu listovu -cistu... ja som mavala ovu 16DC ale pred dovolenkou sa nam vajko pustilo a na dlasi cyklus sa tak oddialila ovu 🙂 ale aj tak sme tehu 🙂

13adinka
autor
29. jan 2014

@bullinka ďakujem dufam ze to nebude trvat roky 😀 tebe pekne tehu este

13adinka
autor
29. jan 2014

@petulla28 vies co Graf som si este nerobia pisem si to na papier zatiaľ...ako som posala meram prvy mesiac ale pokukam ako sa ten graf robi

petulla28
29. jan 2014

@13adinka tak daj vedieť, ale neboj sa, možno ovu už prebehla, keď hovoríš, že teplotka stúpla, len meraj ďalej 🙂

bullinka
29. jan 2014

@13adinka neboj, ale chapem Ta, ja som bola az v depresii, ked som si na to spomenula, ze by sme mali mat taky problem. Ale nastastie vsetko dobre dopadlo. A dakujem

kika691
29. jan 2014

@lucinkab ako to myslis ze sa pustilo?Ze si otehotnela ale sa neudrzalo?

lucinkab
29. jan 2014

@kika691 áno, v den odletu na dovcu bol test s // a nakoniec o 2 dni prisla silna mrcha a test bol biely ☹ tak na druhy pokus to vyslo

dorotea2
29. jan 2014

@13adinka Nemusíš mať teplotu nad 37 na to aby bola ovu. Dôležitá je dvojfázová krivka. Pred ovuláciou sú teploty nižšie a po ovu vyššie. Posledný deň nízkych teplôt je ovulácia 🙂 Napr. moje poovulačné teploty sú okolo 36,8. Málokedy viac. Takže ak si mávala predtým nižšie a teraz sa to drží hore, ovu bola 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre