Posúvajú sa plodné dni?

liluu
28. máj 2009

ahoj dievčatá pred dvoma mesiacmi som prežila MA. Otehotnela som 3 dni pred mrchou a chcem sa opýtať či niektorá neviete či sa plodné dni posuvajú alebo ich budem mať stále v rovnakom čase čiže tesne pred mrchou alebo aj niekedy inokedy. Viete aby sa nám lahšie podarilo otehotnieť lebo predtým sme sa snažilkovali skoro rok. 🙂 Ďakujem

barbarka
28. máj 2009

ahoj liluu, MA mi je luto, viem co prezivas, co sa tyka tych plodnych dni, ak to mas nepravidelne skus si merat bazalnu teplotu, to by mohlo pomoct. skus tuto stranku: http://www.lpp.sk

tanaja
28. máj 2009

Ahoj liluu,

u nas funguje billingsova metoda, mozno je to trochu zastarale, ale dobre. na 100%. najdi si nieco o tom na nete. ja mam plodne dni cca tak na 10-16 den od zaciatku mestruacie. ked si to raz odsledujes, budes vediet kedy mas plodne dni. posuvat by sa velmi nemali, cca 1-2dni.

lienka79
28. máj 2009

ahoj..ano,plodne dni sa mozu menit..nie nemusia byt stale rovnako a navyse sa ti aj cyklus po MA moze zmenit..mne sa zmenil....1x sa mi posunul o 2 dni skor a po druhom to iste a po porode ho mam konecne "idealny" 28 dni
Ja som napr.minuly mesiac mala ovu 16-17 den a tento o 4 dni neskor..cca 21.den,myslela som,ze aj cyklus bude dlhsi a aj je, o tie 4 posunute dni 🙂..CIze ak mas rovnaku dlzku cyklu kazdy mesiac..mohla by byt aj ovu v rovnaky cas
aj ked som otehotnela s nasim synom,otehotnela som 21.den 😀

vendy6909
28. máj 2009

ahojte baby.ani ja neviem kedy mam vlastne plodne dni mam nepravidelnu mrchu tak je to zlozite vyratat.uz asi rok sa pokusame o babo.

vendy6909
28. máj 2009

lienka 79 a ako vies kedy mas plodne a ovu dni.uz by sme chceli potonka ale nejsko sa nedari.

anavila
28. máj 2009

baby, co je MA???

vendy6909
28. máj 2009

ahoj anavila.a vy ste ako splodili to druhe dieta?cista nahoda alebo?

gudulo
28. máj 2009

ahoj, ked je nepravidelny cyklus, tak sa posuvaju aj plodne dni
skus pozriet na spomynanu stranku www.lpp.sk je to tam celkom dobre popisane a da sa odtial objednat aj teplomer a tabulky na meranie a zapisovanie bazalnej teploty (ja som ho nezohnala v ziadnej lekarni a to som presla asi 15) a ta metoda funguje 🙂

vendy6909
28. máj 2009

no ja som si meravala bazalnu teplotu ale plodne dni mi vychadzaju presne tyzden pred cyklom.mam to nejake divne.

mmaattuuss
28. máj 2009

vendy, plodne dni sa daju odsledovat aj podla hlienu je ho viac a je iny ako cez neplodne dni taky priesvitny tahavy moze ta aj pobolievat v oblasti vajecnikov alebo mozes mat aj 5 dni slabsie hnede alebo ruzove spinenie niektore zeny to mavaju

vendy6909
28. máj 2009

no uvidim vyskusam si odsledovat plodne dni,ktore budem mat.tak uvidim.dufam,ze uz nieco splodime.ale ked ja si aj meriam bazalnu teplotu a nic.ale sme obaja v poriadku boli sme na vysetreniach.musim lepsie sledovat tie moje plodne dni.

vendy6909
28. máj 2009

mmaattuuss a vy ste sa ako dlho snazili o babo?

gudulo
28. máj 2009

vendy, skus sledovat aj hlien, aj teplotu a uvidis ze sa podari

mmaattuuss
28. máj 2009

vendy my sme sa v podstate ani velmi nesnazili 🙂 akurat sme asi tri mesiace nedavali velmi pozor a na ten treti mesiac sa podarilo 🙂

luciask
28. máj 2009

vendy, myslim, ze ak mas kratku lutealnu fazu(cize od ovulacie do menstruacie) tak tam moze byt ten problem. Lutealna faza by mala byt dlhsia ako 9 dni. Ale sleduj hlien najprv a zistis, ci je to naozaj tak, ze mas ovulku tak blizko menstruacie.

hviezda
28. máj 2009

no, ja mam cykli od 23-33 dni, to znamena, ze aj plodne dni mam v rozdielnych casovych usekoch.. ja sledujem hlien.. billingsova ovulacna metoda.. //moja skusenost - 2 roky sme ju praktizovali-oddalovali tehotenstvo, po 2 rokoch sme sa snazili o babatko, doslo celkom rychlo 🙂 a teraz po porode opät 1,5 roka funguje.. a to nie som ziaden expert.. asi mam aj stastie na mileho manzela//
spät ku teme: ak ma niekto napr 30 dnovy cyklus, tak plodne dni su ca 10-15 dni pred dalsou menstruaciou.. ale to je len priblizne, treba sa orientovat na hliene.. upozornujem, ze niektore zeny mozu byt "plodne" 4-5 dni a niektore zeny len par hodin... tych 4-5 dni zavisi od pritomnosti hlienu.. najlepsie si to trochu nastudovat, par riadkami sa to neda vybavit..pripadne navstivit stranku o billingsovej ovulacnej a napisat lektorovi.. su velmi mili a odpovedia bez problemu...

vendy6909
28. máj 2009

no budem sledovat a uvidim co sa bude diat.asi nikdy netrafime ten spravny cas.

gudulo
28. máj 2009

nezufaj, trafite ten spravny cas 🙂

vendy6909
28. máj 2009

no dufam,ze raz ano lebo uz by sme tak velmi chceli potomka.obaja sa tesime.

tinus20
28. máj 2009

ahojte,no podelim sa s vami o moju skusenost s plodnymi dnami
zivym prikladom je nas syn,asi pred rokom som si pocitala plodne dni,kedze som mavala nepravidelnu mestruaciu tak to bolotrocha tazsie ale nepouzivali sme ziadnu ochranu tak babatku sme sa vobec nebranili 🙂 a akurat ked som mala plodne dni,tak nas chytil postelovy maraton a ja som tajne dufala ze bude z toho babo,ale par tyzdnov preslo a nic..test negat.tak som myslela ze to zas nevyslo ale asi 3tyzdne po nasom haraseni sa ukazali // skoro som sa zblaznila od radosti
takze treba skusat dokola,aj ked to dakedy potrva dlhsie (nam asi rok) alenakoniec to vyslo 😉

tinus20
28. máj 2009

http://tehotenstvo.academy.sk/

vypocet plodnych dni-mne to vyslo uplne na den jak od lekara-gynekologa

hviezda
29. máj 2009

no, plodne dni sa daju pocitat mozno tak pri pravidelnej menstruacii.... ak niekto chce otehotniet, tak je to este ako tak v pohode.. ak nechce otehotniet na vypocty by som sa nespoliehala... treba sledovat hlien alebo teplotu (s teplotou nemam osobne skusenosti, nepouzivam to).. proste billingsova a teplotna metoda sa daju pouzivat aj pri snazeni a aj pri zabranovaniu otehotnenia..
drzim vsetkym palce! pa

samia28
29. máj 2009

no, nemyslim si, ze je dobry napad sa riadit len hlienom....lebo niektore zeny nemaju tak vela hlienu....a tym padom, by ich zmiatlo, ze nemaju ovulaciu...ako napr. ja....mam malo hlienu...len na krcku maternice...myslim tym, necitim sa mokra......ale, ovulaciu mam, je potvrdena bazalnou teplotou a ovulacnymi testami....

lienka79
29. máj 2009

wendy...no u mna je ta ovulacia dost jasna....zacnu ma dost boliet vajecniky,ako ked pride mrcha a sice mam hlien stale, ale pocas ovu ho mam dost husty,mliecnej farby....
My sme tiez snazili cca rok o prve mimi,zial nevyslo to,ani na druhykrat a celkovo nam to trvalo cca 2,5 roka..takze nezufajte babenky a drzim vam palce.
Mimochodom ja som toho poskusala dost...zo zaciatku som ovu vobec necitila, az po 1.potrate, takze kym som 1x otehotnela, skusala som UVU testy..draha zalezitost a stohi to za figu,lebo moze chytit ovu uz na konci a test je aj tak pozitivny...potom som mala Lady ovu mikroskop..no este vacsia hovadina...Nidky ziadne paprde somm tam nevidela, dokonca som to skusala uz aj pocas ovu a stale len bublinky..mozno som mala zly,ale tuto metofu som hned zavrhla....no a meranie BT..niekto si velmi pochvaluje,ja ked som to skusala..rozdiel v teplotach bol 0,2 C...ale nejako som sa tomu ani nesnazila porpzumiet..tuto metodu som ani enchcela skusat...
Tolko moje skusenoti..Nakoniec som otehotnela neplanovane a spontanne, bez merani a pod.zalezitosti...presne tak,ako to tvrdi vecsina zien,ked uz prestanete dufat 😀 😉

lienka79
29. máj 2009

MA=missed abosrtus..zamlknuty potrat

vendy6909
29. máj 2009

lienka,aj ja som prve potratila.a po ciasteny mam uplne rozhadzany cyklus a o dost silnejsi.

vendy6909
29. máj 2009

baby nema niekto skusenosti s meranim bazalnej teploty.ja som mala minule zvysenu ale 10 dni suvisi to vzdy s plodnymi dnami.a cez plodne dni je vzdy zvysena?lebo ked na pobolievaju vajecniky a mam slaby vytok tak nemem zvysenu teplotu.

lienka79
29. máj 2009

ved prave,ze som to akosi nechapala, pretoze som mala stale taku istu teplotu...ja som nebadala,ze pri ovu som ju mala zvysenu..takze som sa na to vykaslala a nepsoliehala sa na to.
Nakoniec som dochadzala aj k dr. a ten mi robil folikulometriu...co bolo casovo narocnejsie, ale podla mna presnejsie....
No a ovu urcite netrva 10 dni 😀

vendy6909
29. máj 2009

takze sa na to asi nemozem spoliehat.

lienka79
29. máj 2009

to netvrdim...urcite sa najdu baby,kt.na BT nedaju dopustit....ale ja som sa skratka v tejto metode nenasla....
Skor ta FM 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre