Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

orsulka
autor
6. máj 2009

ahojte...ahojte.....tak dnes je zas kusok lepšie....myslim na pracu 🙂
sincer, tak som velmo zvedava, ako tam dnes dopadnete, a už o par dni začneš stimulku....supeeeeeeeeer 🙂)))
neli.....ty mas teraz toho vela, ale aj tak dobre, že sa aspon sem tam ozves....

ivi....genetika bude v poriadku.....to len aby si vedela 😀 😀 😀

okrem ineho sa kamaratke vcera v Anglii narodil syncek Jurko....... 🙂 🙂

adu...................už zajtra......a ubehne to ako voda, hoci sa na to človek tesi tri mesiace .-)))))) ale uži si to tam....

nelia
6. máj 2009

Dobré ránko 🙂
Adulik, ten rozkaz vykonám... kto by sa opovážil neposlúchnuť naše ozbrojené sily??? 😉 😀 😀 😀
Sincer, už je to raz tak... tiež som si nemyslela, že pôjdem na IVF, ale čo už, keď nemáme na výber.. už sa na to pravdu povediac celkom teším... Mimochodom dnes som 1 DC, zajtra si dám urobiť ďaľší hormonálny profil a dúfam, že budúci týždeň podávam žiadosť do poisťovne 🙂 🙂 🙂

orsulka
autor
6. máj 2009

neli....tak to by už mohlo byt.....konečne!!!!!! a už bude žiadost !!!!! zase veci budu napredovat.....

sincerity
6. máj 2009

ahojte,
tak mam zlu spravu..... 😔 mam tam cystu, takze nebude mozna stimulacia..... este ju skontroluje buduci tyzden - par dni pred mrchou, pokial tam bude, tak sa nikam nepohneme.

😔

nelia
6. máj 2009

Orsul, veru, konečne by to mohlo byť 😔
Sincer, to je mi moc ľúto.. prečo by sme to mali jednoduché, keď sa to môže aj skomplikovať, však? 😒 .. no verím tomu, že do kontroly cysta zmizne.. držím palce!!! 🙂 A pri najhoršom počkáš so stimulkou na mňa a budeme spolu chodiť do FC 😉 😵

adulik76
6. máj 2009

sincer, to je škoda, ja som ani nevedela, že máš problémy s cystami. To pri mojom PCO dr. očakával cystu s určitosťou, ale ja som brala tú moju včeliu materskú kašičku a doteraz tomu verím, že mi napravila cyklus.

sincerity
6. máj 2009

adu... ja som vobec nemala problemy s cystami, to som tam len sla a zrazu nejaku nesiel ... 😅

neviem co bude teraz nasledovat, snad sa to velmi nepredlzi.... 😅

adulik76
6. máj 2009

ak nezmizne do ďalšej kontroly, tak asi sa stimulka odloží o mesiac. Aspoň mne tak hovoril v prípade, že nájde cystu. Ale treba veriť, že tá potvora zmizne

sincerity
6. máj 2009

a ak mi proste nezmizne? a buduci mesiac mi to velmi nevyhovuje.... 😅

orsulka
autor
6. máj 2009

sincer......booooooooooože, to je fakt na slaktrafenie.....je mi to luto......
kto to tu mal tie cysty...asi Ivkaj.....aj ju sledovali, či zmizne ci nie....ale nemizla jej, potom mala ist na nejku injekciu na prerusenie cyklu...či ako......ona by ti presne vedela napisat..... ja neviem len tápam
neviem ako to robia, ked nezmizne... ale ja neviem ci je to taky dovod na to,aby sa nerobilo IVF!!!! je???

orsulka
autor
6. máj 2009

sincer......ale aj ty si možes povedať, že chceš ist až o mesiac neskor...... ako to vyhovuje tebe....mne sa zda, že platnost schvalenej žiadosti je minimálne 1/2 roka.......takže más čas, aby si sa do tohoto casu zmestila...ajajaaaaaaaaj 😀

labutienka
6. máj 2009

ahojte dievčatá,
len tak tu poškuľujem po vás, že čo píšete 🙂 ale nedá mi nenapísať... 😉

sincer - kde máš presne tú cystu?
ja som mala na vaječníku asi 2 cm a stimulovala som v pohode dokonca 2krát (1krát ma stopli, ak si pamätáte) no a nič sa so mnou neudialo. pri odbere vajíčok mi pani doktorka cystu odobrala, teda vysala. to mi aj povedala. a že je možné, že budem mať väčšie bolesti, lebo mi zobrala cystu. tak neviem, prečo ťa plašia. no je možné, že cysta môže vplyvom hormónov narásť a asi sa toho boja, aby sa to neskomplikovalo. alebo je na zlom mieste. ale držím palčeky 😉

sincerity
6. máj 2009

ahojte,

vdaka babule 😉

orsul, no v juni to velmi nevyhovuje, v juli maju ferticent zatvoreny, tak najskor za tri mesiace ak ta potvora nezmizne za par dni.... a ak nie, kto vie co s nou bude treba robit a kolko to vobec bude trvat.

labutienka... neviem presne kde mam tu cystu, asi na vajecniku... ktovie, zistil to pri ultrazvuku. A hovoril nieco o tom, ze by stimulaciou rastla.... no neviem mudrejsia budem na buduci tyzden...

nel... presne, preco by to slo bez problemov, ked to mozem mat aj s nimi! Ale nevadi, my sme vsetky tu silne, to zvladneme! Nejake "malickosti" nas fakt nerozhadzu.... 😝

ivkaj
6. máj 2009

Sincer, taky mi našli cystu a se stimulkou sem nezačla. V CARu kam chodím dávají cystě na samovolné zmiznutí tři měsíce. Většina jich prý zmizne při začátku MS,tak si zkus domluvit na UTZ třeba 1DC.
No já byla případ kdy nezmizla ani po těch třech měsících. Ono asi záleží na velikosti cysty a názoru Dr. Mě jeden tvrdil že bude nutná punkce (něco podobného jako odběr vajíček při OPU) popřípadě odstrenit laporoskopicky. Jiná Dr zase že vhledem k velikosti (cca 2cm) nic dělat nebudeme.
Nakonec do dopadlo tak, že mi brali krev na estradiol (aby zjistili, jestli je to cysta reagující na hormony) a nějaké rakovinové markery. Všechno bylo v pořádku.
Uvidíš jak to bude u tebe. Když tak se zkus domluvit na ty krevní odběry a třeba to vyjde už teď.

Tak a já se po dnešku konečně dostala k PC. Ale jsem v práci už 10h. tak mažu domů. Mějte se krásně 🙂

lilienka13
6. máj 2009

ahojte babulky ... v prvom rade vam chcem vsetkym podakovat za vasu podporu, ste fakt zlate ... 🙂 ... som velmi rada, ze vas mam a ze viete pochopit, co momentalne prezivam 😔 ... ale verim tomu, ze cas zahoji vsetky rany a ako sa hovori: co ta nezabije, to ta posilni ... a kedze nie som mrtva, tak asi ma to posilnilo 😅 🙂

... snazim sa mysliet pozitivne a celkom sa mi to aj dari, ale potom pride den ako napriklad dnes, ze ma prepadne depresia a ja by som len plakala a plakala ... no co uz ... zivot ide dalej... ale aspon mam istotu, ze viem prirodzene otehotniet a dufam, ze to bude coskoro, aby sa zaplnilo to prazdne miesto v mojej dusi 😔

adulik: tebe zo srdca gratulujem a pevne verim, ze vam to vyjde a ty sa onedlho budes tesit z vaseho krasneho drobceka 😵

katuska: drz sa aj ty moja a staraj sa o svoje krasne brusko 😵

neli: aj tebe drzim silno palce, nech vam to tentoraz uz vyjde ... fakt si to zasluzis, si strasne zlata kočka 😉

orsulka: a o tebe ani nehovorim ... mas uzasny dar podrzat cloveka a povedat tie spravne slova v spravnej chvili, som fakt rada, ze vas mam babule 😵 😵

adulik76
6. máj 2009

lili, ďakujem, a neboj sa, zachvíľu sa nám zaguľatíš

ivkaj
7. máj 2009

Dobré ránko,
to jsem tu dnes první 😕

sincerity
7. máj 2009

ahojte kocky,

tak ja som sa prave zobudila ... 😅

ivkaj, vdaka za info, veru mudrejsia budem az v utorok na dalsom utz. Dala som si ho na 25.den cyklu, doktor vravel, ze hlavne aby som nebola 1DC, teda nezacala krvacat.... vidis, tie nazory sa roznia... no ved uvidim, nic s tym nenaspekulujem....

orsulka
autor
7. máj 2009

ahojte.....dnes fungujem na tisic percent a to kam ma poslu a kde čo kto potrebuje.....trochu ma to už aj hneva, ale nemám moc na vyber, a tak pisem až teraz.....
lili...dik že si sa ozvala, a nezabudla na nas 😀 😀

ja mam dnes stretko z druhej temicky Heliosu....s babami z PD...už sa na ne tesim a som zvedava ako to dopadne 😀 ale určite dobre, ved kvakat vieme 🙂)))))

zajtra idem na stretko zo strednej.......a to som sa dnes dozvedela, že jedna moja spolužiačka je tehotne.....a druha pred dvomi mesiacmi porodila synnceka.....s obidvomi som stravila 4 roky v spolocnej izbe na intraku 🙂)))) ta tehotna pride, ale druha maminka urcite nie, lebo maly je malinky.....no tak uznajte.....a ja budem musiet povedat, že stale deti nemam..... a to aj po 20 rokoch od skoncenia skoly....... do riti!!!!!!!!!!!!

lilienka13
7. máj 2009

orsulka: no tak si povedz, ze ty si to tak chcela a aspon budes uplne skvele pripravena na maminkovske povinnosti 😉 ... nikto nemoze pochopit, co prezivas, ked to nezazil a spovedat sa niekomu, kto to nechape, nema zmysel ... on to nepochopi aj tak a ty sa len zbytocne vycerpas a znervoznis ... 😅 ... mudry clovek to pochopi a hlupakovi je zbytocne nieco vysvetlovat ... to som niekde citala, alebo pocula - az taka mudra nie som 😀 😀 😀

orsulka
autor
7. máj 2009

lili........my sme skvely kolektiv a vždy sme aj boli, ja nemam problem to tam povedať, a verim, že ma ludia okolo mna aj pochopia...ide len o to, že ja som vnutorne smutna....

lilienka13
7. máj 2009

orsulka: dufam, ze ta uz ten smutok opustil a ty uz dobre zabavas na vasom stretnuti 😉 ... velmi dobre poznam ten pocit smutku, aj ked som neprezila toho tolko ako ty, ale myslim, ze je to v podstate stale o tom istom 😒

... minule som sa rozpravala s mamou a plakala som jej, ze preco, zeny ktore nechcu deti otehotneju a ja alebo ktorakolvek z vas, co po detoch tak tuzime ich nemame. A ona mi povedala jednu velmi zaujimavu myslienku, ze mozno je to skuska pre tie zeny, co deti nechcu, ze ako sa zachovaju, ci si ich nechaju alebo daju zobrat ... tak som sa nad tym zamyslela, ze fakt ... ved to po com my tuzime, moze byt pre inu nestastie 😨 ... na svete musi byt rovnovaha a inak to nejde ... neviem, ci ste veriace, ale hovori sa, ze Panboh nalozi kazdemu len tolko, kolko znesie ... a z toho mi vychadza, ze my sme velmi silne zeny 😉 😵

orsulka
autor
8. máj 2009

ahojte - pekne rano, dobry den a super vikend 🙂))))))

lili - stretko bolo fajn, aj sme pokecali, aj sme sa nasmiali, nejake fotky urobili 🙂 dnes je zas dalsi den, a zas vyslo slniečko...

ADU si uživa Prahu!!!!! a muzikál!!! aj s mimčom v brušku.......adu..potom infosky, že ako bolo....no ja som videla Drakulu len v TV, ale velmi sa mi to pacilo...a este chcem vediet kto tam spieval.....a čo vraviš na krvinky??????? sikulky,nie??? 🙂 🙂

ivkaj bude mat urcite záhradkovský vikend zas - bude relaxovat pracou 😀
neli - mojko a tebe želám super oddych po tomto náročnom pracovnom týždni!!! zaslužiš si dievčatko!!!!!

sincer - keby som vedela ako, tatk ti napisem ako proti tej cyste.....ale fakt neviem, no nejako proti nej bojuj, ked tak aspon mysli na o nech, zmizne niekde do hája!!! 😀

tak ja som už zbalená a supikám do ZV......pa bambulky 🙂)))

orsulka
autor
8. máj 2009

dracek - mracek.....................a ty ako moja?????????? verim, že si ok, v pohode a v klude a s usmevom na tvari 🙂)))))))) tie TT len tak pribudaju 🙂 🙂 😉

sincerity
8. máj 2009

ahojte kocky 😀

orsul... cystu odhanam myslou, len neviem ci to pomoze.... ale v tejto chvili som "zmierena" so spravou, ze mi doktor povie, ze je tam a ze nebudeme tento mesiac stimulovat..... ci ma to nezlozi v tej chvili ked tam budem lezat ale nezarucujem.... ale hovorim si, ze su aj omnoho horsie veci a proste to tak asi ma byt...

lilienka, veru pravda je.... a mamina ma samozrejme tiez pravdu... my sme veriaci, niekedy tiez krutim hlavou nad nespravodlivostou tohto sveta, a ta nie je len v tom, ci niekto ma alebo nema dieta.... ale verim, ze to tak proste ma byt, a vsetko sa deje tak ako sa ma....

tak verim, ze adu si uziva aj s manzelikom vyletik, a maju tiez take krasne pocasicko ako my tu...

ivkaj.... chce byt asi krasne opalena, a to sa najlepsie robi v zahradke 😉

nelia
8. máj 2009

Ahojte kočky..
Tak hlásim, že mám náročný týždeň za sebou a pred sebou 4 dni voľna, keďže nejdem ani v pondelok do roboty 🙂
Lilienka moja, som rada, že sa takto držíš a že sa snažíš pozitívne myslieť... určite to prospeje a raz-dva sa zase zadarí 😉 ... a tiež s Tebou súhlasím, niekomu nakladá pán Boh viac, niekomu menej... ale my sme naozaj silné a v podstate môžeme byť rady, že sme zdravé a máme svoje polovičky, nie??? Hádam aj to bábätko raz príde 😕
Sincer, dúfam, že tá potvora odtiaľ zmizne a budeš môcť začať stimulku. Ak nie, nevešaj hlavu, veď pár týždňov hore dole Ťa už nezabije, veď ten čas uletí ani nezbadáš ako 😵

Prajem vám krásny víkend a oddýchnite si 🙂 🙂

Jaj, inak som bola včera na krv a teda budúci týždeň podávame žiadosť 🙂 🙂

adulik76
10. máj 2009

ahojte, tak už sme doma. Prišli sme síce včera, ale boli sme dosť hotoví z tej cesty, tak som PC ani nezapínala, vlastne som ani kufor nerozbalila, ešte je šlahnutý v chodbe na zemi. Len sme si rozbalovali darčeky, čo sme si pokúpili. A kúpili sme si aj prvé súpravičky, obidve sú bielučké a poviem vám, tie veľkosti 😵 😵 😵 .
Pobehali sme toho strašne veľa, lebo metrom sme sa dostali všade zachvíľu, tak sme lietali, pravda, dávala som si pozor, ale aj tak sme sa nachodili. O muzikále len toľko, nehral tam nikto známy, nenatrafili sme na správny termín, ale aj tak to bolo fantastické. Tie pesničky poznám naspamäť, takže som s nimi si odspievala celý dej. Orsul, krvinky boli supeeeer. Akurát mal Dracula počas jedného výstupu nehodu, kde si narazil hlavu a odpálil si mikrofón, tak jedna krvinka (vlastne krviniak) pribehol a doniesol mu mikrofón. Inak by to neuspieval. A potom mu navrela taká buľva na čele, v tom svetle to bolo super vidieť 😀 . Ale bolo fakt super, mali veľký aplauz a ešte pridali jednu pesničku. Fakt to bol silný zážitok.

ivkaj
10. máj 2009

Ahojte,
asi vás zklamu, ale o víkendu jsem si zahradničení neužívala 😀 Vyrazili jsme s manžou na prodloužený víkend do Českého Švýcarska. Za dva dny jsme nachodili cca 40km. Bylo to fajn 😎

Adu, kdy ty vlastně jdeš na další kontrolu. Ať víme, kolik vás za pár měsíců bude 😵

Nelia, doufám, že ti pojišťovna žádost schválí co nejdřív. A hlavně nebudou žádné cysty 😕

Sincer, já sem na cystu zkoušela B-komplex a kontryhelový čaj. Ale nezabralo nic. Doufám, že na tom budeš líp!

Lili, máš pravdu že jsme silné ženy. Ale doufám, že toho na nás bude právě tak akorát a letos se všechny dočkáme vytoužených //.

A co vy ostatní, jak se máte?

adulik76
11. máj 2009

Dobré ránko, babulky

Ivkaj, dnes idem na sono a krv, či rastieme. Tak dúfam, že hej

sincerity
11. máj 2009

ahojte kocky 😉

adu, myslime na teda a velmi dufame v dobre spravicky!

ivkaj... co je to ceske svajciarsko? 😕

nel... a aka si poistovna? Nam to trvalo fakt tie tri tyzdne.... mozno by bolo aj skor, nebyt toho nedoplatku 🙄

orsul... ako?

tak medzi nami... uz treti den som taka nachladnuta, v hlave a usoch mi huci, z nosa tecie, hrdlo skrabe.... snad to nebude veliky problem zajtra u dr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre