Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

sincerity
20. jan 2013

jeeee dneska maju drobci Adamko a Sarlotka dva rocky! Vsetko najlepsie prajeme!

orsulka
autor
20. jan 2013

@laxity dakujeme krásne moja 😵

ivkaj
20. jan 2013

@orsulka no jo, ono je dneska 20. ;o)
Přejeme drobkům hodně zdravíčka a pořád tak milující rodiče jako mají.

nelia
21. jan 2013

@orsulka aj ja sa pripájam k včerajším gratuláciám... oslavy boli??

orsulka
autor
21. jan 2013

dakujeme dievčatká....prvé oslavy už prebehli od piatku až do nedele.....ešte s priatelmi budu 1.2. skor sa nestíha ....hahahahahaha......ale kooopec darčekov dostali, to je až neskutočné.......a boli úžasní akú mali z každého jedného radosť. normálne výskali od radosti...bol to skvelý pohľad 😵 😵

adulik76
21. jan 2013

@orsulka všetko najlepšie oslávencom 🙂

orsulka
autor
23. jan 2013

tak sme si dnes užili ďaľší sniežik poobede, detušky sa vyválali v nom jedna radosť ani domov nechceli ísť.....len keby to obliekanie nebolo také náročné...uff...uff........aspon že som najviac dopotená ja a nie deti 😀 😀 😀 aj tak sa už tesím na jar 🙂))))
nového a prevratného nemáme nič také, hlavne, že zdravíčko slúťi....brbotajú jedna radosť, hádajú sa tiež jedna radosť....
akurát, že už pojdem na zápis do školky, akurát nie som rozhodnutá od kedy ich tam dať, či už od septembra....a samozrejme to bude záležať ako pokročíme s plienkami...

@ivkaj ako ste na tom vy s Kryštofom????? už ste bez plienok?????? on je v tom sa mi zdá, že dosť velký šikuliak 😉

ivkaj
23. jan 2013

@orsulka Moni, kdeže Kryštof a bez plínek ;o) V létě jsem to neřešila, na to byl ještě moc malý - když byl na zahrádce bez plínky, tak se až divil, že čůrá ;o) Zkoušeli jsme chodit na záchod (nočník ho nebere vůbec), ale je to jak na houpačce, jednou chce a pak zas ne. Nechávám to na jaro, až Emča trošku povyroste a bude klidněji a hlavně nebude vadit, když bude K. mít mokré kalhoty. Každopádně to bude pěkná soda.

A tobě vezmou děti už od září do školky? To u nás nehrozí ani ve 3letech, v půlce školního roku. Budu ráda, když mi ho vezmou od dalšího září (2014) v těch 3 a skoro 3/4. leda že bych ho dala do soukromé, ale to by sme nejdřív museli vyhrát ve sportce.

orsulka
autor
27. jan 2013

@ivkaj u nás by to nemal byť problém, pokial budú bez plienok a budu vedieť sami papať, tak ich vezmú aj od septembra...samozrejme idem na zápis hneď v prvý den, lebo potom tam bude poradovník a nemuseli by sa tam dostať....ale aj tak, stále nie som rozhodnutá kedy ich tam dať a na akú dlhú dobu....možno začneme v septembri a aspon tak 2 týždne na pol dna, spať by chodili ešte domov, a potom ich nechávať celý den.....ked to bude Ok, tak nastupim do práce.....bud teda od 1.11. prípadne od 1.12. uvidíme ako to vsetko dopadne......
drobci sedia na nočníkoch pred spaním a dnes sa konečne aj Šarlotka vycikala, co je prvýkrát za 3 týždne čo tam sedávajú, Adamkovi sa podarilo už viackrát 😉 😉 😉

sincerity
28. jan 2013

nech žijú lepivé doštičky!!!!!!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

adulik76
28. jan 2013

@sincerity takže aj ty???? Už mi to pripadá ako vírus... 😠

adulik76
28. jan 2013

@orsulka mám to chápať tak, že na noc sú mladí bez plienok???

ivkaj
28. jan 2013

@sincerity vážně? To je fakt zvláštní, že je toho tolik. 😝

nelia
28. jan 2013

@sincerity do kelu!!!! Ale fakt je to divné, že napriek tomu, že je toho toľko, to vôbec sami od seba nevyšetrujú 😠 😠 😠
Inak my sme tak rozmýšľali nad IVF, ale akosi sa mi to skôr ako na jeseň nezmestí do harmonogramu 😒

sincerity
28. jan 2013

ahojte babule.... no uz to tak vyzera, dr. povedala, ze jednoznacne potvrdene, ked som jej volala za vysledky. uz ich mam aj doma.... je to ako mor... hnus.
ale snad to nebude hrozne, lebo injekcie si pichat nebudem musiet, len jest anopyrin uz od stimulacie az do 35 tyzdna.... ked sa tam raz dopracujem 😅 a kontroly u hematologa kazdy mesiac v tehu.... aj vy to tak mate?

@orsulka no @laxity to chcela spravit tak, ze na pol dna, ale bolo jej odporucene, ze rovno na cely a hotovo.... mozno k tomu napise viac, preco a ako, kto jej to povedal

@ivkaj no teda, vidim, ze aj u vas to mate so skolkami vesele.... este ze si doma s malinkou a nemusis riesit co so Stofikom....

@nelia teeeeda, a co tam mate take? ja som myslela, ze vsetky styri zaciname na jar.... a potom ze na chate bude prevaha tehul nad netehulami 😀 😀 😀 😀

sincerity
28. jan 2013

@nelia no mne to na tej antolskej vysvetlovali tak, ze to je nejake narocne vysetrenie a robi ho laborantka jeden den, vzdy to musi dopredu vediet, ze bude robit tie dosticky.... tak neviem.... a tiez vidis ako dopadla myslim narcis to bola, ze jej to proste odmietli.... tak neviem..... 😅

orsulka
autor
28. jan 2013

@adulik76 😀 😀 😀 😀 😀 zabudni moja...kdežéééééééééééééééééééé!!!!!!!!! do rána sa adam pravidelne taaak posere, až za uši....niekedy ho prebalujem aj v noci, lebo má veľmi citlivý zadoček......no chlap!!!!! hned je vyšťípaný 😉 😉
@sincerity mňa šibne!!!!! ale chvala bohu, že vieme príčinu...k tým vyšetreniam na lepive doštičky sa jednoducho nejdem vyjadrovať, a tým pádom aj na margo lekárov!!!!!!!! toto je fakt hnus!!!!!!! spíšeme petíciu aby to uzákonili aj povinné vyšetrenie pred IVF!!!!!!!!!!!!
😉

laxity
28. jan 2013

ahojte

@orsulka mne bolo od viacerých poradené aj od učiteliek, že je najlepšie dať dieťa hneď na celý deň a basta...bo ak je na pol dňa a chodí spávať domov, potom môže začať vyjednávať..ale neviem drobci sú predsa o rok mladší, musíš sa rozhodnúť sama...Ja som si to vymyslela tak, že Naty by šla rovno na celý deň a keď tak, tak ja som ešte doma, keby bol problém abo niečo...ale sa mi to celé dosralo, takže uvidíme ako to celé bude...

a čo tá chata? rieši sa to nejak? pomaly by sme mohli riešiť aj termín...aby som sa hlavne aj ja vedela prispôsobiť, keďže som s malou sama, každý druhý víkend ju má henten 😀 a v lete ma čaká 5 týždňnov bez škôlky, tak by nebolo zlé to vpichnúť aj tam 🙂

pekný večer prajem 🙂

nelia
29. jan 2013

@sincerity chceme ísť v máji zase do Rumunska na púť, potom v lete zase do hudobného tábora.. ten by som síce mohla absolvovať aj tehotná, keby všetko prebiehalo hladko, čo ale pre mňa nie je typické, takže radšej by som to nechala na potom... a dovtedy tomu dávam čas, že by motyka vystrelila 😀 (alebo skôr L. na správne miesto 😀 a za správnej konštelácie hviezd )
Na tie doštičky mna doktorka povedala, že do 20tt brať iba anopyrín a potom podľa potreby - na kontrolu tuším až v 12tt. Len ako som tu už spomínala, môj gynekológ je hrozne tvrdohlavý a hneď ako otehotniem, chce, aby som prešla z anopyrínu na injekcie. To pichanie by som nejako prežila, len mi skôr vadí, že som niekde čítala, že na ten syndróm zaberá len anopyrín. Jeho argument je, že pri anopyríne hrozí krvácanie, že mal tehu pacientku, čo brala anopyrín a krvácala z každej dierky... to ale neznamená, že aj ja by som bola ten prípad, nie?? Neviem, ale fakt ma nebaví hádať sa ešte aj s lekármi, oni by nás predsa mali podporovať a snažiť sa urobiť všetko, čo je v ich silách miesto toho, aby nás viac deptali, nie?? On tvrdí, že hematológovia vidia len svoje a nevidia, že žena má aj maternicu, ktorá sa oveľa viac prekrvuje počas tehotenstva.. no fakt som v tomto bezradná a to ešte ani neviem ako otehotniem 😒 😠

@orsulka keď plánuješ ísť potom na celý úväzok do roboty, tiež by som Ti poradila dať ich hneď od začiatku na celý deň, ľahšie si zvyknú.. lebo na škôlku si musia zvyknúť tak či tak a keby videli, že to ide aj inak (na pol dňa), tak by si určite potom ťažšie zvykali.. inak zo skúseností kamošiek vidím, že mamičky tú škôlku znášajú horšie ako deti 😀 😀

čo sa termínu chaty týka, musím si poriadne popozerať kalendár, aby sa mi termíny akcií nekryli 😝 ... ak máte nejaký návrh, dajte...

dnes som sa ale poriadne rozpísala 😝

adulik76
29. jan 2013

@laxity
@orsulka ja som si pri vypisovaní žiadosti na škôlku rovno dala celodennú starostlivosť, nejak ma ani nenapadlo dávať menej, nech si mladá zvyká, lebo ísť tam len na pár hodín asi nemá zmysel. Možno teraz pôsobím ako zlá matka, ale neviem si predstaviť, že by som o nejakej 11-tej letela z roboty pre malú do škôlky, alebo maťo... takto to bude najlepšie....myslím....

@nelia ťažko povedať, doktori vždy vidia len tú svoju oblasť a málo ich je, čo rozmýšľajú komplexnejšie. No, fakt neviem, čo je lepšie rozhodnutie....či anopyrín, či injekcie....

nelia
29. jan 2013

@adulik76 veď práve to je môj problém... a ako sa mám ja, laik, rozhodnúť? A pravdu povediac môj gyndoš mi ani nedáva na výber, on to proste berie ako hotovú vec... ale ja po toľkých potratoch už nechcem nič riskovať... už ma inak napadlo, či nemám aj z tohto psychický blok otehotnieť, keď musím furt nad takýmito "sprostosťami" rozmýšľať 😠
Dnes mám inak mrchodeň, tak ma berte s rezervou 😎 ... ale nad týmto sa inak viem rozčúliť aj mimo mrchy 😀

sincerity
29. jan 2013

@orsulka co uz, je to proste tak... lepive dosticky asi nebude nikto vysetrovat, kym minimalne dva krat nepotratis, .... smutne ale realita.... hnus

nam je termin stretka v podstate jedno.... kvoli @laxity by som sa priklanala k augustu.... ktovie ako to cele bude s tou nasou dedinskou skolkou...

@adulik76 no neviem neviem, ci je zla matka ta co da dieta hned na cely den do skolky.... urcite nie.... to co uz mam ja povedat ked pojdem rovno po sestonedeli, ak raz odrodim.... do roboty 😀 😀 😀

@nelia no neviem, preco do toho hovori gynekolog, mne kazali chodit na hematologiu v tehu kazdy mesiac, a oni budu rozhodovat, ake lieky a ake mnozstvo a tak....

nelia
29. jan 2013

@sincerity lebo gynekológovi sa nepáči anopyrín, asi s ním nemá dobré skúsenosti... ale vidíš, že iní gyndoši proti nemu nič nemajú, tak neviem... a že ženy musia 2x potratiť, aby spravili toto vyšetrenie?? Veď ani jednej z nás by to neboli urobili, keby sme s tým nevyrukovali my sami a v tom je problém!! 😒

orsulka
autor
29. jan 2013

no a tou školkou asi máte pravdu dievčatká moje...... v prípade, že by tam sli na pol dna, tak ja by som nepracovala este, bola by som doma, určite by som z práce neodchádzala kvoli tomu, aby som ich vyzdvohla po pol dni.....uvidím čo na to aj riaditelka pri pohovore....

stretko nám je zatial jedno, lebo síce plánujeme dovolenku ale ani nemám ponatia kedy.... 😀 😀 😀
@nelia co si pamatam, tak aj ladke odporucali anopyrín zároven aj injekciami...istota je gulomet.....mozžno naozaj niektoré pacientky majú problem s krvácaním, a môžu to byť ojedinelé prípady a nie práve tvoj prípad....

inak mortiss by už mala rodiť aspon čo som čítala na facebooku...... 😉

andreasp
7. feb 2013

ahojte, s manzelom sa snazime o babetko,no skoro 2 roky nic. Nevytvaraju sa mi vajicka. Na hematologickom vysetreni mi zistili syndrom lepivych dosticiek, a moja gynekologicka mi povedala, ze vraj tento syndrom moze sposobovat aj to, ze sa mi netvoria vajicka. Co sa mi nezda. co si o tom myslite vy?

adulik76
7. feb 2013

@andreasp ja ti o tom moc nepoviem, ten syndróm sa ma, našťastie, netýkal...aspoň dúfam, že ani nebude.. Ale sú tu kočky, čo vedia o tom viac, tak tie ti asi dajú lepšiu odpoveď

ivkaj
11. feb 2013

Čaute ženy, kde se všechny touláte?

U nás nic moc nového - prckové jsou většinou zdraví až na jednu epizodu s kašlem. P. má polovinu zkušebky v nové práci za sebou a já ještě 2,5roku doma před sebou ;o)

@nelia v nějakých dnešních novinách řešili léčitele co bydlí kousek za Prahou a léčí yvplachováním nosu, tak jsem si na něho vzpomněla. No podle redakce je to "podvodník". Redaktorka říkala, že se dokonce setkala s tím, jak na rodiče těžce nemocného chlapečka křičel aby mu okamžitě přestali dávat všechny léky. Tak snad jste byli spokojeni.

nelia
12. feb 2013

@andreasp ahoj.. ja mám tiež SPS, ale mne sa vajíčka vytvárajú, takže fakt netuším, či to môže mať vplyv... mne ten syndróm zistili po 3 potratoch, nám sa bohužiaľ nedarí už pomaly 10 rokov... o tomto syndróme je aj na internete veľmi málo informácií, asi je to ešte málo preskúmaná oblasť... A naordinovali Ti anopyrín? Kde Ti toto vyšetrenie robili? A na hematológii si sa nepýtala, či s tým Tvoj problém môže súvisieť?

@ivkaj no viem si to o ňom celkom predstaviť, lebo má fakt svojský štýl a lieky totálne zamieta... ale ja si myslím, že sú situácie, keď človek proste tie lieky potrebuje... ale ja som napriek tomu spokojná, lebo bylinky mi pomáhajú, výplachy tiež a za tým chlapíkom už nechodím, takže pohoda 🙂
A také články by som ja osobne brala s rezervou, lebo viem, ako média vedia niekedy nafúknuť veci - vlastná skúsenosť - keď hovorili nepravdy o našej firme, pričom ja som vedela, aká je pravda, ale ľudia tomu bohužiaľ uveria a nechajú sa manipulovať.. keď článok napíše niekto, kto má negatívnu skúsenosť, jasné, že to bude negatívny článok... ale pritom kopa ľudí môže mať pozitívne skúsenosti, lenže o tom už nepíšu... Tým ho nechcem nijako brániť, lebo ako som napísala, ani mne sa jeho trocha arogantné správanie nepáčilo.

adulik76
12. feb 2013

čaute, dlhšie som sa neozvala, ale čítala som si vás každý deň - teda, pokiaľ sa tu niekto zjavil.

@ivkaj ani som nevedela, že pali zmenil prácu, čo sa mu v tej starej nepáčilo???

teraz v robote riešim takú smutnú zbierku na finančnú pomoc pre jedného nášho vojaka. V januári sa mu narodilo bábo a 8.2 mu zomrela žena - asi komplikácie po pôrode si myslím. Najprv ju nechali vynadrapovať klasickým pôrodom a keď videli, že baba melie z posledného a bábo už je tiež hotové, tak urgentne robili cisársky. A ešte k tomu dievča malo problém so srdcom, tak neviem, prečo nerobili cisársky hneď. Dva týždne po prepustení z nemocnice dievča zomrelo. No strašné. Mladý chalan teraz nevie, čo skôr, má ani nie mesačné bábenko doma a musí vybavovať pohreb.Čo sa mali tešiť, tak plače. Tak som navrhla, aby smu mu ako útvar pomohli a vyzbierali sa nejaké peniaze. Je to fakt smutné. 😢

nelia
12. feb 2013

@adulik76 nemám slov 😢 😢 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre