Prefuk vajcovodov

natalia2609
6. apr 2012

Ahojte snazilky! 15.2. mi robili prefuk vajcovodov, a odvtedy sa snazime, a zase som dostala. Ja uz neviem, kde by mohla byt chyba. Dr mi povedal, ze po tom zakroku by uz nemal byt problem, len som to vsetko mala tak upchate, ze mi to musel prefukovat na dva krat. A uplne som si myslela, ze sa to podari, nie je to divne, ze este nic? a to dodrziavame plodne dni. Chcem sa spytat, ci mal z vas takuto skusenost a ako to dopadlo. Budem Vam vdacna, zatial uspesne snazilkovanie vsetkym prajem!

mmfs
6. apr 2012

Ahoj, chcela by som sa spytat, na zaklade coho ti diagnostikovali potrebu prefuku? AKo to prebieha? Si vtedy v celkovej narkoze? Dakujem vopred za odpoved.

trish22
6. apr 2012

Mne robili HSG bez narkózy. Prefuky ale môžu spraviť aj počas laparoskopie, vtedy spíš.
@natalia2609 podľa mňa sa to nemusí hneď podariť. A laparku ti nerobili?

halienka
6. apr 2012

@natalia2609 to je pre mňa nová a podľa mńa nie úplne správna informácia, že prefuk vajcovodov odstráni zrasty. Niekedy sa niečo trochu môže pri tom priefuku akoby podariť popretŕhať, no poväčšine sa takýmto spôsobom zrasty na vajcovodoch odstrániť nedajú. Prefuk sa robí hlavne z diagnostického hľadiska, aby sa vôbec vedelo, či vajíčkovody sú voľné, alebo sú tam nejaké prekážky, alebo sú zrastené úplne a nie je tam absolútne žiadna priechodnosť. Podľa toho čo píšeš asi ich máš dosť zanesené, ale nie totálne upchaté. To znamená, že podariť sa síce môže, ale naďalej to je sťažené. Je fajn, že ti lekár dodáva nádej, ale to že máš za sebou tento prefuk vôbec neznamená, že sa ti ihneď musí podariť otehotnieť, ak by tam aj iná príčina nebola. No môžu tam byť ešte aj iné príčiny, ktoré to môžu sťažovať, no to by chcelo viac vyšetrení. Zrejme ak sa naďalej nebude dariť, tak ti dr. porobí ďalšie vyšetrenia, folikulometriu, hormonálny profil, možno aj laparoskopiu. Potom sa uvidí, čo ďalej. každopádne držím moc palce 😉 🙂

stvura
6. apr 2012

@natalia2609 drzim palce nech sa podari, ale prefukom sa zrasty bohuzial nedaju odstarnit, len sa skontroluje priechodnost vajickovodov. Mojej mame robili tieto prefuky 2x a narodila som sa jej az po 6tich rokoch snazenia ked to uz skoro s otcom vzdali (a do roka sa narodila i sestra) 😉

apoloma
6. apr 2012

absolvovala som aj hsg aj pod narkozou a otehotnela som 5rokou po tychto zakrokoch.......

pempusik
6. apr 2012

@natalia2609 suhlasim s @halienka. Prefuky alebo hsg sa robi z diagnostickeho dovodu, aby sa zistila priechodnost vajcovodov. Taktiez sa pritom da vidiet aj tvar a polozenie maternice. Su rozne priciny, preco su vajcovody upchate. Niekedy sa zrasty odstranuju pri laparoskopii. Casto vsak nevedia najst pricinu, preco su vajcovody upchate. Ak sa dlhsiu dobu nedari,treba prejst komplexnejsimi vysetreniami. Rovnako musi podstupit vysetrenia aj pratner.

lucula73
6. apr 2012

@natalia2609 ak bol naozaj problém len v priechodnosti,tak teraz vlastne musíš rátať od začiatku...a na prvý pokus to vobec nemusí vyjsť,musíš byť trpezlivá 😉
Mne tiež robili prefuky,spriechodniť sa im podarilo iba jednu stranu a otehotnela som po roku od zákroku 🙂
Hlavne na to nemysli,lebo psychika je veľmi zlá vec.držím palce 🙂

veselavrba
6. apr 2012

Ahoj mne robili prefuky pod narkozou al enajprv som podstupila ultrazvuk na priechodnost,aby mi zistili ci ich mam priechodne davali mi cez vnutro taku ako keby vodu aby zistili ci je to priechodne a tak to bolo bolestive pre ma ze som skoncila naifuzkach.potom som si dala urobit aj laparku kde sa potvrdilo nepriechodnost jedneho a trocha spriechodneneho vajickovoda druheho.A skusali sme potom klasickym sposobom asi rok a nic tak skusam umelo uz druhy pokus tak som zvedava.Neboj nebude to boliet ked sa prebudis budes citit len tie stichy a budes tam mat malinke jezvicky dole jednu a na pupku dalsie dve.Ak sa chces viacej dozvedie tkludne sa pytaj.

radustek
6. apr 2012

@natalia2609 ahoj mojej sestre prefukovali az 2 krat a stale nemoze otehotniet...uz 7 rokov...tiez furt dufa ze po tom zakroku bude tehotna ale nic ☹

huma
8. máj 2012

@natalia2609 ja som podstupila tento zakrok 14.2., den pred tebou. Bolo to v case, kedy mi to uz bolo celkom jedno ( po roku a pol snazenia ). Zistili, ze pravy vajecnik je dokruteny a takmer prirasteny k maternici, ale tekutina pomaly presla. Lavy isiel celkom lahko. Robili mi to pri vedomi, vsetko mi ukazovali, aj samotne vstrekovanie som na obrazovke videla.
Psychicky som na tom bola tak, ze mi na tom ani uz nezalezi, tak sme prvy mesiac ( ovulovala som z praveho ) sice vyuzili, ale nic som necakala.
A potom druhy mesiac som mala taku intuiciu, tak som mm stiahla do postele hned poobede ( vedela som ale 100%, ze je ovula v ten den) a tento jeden raz stacilo. To, ze som tehotna, som vedela uz na 7 DPO.
Takze treba verit a hlavne presne poznat svoje telo. Drzim prsty.

Inak u nas bolo podla testov a inych vysetreni vsetko v poriadku u mna i manzela.

natalia2609
autor
8. máj 2012

@huma ahoj, tak to gratulujem, ale ja uz tiez prestavam dufat, lebo z toho zcvokatiem. teraz mi meskali tyzden, co sa mi vobec nestava, tak som si robila test minulu stredu, a ak som neni blazon bola tam taka slabulinka ciarocka, potom som si este jeden robila v piatok, a uz tam vobec nic nebolo, a vcera som dostala, tak som si povedala, ze kaslem na to, co ma prist pride, a co nie, tak to nebudem silit, lebo cim viac chcem, tak tym menej to ide, mozno raz ked to budem najmenej cakat, lebo mi z toho prepne, takze asi tak. ale tebe este gratulujem, a prajem lrasne tehulkovanie, zdrave babo, a daj vediet potom ako sa ti dari. 🙂

huma
8. máj 2012

@natalia2609 na tych slabuckych ciarockach a meskani moze nieco byt, mne sa to stalo v oktobri a potom v januari: prsia, meskanie MS, slabucky dusik, biely vytok - len potom prisla mrcha, tak som zacala tusit, ze tehotenstvu cosi brani ( s mm sme len tak skontstatovali, ze oplodnene vajicko nemoze asi prejst do maternice, ze nieco tam asi blokuje, takze aj dojde k oplodneniu, ale ... ) U mna tie vlasocnice na vajcovodoch boli zrastene pravdepodobne len malo, u teba by mozno pomohla laparka.
Ja som rezignovala na snazenie sa prave vo februari, povedali sme si, ze sa vratime domov na SK a budeme to riesit az tam uelym oplodnenim. Lahko sa to vravi, ale najlepsie je prestat to riesit, najst si nieco ine, na co sa upriamis. Musis k tomu bodu ale dojst sama. A popri tom akoze zo zotrvacnosti ist na vysetrenia, a stale skusat s mm, len necakat nic.

My sme sice otehotneli, ale s oplodnenim vznikla na tom lavom vajecniku aj velka cysta. Takze si este prejdeme trnistou cestou.

kacenkaharris
12. jún 2012

Dievcence, chcem sa tak hlupo spytat: ake su priznaky toho, ze vam treba prefuknut vajecniky? Okrem toho teda, ze sa nedari otehotniet. Myslim tym, ci ste mali nepravidelny cyklus, nemali ste ovulaciu, vynechavala vam mrcha, bolesti vajecnikov... ?? 😕

kirsten8462
7. aug 2012

ahojte tak ja som prisla na to tak ze v novembri mi meskala mrcha tak som si robila test a vysiel pozitivny,ale na dalsi den som to dostala tak som vedela ze nieco neje v poriadku.Isla som k zenskej a potvrdilo sa mimomaternicove tehotestvo,hned som musela ist do nemocnice kde mi vyoperovali plod z vajickovodu.V maji som bola na prefuk bez narkozy kde mi zistili ze mam neprechodne obidva vajickovody a teraz v septembri idem na lapar.prefuk neviem ci mi to pomoze,velmi tuzim mat babätko,ale bojim sa ze nebudem moct mat deti dost zle to znasam psychycky ☹

lucia2505
7. aug 2012

Presne ako napísala halienka vyššie, prefuky ti moc nepomôžu proti zrastom, robí sa to viacmenej len kvôli diagnostike, kedysi sa to tak hovorilo, že ženám pri tom odstránia zrasty a potom otehotnejú, ale dnes tento problém rieši ivf. Aj ja som bola na laparke a lekár povedal, že je to viac menej len preto, aby sme vedeli ako to tam vyzerá, ale že ak tam sú zrasty, tak tam toho moc nenarobí, aj tam boli. Tiež sme potom niekoľko rokov skúšali, že však snáď sa to tam nejako prečistilo, ale nič. Nakoniec som mala minulý rok mimomaternicové tehotenstvo vo vajcovode, ktorý bol čiastočne nepriechodný a bola som vybavená. Vajcovod išiel von.

kirsten8462
7. aug 2012

no tak to mne ten vajecnik s vajickovodom zachranili ale co z toho ked je neprechodny a ten druhy tiez tak asi fakt bude moja posledna nadej umele oplodnenie...skusate tiez umele oplodnenie,alebo ste nad tym uz rozmyslali?

lucia2505
8. aug 2012

@kirsten8462 ja mam uz schvalenu ziadost na umele a chystam sa ist niekedy v zime...teraz si este idem dat vybrat nepriechodny vajcovod...potom musím mat 3 mesiace klud a potom pojdem

jasmina232
16. sep 2012

@huma prosim ta akmozes naspis mi otom ake toje ked ti robia prefuk , je to bolestive??? mam s toho strasny strach .. vopred dik za info

huma
16. sep 2012

@jasmina232 prijemne to nie je, cosi ako ked ti zubar vrta do zuba, musis to vydrzat... jednoducho som zadrzala dych, vydrzala ten neprijemny tlak sprevadzany pichavou bolestou, trvalo to ale len kratko, da to nebolo nic strasne. Drzim prsty, nech to vyjde 🙂

jasmina232
21. sep 2012

huma a ako dlho to asi trvalo juj dik za odpoved nevedela somsa doskat hh

huma
21. sep 2012

@jasmina232 cca. 45 min so vsetkym, mozno aj menej, potom ti daju vlozku a ides domov 🙂

jasmina232
21. sep 2012

dakujem aspon proiblizne viem ako sa na to pripravit .. vlastne anineviem ci to budem potrebovat to zistim az neskor ale chcem mat co najviac info .. naozaj velmi pekne dakujem kiss

pempusik
21. sep 2012

@jasmina232 ahoj, ja som bola na prefuk v novej nemocke v kosiciach, cele to trvalo mozno 15 minut. samotnu tekutinu vo vajcovodoch som ani necitila, mna najviac bolelo to prichitenie toho aparatu (to sa prichytava na krcok maternice). ale nebolo to nic hrozne a navyse vsetko hned aj sledujes na monitore, takze uz aj sama ucidis, ako si na tom. potom ale lezis este na oddeleni. mna pustili az vecer, v podstate si hospitalizovana na jednodnovej chirurgii. skro ani nepustia, kedze poobede spisuju prepustacie spravy. ale aspon si "oddychnes" 🙂

jasmina232
22. sep 2012

no tak ja byvam hned pri nemocnici takze tam mam aj lekarku coje dobre teda ked to takto prebieha u nas anineviems ako si ma potesila ak sa teda stane ze tam budem musiet ist urcite budem mysliet na teba a nebudem sa tak bat hh kiss
😝 😀

pempusik
23. sep 2012

@jasmina232 urcite sa nemas coho bat, mne to tiez kamoska popisala tak,z e to vobec neboli, isla som tam ako hrdinka, mna to sice boloelo, ale hned ako skoncil, tak som na vsetko zabudla a uz to bolo v pohode. potom ma uz vobec nic nebolelo. ja som si opakovala, ze zeny rodia v bolestiach, tak toto je popri tom asi malina 🙂

jasmina232
23. sep 2012

zlata hehe vsakto si i ja hovorim , ale i tak si myslim ze je lespie mat info a by t tadsej psychicky prpravena ako potom stresovat ..

lenkaa33
2. mar 2013

baby ahojte, bola som na HSG a zistili mi nepriechodnost obidvoch vajcovodov. Lekar mi hned povedal IVF, vraj ma to vyjde lacnejsie ( zrejme myslel na to, ze by som isla na laparku a potom by som skoncila tak i tak na IVF, ze on robi aj IVF a by mi to aj urobil ( sukromne ) , ale mam ist za doktorkou a uvidiet, co mi poradi. Vobec som necakala, ze by som ich mohla mat nepriechodne, takze to bol pre mna uplne sok. Teraz neviem, ci mam ist na laparku to prefuknut, len co ak sa nebude dat? Alebo rovno na IVF? co si o tom myslite? laparka? IVF? Som z toho uplne nestastna a uz zacinam mat rozne obavy... . ☹

miminator1987
23. mar 2013

Pre mna to bolo hrozne :( velmi to bolelo..aj som odpadla potom..

miminator1987
23. mar 2013

A musela som ostat o den dlhsie v nemocnici.

weru3ka
24. mar 2013

@huma ahoj mozem sa spytat kedy ma posle doktorka na vysetrenie ci su prechodne vajickovoody...idem teraz po roku snazenia ze nevch spravi vysetrenmia a chcea som vedeit ci ma hned pose na toto vysetrenie?:D dakujem🙂