Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

megynka
13. apr 2010

za hodinku idem domov sa teším, ale vonku stále prší ☹

ejasmeja
13. apr 2010

ahojte dievcata!

Megynka, kym si precitam tvoju postu, tak este sa vyjadrim k hafanovi. ona to robi asi ked nie ste doma, lebo sa citi osamelo, vsakze. ale neboj, ona sa to odnauci 🙂 aka je stara? a kem pride socialna pracovnicka, date to doporiadku 😉
a teraz bezim citat ip 🙂

megynka
13. apr 2010

ahoj ejasmeja 🙂 dík za IP,napísala si to pekne 😉
labradorka má 10 mesiacov a presne si to odhadla, robí to vtedy keď je sama dlhšie doma, keď je s nami je spokojná a ničoho si nevšimne a dnes ju musím pochváliť, nič nevyparatila, dnes bola dobrá 🙂
želám krásny večer 😉 🙂

ejasmeja
13. apr 2010

tak vidis Megynka! som rada, ze sa to uz zlepsuje s havinkou 🙂 tusim na Spektre chodi taky serial o vychove psika a tam su ozaj vyborne rady! ak mas moznost, pozri si to! a drzim palce s vycvikom! treba odputat jej pozornost, ked odchadzate prec, aby si to tak nevsimla, ze ju nechavate samu. su uz teraz mnohe dobre knihy o tom a aj ten serial je fantasticky! vola sa tusim "Bud ja alebo pes" a pracuju tam s ozaj tazkymi pripadmi psikov a maju fantasticke uspech. odporucam!
a ostatne, co som pisala plati 🙂

megynka
14. apr 2010

dobré ránko 😉
ejasmeja, áno pozeráme ten program a je fakt super, aj chodíme na cvičák tak sa snažíme z nej vychovať slušného hafana,dúfam že sa podarí 😉 a k deťom je fakt skvelá, vonku na sídlisku normálne už dáva pozor na malé deti a chodí okolo nich len tak opatrne aby im nič neurobila, ako keby vedela že nesmie okolo nich divoko skákať aby ich neprevalila, no a deti zbožňuje, vlastne všetkých ľudí, je to taký maznáčik a nie strážny pes 😀 🙂

ejasmeja
14. apr 2010

😀 megy, to je super! labrador je vyborny k detom! a uvidis, ze z nej bude uzasny pes, ked sa jej tolko venujete 😀
ja mam takeho krizenca, ktoreho som nasla ako male steniatko utyraneho na ulici. teda skor on nasiel mna... 🙂 a tyrali ho ciganske deti, takze k detom (a hlavne k cigancatam) bol strasne nedovercivy, bal sa ich a ked sa moc priblizili, bol velmi v strehu a ak by mu robili zle, tak verim, ze by bol byval az agresivny koli sabaobrane, ale podarilo sa nam ho vychovat tak, ze teraz deti (a aj vsetky mladatka 😀 ) zboznuje. deti s nim mozu robit co chcu a ak by mu aj nechtiac ublizili, iba zaknuci a upozorni ich, ze mu napr. stoja na nozke, ale neurobi vobec nic. deti teraz priam miluje! a to mal naozaj velmi zle skusenosti, nechcem o tom ani hovorit, co vsetko zle mu urobili. takze kazdy pes je vychovatelny. nas ma uz 14 rokov a s detmi je stale v kontakte, lebo ich mame v rodine a u priatelov vela a tiez na ne dava pozor. ak by sa k nim priblizil cudzi clovek, tak na neho vrci a brani ich, no proste sranda, ako ich chrani a miluje 🙂

mata1001
14. apr 2010

caute baby ste tu?ako sa mate? 🙂

ejasmeja
14. apr 2010

cau mati, celkom fajn a co ty?

megynka
14. apr 2010

ejasmeja,tak to je super, ja neviem niektorí ľudia sú tak krutí, nechápem ako niekto môže tak strašne ubližovať tým nemým tváram, keď to vidím aj v telke ako niektoré tie psíky trpia 😢 a čo všetko prežili, to je strašné 😔 , nejde mi to do hlavy ako to niekto môže, ja keby som mala takú silu a moc chcela by som zachrániť všetky tie týrané zvieratá, škoda že sa to nedá,ale keď sa presťahujeme na chalupu,plánujeme si zobrať ešte jedného psíka z útulku,aby sme zachránili aspoň jedného 😉

ahoj mata 😉 ako dnes? ja v práci, tak len na odreagovanie nakuknem 😉

baby ja sa tak teším na to mimino,že som včera už v spálni premeriavala,že kde bude postieľka a kde sa mi zmestí preložiť komodu a vyšlo mi to, síce na tesno ale vyšlo 😀 🙂 ja už by som najradšej chcela mať to bábätko zajtra doma 😵 ja viem, ešte to potrvá 😉

mata1001
14. apr 2010

eji aj ja ok len sem tam ma boli brucho

megy aaaale nepracuj a pis si s nami radsej... 🙂

ejasmeja
14. apr 2010

megy, ja som si tiez povedala, ze ak psika, tak jedine z utulku alebo z ulice. a ak bude dom, tak si vezmeme asi aj dvoch alebo troch 😀 a rovnake to bude aj s macickymi, tie su k domu potrebne 🙂

a este som vcera akurat hovorila priatelovi, ze skoda, ze sa len tak netulaju po ulici aj kone, lebo aj toho by som si hned adoptovala 😀 😀 😀

ejasmeja
14. apr 2010

brucho? zaludok, ci co?

mata1001
14. apr 2010

dole podbrusko a tam kde je lavy vajecnik...dr mi dal lieky minuly tt ale uz ma to zase bolelo v pondelok.taka bolest ako ked mas ms dostat

ejasmeja
14. apr 2010

mati, to sa nemusis znepokojovat, ak sa neotvaras, tak je to uplne normalne, to uz maternica troska trenuje, roztahuje sa, stahuje a tym, ze rastie, tak taha okolite tkaniva, napr aj vajcovody a vajecniky, ktore mozu boliet. aj ja to tak mavam.

mata1001
14. apr 2010

a moze byt ze pred tehu sa mi vytvorila cysta a teraz ma ta boli?

ejasmeja
14. apr 2010

mati, netusim, preco sa pytas? lekar ti nieco take hovoril?

mata1001
14. apr 2010

no to ze mam cystu mi hovoril.to mam z clostilbegytu.ale potom to uz neriesil,lebo uz som bola tehu.ale povedal ze to zvykne pocas tehu zmiznut.tak v piatok idem dr tak sa ho opytam ci to moze byt ze ma ta lava strana boli z cysty.teda ak tam este stale je.

ejasmeja
14. apr 2010

preco z clostilbegytu? a na co vlastne tel clostilbegyt je?
ono najlepsie urobis, ak sa lekara opytas, ved on ti to vysvetli

mata1001
14. apr 2010

z toho lieku sa vytvaraju cysty.ano opytam sa ho uurcite nato.a este sa chcem opytat na gramaz babatka,lebo mi to este ani raz nepovedal presne

vy mate kolko kil? 🙂

ejasmeja
14. apr 2010

Mati, tusim 2100 gramov naposledy, teraz asi bude viac. to mi povedali pri UZV na prietoky, co sedi s terminom porodu, ktory si myslim, ze je realny - teda 13.5. a nie s tym, ktory vypocital lekar podla akoze PM, ktora bola uz len takym kratuckym farbenim a som si ista, ze to som uz bola tehu.

mata1001
14. apr 2010

pamatam sa ked ty si bola v 24tt ked sme si uz pisali.a teraz som tam ja.ale ten cas rychlo leti.uz mas zbalene do porodky a mas uz aj vsetko nakupene?

ejasmeja
14. apr 2010

Mati, uz cosi mam nakupene, ale zdaleka nie vsetko, to budem riesit teraz, ked som na materskej, skor som nestihala, pripravovala som sa na porod inak, zistovala info, cvicila a musela som sa venovat aj praci äto sa sice musim aj teraz, ale aspon nie tolko, ako pred tym. ale do porodu musim dokoncit projekty, ktore mam, lebo potom nebudem isto stihat).
ty uz nieco zycinas chystat?

megynka
14. apr 2010

ste sa rozpísali 😉 baby len aby ste nemali také bábená ako som bola ja 4,8 kg 😨

eja, presne ja som tiež taký záchranca, sa desím až budeme na chalupe,čo všetko tam bude behať po záhrade 😀

som si uvarila kávičku,tak pauzujem 😉

mata1001
14. apr 2010

ejka ja velmi pomalicky chystam.dostala som nejake zdedene vecicky tak tie musim oprat a ozehlit (2 vrecia) ale este cakam na komodu kedy nam ju donesu,aby som to ukladala hned tam.a inak mam plienkya take malickosti ,ale este mi chyba vacsina veci.no postupne pokupime,ale nechcem si to nechavat na poslednu chvilu.

megy vychutnaj si kavicku aj za mna,ja nepijem,lebo mi je zle od nej ☹

ejasmeja
14. apr 2010

Megy, mna keby nebrzdil priatel, tak tiez uz mame utulok 😀

Mati, ja tiez uz kopec veciciek som dostala na oblecenie, perinky tiez mam, daco pre babo som kupila, postielku som dostala od brata, plienocky kupene, utierky na ritulu tiez, kojenecka podprska kupena, este si kupim dalsiu, vlozky po porode kupene a este kopec inych veci, satka na nosenie babatka a tak. chyba este kociar, nocne kosele a zupan a papuce do porodnice 🙂
kociar uz mame vyhliadnuty, len zistujeme, kde bude najlacnejsi 🙂

tiez to nechcem nechat vsetko na poslednu chvilu, ale este mam cas a kociar moze kupit aj otecko sam, ved vie aky... 🙂

mata1001
14. apr 2010

ja musim navstivit hlavne DM-ku a lekaren.a este potrebujem periny do postielky a latkove plienky.inak postielku budem mat od svagrinej a chyba nam kocik,ale to pojdeme v maji kupit.nechcem si vsetko nechavat na poslednu chvilu.lebo aj sa mi tazko bude chodit v tom teple a ako sa poznam sa mi nebude chcet s takym brusiskom...

ejasmeja
14. apr 2010

tak ja som rada, ze sa v podstate vyhnem tym najvacsim horucavam. teda dufam! 🙂
Mati, inak uz existuju poporodne vlozky s antibakterialnym posobenim. vies o nich?

mata1001
14. apr 2010

eji neviem,ale skus na nete alebo v lekarni sa opytat mne povedali na cviceni istu znacku a tie si kupim.

ejasmeja
14. apr 2010

Mati, ja uz mam kupene aj obycajne a aj tie antibakterialne.

megynka
14. apr 2010

eja tie antibakteriálne to sú tie aniónové? ja som rozmýšľala, že si ich tiež kúpim, občas sa mi vyskytne zápal alebo mykóza, tak som rozmýšľala, že vyskúšam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre