Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

nalada
23. máj 2011

@annamary27 prosím ťa, v oboch prípadoch stimulácie si mala rovnaký protokol? nevieš od čoho závisí, aký protok Ti lekár vyberie?

annamary27
24. máj 2011

@nalada závisí to od hormonálneho profilu,mala som rovnaký protokol,ale zmenila mi v druhom pokuse dávkovanie puregonu a mala som vdaka tomu viac zrelých vajíčok.

tanyja
24. máj 2011

@annamary27 ako vidím, čo sa týka témy, ktorú ste nahodili, som totálne mimo 😀 , veci typu protokol sú mi cudzie, ja len viem, že som mala slabšie lieky, nakoľko som predtým nemala problém otehotnieť 😉

daska1977
24. máj 2011

@nalada bohužiaľ, nebolo... ale idem na druhé IVF, lebo mrazáčiky som nemala žiadne... ☹

nalada
26. máj 2011

@daska1977 to ma mrzí... dúfam sa Ti to už konečne podarí.... a kedy plánuješ? Ja dostanem protokol v júni, zatiaľ som len čakateľka.
Dievčatá, neskutočne Vás obdivujem! Dá sa vôbec také sklamanie po neúspešnom IVF zvládnuť? Stojím pred prvým, pocity mám zmiešané...neskutočne sa teším, ale zároveň mám strach zo sklamania.

kyra30
26. máj 2011

Aj ja som prekročila 30 a stále nemám dieťa ☹ ☹ ☹

nalada
26. máj 2011

@kyra30 ahoj. Poriadne to lezie na nervy, že? Hlavne teraz, ked sa na jar začali odhaľovať guľaté brušká...ja len tíško závidím...

kyra30
26. máj 2011

@nalada no veru...a ešte aj kamošky okolo...buď maju brušká, alebo ratolesti malé ...aj ja chodím..tíško zavidiaci 😔

annamary27
26. máj 2011

@nalada neboj sa,treba byť pozitívne naladený a veriť,že sa podarí.Ja som bola sama zo seba prekvapená,že po prvom neuspechu som si chvílku poplaka po tom ako mi to oznámili,manžel ma upokojil a už som plánovala druhé kolo 😉 po druhom kole som plakala trošičku dlšie,ale rátam to len na minúty a o pár dní sme už boli u liečitela.Proste som to brala ako to je, užaj som plánovala čo dalej a nemala som čas na smútok,lebo si s tým aj tak nepomôžem.
😀 😀 😀 😀

annamary27
26. máj 2011

@nalada
@kyra30 ahojte,no ja som asi z nejakého vadného ročníka,lebo mám veľa známych a kamošiek,ktoré ešte mimi nemajú a určite každá má nejaký problém,len si o tom nerozprávame alebo nemaju mať mimi s kým 😨

kyra30
26. máj 2011

@annamary27 no presne...aj sa tak citím...že vadná 😅

nalada
27. máj 2011

@annamary27 , @kyra30 aj v mojom okolí je veľa párov, ktoré majú problém s dieťatkom. Postupne sa však začínajú jeden za druhým guľatiť... a ja ostávam sama... Mám pocit, že všetci mali "problém" len prechodný, resp. riešiteľný, ale u mňa to začína byť ozaj vážne. Nikdy by som neverila, že nebudem mať dieťa. Stále mám nádej, hoc je čím ďalej tým menšia.... snáď nevyhasne úplne.
@annamary27 spomínaš liečiteľa. Ak sa smiem opýtať, aké má zameranie? - bylinky, pracovanie s energiou... máš pocit, že Ti to nejak pomáha? Skúšis ET po jeho "preliečení"?

kyra30
27. máj 2011

@nalada do slova a do písmena...nádej umiera posledná 😉 .....podobné pocity mám aj ja.... čo čítam..vy už riešite IVF....aj my sme už boli aj gyncentre...ale boli sme za viacerými...jeden lekár nám odporučil ešte pol roka sa posnažiť...ale ja mám pocit, že strácame čas...vieš kto by to nechcel prirodzenou cestou...ale ja to asi nebudem ☹ ....
kamoška jedna, žije v USA mi vravela, že jej pomohla akupuntúra..boli obidvaja.....ale to ti musí robiť odborník...čo som hľadala...najbližšie v prahe..má centrum jedna ženská..čo sa tomu venuje X rokov ...neviem...mám obavy...musím ešte načítať niečo o tom......tak rozmýšľam nad výletom do prahy 😵 ...treba sa chytať každej slamky....moj manžel už len čaká, čo namyslím zasa 😀

nalada
27. máj 2011

@kyra30 a koľko sa snažíte? podstúpili ste už niečo? moja kamarátka čakala na bábo niečo vyše roka, potom sa podarilo, ale potratila - veľmi skoro. ďalšie sa opäť dlho nedarilo, začala s vyšetreniami...a bola aj na akupunktúre. Podarilo sa, neviem, či vďaka hormónom, ktoré užívala, alebo má na tom podiel aj akupunktúra... Možno oboje. Určite to nie je zlá vec, ale ak je problém, ktorý treba ozaj nejak riešiť, tam budete zbytočne strácať čas. Mali by ste najprv vedieť na čom ste, a potom sa rozhodnúť ako ďalej...

kyra30
27. máj 2011

@nalada my sa snažíme 2 roky, boli sme obidvaja na vyšetrení, ja som v pohode , moj manžel mal horší (horší znie lepšie ako zlý 😅 ) spermiogram, užíval teraz 3 mesiace profertil - teraz by mal ísť na nový spermiogram - v júni...tak uvidíme, aké budú výsledky.....Manžel bol za viacermi lekármi, jeden povedal, nech skúšame ďalej - ešte rok nech vydržíme, druhý nech ideme hneĎ na IVF.......... ja neviem, tiež mám pocit...že strácame čas...ale nechcem ani tlačiť na manžela...
Ja si ani neviem predstaviť, žeby som bola tehotná..niektoré baby o to prídu, skončí to...neviem či by som to prežila... Mne sa také ešte nestalo.. 😕
A možno neprídu mrchy tento mesiac a je po probléme 😅 😅 😅

nalada
27. máj 2011

@kyra30 treba vedieť počet spermií, ich morfológiu, motilitu... podľa toho. Aj zdravé páry niekedy dlhšie čakajú na dieťa, a keď je nejaký problém, ide to o to horšie. Ozaj môžež otehotnieť aj pri horšom spermiograme, len tie šance sú nižšie...nik nevie, ako dlho budeš čakať a či sa vôbec dočkáš. Počkajte na kontrolný spermiogram, ak bude dobrý - tak skúšajte, resp. by vám mohli odporučiť IUI.
A možno sa to tento meiac všeeeetko vyrieši.... 😅

kyra30
27. máj 2011

@nalada tak aj rozmýšľame, počkáme ako dopadne spermiogram.. a podľa toho, čo nám odporučia, či IUI, alebo IVF...čo sa týka počtu spermii, motility a morfologie...hodnoty poznáme..takže vieme na čom sme... sledujem aj diskusie ohľadom toho...vieš aj sa toho bojím...niektoré babenky...už neviem na koľkom IVF boli, neúspešne - nádej-sklamanie ... obšas nejaké svetielka, čo sa im zadrí... no hrôza...zachvíľu možno aj my budeme v tom kolotoči
A možno sa to tento mesiac všetko vyrieši, ako vravíš 😅

nalada
27. máj 2011

@kyra30 tento kolotoč je ozaj bláznivý, aj sa divím, že som doň nastúpila...no vlastne ani neviem ako. A kedy máte kontrolu?

kyra30
27. máj 2011

v júni máme kontrolu, malis sme ísť v máji, ale manžel užíval antibiotika...ako na nervy..takže výsledky by neboli objektívne...tak až na jún sa to presenulo.....tak nejako tuším, že sa k tebe pridám a kolotočujeme sa jedna radosť 😵

tanyja
27. máj 2011

@nalada ahoj, ja som bola od 4.mesiaca na PN, robila som v administratíve, a ani raz mi neprišla kontrola
na PN som ostala po amniocentéze, nechala ma doma, lebo že nech sme v kľude a istote ako keby som sa mala stresovať 😵 zlatá moja pani doktora

@janemari ahoj, ako sa máte? ako rastie malá? a noci sú aké? malý mi aj dnes na obed ťahal 4 hodiny, tak som ho musela poriadne vyšialiť von, nech sa unaví a zaspal bez problémov o 20,30hod 😀

annamary27
28. máj 2011

@nalada to ti je zvláštne vysvetliť ako pracuje náš liečitel,proste vidí do nás kde je aký problém a snaží sa ho riešiť,asi by sa dalo povedať,že energiou.Po jeho účinkoch by som chcela byť tehu prirodzene a nie pomocou Ket,uvidíme či sa nám to zadarí.V júni pojdem tretí krát na sedenie k nemu,zatial mu velmi veríme a dúfame.Ja som raz dávno zahlásila,že si viem predstaviť život aj bez detí a mám pocit,že preto sa nám nedarí. 😒

janemari
28. máj 2011

@tanyja ahojky,no nieje to teraz nic moc,ale dufam,ze to konecne skonci.Nestiham ani na net,ked len tak na rychlo a stale v pohybe ☹

nalada
29. máj 2011

@tanyja ahoj, blahoželám k slniečku. Je fajn mať chápavého doktora, prístup robí veľmi veľa a psychika vie robiť zázraky.

nalada
29. máj 2011

@annamary27 už teraz Ti držím palce. Bolo by to nádherné byť tehu prirodzenou cestou... Nech si už povedala čokoľvek, tisíckrát si to už oľutovala a vytrpela svoje... Aj Ty máš právo na malý zázrak... 😉

tanyja
31. máj 2011

@janemari malá dá tak zabrať? to sú tie začiatky ťažké, neboj, po pár mesiacoch to už bude lepšie, ja som si prvé 2 mesiace len zvykala na pocit, že som matka 😵 a malý na mňa 😵

@nalada o tej psychike by som vedela čo to porozprávať, ale obávam sa, žeby mi táto stránka na to nestačila 😎 , a pravda je, že psychika veľa robí ale aj doktor pomôže keď môže 😵 a som rada, že dnes existujú

janemari
31. máj 2011

@tanyja nejde o malu ta je zlata,aj ked je to 24 hodinova smena,ale jej usmev je odmena za vsetko.Ide o mm zase robi problemy ☹

tanyja
1. jún 2011

@janemari ach moja, čo zase vyvádza? problém s rozvodom? nie že by vám dal pokoj, ale bude robiť napriek.. čo je to za človeka ? on nemá srdce ☹

kavaapalma
1. jún 2011

@janemari teraz by si sa mala radovat z malickej ... to je fakt sila 😠

janemari
1. jún 2011

Tazko sa radovat,ked sa musis bat,zeby ti ju niekto zobral ☹ A som stastna,ze neschvalili ten zakon o striedavej starostlivosti,lebo to moze vymysliet naozaj len ... Verim,ze su oteckovia,ktory maju uprimne radi svoje deti,ale co ti otcovia co im nezalezi na detoch,ale len na tom aby ublizili svojim byvalim. Ved tie deti sa mozu zblaznit pendlovat medzi dvomi rodinami.To sa uz naozaj musime opicit po tej Amerike?

tanyja
1. jún 2011

@janemari zákony vymýšľajú takí, čo nevedia, aké je byť v takej situácii...proste čo najviac ublížiť človeku 😠
a ako sa cítia deti, to ich nezaujíma, minule bolo aj v Lampárni o Slovenke, ktorá má so španielom 2-r dievčatko a musí ísť malá žiť do španielska, lebo podľa zákona tam žila dlhšie a preto tam patrí , čo je na hlavu padnuté !!
a pritom otec ich psychicky deptal !!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre