Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

aadulik2110
18. jún 2012

@tanyja domček ešte nie je hotový.... je to otázka mesiaca či dvoch... ale už sa to trochu zlepšilo... ale jeden deň tak a jeden opak, takže už to beriem jedným uchom dnu a druhým von, aj keď zas príde deň, kedy mi to polezie riadne na nervy - jednoducho niekedy si to nepripúšťam a inokedy to musím riešiť až mi je z toho do plaču... ale drobček robí radosť - už aj spávame celkom v poho aj režim už sme si ako tak našli, tak som teraz taká vcelku pokojná

betka86
16. júl 2012

ahojte,prepacte ze Vam takto skacem do diskusie, ale myslim ze je dolezite mat informacie , tak dufam ze Vas to bude zaujimat. viete o tom ze existuje metoda Ľudmily Mojžišovej ktorá sa venovala zenskej problematike v plnom rozsahu a uspesnost jej terapie pri problemoch s pocatim je az 33%, takisto jej terapia bola uspesna pri infertilite (castych potretoch), ale aj inych zenskych problemoch.
zena chodi raz mesacne na manualnu terapiu , kde sa zmobilizuju klbiky, pouvolnuju svaly a jednoducho sa pripravi organizmus na babatko,toto je doplnene dennym cvicenim ktorym udrzujete pozadovany stav. tym ze osetrenie je len raz mesacne pred ovulaciou , terapia trva optimalne 6mesiacov tak to nie je ani financne narocne.
v juli sme otvorili terapeuticke centrum FYZIOterapia v Bratislave a radi Vam pomozeme mat babatko🙂
blizsie info najdete na www.fyzio.sk

pancuska
13. aug 2012

@ivka3901 ahoj....ako sa máš? inak už aj ja chodím do centra ale do Blavy....no zatiaľ to bude moja druhá konzultácia....a čakám na poistovnu.... 😉

ivka3901
15. aug 2012

@pancuska ahoj no dá sa vrátila som sa do práce medzi moje super kolegynky a akurát sme sa vrátili z dovolenky z Talianska a čo sa týka centra sme to už vypustili z hlavy do Blavy už určite nepojdeme ak pojdeme niekedy na IVF tak do BRNA,ale až našporíme nejaké tie peniažky ☹ lebo pomaly si opravujeme aj baráčik ty ideš na 1 IVF?

pancuska
15. aug 2012

@ivka3901 ono tie super kolegynky sa najdu vsade,aj ja to tak mam! hlavne ked pracujes vo firme kde su same mrchy...a v blave si do akeho centra chodila? ano idem na prve IVF v gynfive ale musim este cakat dve mrchy co je asi do zaciatku oktobra lebo som mala 2.8. laparku (uz nemam vajcovody) a to sa musi cakat a cakam este aj na schvalenie.....co som si pisala s jednou kockou napisala mi ze vraj v Brne platila spolu 25000 czk coz sa mi nezda az tak vela a je to az neuveritelne lenze este aj cesta.......mam kamosku z PLzne a ta ma zasa nahovara aby som isla tam ak to nevijde tu lebo tam by som mohla aj u nej prespat....poznam ju od detctva lebo chodia na sk na chalupu,ona tak caka po IVF dvojicky a ma uz 36r a tiez ma tich diagnoz statocne.....

ivka3901
16. aug 2012

@pancuska no chodila som do GYN-FIVU ale nemožem na nich až tak nadávať,lebo 2 IVF sa podarilo,ale som potratil missed abourt tak preto sme skúšali dalej no inak na to brno som aj ja počula,že to neni až také drahé šak uvidíme ešte my určite tento rok ani na budúci nepojdeme až ked mi dojdu nejaké peniažky z poistky alebo si našporíme niečo 🙂 tak potom ty máš ešte veľa šancí,ked si eštelen na začiatku tak držím palce 🙂

pancuska
16. aug 2012

@ivka3901 ja som totiz stale verila ze IVF potrebovat nebudem!! ked sme sa zacali snazit kamaratka ma posielala do Iscare aj ked som este ani len netusila na com som! potom na mna gyn skusal vsetky mozne lieky podporu ovulacie,mala som to mimomaternicove vtedy som myslela ze uz umriem lebo krvacanie do dutiny brusnej a 9cm cysta plna krvy,vysoke teploty a bolesti tak som to vzdala potom som citala ze aj s jednym vajcovodom nie je nic stratene no o rok som zistila ze vajcovod je na nic a musi ist von a teraz? keby sa da vratit cas idem hned na laparku a bola by som mudra hned na zaciatku!! ale co uz .... ja som proste taka ze ak sa mi nieco stane patram preco sa mi to stalo a potrebujem to vediet!! a ku komu si chodila do GYn Fivu ? ja chodim k Harbulakovi..... 😉

ivka3901
16. aug 2012

@pancuska ja chodím teda chodila som k stenovej 🙂 inak nemožem na ňu až tak zlé nič povedať len toľko,že stále do mňa pchala veľké dávky hormonov a nič z toho ☹ inak my sme po svadbe začali snažiť a bude to už na budúci mesiac 7 rokov zo začiatku sme čakali a nič potom som začala chodiť k svojej gynekologičke a dávali tiež všelijaké hormony na podporu ovulácie atd.a aj na folikumetriu som chodila každý mesiac a aj tak nič z toho a nakoniec mi dala číslo do gyn-fivu,že ona my už neviem inak pomocť tak sme tam išli,ale hned sme neišli na IVF najprv som bola na laparoskopii a muž bral PROFERTIL a zas sme čakali a nič tak nakoniec už posledné 4 roky chodíme každý rok na IVF takže sme si povedali,že si dáme dlhšiu pauzu a vyvetráme si hlavu 🙂

pancuska
16. aug 2012

@ivka3901 takze tvoj problem je hlavne z ovulaciou? a co zistili v GF na tej laparoskopii?mozno to fakt chce len hlavu prevetrat....ale tiez mas zaujimavy pribeh,rada si tkto vymienam skusenosti aj ked radsej by som pomohla len nemam to predurcene.... 😒

pancuska
16. aug 2012

@aadulik2110 gratulujem inak k malinkemu,ako sa vola? a doma sa to uz urovnalo? tie svokri vedia sprijemnovat zivot!! 😎

ivka3901
17. aug 2012

@pancuska asi tak inak dávala mi aj ten clostilbegyt,ale nepomohol ☹ na tej laparoskopii som nebola v GF,ale v Leviciach mám tam rodinu a tam mi ju urobili zadarmo a zistili mi vzrasty a aj polyp všetko odstránili a aj tak sa nepodarilo prirodzene,ale vaječníky mám oba aj ked nefungujú ako by mali a aj menzes mám všelijaký a ešte beriem tabletky na štítnu žľazu ☹

pancuska
17. aug 2012

@ivka3901 a skusala si aj nejake ine produkty? mne tu jedna baba radila taky pripravok ktory zabranuje obnove zrastov a polyp lebo ze to sa lubi vratit....ale zasa moja kamaratka ma tiez dost velke problemy so stitnou zlazou a caka uz druhe babinko takze az tak to stitnou zlazou nebude!! podla mna by si bola tehu aj prirodzene len treba zistit preco to nejde,ale teraz niektori dr to je katastrofa!! aj ked pozeram niekedy modre z neba co si clovek prezije len kvoli dr..... ja teraz rozmyslam na gynex kvapkami,uz mi raz pomohli co sa menzesu tykalo a tvorenia folikul a tak by som ich chcela teraz pri IVF uzivat!! 😉

pancuska
17. aug 2012

@ivka3901 Hyalobarier gel sa to vola ale pise (ta baba) ze to treba zaviest do posvy pri nejakom zakroku alebo operacii...sak ked chces si o tom precitaj 😉 a ked nie tak nie 😎 😎 😎 😎

ivka3901
18. aug 2012

@pancuska no vidíš dík za info inak to mi nikto nehovoril,že sa vzrasty a ten polyp lúbia vrátiť ☹ a ešte pred 3 pokusom IVF mi zistili protilátky voči spermiám takže som brala prednison aj kvoli tomu,že som potratila,ale nepomohol ☹ šak uvidím či pomože toto aloe vera a fakt to momentálne nechcem riešiť tých dochtorov mám už plné zuby fakt nezistia aj tak čo je príčina a do blavy sa nám už nechce chodiť stále aj tak už nemám dovolenku a u nás také špeciálne vyšetrenia nerobia takže si dávame načas pauzu od všetkého 🙂

pancuska
20. aug 2012

@ivka3901 ano ako hovoris asi to vsetko pauzu.....a mozno sa podari aj prirodzene,mozno to pytalo len tu pauzu....verim ti ze mas uz vsetkeho plne zuby,ved tolko rokov .....ja som zvedava ako dopadnem v GF,ale co ma najviac tento rok stve ze potrebujem ist k niekam k moru a nemame tolko penazi....chceli by sme nieco letecky a tak budem musiet nieco robit aby som prestala na to mysliet a jednoducho dovolenku vypustila z hlavy!! 😎 😎

aadulik2110
20. aug 2012

@pancuska ďakujem, malý sa volá Ondrej, rastie nám ako z vody... dnes sme boli v poradni - o 10 dní bude mať 3 mesiace a už teraz má 64cm a váži 6100g. A svokra? Ale kdeže... už to nie je len svokra, ale aj svokra + 2 švagriné, ktoré bývajú s nami tiež... už som normálne rezignovala a čo najviac sa tým 3 vyhýbam... chodím von, keď sú doma alebo sa s malým zatvorím v izbe a vychádzam z nej len v najnutnejších prípadoch... svokra mala minulý týždeň nádchu a teplotu - ona sa nikdy nelieči a lekárovi tiež nezájde - na všetko má odpoveď: "veď to prejde..." ale malého si stoj čo stoj zobrala na ruky... tak to chytil aj on. keby som jej ho nedala, tak by zas naplákala, že jej ho ani nedám a ani si vnúčika neužije... keď sme jej povedali, že lekár povedal, že keď je chorá (aj obyčajná nádcha), tak sa k nemu nemá ani približovať, tak to okomentovala štýlom, že jej predsa nič také nebolo... posledne švagriná o pol druhej v noci písala manželovi do práce sms... že akí sme, že malého im nedávame (neviem,či sa s ním chcú hrať ako s malým kocúrikom alebo čo... (zakiaľ papá materské mliečko, tak bude so mnou.... nech si vraví, kto chce, čo chce) babka je z toho smutná, že malého si ani poriadne neužije a podobné kydy - tak som bola vytočená - ani nie tak obsahom, ale tým, že sa do toho stará aj ona. A navyše všetky 3 sa tvária, keď ich človek stretne, že nič a všetko je OK, usmievajú sa a za chrbátom ohovárajú a kujú plány...

ivka3901
20. aug 2012

@pancuska no my už prirodzene neveríme ☹ a pauzu sme mali skoro stále medzi tými IVF-kámi,lebo sme skoro všetky mali na jar a nepodarilo sa ☹ inak mojej kolegynke sa podarilo IVF na 9 pokus síce mala pekne veľa vajíčok a aj zamrazené mala já to šťastie nemám mávam málo vajok a nakoniec má test pozitívny tak ona ma usvedčila v tom,že treba skúšať a nevzdávať sa 😉 no inak tá dovolenka pomože aj fyzicky aj psychicky,ale čo už my sme si zobrali požičku a aj niečo navyše musíme kúpiť gumy zimné na naše nové autíčko na octaviu a to muž hovril,že nebude lacná záležitosť ☹to som chcela,že teraz ozaj nemám chuť to riešiť a ani muž nechce,ale verím,že to BRNO čaká na nás a hádam sa to tam podarí 🙂

pancuska
20. aug 2012

@aadulik2110 normalne mi ta je luto,lebo viem pochopit situaciu byvania so svokrov,mam to tak tiez! no moje stastie je ze my mame vrch a svokrovci spodok a pivnicne miestosti. este byva s nimi svagor,ale mame 3 izby plus kuchyna, kupelna,schodiste......... a manzel co na to hovori?

pancuska
20. aug 2012

@ivka3901 ja zasa mojho manzela nemozem na ziadnu dovolenku nahovorit,proste nechce a hotovo! tiez som chcela nove auto,ale toto mame 6 rokov tak je este dobre lenze uz sa zacina kazit a tie opravy su nakladne.....no tak rada by som ti nejak pomohla,lebo je velmi nespravodlive ze v podstate vam nic nie je a nemozete mat babinko a ani IVF nepomaha......moja spoluziacka tiez nemohla mat deti s manzelom,potom sa rozviedla a zobrala si druheho a s tym ma 2 deticky.....ale zasa toto ako keby bolo znamenie lebo ten jej manzel nebol na nu najlepsi (ten prvy) lenze aj ja mam muza ktoreho mi zavidia vsetci naokolo.....takze to znamenie nie je,len asi zavist a neprajnost!! 😎

aadulik2110
21. aug 2012

@pancuska už sme obaja rezignovali.... lebo keď sa niečo kritické povie svokre, tak tá to najprv otočí "na cintorín" - svokor pred 2 rokmi umrel a vždy to otočí tak, že si sťažuje tatkovi.....a napláka - citovo vydiera, 2. krok je, že to prediskutuje so švagrinou (jednou alebo druhou, najlepšie s oboma), potom príde za manželom (mne sa tvári, že je všetko v najlepšom poriadku), ten potom príde za mnou, povie mi o tom a už sa hryzeme my a oni sú vysmiate.... je to začarovaný kruh, z ktorého niet východiska, tak sme si už s manželom povedali, že mi o tom povie, poviem si ja a nebudeme sa hádať (my sa neradi hádame), lebo mám pocit, že sa vyžívajú všetky 3 v tom, že je medzi nami nejaký konflikt... a veď im predsa nebudeme robiť po vôli...

aadulik2110
21. aug 2012

perlička dnešného dňa: vzhľadom k tomu, že malý má nádchu, tak je mrzutý a samozrejme viac uplakaný, keďže odmieta cumlík, tak utíšiť ho trvá o niečo dlhšie, ale nie je to problém. Ale svokra to vidí inak.... mali by sme s ním zájsť k lekárovi, lebo veľa plače a takto predsa plakať nemôže... a cumlík nechce preto, lebo mu ho nedávame... a predsa s cumlíkom by sa rýchlejšie upokojil a ešte rýchlejšie by to bolo keby sa mu cumlík namočil do medu...

ivka3901
21. aug 2012

@pancuska mojka si zlatá 🙂 no vidíš 😒 inak my sme mali starú feliciu,ale ked sme ju kupovali tak mala už 8 rokov a my sme hu mali dalších 8 rokov takže sme potrebovali vymeniť,lebo už dosť hrdzavela a každú chvílu sa kazila a tak sme kúpili octaviu síce 5 ročnú,ale aj sme ju hned vyskúšali išli sme na nej do Talianska a nesklamala 🙂 no my skúsime to aloe vera tak sa stane možno zázrak,ale je mi smutno,ked vidím tehotné aj malé bábätká 🙂 stále ma to trápi,že aký je to dar a nie každý ho dostane a čo sa týka mojho muža aj já ho mám takého,že ho nevyminím za nič na svete je šikovný všetko porobí okolo baráku a lúbime stále rovnako a mne sa neoplatí vymeniť manžela,lebo aj tak mám protilátky voči spermiám 😉

pancuska
22. aug 2012

@ivka3901 nie manzela si drz pri sebe,je tvoja velka opora,podla tvojich slov!ano aj ja si davam otazku preco to je take nespravodlive a preco nemozem mat deti...ani moja mama ma nevie pochopit a stale mi nadava a vycita ze som sa dala znicit doktorom a tak vela krat idem od nich s placom lebo to je dalsia rana! Ona mala 5deti a tak to nechape,ale uz ma 70r,no svokra ma 48r a tiez mi vycitavo povedala ze nemam chodit po doktoroch! Lenze bez vajcovodov neotehotniem a nebudem vysvetlovat ze mi jeden znicili zapaly a chlamydie co som dostala od ex lebo ma podvadzal a ja som slepo verila! No cas sa vratit neda! A ja ked som mala mimomaternicove cize tehu prirodzene ale na nespravnom mieste,tak ja by som nemala mat to voci spermiam ako ty, ze?

pancuska
22. aug 2012

@aadulik2110 nuz darmo,ona ti vobec neveri a chce ti dat najavo ze ked je to tvoje prve tak potrebujes jej pomoc! A tohto sa bojim aj ja,lebo moja svokra je dokonala a vsetko robi najlepsie! Uz to len nejak vydrz a potom sup do domceka,ty mas aspon do akeho lenze ja zatial inu moznost nemam...

ivka3901
22. aug 2012

@pancuska no o tom,že by som mojho muža vymenila za druhého ani neuvažujem ved nebrali sme sa preto,aby sme sa po 7 rokoch rozvádzali aj ked sú také páry a ved sme si slúbili v dobrom aj v zlom a nakoniec máme na tom vinu obidvaja aj ja aj on takže si nemáme čo vyčítať a my sme natom tak,že nedávno po neúspešnom pokuse 4 IVF sme si poplakali a muž navrhol adopciu,já moc nechcem neni sme ešte až tak starý,mňa láka ešteraz skúsiť to BRNO a čo sa týka rodiny tak monji rodičia nás podporujú hlavne finančne a síce nepýtajú sa podrobnosti len sú smutný,ked to zas nevyjde a moja

ivka3901
22. aug 2012

@pancuska a moja svokra len stoná a stoná,ale snažím sa jej vyhýbať a moc s ňou nekomunikujem lebo mi leze na nervy s tým jej stonaním 😠

pancuska
22. aug 2012

@ivka3901 to ja som ti nepisala ten priklad kvoli tomu aby si to urobila aj ty......ja som sa tohto totiz bala ze sa to moze stat aj mne a tak ma to napadlo ti napisat!!! urcite nechcem nikomu nic do hlavy tlacit!!! no moja mama da peniaze radsej liecitelovi ktory jej opantal hlavu,nez by ich mala dat alebo pozicat svojim detom......a nemozeme si s nou dat rady!!! a to rodicia su na to aby pomahali.....tak to mas dobreee ....urcite chod do brna! ja som rozhodnuta ze ak by to nahodou nevyslo pojdem hned do CZ!!! 😉

ivka3901
22. aug 2012

@pancuska v pohode 🙂 no s tou maminou je lúto,ked sa dá takto obalamútiť tými šarlatáncami 😒 to som rada,že moji mi pomáhajú aj ohladom baráku a tak aj ked mám maminu smrtelne chorú tak som vdačná,že ich mám aj ked som mala s nimi dokedy sme bývali s nimi nezhody,ale teraz ked sme sami tak je to ok 🙂 no do toho brna by som chcela ísť,ale bojím sa,že muž ak by sa to náhodou zas nepodarilo vyčítal,že načo sme tam chodili potrebujem čas aby sme boli na to pripravený obaja a zatiaľ sa musím zmieriť s tým,že rodičmi nebudeme ☹ ty ideš na 1 IVF?kam do centra chodíš?

pancuska
24. aug 2012

@ivka3901 presne,no ked som byvala s rodicmi este ako slobodna,mama ma stale napominala,ale to ma ona vekom a uz si nepomozem,lebo ked bola mladsia tak takato nebola! Len vies moj otec ma silnu cukrovku a od opercii oci v Blave oslepol! a tak uz len sedi a nechce sa ani prejst,ma depresiu,velmi pribera a nie je to dobre!!
Ja chodim do GynFiv ako ty si chodila,len ja chodim k dr Harbulakovi!! Vcera som tam bola druhy krat,musela som mu zaniest ze mam uz vajcovod odstraneny ak by nahodou poistovna mala nieco,lebo ked to tam posielali tak som ho este mala....no dohodli sme sa ze IVF mi bude robit bez vajcovodov!! Inak som sa pytala na vysledky HP a Spermiogrmu a ze vsetko mame dobre,ze nie je ziadny problem,uz len ta poistovna! Poslali to 9.8. tak povedal ze zhruba 5 tyzdnov sa bude cakat!! A potom hned zacneme.....

adka2607
24. aug 2012

Ahojte som tu nová ,tiež sa už dlhšie snažíme otehotniet mám za sebou jedno neúspešné tehotenstvo v 7 týždni ,povedali že zamlký plod, že to sa stáva ,potom ma tak vyčistili že mi hrozil aschermanov syndróm ,ale už je odvtedy rok a sliznica maternice mi naštastie pekne narástla ,teraz sme v boli v Martine na vyšetreniach tak čakáme čo bude??,máte niekto skúsenosti V Martine??ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre