Prípravy IV

adulina
21. dec 2007

neviem co sa stalo s nasimi pripravami III, ale neda sa listovat, tak skusim zalozit nove pripravy IV, dufam, ze budu uspesnejsie ako tie predosle a preventivne Vam posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tak hor sa sem lebo Kilka nam o chvilu odide prec

pahu
25. mar 2008

Jeeej, téma pôrod? Tak to ma zaujíma... Ja by som podľa mňa mala porodiť v pohode, mám široké boky 😀

terezicka
25. mar 2008

Hej Pahu??? Tak ja mám zase strašne úzke boky a toho sa aj trochu obávam a pri mojej výške a váhe, no neviem 😨

maahuliena
25. mar 2008

Písala som Maťke.., že ju pozdravujete a gratulujete k EMILY 😵

ďakujeme všetkým veľmi pekne. Emily je môj najväčší pokladík, len papkať sa jej ešte tak nedarí, ked je taká drobunká. Nespustím ju z očí..Pozdravujeme a ozveme sa 🙂

adulina
autor
25. mar 2008

Terez, aj moja mama ma rodila dva dni a ja som porodila za 2,5 hodiny 😉
a urcite ked ti odtecie voda chod do nemocnice, a velmi nechod, lebo babo moze dostat infekciu a musia tebe dat antibiotika a kedy si chodila moze prepadnut pupocnik, takze ked voda zacne odtekat vela nechodit a do hodiny do nemocnice

adulina
autor
25. mar 2008

jej inac to ako sa rodi v ordinacii, tak urcite netlacte 😀 ale taka rychlovka ako tam by padla dobre 😉

zaza_na
25. mar 2008

aj ja mam uzke boky. bojim 😖
mahulienka, dakujeme za odkaz a ze si Matku od nas pozdravila 😉
adu, aj ja si myslim, ze radsej ist do tej nemocnice co najskor ked odtecie voda. tu v UK ta neprijmu do nemocky pokial nie si otvorena na 4cm 😲

terezicka
25. mar 2008

Teda Adulka vidíš ty mi teraz napíšeš iné rady ako dávali mojej mamine pred 23 rokmi 😅 Ale ja budem aj tak najviac dôverovať môjmu dr, lebo som rozhodnutá pri ňom aj rodiť bez ohľadu na to či sa za to platí

mihanka
25. mar 2008

ahojte, prisla som vas pozriet, vdaka terezicke som si na vas spomenula... 😉
ako sa mate?? teeeeeda, vase tt rastie nejako rychlo... 😕 🙂

adulina
autor
25. mar 2008

spravne Terez, treba doverovat svojmu dr. hlavne ked ta bude aj rodit 🙂

zuzi, to sa hovori aj na kurzoch, ze treba ist do hodiny do nemocky, ale vacsinou uz sa zacinas aj otvarat.

mne dokonca presakovala odinakadial voda a bola som na 4cm otvorena, takze keby nezacala presakovat, neviem kedy by som porodila. 😕

terezicka
25. mar 2008

MIhanka super že si si spomenula 😀
Adulka ozaj a po pôrode keď ťa zašijú tak ťa nechajú ležať chvíľu na sále? A potom sa dá aj nejako v pohode postaviť a prejsť aspoň prá krokov? 😅

adulina
autor
25. mar 2008

Terez, po porode si dve hodiny na sale a stlacas si brusko, potom ta nalozia a odvezu na izbu, po styroch hodinach (teda nieviem ako v inych nemockach) pride sestra a ide s tebou do sprchy a ak to zvladnes tak potom ti aj male donesu a uz sa staras sama o seba.

zaza_na
25. mar 2008

adu a mimco ti nedonesu aj skor? odporuca sa do jednej hodiny po porode, ale pochybujem, ze sa to dodrziava a ci mamina vobec vladze sa mu venovat 😕

mihanka
25. mar 2008

terezi... no... 😅 😀 ze tu nie je cervanajuci sa smajlo... 😅
to mna ani nenapadlo, ze co bude potom... 😕 nejako sa moje predstavy pri porode koncia polozenim babatka na brusko 😀 aj to je asi mylne... 🙂
adu a s placentou je to ako?

terezicka
25. mar 2008

Adulka a ty si zvládla sprchu v pohode? Dá sa to zvládnuť? A šitie si cítila? A to bruško si stláčaš rukami alebo ti naň niečo dajú? A manžel môže byť ten čas tam pri mne alebo nie?

pahu
25. mar 2008

No teda, tu je toľko infošiek o pôrode 😉 Sa aj podučím 😀

adulina
autor
25. mar 2008

Takze ako sa male narodí, porodi sa placenta a zacnu ta sit, ja som to vobec necitila, aj doktor sa divil, ze nejak to neriesim, my sme si robili tam aj s manzelom srandu 😀
potom si das ruky na brusko a tlacis nan, nic Ti na brusko nedaju. a po dvoch hodkach ides na izbu.
a ked je teplucko tak maleho daju hned po porode na brusko, mne ho prilozili asi do 10 min. na prsnik a potom sa isiel vyhrievat. na izbu ho prinesu ked ta privezu aby sa skusil prisat, ale ho zoberu kym nevstanes.

no ja som bola trochu iny pripad, na sale mi doslo zle a stratila som vela krvi a nedal sa mi namerat tlak, takze ma napichali kadecim a som sa vratila do reality 😅 ja som bohuzial nevstala po 4 hodinach lebo som odpadavala, nevstala som ani rano tiez som odpadla asi dvakrat. maleho len priviezli a odviezli, po obede mi dali dve konzervy krvy a potom sa mi podarilo vstat a ist do sprchy, ten perfektny pocit sprchy bol na nezaplatenie, lebo mi uz bolo zo mna zle. ale ked nemas problem vstanes v rámci normy 😉

adulina
autor
25. mar 2008

pahu, tak nakedy bude to pocko super 😉 😀

terezicka
25. mar 2008

No Adulka veru za placentu som zvedavá aj ja ako to je 😕 Ide sem už môj manžel, ale ešte sa isto rozlúčim s vami keď budem odchádzať 🙂
Pahu teraz sa podučíš a o pár mesiacov si to vyskúšaš na vlastnej koži 🙂 😵

pahu
25. mar 2008

Adu, mám obavy, že počko vybavím až niekedy o týždeň 😀 Môže byť?

Terez, však to dúfam, že sa s nami rozlúčiš 😀 😀 😀

mihanka
25. mar 2008

niekomu zase najviac vadi sitie... 😖
o kolkej sa maly alex narodil??? 🙂
terezi a ty sa ako citis? 😉

adulina
autor
25. mar 2008

Terez je to taky divny pocit ked ti vyberaju placentu. Celkovo po porode je to take divne 😅

zaza_na
25. mar 2008

adu, diki za perfektny opis 😉 sranda, ze si pri siti nic necitila. vacsinou vravia, ze to je to najhorsie... a placenta ked ide von, to citis?

adulina
autor
25. mar 2008

pahu, no co uz 😕 budes musiet vydrzat 😀 teraz sme tu akurat mali snehovu metelicu 😖

mihanka, Alex sa narodil 17,28
ja neviem, ja som asi divna, ale to som absolutne neriesila a necitila, sice take ake som ja mala dopichane ruky od kanýl a infuziek a neviem coho, tak uz by to asi nik necitil, modriny som mala este mesiac po porode 😅

adulina
autor
25. mar 2008

zuzi 😀 nie je zac, ved nato sme tu aby sme si radili 😉
no my sme dokiho este aj rozosmievali pri sití aj on si robil srandu, tak sme tam mali sou

jaj a manzel moze byt s Vami stale az kym nejdes na izbu 😉 a urcite vrelo odporucam, hlavne pri kontrakciach ved do coho by som zaryla nechty ked nie do manzela 😀

mihanka
25. mar 2008

adu a v noci si potom spala nieco?? si si vytrpela s tymi infuzkami a ked si stratila vela krvy, sa nedivim, ze si odpadla viac x... 😕

adulina
autor
25. mar 2008

mihanka, na izbu som dosla nieco po siedmej a o pol noci prisla sestra, ze do sprchy, ale ako som opisovala tak sa nic nekonalo, tak som zalahla a o siestej rano sme sa o to snazili este raz a opat nic.
susedka tam mala maleho a ten nonstop reval a ona ho nostop kojila takze ja som sa nevyspala od soboty co som bola uz v nemocnici az do, no asi este dva tyzdne co sme uz boli doma, kym sme si zvykli na iny rezim, nehovorim, ze teraz som cula ako rybka, ale my zeny zvladneme vsetko 😉

terezicka
25. mar 2008

DObre kočky som si rpečítala čo ste popísali a idem sa s vami už rozlúčiť, tak papa zajtra 🙂

adulina
autor
25. mar 2008

ahoj Terez a drz sa 😉

zaza_na
25. mar 2008

paap terezka 😉

mihanka
25. mar 2008

papa terezi... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre