Prípravy IV

adulina
21. dec 2007

neviem co sa stalo s nasimi pripravami III, ale neda sa listovat, tak skusim zalozit nove pripravy IV, dufam, ze budu uspesnejsie ako tie predosle a preventivne Vam posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tak hor sa sem lebo Kilka nam o chvilu odide prec

mirka20
8. apr 2008

uz som tu 🙂 prave mam pauzu na obed. ale asi si potom aj trochu lahnem, lebo ma to nejak zmorilo. a to som este neskoncila 😝
terez, ani presne neviem. mozno okolo 17-18tt, ale to som nevedela, ci su to creva alebo "to" 😉
inak dobru chut k obedu 🙂

terezicka
8. apr 2008

Mirka radšej si aj pekne oddýchni, Rebeka to potrebuje a ty tiež 🙂 A tebe tiež dobrú chuť k obedu 😎

mirka20
8. apr 2008

nejak by blbol konik a nevedela som sa sem dostat 😝
terez, idem oddychovat, lebo toho bolo na mna teraz fakt dost. este idem pustit umyvacku, nech aspon ona robi a ja si zatial oddychnem. zatial papa 😵

zaza_na
8. apr 2008

terezka, kukla som do dennicka, ci opisujem, ako som to citila, ale neopisala som si to tam. len som si napisala, ze som citila take slabe dunenie. manzel to zo zaciatku nemohol citit, lebo to bolo este slabucke, len ja som vo vnutri citila, ze sa mi tam nieco hybe...
vedela som to lahko rozoznat, lebo som dovtedy take nic necitila 🙂
ten prvy pohyb som citila, ked som lezala. vtedy najlepsie citit pohyby 😉
snad ti to pomoze. a ty ako? uz si nieco citila? 😵

zabka
8. apr 2008

Aj ja vam prajem dobru chut, inak konik mi nejako blbne kym mi to nacita trva to aj 10 minut... 😠

terezicka
8. apr 2008

Nevedela som prísť na koníka, vôbec mi nešiel obraz 😝
Zuzka no asi niečo podobné, akoby sa ma niekto zvnútra dotkol...Taký nejaký jemný dotyk zvnútra 😲 1x som niečo také cítila v sobotu pri telke - vtedy som ležala...A teraz som pozerala do PC a ruky som mala na bruchu položené, ale bola som v úplnom kľude

zaza_na
8. apr 2008

terezka, tak to bolo podla mna ono 😵
a kde presne si to citila? ja prvykrat niekde dolu

terezicka
8. apr 2008

Zuzka asi tak nejako, ale nie až úplne dolu 😅 Ale v sobotu to bolo určite na ľavej strane a dnes na pravej 😅 Ale to sa vlastne môže malé pohybovať ako chce nie? 😕

zaza_na
8. apr 2008

pravdaze terezka 😉 jej, tak ty mas uz prve pohyby za sebou 😵

terezicka
8. apr 2008

Zuzka keď ja to chcem cítiť teraz stále 😀 Inak som mala veľké pokušenie zobudiť aj Mareka a povedať mu to - totiž teraz je v Bystrici a spinká po nočnej 😝 Ale zatiaľ som ho nebudila, hoci pokušenie bolo hneď veľké 🙂 A teraz to budem asi ako často cítiť? Koľko uplynie medzi jedným a druhým?

zabka
8. apr 2008

Teraz som len tak zo srandy dala z grafu prec ten plusovy ovu test a vyznacil mi ovu na 19DC takze to by som teoreticky bola dnes len 13DPO... Ja sa asi zblaznim... Ale vratila som to povodneho stavu...

terezicka
8. apr 2008

Žabka len sa neblázni a ešte počkaj, skúsme sa dohodnúť že ak do piatku mrcha nepríde a BT bude pekne hore tak v piatok testneš 😉

zabka
8. apr 2008

NO v podstate ak je pravda ta druha varianta zajtra je posledny den kedy moze dojst mrcha... Neviem ci to vydrzim...Uz koncim pre dnesok tak prajem prijemny zvysok dna... 😉

zaza_na
8. apr 2008

papa zabka 😉 a neboj. vydrzis to. drz sa a drzim palce 😵
terezka, musis byt trpezliva 😀 to je este len zaciatok. nemusis mimco citit kazdy den. maju dni ked sa hybu skoro cely den a potom sa nemusia dalsi pohnut vobec. a zo zaciatku je ovela tazsie zachytit tie pohyby, lebo miminko je este malicke...

jankabelka
8. apr 2008

Kuk babuľky ale ste sa rozpísali 🙂

terezicka
8. apr 2008

Žabka papa a neboj, bude ako nebolo 😀
Zuzka veď hej musím mať teraz veľa trpezlivosti 🙂 Ale ja verím že malé je v poriadku, ja sa s ním rozprávam od začiatku tehu a ono tiež vie že musí byť zdravé a dobré 😵

mirka20
8. apr 2008

terez, tak uz je to tu 😵 len sa nestrachuj, ked to nebudes citit pravidelne. tak ako napisala zuzka, teraz to bude este velmi nepravidelne, ale casom to uz budes riadne citit.
ja som si chvilu polezkala, malej sa to moc asi nepacilo, tak sa prevalovala, ale mne sa to pacilo 😵
teraz sa idem vratit k upratovaniu. dufam, ze to stihnem, kym pride janko domov. 😅
papa babulky. zajtra sa opat uvidime 😉

terezicka
8. apr 2008

Mirka tak nestihni a Janko ti pomôže 😀 A som rada že ma malé "koplo", to bolo milé od neho 😵
Ja budem doma žehliť keď prídem, máme prádlo po celej obyvačke tak nieže sa zľaknete keď prídete 😲 😀

terezicka
8. apr 2008

Babenky tak ja sa lúčim, prajem ešte krásny slnečný dník a vidíme sa zajtra 🙂 papa

zaza_na
8. apr 2008

ppa terezka. ja davam akurat do poriadku kupelku 😉

kila
8. apr 2008

Ahojte! Teraz som tu len na krátko, pretože pre zmenu teraz vymieňajú okná na dome moji rodičia, tak som nemohla k nim prísť. Ešte stále čakajú murára, potom budú aj oni malovať, tak možno som sa vám ozvala s veľkým bruškom fakt posledný krát! 😅 Najmä, že to so mnou vyzerá tak, že budem mať asi pôrod naplánovaný, čiže vyvolaný, ale to vám hádam už Terezka napísala. 😅 Pretože môj lekár práve od 1.4. do 6.6. sa nachádza na školení v BA, robí si svoju druhú atestáciu či čo, takže mi nevie slúbiť, že keď to na mňa príde, tak vie byť pri mne. Vo štvrtok mi ale urobí zlváštnu poradňu o 18.00, tak potom sa uvidí čo bude so mnou... 😅

kila
8. apr 2008

Inak som už pobalená do pôrodnice... podľa mojej mamy ale ešte tie 2-3 týždne určite vydržím, lebo že vraj ešte na pôrod nevyzerám... 😅 No ja by som ale už bola rada, keby sa malá narodila už na budúci víkend, okolo toho 20.4. 😅 Aj cítim že sa malá posunula trošku nižšie, ešte viac ma tlačí na mechúr, aj na konečník, aj na kríže... takže na WC-ke sedím každú chvílu... a maternica už tiež asi trénuje kontrakcie, lebo keď ma bruško zabolí tak sa tá bolesť vyžaruje do krížov a do nôh. Inak sú to ako slabšie menštruačné bolesti, ja si predstavujem, že takéto budú asi aj tie pôrodné, len asi silnejšie... 😅 A potom vám poviem či som sa zmýliala... 😀

kila
8. apr 2008

Ešte vám chcem napísať, že sme boli v nemocnici na kurze aby som mohla mať otecka pri pôrode. Bolo to super! Bol tam ešte aj jeden pár, oni už čakali druhé, tak ich to ani veľmi nezaujímalo. Hlavná sestra bola veľmi milá, ukázala nám pôrodnicu a ukldunila aj môjho manžela, vysvetlila mu čo bude jeho úlohou a tak. 😉 Povedala nám že po pôrode mi hneď dajú malú na prsník, ešte pred tým že by ju dali do poriadku a až potom ju zoberú na vyšetrenia a tak - a vtedy s ňou môže ísť aj otecko a všetko odsledovať. A za ten čas ma dajú tiež do poriadku. Ešte nám povedala, že aby sme sa nezlakli, pretože tu v KN každé bábo automaticky dajú na chvíľku do inkubátora, aby si zvyklo, že prišlo na svet... 🙂

kila
8. apr 2008

Takže takto sme na tom... jediné čo nám chýba už je len matrac do positeľky, lebo sme ho objednali, ale stále neprišiel, tak dnes som bola v obchode, že ja o 2 týždne rodím, tak nech sa trošku pousilujú... 😠
Jaaaaj, a mala som problém s tlakom, na poradni mi pred dvoma týždňami namerali 150/70 a poslali ma preto k internistovi, tam som ale mala tlak 110/70 a 120/70, takže všetko je ok. Internista skonštatoval, že som to mala asi preto lebo som bola u môjho gynekológa nervózna. No jasné že som bola nervózna, keď mi oznámil, že pôrod mi chce vyvolať! 😠 Uvidíme ako to bude pokračovať! Vám prajem veľa šťastia! A vy mi držte palce! 😵 Určite budete medzi prvými ktorí sa dozvedia že som porodila! 😵 A potom to prosím vás dajte vedieť aj Aprílovkám! 😵 Držte sa! 😵

terezicka
9. apr 2008

Dobré ránko prajem všetkým 😵
Kiluška si nám toho včera popísala dosť, ale som rada aspoň máme o tebe veľa info 😵 A tešíme sa kedy si prečítame správu že Réka je už na svete 🙂

jankabelka
9. apr 2008

Dobré ránko želám 🙂
Kilka som rada že si sa ozvala a aj že si takto rozpísala, držíme palce a tešíme sa na správu o Réke 😅

terezicka
9. apr 2008

Ahoj Januška 🙂 Už je konečne streda, ja ešte zajtra vydržať v robote a v piatok neprídem 😀
Ozaj a už viem výsledky z mojich triple testov 🙂 Moja mamina mi ich oznámila 😲

jankabelka
9. apr 2008

A ako dopadli testy?

zabka
9. apr 2008
jankabelka
9. apr 2008

Ahoj Zabka, grafík vyzerá sľubne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre