Prípravy IV

adulina
21. dec 2007

neviem co sa stalo s nasimi pripravami III, ale neda sa listovat, tak skusim zalozit nove pripravy IV, dufam, ze budu uspesnejsie ako tie predosle a preventivne Vam posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tak hor sa sem lebo Kilka nam o chvilu odide prec

terezicka
3. jan 2008

Mirka tak vitaj s5 😀
Zuzi ahojky, a čo ti bude robiť zubár? Či iba na preventívku ideš?
Mirka veď mne to nevadí, len som chcela vedieť ako to druhí vnímajú, lebo viem že niektorí sa na nás čudne dívajú... 😅 Ale kašlať na nich, je to náš život a ja som veľmi šťastná že ho žijem práve s Marekom 😵 Ale viete čo sa nám minule stalo? Marekovi volala jedna kamoška a pýtala sa ho či nebudeme mať bábo, no a Marek jej dal stručnú odpoveď že zatiaľ nie 😨 A ona sa ho potom pýtala že koľko mám rokov, tak jej povedal a ona na to že prečo ešte nechcem dieťa??? 😠 😅 No keby som s ňou ja volala tak by som jej tak od srdca niečo povedala do telefónu že by sa zbadala 😠

zaza_na
3. jan 2008

terezka, len na preventivnu a zaregistrovat sa. este som tu u zubara nebola 😅
ale minuly rok som bola doma na Sk na preventivnej a vsetko bolo ok.
mirka, ja sa bojim, bo som sa uz cosi usedela v kresle u zubara. tak sa im radsej vyhybam. mam dost zly chrup... 😔
terezka, to bolo nanajvys drze. to ako aku odpoved cakala na taku otazku? maximalne netaktne... 😠

mirka20
3. jan 2008

terez a marek jej na to nic nepovedal?ja by som jej tiez povedala 😠 ale zase nie kazdy si uvedomuje, ze za tym, ze niekto nema dieta nie je len nechut, ale moze byt aj nieco ine. ja kym som nechodila na konika, tak som o vela veciach inak rozmyslala a teraz, ked sem chodim, tak som uplne zmenila nazor

terezicka
3. jan 2008

Marek jej povedal že to je naša vec kedy budeme mať dieťa...Mirka ja som na tom podobne ako ty, včera som vravela akurát Marekovi že som ani nevedela aké kadejaké môžu problémy s splodením dieťaťa a že to niekedy nie je až také jednoduché...Ale v podstate mne je už jedno kto si čo hovorí, hlavne že my vieme ako na tom sme a robíme niečo pre to aby sme sa rozrástli...
Ozi Mirka včera som vravela Marekovi že si povedala že už ma nebudeš pokúšať s testovaním a on sa ma hneď potom spýtal že kedy budeme testovať spolu 😅
Zuzka ja som ak puberťáčka tiež často chodila k zubárke lebo som nosila strojček, ale to zas boli iba také kontroly. A nikdy nezabudnem na to ako mi môj zubár trhal dva trvalé zuby 😅 On chytil do klieští, začal ťahať a moja hlava išla automaticky za kliešťami 😀 Potom mi musela sestrička držať hlavu 😀

jankabelka
3. jan 2008

Terezka aj na nás sa čudne pozerali ale ja si ich nevšímam je to náš život a nech si hovoria čo chcú.
😅
Ahoj Zuzka 😉

mirka20
3. jan 2008

terez, tak teraz tu moju stafetu s pokusanim preberie marek 😀
zuzka, ja si musim poklopat, ze k zubarovi velmi nechodim, lebo nemam teraz ziadne problemy, aj ked som sa k nim uz nachodila, lebo som mala strasne 4 predne zuby, takze mi to museli zatierat, aj mi davali keramicky jeden zub. ale zase mam len 2 plomby, takze sa to tak nejak vyrovnava 🙂

zabka
3. jan 2008

ahojte babule, ako sa mi mate? Dlho som sa tu neukazala tak len kukam ako vam uz rastu bruskaaaa..... 😉

sharlotta
3. jan 2008

Terezka, medzi nami je vekovy rozdiel 3 roky, ale vyzerame, ze je medzi nami minimalne 2 krat tolko 😅 Som sa niekedy smiala, ze budu MM povazovat za pedofila 😅 On vyzera starsie, ako v skutocnosti je a ja vyzeram ako decko. Susedy sa pytali mojej mamy po svadbe, kolko ma Roman rokov a ked povedala kolko, tak skonstatovali:"No, vyzera starsie..." Susedy, co sa musia do vsetkeho starat. Ale ja na nich kaslem.
Inak mne straaaaaaaasne lezie na nervy to vypytovanie, kedy deti, ako deti...a neustale upodozrievanie ze som tehotna cokolvek mi je. Neeeeeskutocne mi to lezie na nervy. Bolia ma zuby a uz sa na mna vsetci divne pousmievaju, ze som tehotna. Boli ma brucho, takisto. Dokonca mam jedneho kamarata, co stale ked ma vidi hovori, ze vidno ze som pribrala 😠 😠 😠 aj ked som nepribrala ani deko. A ze som urcite tehotna.Jaaaaj, keby som bola tehotna nemam dovod to tajit. Ale ludia si nedaju povedat, ze ja viem isto, ze tehotna nie som. Jednak poznam svoje telo a jednak viem, ze robime vsetko preto, aby som tehotna nebola.

sharlotta
3. jan 2008

Mam taky pocit, ze ked poviem, ze deti este nechcem, ze vsetci su sokovani, ze ako si to dovolujem, sak zeny su dobre len na rodenie deti. 😠 😠 😠 😠 Uz mi to fakt strasne lezie na nervy. Akoby to bola moja povinnost, vydat sa a len rodit. 😠

terezicka
3. jan 2008

Sharlotta ahojky no vidím že blbí ľudia sú fakt po celom svete 😕 Ale ja ich môžem okašlať, mne je to jedno nech si hovorí kto chce čo chce, hlavne nech ja viem aká je pravda. Minule som išla domov vlakom spolu s kolegom a ako som si obliekala bundu tak on sa ma spýtal že či mi ešte nič nerastie v bruchu. Tak mu vravím že určite nie. A on na to, že či som si taká istá že možno o tom neviem a predsa tam už niečo je. Tak som mu povedala že na 100% tam nič nie je ( mala som práve mrchu ), no jemu to aj tak nedalo pokoja

terezicka
3. jan 2008

Žabka ahoj a ty sa ako máš? Čo nové? AKo pokračuje snažilkovanie?

jankabelka
3. jan 2008

Proste asi to ľuďom nedochádza, že keď povieš že nečakáš bábo tak aj tak si myslia svoje. a pripadá mi to tak že keď to bude pravda tak budú myslieť zasa opak tak je to poriadne pomýlené 😨

sharlotta
3. jan 2008

No, podla mna tema deti by sa mala stat tabu tak ako sa nepyta na plat cloveka, tak by sa nemalo pytat ani na deti. Nikto nevie, co za tym je a ked niekto deti mat napr. nemoze, alebo ma nejake problemy, co je dnes uz dost bezne, tak to zbytocne zaboli a to, ci niekto chce alebo nechce a kedy chce deti to je kazdeho sukromna vec. Mne otazky o detoch pridu prinajmensom tak neslusne, akoby sa ma niekto opytal, kedy sme naposledy spolu spali. Co koho do toho? Chapem, ze sa nejaky kamarat len tak opyta, ci este neplanujeme deti. To je ok, je to kamarat, pozna nas...a dalej sa nevypytuje. Ale presviedcat ma, ze som tehotna, ked tehotna nie som....alebo sa pytat, ze preco este nechcem deti, ved Roman v celku dobre zaraba, ved mate byt, co by si este chcela...No, moj zivot sa netoci iba okolo deti a ked zatial to tak necitim, tak necitim, je to moja vec, resp. nasa.

zaza_na
3. jan 2008

vykaslat sa na nich... nemam to ani ja rada, ked stale vyzvedaju a nedaju pokoja. ine je prejavit zaujem a ine je vyzvedat a rypat 😠
tuto to nastastie ludia beru inak. nikto z teba nepaci informacie o tvojom sukromi. kazdi to berie tak, ze to je tvoja osobna zalezitost. iba ked ste si s niekym naozaj blizki, len ten si dovoli pytat sa. nechaju to proste na vas, kolko toho xcete povadat o svojom sukromi.

zabka
3. jan 2008

ahoj terez .. no ani nic zatial, akurat ocakavam mrchu ale akosi sa jej nechce a uz som z nej nervozna... 🙂
a tebe ako ide snazilkovanie?

terezicka
3. jan 2008

Je to tak že to naozaj závisí od toho kto sa ťa na to opýta a akým spôsobom sa opýta. Ja si pamätám že moja babka sa ma 4 mesiace keď sme sa stretli spýtala drzo "kde máš brucho?" No vtedy sa ma to tak dotklo aj od babky...Niektorí naši kamaráti tiež vedia ako na tom sme, teda vedia to tí ktorým to chceme povedať že ako to s nami vlastne je...A keď sa nás to niekto spýta a nechceme mu hovoriť o našich problémoch tak vtedy väčšinou odpovedá Marek a povie že "uvidíme" 😀

sharlotta
3. jan 2008

Zazi, tak by to aj malo byt...

terezicka
3. jan 2008

Žabka my snažilkujeme pravidelne každý mesiac a každý mesiac ku mne aj mrcha nájde cestu a dorazí ☹ Uvidíme ako to bude tento mesiac, ovu mala byť niekedy cez víkend lebo v pondelok na folikulometrii som už folík nemala tak dúfam že tam pekne bol, mal dostatočnú veľkosť a pekne praskol...Mrchu neočakávam okolo 14.1. tak uvidíme ako sa rozhodne tento mesiac že čo spraví. Ale DR povedal že ak sa to nepodarí do marca tak potom nás asi bude treba odporučiť do nejakého centra 😔 No ja dúfam že to už nebude potrebné

zabka
3. jan 2008

No vsak ja som na tom tak isto zatial vzdy dorazila... Neboj isto pekne praskol a mrcha uz nepride a nebude ani ziadne centrum....Ja som dnes akurat 33DC ... teplotu nemeram iba vcera som skusila a dnes a to 36,8 a 36,9 a uz treti den ma tak divno pobolieva brucho tak tlakovo raz ako keby tu uz mrcha bola a potom zrazu nic a ani stopa po nej... divneeeeeeeee.... 😖

terezicka
3. jan 2008

Žabka ja BT tiež nemeriam, som sa rozhodla že sa nejdem ešte aj tým zaťažovať. Pred tým som začala merať až tak okolo 20DC ale teraz som rozhodnutá nezačať vôbec. Možno len ak mrcha nebude dlho chodiť tak potom budem merať aby som vedela na čo sa mám pripraviť

zabka
3. jan 2008

no ja to tiez tak robim... vzdy cakam na nejake prekvapenie... 😀 ... a kila sa ma ako? brusko uz ma velike?

terezicka
3. jan 2008

No Kila sa má hádam dobre, už je doma na PN-ke tak môže celé dni oddychovať 😀 Rozmýšľam že jej napíšem sms-ku že čo robí a či jej chýbame 😀

zabka
3. jan 2008

napis jej a ze ju pozdravujem a nech pekne oddychuje.... 😉

jankabelka
3. jan 2008

Ahojte bola som vo výrobe, Terezka Kilke isto napíš a isto ju od nás pozdravuj 😉

mirka20
3. jan 2008

terez, aj odo mna ju pozdravuj

terezicka
3. jan 2008

Už som jej napísala, teraz čakám na odpoveď od nej 🙂
Ja som si dnes myslela že budem celý deň sama, lebo riaditeľ išiel ráno na poradu do BB a vtedy sa vracia vždy až po fajronte. A dnes sa uťž vrátil pred polhodinou 😅

zabka
3. jan 2008

aspon ti nebude smutno samej... 😅

terezicka
3. jan 2008

Jaj Žabka ja som práveže radšej keď som tu sama 😅
Zas mi nejako blbne MK tak ak sa stratím tak je to kvôli tomu

zabka
3. jan 2008

no ved to ja tiez... este neodpisala? ja uz musim ist takze zatim papap a pekny zvysok dna... 😉

terezicka
3. jan 2008

Už ma zas vyhodil tento nepodarený MK, nechápem čo sa s ním teraz deje v kuse iba blbne 😠
Kila zatiaľ neodpísala, ale keď napíše tak vám dám vedieť 😉
Žabka papa a ozvi sa zas 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre