Prípravy IV

adulina
21. dec 2007

neviem co sa stalo s nasimi pripravami III, ale neda sa listovat, tak skusim zalozit nove pripravy IV, dufam, ze budu uspesnejsie ako tie predosle a preventivne Vam posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tak hor sa sem lebo Kilka nam o chvilu odide prec

zaza_na
3. apr 2008

a activia sa preco nemoze adu? tak aspon nejaku prazenicku si sprav... 😕

jankabelka
3. apr 2008

Horajda, blahoželám k tt 🙂

terezicka
3. apr 2008

Už som s5, kúpila som si grilované stehno s hranolkami a je k tomu aj zeleninový šalátik, tak vám sľubujem že ho celý zjem 🙂
Adulka a čo vlastne môžeš a čo nie? To kvôli tomu že kojíš však?

zaza_na
3. apr 2008

terezka, salatik veru pekne spapkaj 😉 to sa chvali, ze si sa nan odhodlala 😀
ja salaty teraz milujem. vies, ked byvas casto nafuknuta alebo mas zapchu, tak ti telo normalne samo diktuje, co xce. ja nemam teraz napriklad velmi chut na take ako hurky a podobne 😒

adulina
autor
3. apr 2008

no zuzi, terez, activia sa moze len ja nemozem, skusame z coho ma alex take hrozne bolave brusko a ma problem poprdkat, doktorka mi povedala, ze mam jest len jedla ktore sa davaju pri hnacke, cize suche starsie rozky, ryza, cestoviny, zemiaky bléééééé. a trochu syra, ale to sa neda len to jest. proste nic co nafukuje ☹
no nehovorim, ze to dodrziavam, ale snazim sa

takze terez pozor na citrusy, nijake ovocie, surove len jablko bez supky a banan, kompoty, zelenina - surova len mrkva, upravena kazda, okrem nafukovacich, cista voda a 100% jablkovy dzus
biely jogurt, syry neudene, vajicka, tvaroh netucny, tmavy chlieb
maso - hydina najma stehna, chude bravcove, telacie, ryby morske, sunka vsetky druhy
koreniny len kmin, petrzlen.vnat

nedoporucuje sa
smotanove pripravky - slahacka, smotana kysla, majozena
strukoviny, mak, orechy, kakao, vnutornosti, udeniny
cesnak cibula horcica kecup nic s octom zavarane

pozor na cokoladu obsahuje sojovy lecitin ten je nebezpecny, je to inac v dost vyrobkoch, ale granko mozete

😉

terezicka
3. apr 2008

Zuzi hurky som mala kedysi rada, ale teraz mi nejako vôbec nejdú 😅 Ale napríklad som nikdy nevložila do úst klobásu a teraz čuduj sa svete si ju dám 😲 Nevravím že jej zjem veľa, ale aj včera som si dala pár kúskov klobásy 🙂

adulina
autor
3. apr 2008

terez pozor aj v tehu na udeniny 😉

zaza_na
3. apr 2008

terezka, veru pozor na klobasku, lebo to nie je uplne tepelne spracovane maso a je to este trochu surove... moze v tom daco byt...
ja sa klobaske vyhybama vies ako mi chyba? 😝

adu, to je toho veru dost. a ako dlho to musis dodrziavat? mozes postupne doplnat potraviny, pokial to bude maly znasat?
a zemiaky nemas rada? 😕

adulina
autor
3. apr 2008

to ble nebolo na zemiaky, ale na tu ubohu chudobnu stravu co mozem 😀

to dalej co som napisala je pre vas co mi dala dr., ze co mozeme papat ja len tu trochu hore

no uz mame nas styridsat minutovy spanok za sebou 😅

zaza_na
3. apr 2008

jaj, adu, tak to je potom ine. lebo sa mi zda, ze terezka nema velmi rada zemiaky, ci sa zase mylim? 😀
akurat som sa ta xcela spytat, ze kde zozeniem take info, ale ked vravis, ze doki ti dala zoznam, tak je to potom vporiadku 🙂

terezicka
3. apr 2008

Baby teraz neuveríte asi tomu čo napíšem, ale napíšem vám úplnú pravdu: ten šalát bol najlepšie z celého obedu a to myslím úplne vážne, ešte by som si dala z neho keby bol 🙂
Baby lenže mne napríklad chutí aj pečienka z prasaťa a na zabíjačke som si z nej dala. Ja si myslím že keď je to s mierou tak to nezaškodí 🙂 A tlačenka a slanina mi určite ale nehrozí 🙂

zaza_na
3. apr 2008

terezka, pecienka sa neodporuca hlavne kvoli tomu, ze obsahuje vela vitaminu A a ten skodi na vyvoj nervovej sustavy. takze, ked si ju das raz za cas, urcite je to vpohode 😉
ale s tou klobaskou s syrmi a polosurovymi vajickami by som bola opatrna kvoli listerii. to tam bud je alebo nie je a to uz je risk kazdym sustom... aspon podla mna... 😔

terezicka
3. apr 2008

Zuzka dobre si pamätáš, ja nemám veľmi rada zemiaky 😅 Ale záleží od toho ako sú pripravené, teraz som si obľúbila buď pečené zemiaky v šupke s kapustou a maslom. Alebo ešte iba na krúžky pokrájať, posoliť, posypať rascou a dať piecť a jesť iba tak 🙂
A s tým jedlom, vieš ono v minulosti takéto nebolo a rodili sa zdravé deti. Vtedy si ženy nevyberali čo môžu a čo nemôžu jesť...Podľa mňa ak sa má niečo stať alebo ak má byť dieťatko choré, tak nejaké potraviny na to nemajú vplyv

adulina
autor
3. apr 2008

no uz je Alex napapaný, jeduje sa v lehatku, nieco sa mu nepaci 😅
idem este vyvesat uteraky a potom ak nezacne liat tak pojdeme von 🙂

Terez tak to je super, ze salat bol najlepsí, aj ja by som si dala, vlastne cely tvoj obed vyzeral super. 😉

terezicka
3. apr 2008

Adulka aj bol celý ten obed super a fakt ten šalát bol perfektný 😲
Tak ti prajem príjemnú prechádzku vonku a Alexovi povedz nech sa nejeduje lebo bude mať vrásky 😀

zaza_na
3. apr 2008

terezka, to som rada, ze ti tak velmi chutil a cely si ho zjedla 😀
ja viem, ze kedysi nase stare mamy nevedeli o takychto veciach v stravovani, ale myslim si, ze teraz, ked uz vieme lepsie posudit, co skodi, tak je to len dobre a mozme sa tomu vyvarovat. vsak sa rodili vtedy aj chore deticky 😔
a vies, myslim, ze napriklad o pecienkach vedeli uz aj nase mamy 😕 😝
vsak skus len tak kuknut, co je to ta listeria a o listerioze 😉
ale suhlasim, ze velakrat to az prehanaju s tymi zakazmi, co sa nemoze 😠 jedna babenka nam u nas poslala link na potraviny, co by sa nemali a to ti poviem, museli by sme sa zacat asi past, aby sme napopmreli od hladu 😀

adulina
autor
3. apr 2008

no už si grcol a je to v poriadku 😉
muzik je uz v bille, tak o chvilu bude doma, uz asi umrem od hladu 😝
tak ideme radsej von, cafte zatial sa drzte a pozdravujte pahu, ze nech sa chysta na navstevu.

papa 😀 😀 😀 😀 pekny den

zaza_na
3. apr 2008

papa adu. a diki za rady. pekny den aj tebe 😵

terezicka
3. apr 2008

Adulka papa 🙂
No Zuzka to je pravda aj podľa mňa, že podľa tých zákazov pomaly už ani zeleninu a ovocie nebudeme môcť jesť 🙄

pahu
3. apr 2008

Ahoj Adu 😀 No musím sa prísť navnadiť 😀

Zabka, len tak ďalej, peknučký grafík 😉

Ako si videla, ja som na tom biedne, uvidím čo prinesie víkend,ale ak dostanem dnes alebo zajtra mrchu, nebudem mať tento mesiac IUI, lebo ten ďaší víkend som v Amsterdame na kamoškinej rozlúčke so slobodou a to by vychádzalo že 10 DC bude v piatok alebo sobotu a IUI cez víkend alebo v pondelok, takže nič... Ale mrcha stále neprišla, takže uvidíme... 😉

zabka
3. apr 2008

Myslis pahu? Mne sa zda nejaky skakaci... 😀 ..
Ved mozno ani nepride... teplotku mas ustalenu... 😉

zaza_na
3. apr 2008

idem ja na obedik babenky 😉

zabka
3. apr 2008

A ja uz domkov pomaly tak pekny zvysok dnika... mozno sa este pobede pripojim z domu... tak papapa 😵 😵 😵

terezicka
3. apr 2008

Zuzka tak dobrú chuť 🙂
Žabka a ty chodíš tak skoro domov roboty?
Pahu ty stále len cestuješ 😲

pahu
3. apr 2008

Zabka, ale teraz si skočila správnym smerom 😀

Zazi, dobrú chuť 😉

terez, ja viem 😀 😵 Ale aspoň na to sa vždy teším 😀 A manžel ide v máji na služobku do Valencie, tak tam za ním na víkend asi zaletím 😀 On tam bude mať nejaké stretnutia štvrtok a piatok a ja tam nacupitám v piatok za ním 😀 😀 😀 Teším 😵 Ďalšia vízia na ktorú sa môžem tešiť 😉 Ale ak by som otehotnela, rada sa tohoto všetkého vzdám 😀

bianka30
3. apr 2008

pahu vidim ze ak nepride mrcha v dostatocnom case tak IUI ckujeme spolu ????

mirka20
3. apr 2008

ahojte 🙂 tak prva varka veciciek je pozehlena a upratana v komode. dalsia sa susi a obrovska kopa este caka na vypratie.ale najprv musia vyschnut plienky, lebo nemam kam vesat. ale uz sa to rozbehlo, tak sa tesim 😵
pavli, ty mas taky super zazivny zivot. raz si tam, raz tam 🙂 to ja som bola raz v londyne a raz v parizi, vylety zo skoly. tot vse 😅
idem si teraz lahnut, oddychnut si, lebo poobede idem po manzela do roboty a potom ideme na nakup nohavic pre neho a kedze on je horsi ako baba, budem potrebovat vela sil 😀
papa zatial

vejinka
3. apr 2008

mirka ...no waw ja pomaly tiez zacinam ale hrozne rychlo sa unavim..zehlim aj tri hodiny s prestavkami ...obdivujem ta 😅

pahu
3. apr 2008

Ahoj Veji 😀

Mirka, tak dobrú dennú nôcku 😉

Áno, máme dosť hektický život, však doki nám povedal, že aj to nám môže zavážiť v dôvode prečo sa nám nedarí... Ale keďže manžel tam musí ísť, tak ja sa ako sopel priplazím za ním 😀 Máme toho precestovaného dosť veľa, ale fakticky by som sa toho rada vzdala ak by mi to prinieslo miminko 😔 😉

zaza_na
3. apr 2008

ahojte. tak uz som spat. bola som im kupit este nejake cukriky, tak sa potesili. vysypali sme ich tu do stredu na stol. je z nich celkom riadna kopa 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre