Prípravy IV

adulina
21. dec 2007

neviem co sa stalo s nasimi pripravami III, ale neda sa listovat, tak skusim zalozit nove pripravy IV, dufam, ze budu uspesnejsie ako tie predosle a preventivne Vam posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tak hor sa sem lebo Kilka nam o chvilu odide prec

henrieta76
19. feb 2008

terezka ma v piatok,ale nemusela by,ale kedze podla grafu mam anovulacny cyklus tak asi teda urcite pride.

zaza_na
19. feb 2008

dobre ranko. 😉
Nellie, drzim palceky. este to moze byt slubne, ale nexcem ti robit nadeje 😔 u kazdej to byva inak...
terezka, neboj, aj ty budes mat onedlho take brusko 😉
ako sa mavate dneska vsetky? 🙂

pahu
19. feb 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/1b173c
a kuk na môj grafík, už som si tam vopred zaznačila IUI na štvrtok 😀

nellie_
19. feb 2008

Dakujem vam za podporu babenky...ale neva, uz som zmierena s navstevou madam mrchatej...

Pahu, štvrtok to teda istí.. 😉 😎

terezicka
19. feb 2008

Zuzka a Pahu ahojte 🙂
Zuzi tak čo stále si tak rozhodnutá? Pozerala si ohľadne amniocentézy nejaké články? 😅

pahu
19. feb 2008

Zuzi ozaj, tak ako? Už ste sa rozhodli? 😨

zaza_na
19. feb 2008

citala som si terezka. hlavne som xcela vediet, ako to tu prebieha, lebo na Sk zvyknu po omnio na noc aj hospitalizovat a vypisat na PN-ku. ale tu nic take nie je. len asi odporucia klud... zavisi to asi aj od toho, ci sa nebodaj dostavia nejake komplikacie... 😔
urcite tam pojdeme, vsak mozem sa aj tamrozhodnut a odidst, ak si to rozmyslime... ale som sa rozhodla, ze im poviem, ze ak sa mala bude moc hemzit, nech to radsej nechaju tak. nexcem, aby sa jej nieco stalo 😕

terezicka
19. feb 2008

Zuzi aj platíte niečo za to? 😕 V každom prípade budeme na teba myslieť a veríme že všetko dobre dopadne. Máš to o 14:30 tuším však?

pipika
19. feb 2008

Ahojte!
Pahu posli mi mailovu adresu.Nasla som o sebe jednu fotku a album si nechcem spravit.
Zaza drzim vam dnes palce,urcite bude vsetko v poriadku 🙂

mirka20
19. feb 2008

dobre ranko 😵
ja som dnes ostala doma, lebo ta moja mykoza mi trochu zneprijemnuje zivot. v noci som sa furt prehadzovala, poriadne som nespala, tak som ostala, ze to dospim aspon cez den. a dost ma to svrbi, tak len cakam, kedy zacne ucinkovat ta tabletka, ale akosi sa jej nechce 😝
aj my sme dostali od terezky darcek 😵 taku krasnu osusku so srdieckom a k tomu je aj zinka a podbradnik. je to take rozkosne 😵
a viete co? som ju donutila jest zeleninku 😀 sme spravili s jankom zeleninovy salat s kuracim maskom a opekanymi zemiakmi, tak im s marekom nic ine neostalo, len papat aj zeleninku.

pahu
19. feb 2008

Zazi, budeme na teba myslieť, neboj... 😉 Nebudem ťa nahovárať, ale aj ja by som chcela vedieť 100% čo sa deje 😕 🤐 😵 Hlavne uvidíš, v akom stave - kľude bude maličká a podľa toho sa rozhodnete 😉

zaza_na
19. feb 2008

nie, terezka, neplatime. a malo by to byt o 14.30...
dakujem pipika 😉 snazime sa mysliet pozitivne. teraz je hlavne, aby to prebehlo vporiadku a potom sa budeme strachovat o vysledky 😔
mirka, tak to sa chvali. ako sa vam to podarilo? 😀 inak, znie to teda mna. dala by som si aj ja 😵

mirka20
19. feb 2008

zuzka, nam to aj chutilo, ale ci si pochutnali aj nasi hostia to neviem 😀 ale ak ti prisla ip sprava od terezky, ze to bolo fuuuj, tak neva, lebo inak to bolo dobre, len tam bola zeleninka, kt.oni velmi nemusia 😅
na poobedie ti strasne moc drzim paste, nech vsetko prebehne, tak ako ma a mala je v poriadku, len ma proste mensi nostek 😉

terezicka
19. feb 2008

Mirka no konečne si sa ukázala 😀 Mrzí ma že tá mykóza je taká hnusná k tebe 😠
Nám večera chutila obidvom, naozaj to bolo výborné a zeleninou som sa predzásobiila na dlhé obdobie 😀 Včera som sa jej najedla u Mirky tak veľa že teraz dlhšiu dobu nemusím 😀
A ukázali nám aj výbavičku, majú samé krásne vecičky 😵 Aj kočík som videla, je fakt veľmi pekný 😵

mirka20
19. feb 2008

terez, ale zeleninka je dobra, tak sem tam nieco schrumkaj. napriklad mrkvu alebo nieco podobne. lebo to je pre malu fazulkuvelmi zdrave 😉
idem skusit odfotit ten darcek od vas, sme sa po vasom odchode s jankom z neho tak vytesovali 😵 uz som si predstavovala, ako v tej osuske bude bekinka zabalena

zaza_na
19. feb 2008

mirka, dakujem. aj tebe pahu. vsak presne to si myslim aj ja. na 100% si nikdy nebudeme isty, ci je vsetko ok, ale pokial mozme vediet, ze nieco nie je vporiadku, tak radsej, nech to uz vieme. ta neistota je hrozna...
mirka, tak dufam, ze ta ta hnusna mykoza uz nebude velmi trapit... nech uz je fuc co najskor...
tak sa ti nejako podarilo dat si tu tabletku...? 😅
terezka, len v tej zeleninke pekne pokracuj 😉

nellie_
19. feb 2008

Ale nie vela mrkvy..hlave v prvych 3 mesiacoch, lebo vitamin A poskodzuje plod, tak pozor.. 😉

Zazi, aj ja dnes budem na teba mysliet a drzat palceky aby vsetko dobre dopadlo...podla mna to je iba plany poplach.. 😉 🙂

Mirka, dobre ze si zostala doma, v robote by ta to iba zbytocne znervoznovalo....aspon si oddychnes.. 😵 😵 😵

terezicka
19. feb 2008

Mirka no tak skús odfotiť, hádam to pekne podarí 🙂
My sme tiež s Marekom večer ešte pozerali knižku, a Marek hneď že aby som si začala do nej aj pekne písať 😉 A inak mňa tá cesta domov tak veľmi unavila, sme prišli domov, ja som zaľahla a spala 😝

nellie_
19. feb 2008

Jéj aka krásna supravička...velmi krásny darček od terezky... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Aj ja uz chcem take dostávať.. 😔

terezicka
19. feb 2008

Mirka pekne si to odfotila 🙂 ALe nemusíš nás volať teta a ujo 😅 Lebo ak nás tak budeš volať tak aj ty s Jankom budete teta a ujo 😀

mirka20
19. feb 2008

zuz, nejako hej. ale prijemne mi to nebolo, nakolko to mam tam dole teraz dost citlive 😝
nell, to si pis, ze si odychnem. spala som do stvrt na desat, tak to je myslim dobry zaciatok 😅 a o chvilu si pojdem trochu pocitat knizku, potom sa napapam, pojdem si pospat, znova sa napapam a nieco precitam...to je moj dnesny plan. no a samozrejme vas tu pridem sem tam pozriet 🙂
uz som pridala fotku nasho vcerajsieho darceka 😵

adulina
autor
19. feb 2008

Ahojte koculky 😀
prepacte, ze som tak zmizla, ale nejako na mna dolahla unava a trochu depresia, tak som len spala a starala sa o Alexa, ale tento tyzden, uz mam aj nejake sily. Uz som zacala aj pracovat 😅

inac ste sa pytali na moj porad: takze aj ked som lezala v porodnici od soboty 14,30, ako podozrenie na odtok plod. vody nic sa nedialo, stale som bola otvorena na 4cm a cakala som. v nedelu nastupil do sluzby najlepsi doktor na svete, tak som si povedala, ze musim u neho porodit 😉 sice potom zistili, ze plodovy vak je neporuseny pri krcku, ze voda unika inakade, ale dohodli sme sa s dokim, ze ked sa uvolnia boxy pojdeme na to 😉 bol hrozny naval 😀
tak som to zatial rozchadzala, bolesti nikde, a konecne o tretej som sa vytrepala na porodny box, praskli mi vodu, dali nejake lieky a volajako sa to velmi rychlo rozbehlo, potom prisiel manzel, naozaj vrelo odporucam, mate sa coho drzat a mate do coho kúsat 😀 isli sme sa prechadzat a o piatej som to uz nevedela vydrzat, su to take divne bolesti tlaky, kto to neprezije neda sa to vobec opisat, je to uplne nieco ine, tak okolo stvrt sme sa to toho pustili a na take tri serie tlacení bol Alex na svete, cize o 17,28 🙂 a potom to uz bolo super az na tu velku stratu krvi 😕

terezicka
19. feb 2008

Adulka ahojky 😀 Moja ale už to máš za sebou a Alexa máš pri sebe a to je hlavné že ste obaja v poriadku 😵 A teraz ti je ako? Bolí ťa to tam dole ešte po pôrode? 😕 Ale inak sa dá vydržať v pohode ten pôrod však? 😅 A čo Alex? Aký je? pekne papá a spinká? A čo vraví hrdý ocko, pomáha ti? Ale určite áno, veď on ti pomáhal aj predtým 🙂

mirka20
19. feb 2008

terez, ja nechcem, aby ma vase male volalo teta. si pripadam potom taka stara 😅
aj som si myslela, ze budes unavena. ta obdivujem, ze si zvladla este odsoferovat cestu, lebo ja som cez prvy trimester bola uplne k.o.
ahojky adulina. to si dost dlho pobudla v tej nemocnici.ale hlavne, ze je alex aj ty ste v poriadku a rodila si pri uzasnom porodnikovi. chcem sa spytat, mozno blba otazka, ale ako vyzera plodova voda? aby som bola pripravena, ked sa to pusti mne a vedela, ze mam ist do nemocnice 😔

terezicka
19. feb 2008

Mirka veď práve preto ani ja nechcem aby ma Rebeka volala teta, lebo ja sa cítim úplná mladica 😀 Tak sa dohodneme že žiadna teta ok? 😉

zaza_na
19. feb 2008

adu, tak supis, ze si sa ozvala. dufam, ze si si oddychla a uz sa citis lepsie. vobec nevadi, ze si nas zanedbavala, vsak mas teraz ovela dolezitejsie cinnosti a musela si byt aj ty riadne vycerpana...
tak citam, ze predporodnu dobu si mala dlhu, al;e porod bol teda pekne rychly, to je dobre 😉
terezka, velmi peknu sadu ste kupili pre rebeku. aj krasnu farbu ma, taka sa aj mne paci 🙂

mirka20
19. feb 2008

terez, uz ste len terezka a marek 😉 aj v albume.
ozik, zistovala si, co znamena ten napis, co ti napisal doki do knizky?

zabka
19. feb 2008

Uz som sa aj vratila z mesta .. vy ste toho tu uz popisali idem mrknut mirkin darcek... 😉

adulina
autor
19. feb 2008

Terez, no minuly tyzden to este dost bolelo, ani sediet som poriadne nemohla, ale ked budes si to pravidelne umyvat a fenovat a ja som pouzivala taky gel vola sa to Mithra, je to na hojenie, da sa to zvladnut, len si nakupte plno tych poporodnych vloziek, lebo ine s foliou neznesiete, bude to tam stale vlhke.
Da sa to vydrzat, ved som rodila bez epi, peniazky mi pekne vratili za epi a teraz uz si chcem nieco za statocnost kupit 😉 😀
Je to taký zvlastny pocit, neda sa to opisat, ale ked to skonci, vobec nic ta neboli 😉 a tesis sa na malinke 🙂
inac ani nastrih neboli, to som ani nevedela, kedy spravil, az ked isiel sit som zistila, ze som asi nastrihnuta 😅 ale ani to neboli 😉
Tatino je fajn, snazi sa, sice pracka aj vonku na dvore, a musi sa starat viac teraz on o nasho psa, ale vsetko donesie, vybaví a tak 😉
Mirka plodova voda je číra, bez zápachu a budeš to vediet, lebo zrazu sa z Teba nieco vyleje, viac ako obvykle 😉
ja som mala nocne mory o plodovej vode asi tri tyzdne, stale mi akoze odtekala 😅

mirka20
19. feb 2008

ja sa bojim toho, ze nebudem vediet, ze to je plodova voda a nieco sa stane malickej, lebo prideme neskoro do nemocnice. to je moja nocna mora. ale ako si to tu opisala, tak hadam si to uz len vsimnem 😅
si to pekne napisala o tom porode, normalne sa nan zacinam tesit. a urcite si kup nieco za statocnost, ved si to aj zasluzis. 9 mesiacov si nosila pod srdcom vase malicke a potom si ho aj priviedla na svet. to je asi to najkrasnejsie, co zena dokaze
baby, idem si trochu lahnut, pobolieva ma trosku brusko. opat sa ozvem. zatial papa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre