Prípravy IV

adulina
21. dec 2007

neviem co sa stalo s nasimi pripravami III, ale neda sa listovat, tak skusim zalozit nove pripravy IV, dufam, ze budu uspesnejsie ako tie predosle a preventivne Vam posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

tak hor sa sem lebo Kilka nam o chvilu odide prec

terezicka
7. apr 2008

Mirka veľmi ma to teraz mrzí, vidíš niečo som napísala dobre a niečo zle... 😅 Len dúfam že nebudete mať teraz starosti kvôli mojej hlúposti so zháňaním auta 😅 😔 Fakt ma to veľmi mrzí, dúfam že sa nebudete na mňa hnevať 😔 😨

terezicka
7. apr 2008

Zuzi a ten domček budete mať za koľko v podnájme ak sa môžem spýtať? Aj plánujete si ho potom odkúpiť keď ho budete teda aj čiastočne upravovať?

adulina
autor
7. apr 2008

ahojte, kočky 😉
že mi poradíte, čo mám kupit drahemu na narodeniny 😵

žabka držim palce, nech su //

no dnes je zo mna matoha 😕 alex zaspal o 20hod o 22,30 sme papali ale vyvadzal do 24hod nechcelo sa mu spat
potop papal o 1,30 a o 4hod a potom sa zacal smiat a vykrikovat 😀 a o 6hod sme vstavali, lebo som isla na sono brucha. Lebo moja uzasna obvodna mi dala urobit komplet krvny obraz v sestonedeli a mala som vsetky vysledky rozhadzane 😒 takze som sa musela trepat na to sono, tam bolo vela ludi bola som siedma a islo to ako v lete na saniach 😒 ale uz sme doma a zase sa nechce Alexovi spat a ja by som si tak rada schrupla 😅 a este k tomu je take spavé pocasie 😔

pahu
7. apr 2008

Už som tu 😉 Ďakujem, veriacu snažilku poteší podpora od rovnako cítiacich babuliejk 😀 Viete, musela som tam napísať, pretož sa mi nepáčili niektoré názory že je to proti viere, proti Bohu a ak si to čítajú naozaj nejaké veeeľmi ovplyvniteľné snažilky, nech sa toho nezľaknú a ak je to ešte náhodou pre nich jediná šanca ako prísť k miminku... 😵 Ale som rada že ste ma podržali 😉

Mirka, Terez, vy ste expertky... 😀 Dúfam teda že sa čoskoro stretnete 😉 Aj ja som mala v piatok stretko, bola som na návšteve u Zuul z témy Grafy BT a diskusia, už sme sa stretli 2.krát 😀 Urobila mi na večeru šalátik, pohár čaju, pokecali sme a vôbec sa mi od nich nechcelo odísť, ale už bolo veľa hodín, tak som ich prestala otravovať okolo 20,15 😀

terezicka
7. apr 2008

Adulka ahojky 🙂 Tak to si mala v noci teda riadne perno 😅 A čo kúpiť drahému? Ja mu väčšinou kupujem niečo na oblečenie lebo to viem najlepšie že potrebuje 🙂 Ale teraz bude mať v lete 30 rokov tak to chcem niečo špeci 🤐
Ozaj môžem sa ťa ešte spýtať niečo ohľadne tých vecí po pôrode? Kedy si začala po pôrode tak krvácať že si si dávala tie vložky?To sa začne hneď alebo nie? A ešte chcem vedieť, ty si rodila bez epi? Dá sa to zvládnuť však?

zabka
7. apr 2008

Ahoj adu, no uvidime... 😅 ... Terez vidim ze ty sa uz pripravujes na porod... 😉

adulina
autor
7. apr 2008

Terez, som uplne v koncoch s tym darcekom, sice manzel nechce nic, aby som sa asi nesla s malym flakat sama 😅 ale ja mu chcem nieco kupit, no oblecko je fajn, ale to musi vyskusat 😅 vsetko su take divne velkosti 😕

áno, po porode krvacas hned, to uz ako prides na izbu ti daju podlozku pod teba a vlozky a krvacas a krvacas 😀
hej rodila som bez epi, da sa to zvladnut, je to taka neopisatelna bolest, teda ani nie tak bolest, ja som to pocitovala ako taky hrozne blby pocit a musis dychat a fucat ako lokomotiva, ale za par sekund to prejde a tak sa to opakuje, ja som najviac trpela a brala ako bolest ked ma vysetrovali, ze na kolko cm som otvorena, to bola pre mna bolest uplne hrozna, ale potom porod uz ma absolutne nebolel, len tie kontrakcie pred tym 🙂

terezicka
7. apr 2008

Adulka a to akú podložku? Niečo ako lavór? Ale dá sa to zvládnuť? A keď sa postavím tak sa zo mňa nevylejú litre krvi? 😲
Mne sa oblečko páči, väčšinou som sa vždy trafila do jeho veľkosti 🙂 Alebo ešte skús podľa nejakých jeho záľub
Žabka no veru zisťujem infošky, aj ma to zaujíma aj čím sa to viac blíži tak mám viac strachu 😀
Pahu jasné že ťa podržíme a podporíme 🙂 Áno sú baby ktoré sú úresvedčené že je to najväčší hriech, ale veľa ľudí si myslí že aj milovať sa pred svadbou je hriech...A podľa mňa keď toho druhému ľúbiš a miluješ sa s ním z lásky, ja na tom nevidím nič zlé

adulina
autor
7. apr 2008

Terez to su take podlozky ako pre dieta na prebalovnie, ale su vacsie a su na taketo ucely v zdravotnickych potrebach ich musia mat, tam maju aj tie poporodne vlozky a nevyleju sa litre krvy, neboj, to ked tak sa vyleju este pri porode, ale potom uz nie, ale krvacas viacej to je jasne 😉 nebojkaj je to v pohode.

a este som zabudla, ze naozaj ako sa hovori, ze po porode zabudnes na vsetku bolest, tak je to tak, teraz uz si to pomalicky ani neviem vybavit aka to bola bolest a pocity, len ten pocit mam ked som uvidela maleho ten je uzasny 🙂

terezicka
7. apr 2008

Adulka dúfam že ti nevadí že sa pýtam, možno síce ešte skoro ale radšej skôr ako nikdy 😝 A ja som na toto veľmi zvedavá, mám z toho všetkého dosť zmiešané pocity...Ale teším sa na to obdobie potom, keď budem mať malé pri sebe 🙂

adulina
autor
7. apr 2008

terez, jasne ze mi to nevadi, kludne sa pytaj, ked viem pomozem a poradim na to sme tu 😉 🙂

zaza_na
7. apr 2008

adu, toho sa teda dost bojim, tych vysetreni zospodu 😖 som si to nevedela predstavit, ake to moze byt, ked ta tam dolu vsetko boli a este ti tam niekto aj smatra 😒
ja som asi nejaka moc ustrachana. terez, ta teda obdivujem, ze to beries tak v pohode a statocne 😀
mna asi naplasila moja kamoska, ktora mala sice rychly porod, ale povedala po nom, ze dalsie dieta az o 8 rokov a ze to bolo strasne - chuderku ju roztrhlo. a potom, ked som jej aj volala, tak bola cela zdeptana... 😢

terez, no asi 5tisic + ucty...

mirka20
7. apr 2008

tak som opat pri vas 🙂
ahojky adu. tak s darcekom ti ja moc neporadim, lebo moj muz je dost priebercivy, tak sa ho vzdy radsej spytam, co by chcel a on s tym nerobi drahoty. teda vacsinou 😅 ja tiez dnes beham po doktoroch a v podstate som nic nevybavila, tak ma to trochu stve. ale co uz
terez, neboj,porod zvladnes a som rada, ze sa takto pytas, lebo mna niektore veci vobec nenapadnu a ked sa to spytas, tak mi trkne, ze aj toto ma uz cochvila caka. k tym podlozkam. kupis ich v lekarni, aj ja sa na to chystam tento tyzden, idem nabehnut do lekarne a nakupit, aby som si mohla konecne pobalit tasku do porodnice. uz mam napisany aj zoznam, co vsetko chcem z lekarne a je toho dost 😅
a k tomu stretku. volala som s jankom, tak volal ocinovi a ze ak si zabezpeci odvoz, tak by prisiel a donesie nam auto. takze mozno ten stvrtok vyjde 😉
mne dnes nejak casto tvrdne brucho, idem si spravit magnezko, lebo sa mi to nepaci. ale asi je to tym, ze tolko beham 😒
zuzka, tak to mate super, ze ste si zabezpecili takto byvanie. to je asi to najhlavnejsiea ostatne doriesite potom

zabka
7. apr 2008

zuzi tak malo????? to kde?

terezicka
7. apr 2008

Zuzka tak to ešte asi cena celkom ok 😅 Koľko izbový je ten domček?
Ja sa nedržím veľmi statočne, teda zatiaľ možno hej keď to nemám za pár...Ale príde september a ja budem asi stresovať a šokovať zo všetkého 😲
A keď ťa kukajú že na koľko si otvorené to si ešte na izbe či už nie? A to je fakt také veľmi bolestivé? A šitie a nastrihnutie cítiť?

pahu
7. apr 2008

Babuľky, lúčim sa s Vami, škoda, akurát ste sa rozpísali, idem sa domov zababušiť do dečky 😉

zaza_na
7. apr 2008

zabka, to pri Ziline. a preto tak lacno, lebo v tom dome doteraz este nikto nebyval. treba tam daco porobit, aby sa tam dalo byvat a vraj tam v zime vobec nezasvieti slnko 😅 a voda je z vlastnej studne, tak este musime zistit, ci bude dobra...
terez, ja ani neviem, kolko ma izieb. ja som ho vlastne ani nevidela. bola tam len manzel s mojim bratom. 😅
a niektore baby vraveli, ze sitie je najhorsie... adu ma zase skusenost, ze sa da pri tom aj vtipkovat. tak je neviem. je to vsetko tak strasne individualne... 😔

zabka
7. apr 2008

Ahoj pahu a vyliec sa....

mirka20
7. apr 2008

pavli, papa a liec sa
podla mna kazdy preziva porod inak a kazdeho boli nieco ine. ja ked som sa bavila s dokim o epi, tak mi povedal, ze je dobra, ale zas nie pre kazdeho. zalezi od vela faktorov, aky ma zena prach bolesti, ako to vsetko preziva, ako to zvlada a tak. a ked som si cez vikend citala o epi tu na konikovi, tak som celkom presvedcena, ze to chcem aj ja. ale uvidim, mozno ked to na mna pride, tak to ani nebudem potrebovat a budem hrdinka 😅

terezicka
7. apr 2008

Pavlínka len pekne choď domkov a lieč sa 🙂
Zuzka no veď v júni nám budeš ty rozprávať svoje dojmy, na to sa už teším 🙂
Mirka ok, snáď sa to podarí. Mňa len mrzí že som takto schaosila a vidíš...Musím si dávať lepší pozor na to čo píšem 😕 A do stredy mi dáš vedieť prosím? Budete to dovtedy vedieť?
Ozaj aj ja vám môžem dávať rady, čo nám vravela cvičiteľka v piatok na cvičení: hovorila o čistení ušiek, strihaní nechtíkov, kúpaní...

mirka20
7. apr 2008

terez, dnes by to mal zistit, tak ti dam vediet
a sup sem s tymi radami o tom vsetkom, ved mna to caka uz co nevidiet a neviem o tom nic

zabka
7. apr 2008

Ozaj dievcata neviete aky ma byť ten krcok ked ste tehu, nemozem najst nijaku temu k tomu.... Asi som slepa...

zaza_na
7. apr 2008

papa pahu a poliec sa 😉
terez, vsak hod sem tie info 🙂 rada sa poucim. ja nikde nechodim a vsetko si zistujem sama...
ved tak mirka, kazdy to preziva inak. a ja si to epi urcite zajednam. ja xcem odrodit v poriadku, nepotrebujem odrodit hrdinsky 😀 nie ze nebudem potom uz ani vladat tlacit...
ale kto vie, mozno budem mat rychly porod a nebude ani cas na epidural 😝

terezicka
7. apr 2008

Baby hodím to sem len musím predýchať šok: ráno havaroval autobus v LC, teda vychádzal z mesta na hlavnú a nedal prednosť kamiónu...5 ľudí previezli do nemocnice, medzi nimi aj moju super kamarátku...Teraz mi to písala jej mama...Normálne tu plačem a neviem prestať

mirka20
7. apr 2008

terezka, to ma mrzi, ale urcite bude tvoja kamaratka v poriadku, neboj.

mirka20
7. apr 2008

idem si trochu lahnut, lebo brusko stale tvrdne 😝 zatial pa

terezicka
7. apr 2008

Mirka dúfam že hej, ja som bola z toho plakať na záchode 😢 Ešte aj teraz som v riadnom šoku

mirka20
7. apr 2008

terez,len si to velmi nepripustaj, aby si neublizila malickemu, urcite je v poriadku. inak by ti to jej maminka povedala.

terezicka
7. apr 2008

Mirka tak si len pekne oddýchni, ja sa snažím práve zjesť obed

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre