Prirodzené plánované rodičovstvo

cmulinko
29. jan 2006

Ahojte babulky.Zacinam novu temu,ktora ma zaujala vdaka LPP-Liga par paru,pomocou ktorej akurat absolvujeme s mojim milacikom kurz planovaneho rodicovstva a materstva,prirodzene krasy dojcenia a vsetko co k tomu patri.Nedalo mi to aj vam dat vediet,aku krasnu a uzitocnu robotu vykonava tato organizacia.Nie je to ziadna reklama na nich,ma to v sebe nieco ludske a tie ktore uz LPP poznaju,vedia o com hovorim.

nsoci
1. feb 2006

Dievčence, ja neberiem tabletky...sú aj iné metódy. 😀

chrobaak
1. feb 2006

🤐 😀

nika.r
1. feb 2006

čo je to STM?
ja som ináč akurát včera počula, že nejakým ženám, ktoré brali dlho antikoncepciu už nikdy nenabehol normálny cyklus, proste 30-ročné šli rovno do prechodu. hrozná predstava. tiež som proti chémii a podobným zásahom do prirodzeného cyklu, sú naozaj rôzne iné metódy 😉

chrobaak
1. feb 2006

SymptoTermalnaMetoda

majcik
2. feb 2006

Tak pripajam aj ja svoju osobnu skusenost. Vcera som bola na mensom stretnuti s jednou lekarkou, bolo nas tam asi 10 zien a ta lekarka nam rozprava blizsie o bilingsovej metode. Nebola to klasicka prednaska, proste sedeli sme v mensej miestnosti. Lekarka bola super - rozpravala jasne, zrozumitelne, nevtieravo. Vysvetlila podstatu a ponukla aj svoju pomoc - mozme sa na nu obratit s akymkolvek problemom v tomto smere. Sedela tam aj jedna zena, ktorej pomohla vdaka bilingsovej metode otehotniet - mala taky trochu nezvycajny cyklus a teraz je v 20. tyzdni tehotenstva.
Velmi sa mi to lubilo a viem, ze keby som mala nejaky problem (napr. nie som si niecim ista vo svojich zaznamoch, pride nejaky nezvycajny cyklus) mozem sa na nu obratit.

zuzana.j
2. feb 2006

Babenky, prosím vás kde by som našla bližšie info o lpp a billingsovej metode?

majcik
2. feb 2006
rebeka
3. feb 2006

Mozno som nieco prehliadla, ale mne sa bilingsova metoda nezda taka tazka. Ale som rada, ze som sa o nej dozvedela lebo je zalozena len na nasej ludskej chemii a nie na "priemyslenej" 😀
Este jeden detail: dovod, preco bilingsova a ine prirodne metody nie su zname je ten, ze sa na nich neda tak dobre zarobit.

hviezda
3. feb 2006

a este: billingsova a lpp sa pletu s kadejakymi starymi vypoctovymi metodami, ktore neboli ani skumane ani z lekarskeho hladiska preverovane.. (moja mama si dala tiez podla datumu a casu narodenia a podla menzesov vypocitat, kedy bude plodna a kedy nebude (bolo to asi pred 30timi rokmi) - no a samozrejme, ze to nevyslo..
a taktiez bolo/je znamen, ze tieto stare vypoctove metody platili pre pravidelny cyklus, a pod...

bilingsovka a symptotermalna NIE SU tieto vypoctove metody...
pri nich sa neda vyratat, kedy bude plodny den.. pri nich sa to odpozoruje...

kveta, tvoj prspevok (posledny na prvej strane) je super! - harajuce feny 😀 ..
ano, o tom to je...

veronika13
3. feb 2006

Ahojte, baby, riadite sa niektoré tou billingsovov metódou plán. rodičovstva? Je to spoľahlivé? Ja si myslím, že kým si človek zvykne na takýto spôsob a kým viac spozná vlastné telo, až potom je to spoľahlivé. Ale veľmi ma to zaujalo, však prečo nevyužívať prirodzené metódy, keď sú. I keď môžete argumentovať, že zjesť tabletku je jednoduchšie, ale ja som za túto metódu.

lusy
5. feb 2006

no, neda mi nereagovat, klikla som si na jednu z tych stranok, co sem hodila majcik, a poviem vam, ze podobne bludy a demagogiu som uz davno necitala.

lusy
5. feb 2006

no, je to krestanska organizacia a to vysvetluje vsetko.

ikke
5. feb 2006

lusy, lusy, nejaky pozitivnejsi prispevok by si obcas mohla hodit na toto forum ☹

lusy
5. feb 2006

no, na spominanej stranke som nenasla nic pozitivne, tak neviem o com by bol potom pozitivny prispevok.

ikke
5. feb 2006

nejde len o tento konkretny prispevok.
tiez nechapem tvoju poznamku o tom, ze je to krestanska organizacia a ze tym je vsetko vysvetlene...

lusy
5. feb 2006

sorry, ale co na tom nechapes?

ikke
5. feb 2006

mozno su to len moje dohady, ale z tvojich predchadzajucich prispevkov vysla rovnica krestanstvo=bludy + demagogia. ale mozno som to len zle pochopila.
je mi jedno, ake je tvoje vnutorne presvedcenie.
ale odsudzovat nieco len preto, ze je to "krestanske", je mozno trochu zbytocne.
dotycne metody nie su zalozene na spojeni s krestanstvom, aj ked prave na tychto dvoch strankach su tak prezentovane. je to proste otazka vyberu. niekto ma rad cokoladu, niekto pikantny gulas.
chcelo by to trochu tolerancie...

ked pises o bludoch a demagogii, zislo by sa trochu upresnit, inak tu nikoho nepresvedcis.

ikke
5. feb 2006

...a hlavne, bez vysvetlenia tym nikomu nepomozes...

chrobaak
5. feb 2006

lusy, a nemohla by si sa vyjadrit, co konkretne je tam negativne? vies, lebo zovseobecnujeme vacsinou len vtedy, ked nemame argumenty. 🙄
a propos, nuti ta niekto, aby si sa riadila touto metodou?
ikke, memyslim si, ze si to zle pochopila, aj mne z lusynho prispevku vysla presne taka (mimochodom, velmi objektivna a tolerantna) rovnica. 😠

sue
5. feb 2006

Babuľky - Ikke, Chrobaak, súhlasím s vami, len pozor, aby Bob nemusel zas mazať nejaké príspevky, prípadne uzavrieť tému 😉

nsoci
5. feb 2006

žienky... a nemáte strach, že otehotniete pokým si tú metódu tak fakt nacvičíte? ja by som sa bála...

chrobaak
5. feb 2006

mas pravdu, nsoci. kym clovek nevie 100%, ako a co a ako, a naozaj naozaj si nemoze dovolit otehotniet, musi sa este "pozichrovat". 😉

nsoci
5. feb 2006

však práve... a to už moc prirodzené nie je, či hej? Ozaj, ako sa kresťanstvo stavia ku klasickej antikoncepcii? By ma celkom zaujímalo...

chrobaak
5. feb 2006

zjednodusena odpoved: proabortivne metody nie, kondomy len v pripade, ked je to skutocne nevyhnutne a nefunguje (alebo nie je mozne pouzivat) ppr.

majcik
6. feb 2006

Lusy, mohla by si konkretne napisat, co povazujes za bludy a demagogiu?
Lebo neviem, preco by sme snahu o poznanie vlastneho tela a pochodov v nom mali povazovat za nieco take???

nsoci
6. feb 2006

chrobaacik, ja len že tabletky, kondómy a spol. predchádzajú otehotneniu a neprerušujú ho - ako napríklad tabletka po - na ktorej však tiež nevidím nič zlé, lebo vajíčko sa usídľuje dlhšie a keď sa vezme do 24 hodín tak vajíčko nezabíja, len mu znemožní sa usadiť v maternici. Tak by to malo byť z hľadiska prolife postioja OK, či nie?

zuz11
6. feb 2006

nsoci: spravne podla cirkvi by si mala "sexovat" iba za ucelom plodenia deti...... inak je vsetko zle a fuj 😉 tot uplna skratka......

hviezda
6. feb 2006

kondom neprerusuje, ale vacsina hak - tabletiek ano.
a potom ide o to, kedy sa definuje zaciatok ludskeho zivota. hned po oplodneni vajicka zacina ludsky zivot a napriklad oplodnene vajicko ma pravo dedit (z pravneho hladiska, vid zakony..) - lebo je to uz clovek - ma vsetky predpoklady na to, aby vyrastol.. ked niekto berie, ze ludsky zivot zacina az v alebo po tretom mesiaci, tak to tak berie. krestanstvo a prolife hovori, ze zivot zacina pocatim.

zuzu
6. feb 2006

zuz hadam nechces povedat ze mam sexovat len pocas plodnych dni????????
to hadam nie, som veriaca moj muz tiez, dokonca studujem na bohosloveckej fakulte ale s tymto nazorom som sa nestretla, z toho vyplyva ze sexujeme cely mesiac hoci je pravda ze sa snazime o babo
metody prirodzeneho planovania rodicovstva su o tom ze sa sexu par vyhyba v plodnom obdobi pokial netuzi po dietati inak moze par sexovat "full time"

zuzu
6. feb 2006

no a aby som bola trosku konkretnejsia tak v tom plodnom obdobi sa par zdrziava spojenia, to neznamena ze sa nemozu dotykat bozkavat alebo uz nieviem co

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre