Prirodzené plánované rodičovstvo

cmulinko
29. jan 2006

Ahojte babulky.Zacinam novu temu,ktora ma zaujala vdaka LPP-Liga par paru,pomocou ktorej akurat absolvujeme s mojim milacikom kurz planovaneho rodicovstva a materstva,prirodzene krasy dojcenia a vsetko co k tomu patri.Nedalo mi to aj vam dat vediet,aku krasnu a uzitocnu robotu vykonava tato organizacia.Nie je to ziadna reklama na nich,ma to v sebe nieco ludske a tie ktore uz LPP poznaju,vedia o com hovorim.

nsoci
29. jan 2006

už som na tejto stránke kedysi bola... Nie je to kresťanská stránka?

divoska
29. jan 2006

hej hej, uz sme to riesili v teme antikoncepcia 🙂

nsoci
29. jan 2006

Idem kuknúť...

cmulinko
autor
29. jan 2006

Neviem presne.ja sa ku tomu neviem dopatrat,ale v celku ma to ani nezaujima.Hlavne je,ze sa mi paci to co robia ,ale ovsem nie kazdemu sa to musi lubit.Dala som o tom vediet len preto,lebo mozno su tu zeny ktorych to bude zaujimat.

divoska
29. jan 2006

jasne, opakovanie matka mudrosti 🙂 a vela ludi zase mozno nevie ze sa to riesilo, cize nemozem
nesuhlasit 🙂

madeleine
29. jan 2006

Liga pár páru na Slovensku (LPP) - Couple to Couple League International (CCLI)
--------------------------------------------------------------------------------
je medzinárodná kresťanská nezisková organizácia,
pre šírenie prirodzeného plánovania rodičovstva (PPR).

😎 (hned na titulke)

A je to rozriešené... 😉

sue
29. jan 2006

Ja som bola na jednom sedení s nimi a...bolo to na mňa prisilné...mala som silný pocit nátlaku...ale to je len subjektívny názor.. 🙂

cmulinko
autor
29. jan 2006

Dakujem Madeleine.Som blba slepana.

majcik
30. jan 2006

Cmulinko, kam chodievate na ten kurz? Myslim mesto - miesto ...

kveta
30. jan 2006

Tak inšpirovaná kritickým názorom Sue som sa pustila trocha po stopách odporúčanej LPP a získala som tieto poznatky:

Organizácia sama sa výslovne profiluje ako organizácia nezávislá od kresťanstva, čo je v rozpore s tým, že za najvyššiu autoritu považuje Ježiša Krista a pri rozhodovaní odvodzuje svoje rozhodnutia zo zásad katolíckej cirkví a encyklík...

Organizácia sa odvoláva na odkaz Jána Pavla II., katolíckej cirkvi, ale nie je registrovaným cirkevným spoločenstvom a na Konferencii biskupov Slovenska o nej nepočuli...

Organizácia hlása blízku spoluprácu s Foundation For Family, odôvodňuje ju bližšie nešpecifikovanými ekonomickými potrebami. Jediná chybička je, že Foundation som nikde na nete nenašla...

Organizácia v svojich stanovách hlása nenásilné šírenie svojich myšlienok, bez nátlaku, atď. Čo je v rozpore so zážitkom Sue.

Organizácia bližšie nešpecifikuje svoje prípadné vedľajšie aktivity, "emocionálnu podporu", jej formy, počty členov, zahmlieva svoju štruktúru a členskú základňu tvrdením, že všetci jej členovia sa nikdy všetci spolu nestretnú...

Na základe svojich /vo všetkej skromnosti/ rozsiahlych poznatkov o kultoch a sektách si preto dovolím odporúčať venovať svoj čas a peniaze kresťanským alebo iným spoločnostiam, venujúcim sa plánovanému rodičovstvu, ktoré však majú transparentné pozadie a nevyužívajú emocionálne techniky, prípadne emocionálny nátlak a neprimerané ceny napriek hlásanej neziskovosti. Mnohé farnosti organizujú tieto školenia pre svojich farníkov, tak odporúčam prípadne informovať sa u farára.

Netvrdím, že LPP je sekta, ale niektoré dostupné informácie naznačujú, že minimálne spĺňa niektoré kritéria Stevena Hassana /jeden z najvýznamnejších odborníkov na manipuláciu v sektách a kultoch/ a preto odporúčam zvláštnu opatrnosť... 😕

Rovnako pozor aj na Alianciu čistej lásky, ktorá sa venuje podobným školenia - je to odnož Moonovej sekty. 😎

hviezda
30. jan 2006

kveta: hm, zaujimave.. odkial mas info? je dobre si to preverit a jasne, ze aj upozornit.
sue - preco sa ti to zdalo nasilne? vnucovali sa?
ak je niekto o niecom presvedceny, ze je to ta jedina spravna metoda, tak sa im necudujem, ale mohli by sa zamysliet nad formou, akou poskytuju svoje informacie dalej.

ja som bola na prednaske o billingsovej ovulacnej metode cez Donum Vitae (dar zivota)
( http://www.billings.sk - kto ma zaujem..; pod "zaznamova tabulka" a "FAQ" su info; uvodna stranka asi nie je pre mnochych asi oslovujuca, ked si clovek ale otvori linky je to lepsie..)
no a na tejto prednaska som nepocitovala natlak. vysvetlili biologiu muza a zeny, cyklus a fungovanie metody.. tym, ze sa jedna o PPR a nie o antikoncepciu je ale jasne, ze to katolicka cirkve podporuje a tak to aj spomenu, co je prirodzene.
ja som dost rypala otazkami, ked uz tam sedim, nech viem a vedeli mi na to odborne odpovedat,
a nie formou ".. lebo to boh tak chcel", ale by som povedala "vedecky"..
moj nazor-mozem odporucat.

kveta
30. jan 2006

Hviezda, moje zdroje: internet, Ministerstvo vnútra-zoznam občianskych združení, Ekumenická spoločnosť pre štúdium siekt..., Konferencia biskupov Slovenska, stránky LPP a ich materskej organizácie, Odbor cirkví /alebo tak nejak sa to volalo/ Ministerstva kultúry...a Sue.

cmulinko
autor
30. jan 2006

Ten kurz robime elektronicky,nakolko sme v Irsku.nic sme neplatili a nepocitujem "zatial" ziadny natlak.A pravdu povediac ma informacie kvety trocha zarazili.ja sa len chcem naucit to co oni ponukaju a nic viac a nic menej.asi som ani nemala zacat s tou temou.Niekedy sa hladaju pochybnosti.Len nechapem cim mi moze LPP uskodit.Tym,ze ma nauci lepsiu metodu ako si zobrat pilulku kazdy den?Ja som len chcela prist s niecim novym z mojho zivota,ale nemyslela som si,ze niekto hlada skor zlu stranku veci a na dobru sa ani nepozrie.

dorotka
30. jan 2006

no mozno prave nepodavaju informacie iba o tomto a tymto si ta pritiahnut a postupne sa dostavas do nejakej sekty netrvdim ze je to tak len podla tych informacii co su od kvety to tak moze vyzniet

cmulinko
autor
30. jan 2006

Nebudem sa hadat,lebo to neznasam ale tu asi nikto nepocuva mna a nemam sancu sa obhajit proti kvetynim informaciam.Citim sa byt jak keby odstrcena od vas,ze co sa sem vobec pletiem.Prepacte ,ze som vas s niecim takym vobec obtazovala.Uz sa to nestane.

dorotka
30. jan 2006

cmulinko ale neber to tak ty si chcela pomoct ale kveta kedze nasla informacie o tom ze to moze byt aj nieco co nie je uplne koser pridala aj druhu stranu informacii proste nemam pocit ze by kveta napisala ze je proti tej metode ti chcela poradit ze sa jej na nich nieco nezda a ze je mozno lepsie dat si to vysvetlit niekym inym a verim tomu ze v irsku tiez takeho farara najdes 😉

hviezda
30. jan 2006

cmulinko, dorotka to dobre napisala -
ono vzdy to zalezi od ludi, ktori to prezentuju. sue mohla mat zlu skusenost a niekto iny, mozno ze viaceri, mali dobru skusenost. len tie zle skusenosti sa rozsiria rychlejsie.. je to normalne.. nemyslim tym, len co sa tyka PPR; je to tak so vsetkymi spravami..
naucit sa nieco o sebe a o svojom tele nikdy nie je zle. treba si zobrat z tych prednasok to dobre a s cim sa stotoznujem. a iste, ak tam clovek zaciti zavan sektarstva, tak to urcite neurobi nic dobre a upozorni na to ludi.. ja som sa pytala na zdroje, aby som si to mohla overit a nie slepo vsetkemu verit. a ked si to overim a je to tak, tak tiez na to upozornim ludi, pripadne im poviem to, co som nasla ja. este som si ale vsetky veci, co pisala kvetka nepozrela.. takze sa k LPP nevyjadrujem.

kveta
30. jan 2006

Cmulinko,
kritizovala som transparentnosť lpp, nie Teba.
Vnímam to tak, že Ty aj ja sme chceli pomôcť a obe sme to mysleli v dobrom.
Aj mne sa tu už stalo, že som odporúčala niečo, čo nebolo úplne ok /klenotníctvo/ a potom som sa tu dočítala, že nie je poctivé... To sa stáva. Takže neber si to prosím Ťa osobne a ostaň s nami. 😉

Pozrela som si tú stránku, čo odporúča Hviezda a tá spoločnosť vyzerá omnoho dôveryhodnejšie.

Cmulinko, existuje viac ako sto spôsobov ako môže sekta pohltiť človeka...napríklad aj cez aktivity občianskeho združenia na pomoc pre deti z detských domovov...takže preto je namieste opatrnosť, zvlášť keď človek ich metódy nepozná. To hlavné, čo Ti odporúčam, je nedávať im žiadne info o sebe /obľúbená farba, koníčky, ako vychádzaš s rodičmi, čo ťa hnevá na partnerovi, atď./
Tak sa nemrač a ostaň s nami 🙂

katrin
30. jan 2006

kveta:ďakujem ti za príspevok vyššie.. sa mi to zdalo nejaké podozrivé, ako som si po odporúčaní niektorej z kočiek v téme antikoncepcia pozrela tú stránku 😉

eriqe
30. jan 2006

Ja som bola na tom kurze a mna tam nikto do nicoho nenutil, ale zalezi asi aj na tom, aky par vam to pride vysvetlovat. Ani som netusila, ze by to mohla byt nejaka sekta. Uplne ziram 😨

sue
1. feb 2006

Eriqe, myslím, že je to presne tak ako píšeš 🙂 veľmi záleží od prednášajúceho páru - kamarátka bola s priateľom na jednom sedení a veľmi sa im tam páčilo, ja som bola na inom a ups... 😲 čo som sa o sebe nedozvedela 😨 aký som hriešnik, že žijem so snúbencom...a tak...a aj iné veľmi podobné názory tam boli prezentované...jednoducho sa mi tam nepáčilo...ale určite to tak nie je všade a s každým párom... (alebo som len precitlivelá 😔 🙂 )

alexandra
1. feb 2006

cmulinko nehnevaj sa hned, jedna mame jeden nazor, druha druhy.. Ty si povazovala za obohacjuce povedat nam o tom spolku, kveta povazovala za dolezite napisat info ktore zistila..
Nazor si kazdy utvori sam. Ja som vdacna za oba nazoy..
Zienky, respektujme sa.. Netvarme sa hned dotknuto, alebo urazene..

chrobaak
1. feb 2006

ja mam len tie najlepsie osobne skusenosti s lpp. som opatrna, ale nemyslim si, ze je to sekta.
a co sa tyka billingsa, mozno maju lepsie formulovanu stranku, alebo je to org., ktora je skutocne objektivne transparentnejsia, ale pravda je, ze prir. planovanie rodicovstva ich systemom je asi o 10% nespolahlivejsie.
(nie z mojej, ale zo skusenosti niktorych parov, ktore poznam)

nsoci
1. feb 2006

júj, pre mňa sú všetky tieto metódy nejaké zložité... asi ostanem pekne pri starom plánovaní rodičovstva 😀

hviezda
1. feb 2006

no to je fakt, ze je jednoduchsie kupit tabletku a prehltnut ju.. 😖
ako si precitat nejaku brozuru a sledovat svoju vlastnu "prirodu"..
viem, ze lpp sleduje toho viacej, takze trosku zlozite to je, ale ked si to clovek nacvici, tak je to asi v pohode - ako hovori chrobaak.
billings je pre mna osobne jednoduchejsi - je to jedna brozura asi s 20timi kreslenymi stranami..
a zatial je spolahlivi 🙂 (nie len moja skusenost, ale aj skusenost mojich znamych..🙂.
(a nemam pravidelny cyklus..) - to len, ked si niekto mysli, ze to funguje len ked je pravidelny...
a priznam, ze ja osobne som na lpp leniva.. ale mozno si konecne za to sadnem..

chrobaak
1. feb 2006

hviezda, ja viem, ze si to tak asi nemyslela, ale nebolo by dobre, keby sa tato tema zvrhla na presviedcanie...
inak, preco by si si mala nastudovat lpp, ked ti billings vychadza a vyhovuje? celkom rada pocujem na billingsa aj pozitivny nazor, hoci mozno je naozaj tato metoda uz prekonana lepsou. dokonca aj ta symptotermalna (lpp) je uz prekonana nejakou, ale ta sa na svk neuci. este nedorazila 😖

dorotka
1. feb 2006

nsoci to keby mne to neskodilo zostanem aj ja pri tabletkach ale ja by som tymto metodam asi neverila som moc racio a pamatam si ako mame blbo ratali datum porod prave preto ze neodhadli jej cyklus takze tak

rebeka
1. feb 2006

Babulky, musim povedat, ze my sme s drahym abslovovali skolenie o bilingsovej metode. (Drahy je neveriaci ateista a neromantik.) A ta metoda aj forma prednasky sa mu pacila. Pozhanala som si po prednaske prakticke info od ludi, ktory sa spoliehaju na bilingsovu metodu a zatial som negativny ohlas nenasla. A verte mi, hladala som. Navyse skutocne tato metoda nie je zavysla od cyklu. Uplne staci, ak sa kazdy den nad svojim telom trosicku zamyslite.
btw. kazdy posledny stvrtok v mesiaci o 17:00 sa v Qou Vadis v Bratislave kona anonymna verejna prednaska o bilingsovej metode. Ak mate cas, skouste tam nakuknut.

kveta
1. feb 2006

Ja len nerozumiem tomu, že sa tu o Billingsovej metóde píše pomaly ako o mastičkárskej praktike, veď je to síce troška menej bezpečná, ale napriek tomu štandardná metóda proti počatiu odporúčaná aj náučnou literatúrou, nezávislou od kresťanstva /napr. aj v knihe Miriam Stoppardovej Žena od A do Z/. Na Slovensku je asi tá smola, že túto metódu väčšinou odporúča cirkev a tak ju mnoho ľudí spája so svojím názorom na cirkev a vníma billingsovu metódu/a jej podobné/ len ako nejakú podradnú metódu, pritom má skutočne biologický základ. Keď to preženiem, tak môžem povedať, že sa riadi tými istými príznakmi ako mávajú hárajúce sa feny 😀 a pri tom na fenách príznaky plodného obdobia rozoznáme a u žien sa tvárime, že je to ťažko poznať 🙂 Len dúfam, že toto nečíta nejaký chlap 😀

chrobaak
1. feb 2006

kveta, problemom ppr vo vseobecnosti je, ze su dost spolahlive, pokial ich clovek skutocne ovlada. ale pravdou je, ze nie je az take lahke sa tieto pravidla naucit.
ja som hak nikdy nebrala a ani nebudem, lebo si myslim, ze je to privelky (negativny) zasah do organizmu a okrem toho, osobne mam voci hak aj eticke vyhrady. ale viem o tom, ze vela zien ma problemy s vyhodnocovanim svojich cyklov, casto sa pomylia (stres, choroba, zapal+vytok, cysta - to vsetko ovplyvnuje posudzovanie) a nehoda je na svete...
ja pouzivam STM, ale mam to stastie, ze kedykolvek mam nejasnost alebo pochybnost, zavolam svojej "skolitelke" a ona mi ochotne poradi.
takze tak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre