Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

cecil36
25. aug 2011

@misula.g Pevne verim, ze u teba to bude tehotenstvom 🙂 Drzim palce 😉

zuzkag2
25. aug 2011

@katka2011 hej hej,Kati, aj ja som tak pocula, ze do roka, nic lekari nechcu riesit...no moj predchadzajuci lekar mi nechcel spravit ani HP...ale teraz s odstupom casu si myslim, alebo mam pocit, ze HP mam v poriadku, lebo ms mam pravidlnu, ovu mam, lebo mam bolestivu, a tento posledny mesiac som si ju aj otestovala....tak uvidim...
vies, prave preto, ze si mysllim, ze je vsetko z toho telesneho pohladu ok, ze sme zdravi, a vsetko funguje tak ako ma, tak by som uz mala byt tehu, a stale nie som...a uz mam predsa po 30tke...no ved uvidim

zuzkag2
25. aug 2011

@niveagirl
@cecil36
no Sisi, tak neviem, podla toho co pise @cecil36...tak tie lieky asi vazne radsej neber...to sa mi inak zda pekne odveci, ze lekar to predpise bez vysetreni, nemyslis? lebo ja som taka, ze lekarovi verim, nestudujem co ma na telo aky vplyv, proste je lekar, predpise, a ja jem...nie? tak by to malo byt! aj ked je 4-5 mesiacov malicko, kazda jedna z nas vie, ake je to tazke dostat dasliu ms, tak sa nedivim, ze vsetky vymyslame, co by sme do seba "nasypali" , len aby sme boli maminy....

misula.g
25. aug 2011

@cecil36 Děkuji, uvidime 🙂 Byl by to spíš zázkak - hned napoprvé - takže tomu moc nevěřím 🙂

adele15
25. aug 2011

@misula.g my tiez cakame na takyto "zazrak" hned na prvykrat, tak uvidime...silno si drzme palce 😉

niveagirl
25. aug 2011

@cecil36 Keďže všetky rady sú cenné, poslúchnem ta a určite pojdem na tú folikumetriu. Priateľ bol na spermiograme, a vraj má všetko ok. Inak uvažujem, že vymením lekára... už som si aj vyhlidla jedného tu v Komárne. Ešteraz ti ďakujem za rady 🙂

cecil36
25. aug 2011

@zuzkag2 my sme sa snazili 36 mesiacov a preto po skusenostiach s lekarmi studujem vsetko co mne alebo mm predpisu a kam nas poslu. Hold, blbe skusenosti s lekarmi na SK mi ine ani nedovoluju. A je uplne normalne, aj ja som zo zaciatku oplakala kazdu ms, potom si clovek uz zvykol 😀 , aspon v ramci moznosti.
@misula.g no veru hormony su svina a nikdy nevieme co teraz alebo v buducnosti napachaju s nasim telom. Ale zas zazraky sa deju, takze treba verit 😉

cecil36
25. aug 2011

@niveagirl nie je za co 😉

niveagirl
25. aug 2011

@zuzkag2 Zuzi máš pravdu a práve preto som sa aj spýtala lekára na tie lieky.. Ja som už taká zmetená niekedy, že jaj

misula.g
25. aug 2011

@adele15 🙂 Takže taky začínáte. A který jsi den cyklu?

niveagirl
25. aug 2011

A ten Clostil asi prestanem brať... Dufaston si ponechám, lebo ten mi vraj upraví cyklus.. Mám ho totiž nepravidelný..niekdy na 30, inokedy na 33 alebo 35

adele15
25. aug 2011

@misula.g ja len 17. DC... 😒 a to cakanie je hrozne!!! a hlavne ked si clovek nahovara, ze uz ma vsetky priznaky 😀 ty si ktory DC?

misula.g
25. aug 2011

@adele15 Já na sobě taky pozoruju všechno! 😀 Ale zřejmě je to vsugenerované, protože mi moc nesedí výpočty. Měla jsem tento měsíc posunutý cyklus a jsem 25. DC a 22. DC jsem měla test negativní. Takže tomu moc nevěřím. Každopádně, mám objednaný digitální teploměr na měření BT a mikroskopický ovu tester - abych zjistila, jak mi vůbec funguje tělo. Dřív jsem tomu vůbec nevěnovala pozornost, dodělávala jsem při práci školu a chystali jsme svatbu, takže náročné období, kdy jsme vůbec miminko neplánovali.

adele15
25. aug 2011

@misula.g no u nas je to velmi podobne, my chystame svadbu teraz a tiez som predtym velmi svoje telo nesledovala, urcite nie tak detailne ako teraz 😀 ale tak uvidime...len niekedy, ked si vsugerujem nejaky ten priznak, tak som plna optimizmu a potom, ked sa nad tym zamyslim, tak si vravim, ze som asi naivna, ked si myslim, ze prave my budeme ti, ktorym sa to podari na prvykrat... 😒

daasenka85
25. aug 2011

Zdravím holky,
můžu se přidat?
Jsem 4 měsíci po revizi a už mi hrabe.. Minulý měsíc jsme se znovu začali snažit a zcela výjimečně jsem si byla OPRAVDU JISTÁ, že k oplodnění nedošlo (necítila jsem okolo ovulace podbřišek, ani bradavky).. Teď jsem asi 3 dny měla pocit, že bych mohla bát těhu (ovulace MOHLA BÝT tak před 10-11 dny), takže by stejně asi bylo brzy :-/ a bylo to spíš z toho vedra (lehká nevolnost, motání a bolest hlavy..). Dnes je (pro mě) lepší tlak, tak už nic moc necítím (jen mírně hlava) ☹ myslíte, že může být příznak těhu bolest ucha a lehce krku??? Mám totiž pocit, že mě bolelo ucho skoro týden při mém prvním (a nezdařeném) těhu... Ale nejsem si jistá, taky to mohla být veliká náhoda... To je hrozný, jak se člověk furt sleduje :D

misula.g
25. aug 2011

@adele15 Je uváděno 15-20 % otěhotnění v prvním cyklu, což je už hezké procento. Ale co jsem vysledovala v okolí, bývají to páry, které zatím nechtějí otěhotnět, nebo se zatím nesnaží, ale vysadí antikoncepci, aby bylo tělo pročištěno 🙂

labanka
25. aug 2011

caute baby tak co nove? cakatelky moje? ja mam take zvlastne bolesti v podbrusku aj tlak ..nieco ako pred menzesom ☹

adele15
25. aug 2011

@misula.g no ved prave, ono sa to na prvykrat podari vzdy tym, ktori vlastne este ani tak moc to dieta nechcu...ja by som hrozne chcela na nasej svadbe (koncom oktobra) uz oznamit mame aj svorke, ze budeme mat babo 😵
brala si predtym HAK?

adele15
25. aug 2011

@daasenka85 presne ako pises, clovek sa teraz neskutocne sleduje a vsetko sa mu zda ako priznak tehotenstva a ze predtym take nikdy necitil 😀 drzim palceky, nech to vyjde 😉

cecil36
25. aug 2011

@niveagirl este som ti chcela povedat, ze clostil dost radikalne znizuje sliznicu maternice a tym padom zhorsuje podmienky na uchytenie oplodneneho embryjka. Mne ju znizil na 5mm, na uspesne otehu by mala byt vyska sliznice cca 8mm. Preto sa ku clostilu este dodava estrofem alebo dopichne fsh, ale nic z toho ti dr, nedal, takze si sa rozhodla spravne, kasli na clostil 😉
@misula.g cisto teoreticky, ak by si mala ovu na 14DC (to je ideal), na 22 DC by si bola 8DPO. Embryjko sa uhniezduje 7-10 den od ovu (vynimocne 5 a 6 DPO) a az potom zacne produkovat hcg. Cize, ak sa v idealnom pripade uhniezdilo na 7 DPO, na 8DPO by bol test negativny. Takze sanca este stale je 🙂 Mne sa maly uhniezdil az 11 DPO a na 13DPO zacala ciarka na testiku stupat 😉

misula.g
25. aug 2011

@adele15 Já ji brala asi 11 let a vysadila jsem ji už loni v únoru, aby se tělo "dalo do pohody". Dva měsíce jsem trpěla jak kůň, měla hrozné bolesti. Ale cyklus jsem po vysazení měla naprosto pravidelný. Takže bez HA jsem byla rok a půl, ale před měsícem jsem užívala léky na oddálení MS, kvůli svatbě, takže nevím, jak na tom teď jsem, co se týče cyklu ☹

daasenka85
25. aug 2011

@adele15 Děkuji, taky Vám to všem přeji 😉 Myslím si, že takové to: "Otěhotněla jsem, když jsem na to přestala myslet" má něco do sebe, ale prostě to nejde ☹ Souhlasím s tím, že člověk má dělat vše jako normálně (krom divokých večírků a enormní fyzické zátěže), ale nemyslet na to zkrátka nelze... Když jsem byla těhotná (otěhotněla jsem okolo 10. března), tak jsem na sobě tři týdny nic nepoznala, až pak mi bylo divné, že nemám menstruaci - test už byl silně pozitivní. Pro mě to bylo ale lepší, že jsem to nevěděla déle, protože už 19. dubna jsem musela na revizi - zamlké těhu. Nicméně po pozivním testu jsem samozřejmě objevila veškeré příznaky i zpětně 😀
A holky, někde jsem četla, že jen každá šestá ovulace (i u zdravé ženy) je schopna oplodnění, tak se nesmíme stresovat, když to pár měsíců nepůjde! Ale to čekání je hrozné :-/ Musím ale uznat, že to, že přemýšlím, jestli to či ono může být příznak mě dost drží nad vodou a pomáhá mi překonat to čekání (i když z toho třeba nakonec nic nebude). Tak přeji trpělivost a hlavně //

kaekole
25. aug 2011

@zuzkag2 ja prave ovu vobec necitim, tak si asi kupim test, aby som vedela. ja som bola tento mesiac u gynekologa na preventivke a tam mi povedal, že vidi krasne velke vajicko, že ked chcem otehotniet že je spravny cas, ale tak ci sa aj vajicko vyplavi na spravne miesto, to už neviem 🙂 tento mesiac to nevidim ružovo, nejako mám pocit že nic. ty ako? ty mas nejaké prznaky?
beriem kyselinu listovu a acidofolan.

misula.g
25. aug 2011

@cecil36 Takže malá naděje ještě je 🙂 Teď už testovat nebudu, počkám si na MS

adele15
25. aug 2011

@misula.g ja som brala HAK zhruba 5 rokov a pred 2,5 rokom som ju vysadila, mala som problemy so zilami, tak hadam sa mi telo dostatocne "precistilo" od nej

misula.g
25. aug 2011

@kaekole Já si jdu dnes pro mikroskopický ovu tester Donna ze slin. Jsou na něj různé reakce, někdo je s ním spokojený, někdo ne. Pokud mi bude fungovat, tak určitě bude méně nákladný, než jednorázové testíky.

adele15
25. aug 2011

@daasenka85 no mne sa teda vobec neda na to nemysliet 😒 a mrchu mam dostat az 5. 9. tak dovtedy uz hadam zosediviem od zvedavosti (ja som totiz strasne netrpezliva 😀 )
ale podotykam, ze s tym, ze len pri kazdej siestej ovulke je ozne oplodnenie, si ma teda moc nepotesila a nejak mi zscina odchadzat aj posledny optimizmus 😒

misula.g
25. aug 2011

@adele15 Snad ano, po takové době. Já nijak nepociťuji, že jsem ji vysadila, váhu mám stejnou, akné se mi nedělá (jen po čokoládě). Akorát mám velké bolesti při prvním dni MS - kvůli bolesti mi ji vlastně gynekolog tenkrát předepsal a během braní HA bolest nebyla. No, teď špiním už přes týden a mám píchání v břiše, což při MS nemívám.

adele15
25. aug 2011

@misula.g beries aj nejake vitaminy? ja som si akurat vcera bola kupit vitaminy - babyplan, tak hadam to aspon trosku pomoze

momamo
25. aug 2011

Ahojte tak mrcha skoncila a pomaly mozme zacat 5 mesiac zo snazilkovanim...Nasadeni femibion 800 + alchemilkovy cajik ..Drzte palce..🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre