Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

daniwaugh
16. okt 2011

@vierkapierka
tak az do 20DC pekne kazdy den povinne 🙂 a uvidis ze to vyjde🙂

vierkapierka
16. okt 2011

@daniwaugh ďakujem si milá, vieš že áno, milujem snažiť sa 😀

bobinecka
16. okt 2011

Ahoj holky, potřebovala bych poradit... Poslední MS mi začala 29.9., snažili jsme se a včera a dnes mám úplně slaboučké špinění. Mohlo by to být zahnízďování? Obávám se, že je ale brzo. Nikdy jsem to však neměla...

daniwaugh
16. okt 2011

@bobinecka
uhniezdovanie prebieha 5-10dni po ovu, cize podlamna nemohlo..

Ak je dátum poslednej menštruácie 29.9.2011
Najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia bola okolo 12.10.2011
Ak si tehotná, si približne v 2 týždni a 3 dni
To znamená, že si v prvom trimestri
Ideálny dátum pôrodu je 5.7.2012 (fórum Júlovky 2011)
Normálny dátum pôrodu bude medzi 21.6.12 až 19.7.12
Do pôrodu zostáva približne 37 týždňov
nuz, to ste asi 4dni neskoro AK mas pravidelnu ms...

daniwaugh
16. okt 2011

@vierkapierka
tak snazenie sa tiez nie je na zahodenie 🙂 vies ako to je, 99% parov sa neuspesne snazi a to preto, ze sa o to snazia v zlom case... takze sa uisti, ze ste sa snazili v spravnom case a pribudne dalsia bruchacka :D

vierkapierka
16. okt 2011

@daniwaugh no tak dva dni dozadu som na to ani nepomyslela, ubehlo to a na nic ine nemyslím, len moj mileny nie je doma ☹

daniwaugh
16. okt 2011

@vierkapierka
a kam siel?:( teraz musi byt doma ked je ten spravny cas, potom nech si ide kam treba 🙂

vierkapierka
16. okt 2011

@daniwaugh 😅 jasné, keby nemusel leňošil by pri mne ale musí vieš, práca je práca a ty sa ako máš? bruško rastie?

daniwaugh
16. okt 2011

@vierkapierka
no, brusko rastie, ale nie koli babatku, na to je este skoro, kedze ta mala fazula ma cca 3mm 🙂 resp je to koli babatku, lebo sa viac na mne usadzuje, aj ked jem rovnako, tak mam pocit ze mam okolo pasa pneumatiku :D ..nuz teraz uz nema zmysel to riesit, nepatrim k tym stastnym, co priberu len brucho, ja budem cela velka. co uz :D
a to ani vecer nedojde z prace?

vierkapierka
16. okt 2011

@daniwaugh nie moja až zajtra ránp, to ja budem v práci, atkže až o pár hodín sa uvidíme

daniwaugh
16. okt 2011

@vierkapierka
no tak sup na to aspon za tych par hodin aspon.. nie je to sice idealne, ale lepsie ako dratom do oka..

vierkapierka
16. okt 2011

@daniwaugh neviem sa dočkať 🙂 vám sa po akej dobe zadarilo?

cicussa21
16. okt 2011

ahojte, tak ja som si dnes uz aj poplakala 😢 tri dni som nestoala uz mrchu a test je negativny.. takze mam veeelke obavy, ze mam zase cystu 😒 som prevelce nstastna 😢

aadulik2110
16. okt 2011

@cicussa21 a kú má ten test citlivosť

daniwaugh
16. okt 2011

@vierkapierka
no ja by som ani nemala hovorit, ale hned.. my sme prestali s tabletkami 8.8 po cca 2r (predtym som mala babo) a ms prva dosla 4.9 a od 12.9 (17.9 cca mala byt ovu) do asi 20.9 (ale aj potom haha) sme sa snazili (intenzivne kazdy den, inak sa milujeme asi kazdy druhy) a hned som otehotnela. ale nam k tomu prispelo aj to, ze sme boli na dovolenke 3dni bez maleho, bola tam super pohoda, slnko, more, vino atd :o) a clovek ked je uvolneny tak vsetko lepsie ide.. ma to aj prekvapilo, ze sa hned podarilo, v juli som mala kolkoskopiu tak som myslela ze to daco ovplyvni, ale lekar povedal ze je ok hned mat babo, tak sme sa potesili 🙂

daniwaugh
16. okt 2011

@cicussa21
nebud smutnucka, este stale to moze byt tehu. spravna otazka od aadulik2110, aku citlivost ma test? bol to ranny moc?

cicussa21
16. okt 2011

@aadulik2110
@daniwaugh test bol sice citliost 25, ale 26DC som bola tiez testoala, ale s citlivostou 10 a bol tiez negativny. Takze teraz uz by sa to muselo ukazat.. a nic!

boogina
16. okt 2011

ahojte!nemám veľmi šťastie v poslednej dobe, ale....priateľ príde domov po mesiaci a náhodou to vychádza cez plodné dni...no dúfam, že mám plodné, testy som si nerobila...ale tak je to tak cca v strede cyklu 🙂 tak sa hádam zmestím 🙂...takže držte palčeky, nech sa nám podarí zamiesiť...

daniwaugh
16. okt 2011

@cicussa21
no nemusi, to sa prave mylis..
ja to tu pisem furt, uz som s tym aj otravna, ale:
Vezmime si dva príklady.

Prvej žene nastala ovulácia v 14. deň. Embryo sa jej uhniezdilo 5 dní po ovulácii a hCG hodnoty jej stúpajú rýchlo. Čiže už tri dni po uhniezdení, čo je skoro týždeň pred tým, ako očakáva menzes, jej v prípade že použije citlivý tehotenský test vyjde pozitívny test. U druhej ženy ovulácia nastala v 21. deň cyklu. Embryo sa jej uhniezdilo 10 dní po ovulácii a hCG hodnoty jej stúpajú pomaly. Dajme tomu, že až 5 dní po uhniezdení má okolo 25 IU/ml. Čiže aj ten najcitlivejší test môže zaznamenať tehotenstvo až v 36. deň. V tomto prípade je teda zbytočné testovať v 28. deň, lebo embryo ešte nie je uhniezdené, k tehotenstvu ešte nemusí dôjsť. Aby to nebolo málo komplikované, ovulácia nemusí vždy nastať v ten istý deň cyklu. Ak sa žene omešká ovulácia (napr. kvôli chorobe, stresu) až do 35. dňa cyklu a ona testuje v 28. deň, samozrejme, že test bude negatívny.

cize vobec nemusis mat pozitivny a stale mozes byt tehu..

daniwaugh
16. okt 2011

@boogina
drzime silno 🙂 nedaj mu chvilu oddychu ked dojde :D

aadulik2110
16. okt 2011

@cicussa21 no to máš pravdu :( neboj nabudúce to vyjde

@boogina držím palčeky

boogina
16. okt 2011

@daniwaugh veru nedám 🙂 však po týždni by mi mal odísť až do 15.decembra, tak musím využiť celý čas, kým bude doma...
@aadulik2110 ďakujem

daniwaugh
16. okt 2011

@boogina
to preco na tak dlho prepana?? tak to musi teraz vyjst!!!!

cicussa21
16. okt 2011

@daniwaugh lenze ja som mala ukazkovu ovulku.. a po 10 dnoch sa mi ukazala akasi zraeninka s "niecim" a odvtedy mi vsetky priznaky tehu zmizli.. a cystu som uz raz mala.. ale kiez by si mala pravdu 😖 ja by som tearz bola statstna aj za mrchu

cicussa21
16. okt 2011

@aadulik2110 ja dufam, lenze kedy bude to nabuduce, ked neviem kedy pride mrcha ci vobec pride..

daniwaugh
16. okt 2011

@cicussa21
juj no ak do tyzdna nepride, tak skus volat doktorovi, mozno aj rovno v pondelok, nech ti poradi. a nebud smutna, vsetko sa na dobre obrati, doktor ti poradi a uvidis sama, co dalej, ci uz si, alebo az buduci mesiac. hlavne sa netrap, urcite sa to vsetko napraci, uvidis.

cicussa21
16. okt 2011

@daniwaugh no skusim pockat do konca tyzdna, ci pride..a ak nie, pojdem k dokimu.. nech ma da do poriadku.. viem, ze by som mala byt pozitvna, ale cloveka to tak stve.. ze sa snazime, aby vsetko bolo tip top a nakoniec ani neviem co sa deje..

daniwaugh
16. okt 2011

@cicussa21
tak to chapem.. a celkovo clovek dufa a tesi sa a potom to sklamanie, to moc neprida na nalade. ale ja by som mu aj tak zavolala uz v pondelok a vysvetlila ze co a ako a spytala sa na nazor..

boogina
16. okt 2011

@daniwaugh robí v taliansku a pekne zarobí, a keďže idú Vianoce a chceme potom riešiť aj byt, tak peniažky treba...nejak to ja vydržím..ale lepšie by mi bolo, keby sme ho už potom čakali dvaja 🙂

daniwaugh
16. okt 2011

@boogina
no tak to urcite ano.. ale ked musi tak musi 🙂 nech si teraz odmaka a potom bude s vami 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre