Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

cecil36
1. sep 2011

@lauricka ja len poopravim, ovulacia sa za urcitych podmienok moze vyvolat, ale nie v hociktorom dni cyklu. Musi to byt vtedy, ked je vajicko- oocyt zrely na prasknutie. Cize teoreticky orgazmus moze vyvolat ovulaciu, ale len v plodnych dnoch 😉

lauricka
1. sep 2011

@cecil36 je to mozne, velmi som to nestudovala..len niekde citala, takze aspon ma Julia presnejsie info

julka31111
1. sep 2011

takze ked som mala 29 mala som pred tym datumom 4 dni plodne dni...stale pred ovulkou su 4 dni plodne dni hej??? 😀 😀 a vtedy mozem otehotniet..???

julka31111
1. sep 2011

@lauricka pockatz teraz trosku nechapem plodne dni su cez ovilaciu?? tak ste to napisaly..?? 😀 😀 😀 😀

vierka0
1. sep 2011

@gwen29 divna chut v ustach je vraj dobry priznak tehotenstva 🙂 kazdopadne, ak mas priznaky, uz by ti mal ukazat aj test ciarocku..skus rano test 🙂 moje prve priznaky bolo palenie zahy (dovtedy som nevedela co to je)..bolesti podbruska si velmi nepamatam..mozno nejake mierne ano, ale nie som si ista..

vierka0
1. sep 2011

@julka31111 plodne dni znamena obdobie, kedy pravdepodobne dojde k ovulacii ! ovulacia je jav, kedy zrele vajicko je uvolnene z vajecnika do vajickovodu a takto uvolnene vajicko je schopne oplodnenia takych 12-24 hodin..o plodnom obdobi sa hovori preto, lebo aj spermie zo styku 2-5 dni pred ovulaciou mozu v spravnom hliene zeny prezit a oplodnit uvolnene vajicko ! Plodne obdobie sa urcuje niekolko dni preto, lebo nikdy presne nevies, kedy k ovulacii dojde, da sa iba predpokladat, ze je to zhruba 10-16 dni pred terminom dalsej menstruacie..chapando ?? ak ti ovulacna kalkulacna vypocitala plodne dni od 29.8 - 2.9. znamena to, ze v tomto obdobi pravdepodobne (na zaklade udajov, ktore si tam dala) dojde k ovulacii, preto je pravdepodobnost otehotnenia najvyssia v tychto dnoch..

gwen29
1. sep 2011

@vierka0 tie bolesti niesu take ako ked predtym ked mrcha isla to je len tak nejake pychnutie vies neni to casto a mam hrozne nafuknute brucho som jak balon normalne...skusim rano testnut 🙂

vierka0
1. sep 2011

@gwen29 urcite skus, ta cudna chut v ustach je dobry znak 🙂 ja som ho sice nemala, ale vela zien ano 🙂 drzim prsty 🙂

gwen29
1. sep 2011

@vierka0 😉

julka31111
1. sep 2011

@vierka0 jasne uz chapem mne islo cely cas o tu kalkulacku nechapala som to co si mi teraz ste vysvetlily.. dakujem vlemi pekne.. takze aj ked pred ovulkou aj pocas ovulky sa priatel do mna spravil je mozne otehotnenie?? aj pocas tych vypocitanych dni kalk.???

vierka0
1. sep 2011

@julka31111 zavisi od hlienu, ak bol dobry hlien, spermie vydrzia aj niekolko dni aktivne a oplodnia vajicko uvolnene ovulaciou..neviem, ale fakt mas zvlastnu terminologiu pri planovani dietata..prosim ta kolko mas rokov?

jananis
1. sep 2011

@gwen29 mna bolelo podbruško presne ako pred ms

gwen29
1. sep 2011

@jananis dakujem za odpoved ;)

vierkapierka
1. sep 2011

@zuzkag2 Zuzanka je mi fajn, keď sa mám priznať, ani na to až tak veľmi nemyslím ako minulý mesiac, po každom milovaní, snažím sa potom vypnúť a uvidíme... mám novú prácu takže mám čo robiť... príznaky nemám žiadne akurát som na sebe spozorovala niečo, čo mi je čudné, nechodím tak často na malú potrebu aj keď som naliata s vodou, mám nejakých 10 dní pred ms, strašne ma bolia prsia, niekedy jem až veľmi veľa inokedy necítim vôbec hlad, brucho nemám nafúknuté ako minulý mesiac... a ešte taká vec že by som mala ísť po roku na preventívu ku svojmu gyňďošovi, ale keďže objednáva ženy a má toho veľa neviem kedy sa mi podarí sa objednať, lebo čerpal dlho dovolenku a teraz sa ide roztrhnúť 🙂 Zuzi ďakujem ti za podporu si veľmi milučká, ja už tiež začnem niečo užívať pomaly, počkám do ms a potom uvidíme, veľmi veľmi držím palčeky si skvelá žienka ktorá si svoje bábo zaslúži držať v náručí čo najskôr 😲 papky

lauricka
1. sep 2011

@julka31111 Julka, ja nerozumiem Vam alebo Tebe, comu nerozumiete? Citajte a hladajte, ved nemozete byt takato dezinformovana...zdrojov na vzdelavania je v dnesnej dobe siroka ponuka...musite si upratat v hlave, uz len preto, ze ste sa rozhodli pre nieco tak zodpovedne, ako mat dieta...

zuzkag2
1. sep 2011

@cecil36 hihi, sa mi vidi, ze julka ta dostala 😀
@julka31111 mojko....takze veci sa maju takto...mas 28 dnovy cyklus, kedy prvy den, je den menstruacie
11ty az 15 den cyklu ( DC ) su ( zvacsa plodne dni...presne sa to urcit neda )...dlzka tychto plodnych dni zavisi od terminu ovulacie, od schopnosti spermii prezit v tele zeny, a od toho ako dlho trva vajicku od ovulacie sa dostat z vajicka do maternice.
Ovlacia nastava ( zvacsa - alebo, bola by idealna ) na 14DC. Trva 12hodin, ako pisala cecil...od ovulacie je este jeden den sanca ze otehotnies, nakolko sa moze spermia z vajickom spojit na jeho ceste do maternice.
Po 15DC uz sanca otehotniet je minimalna, pripadne ziadna. Pisem minimalna, a to preto, lebo ovulacia nemusi byt zakonite 14DC, a moze prebiehat kazdy mesiac inokedy...

zuzkag2
1. sep 2011

@vierkapierka Vierocka, keby si vedela ako si ma teraz potesila...dakujem...
je fajn, ze sa ti podarilo sa od toho trosku odputat...to ta normalne obdivujem. Ja mavam taketo "silne" reci tak dva dni, a potom sa zas sledujem, jak taky pacient 😀
a aku mas novu pracu? lebo aj ja nastupujem zajtra do novej prace, a celkom som z toho dnes na nervicky 🙂

e.l.i
1. sep 2011

@kaekole jej gratulujeeeemmmm... tesim sa stebou...
Tak ja pekne cakam tiez na tie dve palicky....som dnes 12 ty den od ovul... prsia mam riadne naliate a tiez ma boli podbrusko..a driek.. kolega mi zahlasil ze ci niesom chora bo mam nejake sklenne-leskle oci uz tyzden...a starsia kolegina.zacala ma natahovat ze ona mala tiez ked bola tehu.. no to je zariadny priznak sklene oci..haha..som ich trosku vysmiala.... 😀 ale myslienka byt tehuby sa mi pacila.... 😉

nemo1985
1. sep 2011

Holky tak jsem se rozhodla, že ráno zkusím testík, risknu to, bud a nebo 😀

adele15
2. sep 2011

kocky vy ste tu toho poisali za ten jeden den, co som tu nebola 😀
@kaekole moc moc gratulujem! tak predsa aspon jednej z nas sa to podarilo na prvykrat 😵
no ja zatial nic, test som si robila v stredu a nic... ☹ spinenie mi potom uz v stredu rano aj prestalo a odvtedy cakam na ms (ma prist v pondelok)...tak uvidime...
ale uz som pokrocila a prestala som sa tak strasne sledovat asi preto uz nemam ziadne priznaky 😀

daasenka85
2. sep 2011

@adele15 ahoj! tak jsem zvědavá, ale mohlo jít o uhnizďování a žádná menstruace nepřijde 😵
mně je blbě furt po ránu, ale přišla jsem na to, že to bude asi Femibionem.. nějaké holky ho trochu "nesnesou".. Ale nechce se mi ho vysazovat, mimi mi za ty nevolnosti stojí, ale aby to moc dlouho netrvalo :-/ :D

adele15
2. sep 2011

@daasenka85 a vies, ze ja som vcera tiez rozmyslala, ze mi moze byt tiez blbo od zaludku z Babyplan-u...no ved este uvidim, ale myslim si, ze tento mesiac asi nic, ale uz som si bola v lekarni zistivat ovutestiky, ale "preistotu" som ich nekupila, este stale tak v kutiku duse verim, ze mi ich nebude treba 😵
ale si myslim, ze keby som bola tehu, uz by ma aspon trochu prsia boleli alebo by sa mi zvascili (i ked pri vacsich prsiach - mam kosik D to asi nie je take viditelne ako pri lentilkach pod kobercom 😀 )...ale kedze ja nemam zidne priznaky, tak si myslim, ze cez vikend dorazi mrcha...

adele15
2. sep 2011

@e.l.i no pozor, lebo ja som niekde citala, ze sklenene oci su veru priznakom tehu!!!! 😀 tak drzim palce 😉

daasenka85
2. sep 2011

@adele15 Ty lentilky mám já :D jenže oni se mi zvětšují vždycky před menzes, dokonce jsem na nich teď měla vidět žíly, tak jsem si říkala, že možná... a pak jsem to druhý den dostala, tak jsem nebyla nejistotou trápena dlouho 🙂 jako slyšela jsem, že nevolnost může být způsobena vitamíny, mně se dneska i kolegyně ptala, jestli mi není špatně! to by byl gól, aby si tu ještě lidi začali myslet, že jsem v tom a ve finále to není pravda :-/ 😀
Ale to špinění je divné, pokud to tak nemáš "normálně", takže by se něco dít mohlo (mělo 🙂 )...?
Ale pokud to mám po vitamínech (jiný rozumný důvod mě nenapadá, sice jsem slyšela, že někdo měl MS a byl těhu, ale já ji mám natolik silnou, že by se to nemohlo udržet a dnes mě fakt první den prsa nebolí ani trochu), tak teda musím uznat, že vitamíny začínají asi účinkovat fakt až po 6ti týdnech - od té doby mi bývá tak nějak špatně... však ono se doporučuje brát je 3 měsíce předem. no, tak dva měsíce mám jisté, to bude te'd v půlce cyklu 🙂 jen doufám, že mi po nich nebude blbě čím dál tím víc, aniž bych byla těhu ☹

adele15
2. sep 2011

@daasenka85 ja berem ten babyplan len cca 1,5 tyzdna, ale prave az tento tyzden (zrovna ked som mala to spinenie) mi dva dni bolo dost blbo od zaludka, ale bolo take ine ako inokedy, toto mi bolo zle "akoby v hrdle", neviem to ani nejak tak opisat 😀 asi si to z mojho opisu ani nevie nikto predstavit 😀

daasenka85
2. sep 2011

@adele15 Naopak, tohle mám přesně já!! špatně ne od žaludku, ale od hrdla, jakoby pocit na dávení! a proto jsem si myslela, že jsem těhu, a ono asi vitamíny :-/ já to fakt jednou nemám šanci poznat :D

adele15
2. sep 2011

no ja si tiez hovorim, ze ked budem tehotna, tak to spoznam az ked mi ms bude meskat 😀

daasenka85
2. sep 2011

@adele15 a to se právě krááásně může stát 😉 přeji Ti, a't nedorazí!!! 40 týdnů 🙂

adele15
2. sep 2011

@daasenka85 dakujem, aj nam vsetkym drzim silno palceky, nech sa nam zadari 😉

labanka
2. sep 2011

@adele15 cau no a ty ako snazilka? kramy mas? ja uz nejako stracam prehlad baby kto tu kramy ma a kto nie, asi si zacnem viest zvlastny kalendar lebo sa mi to potom pletie s mojim 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre