Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

kraskanz1
2. aug 2011

ahojte baby tak ja mam uz testne pred prchou ale zbadala som daco na sebe precitlivelost, caste nutkanie cikat bolest maternice a vajecnikov navaly unavy proste divne stavy ake nezvyknem mat pred mrchou....

zuzkag2
3. aug 2011

@malinka_02 ...ja uz idem tento mesiac k lekarovi, mne sa rok cakat nechce, aj ked neviem ci sa bude vobec o tom so mnou bavit, ked sa nesnazime rok...ale skusim to. ale dufam,ze vzhladom na moj vek ma neposle prec uz od dveri 🙂
a ty si sledujes aspon ovulku? a cyklus?

zuzkag2
3. aug 2011

@kraskanz1 a ktory si DPO ? ides testovat, ci pockas?

kraskanz1
3. aug 2011

uz som testla je negativny som 26DC DPO neviem bo neviem kedy bola... 😀
@zuzkag2

zuzkag2
3. aug 2011

@kraskanz1 a cim si testovala, mamatestom 10? no a cyklus mas 28 dni? tak pockaj este do terminu, a skus znova ...ked vydrzis....drzim moc palceky, nech mas dve //

kraskanz1
3. aug 2011

nie mamatestom ale kupila som v dr.max nejake testi ale je tam 10 ta citlivost....a ciklus zvyknem mat tak 33 no urcite uz testenm az ked mrcha nedorazi..tak no uvidime...mozno fakt priskoro a mozno som prechladnuta ci co..no uvidime...

kraskanz1
3. aug 2011
zuzkag2
3. aug 2011

@kraskanz1 najhorsie je to cakanie...:-P

marianna28
3. aug 2011

@zuzkag2 ahoj, prosim ta - preco by ta mal poslat prec? Chcete mimi, tak si treba zajst po radu... 😉 a ked aj raz za mesiac tam budes (jak ja 😀 ) - sak je za to plateny, tak nech pomaha... Beries listovku aspon?

marianna28
3. aug 2011

@zuzkag2 a najlepsie je ist k dokimu tak okolo ovulky 😀 mne vtedy povedal: aaaaaa co to tu mame, krasne, najneskor o 3 dni si mame hopnut naplno - o mesiac neskor som bola tehu (po 9tich mesiacoch snazenia)... ale to uz aj moj bral centrum materna, ja femibion... 🙂

zuzkag2
3. aug 2011

@marianna28 marianka, no preto by ma mal poslat prec, lebo takmer kazdy doki tvrdi, ze az ked sa snazite rok, potom treba nieco riesit...ale aboslutne zdielam tvoj nazor 😎
inak, okolo ovulky som bola ja zrovna na preventivke, a nic...ovulku mam bolestivu, tak priblizne viem, kedy je, a aj tak sa nedari.
Hej, listovku beriem, aj indol3C na hormonalnu rovnovahu ( mala som nalez na prsniku ). takze, predpriprava na mimi je v plnom prude 😀 len nech sa uz zadari 🙂

marianna28
3. aug 2011

@zuzkag2 zuzi, ja som bola u dokiho aj hned, ako to nevyslo ihned na prvy mesiac 😀 som tam doletela skoro zrutena... dokonca som ani nevedela, ze existuje ovulka a vajicko je oplodnitelne len par hodin!!! 😀 doki ma s kludom vysetril, povedal ze vsetko ukazkovo knizkove u mna, mam sa zastavit znova, ked budem mat potrebu k nemu prist 😀 o mesiac mi spravil aj vysetrenie hormonov - zas vsetko ok... odporucil mi nejaku dovolenku... a ja som nebola ani po 6tich navstevach u neho, ani po dovci stale tehu... och aka som bola bezradna... a ked som to cele zavesila na klinec, ze mi to je jedno, tak som otehu... sice bohuzial so zlym koncom, ale verim, ze raz to vyde znova a mne este aspon raz podskoci srdiecko nad pozitivnym testom...

marianna28
3. aug 2011

@zuzkag2 aj ja mam velmi bolavu ovu - pred MA omoc viac bolavejsiu... aj cyklus som mala ukazkovy 28DC, presne na 13DC ovu (24 hodin pred tymi najvacsimi bolestami trebalo hopnut a samozrejme je aj dolezity orgazmus obidvoch snaziacich sa... 😅 ), teraz mam tie bolesti trosku mensie, ale mno beztak viem, kedy pride 😅

marianna28
3. aug 2011

@zuzkag2 a este k tomu, ze ak lekar povie, ze ak sa nesnazite rok, tak neni co riesit... to musi byt riadny blbec, kto toto vytrepol do sveta!!! V tvojom veku je dost dolezite sa dat skontrolovat po vsetkych strankach, ci mas na mimi vsetky predpoklady ok, pripadne dat nejake rady, lepsie vitaminky, mozno odporucit nejake cviky... poradit... teda aspon tak je to tu u nas - baba v 30tke nema co rok cakat a natahovat - treba ju podporit a hotovo!

zuzkag2
3. aug 2011

@marianna28 Marianka, ten zly koniec ma mrzi, toto by podla mna nemal nikto zazivat...ale inak super, mala by som si zobrat priklad z teba. a mas skveleho lekara, ze ta takto podporuje. ja teraz dokiho menim, lebo sa stahujem, a idem tam asi o 2 tyzdne, a vsetko mu poviem, tak dufam, ze bude mat so mnou trpezlivost 🙂 sucasny lekar mi nechcel spravit ani HP, lebo ze ked mam menzes sama od seba, ze to nema zmysel...a ja som pred pol rokov vysadila HAK, a moje telo vobec nefungovalo tak ako pred tym, vsetko bolo zle, k tomu ta bolestiva ovu...ked som vtedy sla od dokiho, ze "ved to sa spravi same", tak som si super poplakala, ze nikdy mat mimi nebudem. nastastie, vdaka MK som nasla odpovede na to co sa so mnou deje, zistila som ze mam bolestivu ovu, a ze nie som sama, komu sa nedari...tak som uz relativne v pohodke.
no dufam, ze sa tie dve // na teste podaria...drzim ti /nam palceky... 😎

zuzkag2
3. aug 2011

@marianna28 a dakujem...som zabudla🙂

zuzkag2
3. aug 2011

@marianna28 juj, tak to som napriklad nevedela ze 24 hodin pred tymi bolestami sa treba najviac snazit, to je rada nad zlato...ja som si teraz kupila ovu testy, aby som vedela kedy v tych bolestiach mam vlastne ovu...
a na velke stastie aj ten orgazmus pri oboch je zaruceny, tak aspon jedno kriterium splname, na ceste za mimi.
jedine co sa mi podarilo z vysetreni si vydupat boli pohlavne choroby...obaja sme negativny. inak nic!!!

marianna28
3. aug 2011

@zuzkag2 prosim 😉 aj ja som mala bolesti neskutocne po vysadeni HAK - ked mi ale uz ani ibi nezaberal, pomohlo mi hodne taping - je to nalepovanie roznych farieb naplasti (tu je to dost rozsirene). Takisto som sa citila hrozne a tiez som menila lekara jedneho cez druheho - teraz mam dvoch vlastne - tu v Rakusku a v Cechach - obaja su super 😉 to, kedy mas presne ovu by si mohla zistit aj vytokom - ovu test mne robi dve ciarky cele dva tyzdne az do mrchy - takze pre mna to nieje smerodatne... Ale, tie bolesti: oni sa stupnuju - jeden den len pobolieva, jeden den je ale frekvencia bolesti a stahov velmi silna - az do placu - viac, ako ked zacne mrcha... tak vtedy je ovu 😉 a este par mojich vlastnych skusenosti: "material" treba zadovazit minimalne 20 hodin pred ovu, kedze spermosky prezivaju 2-4 dni v plodnom hliene a potrebuju ca 8 hodin, pokial sa dostanu k vajicku... takze najlepsie nechat 2 dni material dozriel, den pred ovu sup a musi to vyjst 😉 a hlavne klud, ziaden stres, ale uzivat si to - nech to ostane aj na uzivani, nie aby ten sex bol vyroba mimi... vtedy je to zle! 😝 A bolava ovu je prave znak, ze tvoje telo zaclo fungovat na plne obratky... len je to holt nestastie v stasti - pozri: baby, ktore ovu necitia, musia kupovat testy, hutat, kedy presne... Ak si ale hopnete kazdy druhy den cely mesiac, tak si isto clenkou majoviek 😉 Mne tu konik takisto velmi pomohol - patrim tu do dvoch uzamknutych miestnosti a neviem si to ani predstavit cele psychicky zvladnut, bez tychto spolubojovnicok a ich rad... 😵

zuzkag2
3. aug 2011

@marianna28 juuuj ☹ tak to az take bolesti nemam, ze do placu, nastastie...take mam pri ms, tu si vzdy odpacem...ten najbolestivejsi ovu den je u mna 14DC, vtedy mam opuchnute cele brucho, neviem si ani sadnut, ta bolest mi vystreluje do nohy, a hore pod rebra, a do zadu az po lopatku. ani chodit neviem, co kazdy pohyb je utrpenie. ale stale sa to da vydrzat. ja som si odsledovala, ze ked vtedy tak lahucko jem, ze nemam plne creva, tak to menej boli, takze vlastne 13-15dc hladujem 😀. Tie testy skusim len tak, mam 28 dnovy cyklus, a vzdy sme sa snazili tak okolo ovulky ( podla bolesti ) a nevyslo to, tak si to chcem len odsledovat, ci ju nemam skor. . Ten hlien je pre mna spanielska dedina 😀 ja som si ho skusala sledovat, ale jedine co sa mi podarilo odsledovat je ziaden hlien, ani neviem kedy, tusim nejaky 20DC...
hihi ze ked si hopneme kazdy druhy den 🙂 no tak to by sme asi nevydrzali. Vlastne, nastastie, my sa v podstate ani nesnazime, lebo mame obaja dooost na seba stale chut 🙂 To ze by sme mali nechat material 😎 dozriet dva dni je pre nas asi dost nemozne...ale teraz tento mesiac to asi zrovna vyjde, lebo cestujeme den pred ovu na dovolenku, tak si myslim, ze na snazilkovanie nebude priestor, a asi ani sila 🙂 Keby to tak vyslo, ze by som sa zadarila do tych majoviek, to by bola krasa najvacsia 🙂
No veru...MK je pre nas baby asi obrovska pomoc, nie asi ale urcite...tu najde clovek radu asi na vsetko, a ked nie tak aspon psychicku podporu.

saxana123
3. aug 2011

Kočky tie moje bolesti podbruška ma fakt začínajú štvať. Sebemenšia námaha a okamžite to cítim na podbrušku. Myslíte, že by to mohlo znamenať že sa tam niečo uhniezďuje?
trvá to už týždeň a tiež ma napadlo že by som skočila zajtra ráno k doktorovi nech sa mrkne či som ok, lebo fakt mi to ide na city. Pred týždňom to bolo dosť intenzívne a teraz to slabne, sem tam sa podbruško pripomenie ale beda keď sa čo i len trochu nadrapím. Cítim to riadne. čo myslíte že by to mohlo byť? nemáte niektorá takú skúsenosť?

marianna28
3. aug 2011

@zuzkag2 hm - aj ja som si mrchu odplakavala - aj napriek bolavej ovu 😀 ze konecne som neni sama 😀 neboj, ono to vyjde, a dovca isto len prospeje - mozno trosku zabudnete na to plodenie a je to 😉 kam idete na dovcu?

marianna28
3. aug 2011

@saxana123 kolkaty den cyklu si? No ovu bolesti trvaju napriklad u mna ca 3 dni, normalne trvaju max. 2 dni... ale ak si tehu, tak tie bolesti mas stale 😉 ina, horsia alternativa je nejaky zapal 😒 skoc radsej k lekarovi 😉 mna zas uz 3ti den bolia veeeelmi krize, trpnu mi nohy a neviem, co to jako ma znamenat... 😕

zuzkag2
3. aug 2011

@marianna28 Marianka, ono sa to fakt lepsie zvlada, ked viem, ze nie som sama na svete, co ma take problemy, alebo bolesti, a hlavne ked viem, ze je to "prirodzene", ze sa nemusim strachovat, co sa to deje.
Na dovcu ideme do Talianska, na sever, do Lignano Sabbiadoro...ideme s priatelovym 4rocnym syncekom, a strasne moc sa na to tesim, ako si oddychneme. Maly je sice dost dobra antikoncepcia, ale vieme si najst chvilku aj sami pre seba, hlavne uz nebudeme v tom pracovnom kolobehu, a to dost cloveku pomoze, si myslim.
Vy sa chystate niekam na dovcu, ci ste uz boli?

saxana123
3. aug 2011

@marianna28 Dnes som 20ty deň cyklu, a doktorovi som už volala, ráno mám dobehnúť. Myslíš že keby som (teoreticky) tehotná, že by to vedel zistiť? je to ešte asi priskoro - týždeň od ovulácie a týždeň do menzesu 😀 pekne blbý dátum

katka2011
3. aug 2011

@zuzkag2 ja mam 30 a ked som povedala ze sa snazime pol roka a nic tak mi povedal, ze ak sa mi nepodari do pol roka alebo roka az mam prist a bude to riesit... ☹ ked sa snazis 2-3 mesiace tak si povies ok, nevadi, na dalsi mesiac, ale potom ta uz zacne matat co ak nieco nie je ok, a zacnes sa pozorovat a psychika pracuje....

marianna28
3. aug 2011

@saxana123 ja som 22dc, 8dpo... po ovu sa ti vajicko estelen ca na 5ty den zahniezduje - myslim, ze doki to este nezisti - mozno z krvi ano - to neviem. Asi by som sa moc nestresovala 😀 viem, co ti povie - mas prist o 2 tyzdne znovu 😀 ale tak nehajme sa prekvapit - urcite daj zajtra vediet 😉

marianna28
3. aug 2011

@katka2011 a keby si bola buchla u dokiho po stole a povedala, ze to chces riesit uz teraz? Ako ked toto povedia nejakej 20 rocnej babe... no tak okej, ale nas 30tky odpisovat nemozu! Naozaj neviem, ako to na sk funguje, ale jak tak vidim, nejak ustretovi su tam neni 😠 tu sa dokonca ziada, aby pri kazdom sone bol aj buduci otec... vsetko sa lahsie znasa... aj tie zle, aj tie dobre spravy... 😨

katka2011
3. aug 2011

@marianna28 uplne s tebou suhlasim, zeny po 30tke uz asi na prvy sup tazko otehotneju, hlavne ked ide o prve tehu a ked sa par mesiacov nedari, tak treba pomaly zacat vysetrenia a nie vsetci tvrdia ze az po roku... tak potom nezostava ine iba povedat lekarovi ze sa snazis rok, ved nema ako skontrolovat ci neklames aby si si bola ista ci si ok...

katka2011
3. aug 2011

@marianna28 ako pisem, treba povedat ze snazis vyse roka, aj ked to nie je pravda a hned ta zacnu riesit....

marianna28
3. aug 2011

@zuzkag2 eh mi hovor o pracovnom kolobehu - sak neviem, kde mi hlava stoji z tohto blazninca - esteze mam cas na moju drogu - konika 😀 My sme este tak na vazkach s dovcou... chceme kupit vacsi dom (co ak budu dvojcata??? 😀 ), to sa nam peniazky zidu... a ak som uz teraz tehu 😀 😲 , tak letet nechcem... ale ak ani to, ani to... tak grecko niekam - tam este moj nebol, nech vidi aj to 😀 hlavne prec zo stereotypu.
V Lignane mi zije sesternica uz 10 rokov... plodne mesto 😉 a kedy odchadzate?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre