Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

mscat
1. nov 2009

andy:jojo divočejší to máme..ale i tak je to můj miláček i když tak vyvádí. 🙂
taky věřím že se to spraví...jen se chci prostě poradit s odborníkem jak na něj,aby se mě budto nebál,když zaječím nebo spleskám,nebo aby se neuprdl ještě víc a nezlobil víc.
tak uvidíme...dnes teda ale ok s ním.asi to možná budem muset vydržet ty jeho lumpačiny. 😝 😅

kessy:super..ještě jednou gratuluji...i ke skvělému porodu. 😉
a brzy šupni fotečky malého miminka 😀 😉

monky1
1. nov 2009

ahojte dievcata

dakujem za mile blahozelania 😵 😵 ...nakoniec sa nam to podarilo -stale hovorim, ze v poslednej chvili, inak by som musela nastupit do prace, kde by som musela dochadzat s prestupom uz od 4,30 rano ... jednym slovom cista psychiatria 😀

mscat, co sa hanky tyka, da sa to s nou vydrzat, i ked stale tazsie a tazsie ... ona ked je dobra, tak je vsetko ok, ale ked chyti truc a fanty, hotovy koniec sveta...tiez neviem, ako na nu, ci kricat, zakazat, dat na zadok - dnes napriklad bolo vsetko a nakoniec este aj ticha domacnost s mm - nedela ako naozaj 😠 ....cely den plakala za kazdu blbost ... ona ked si zmysli, ze chce caj, neexistuje, aby jej ho dal tatino...ked si zmysli, ze mamina, tak ju nezaujima, ze mi horia rezne na sporaku, kypia zemiaky a vrie polievka alebo co ja viem co...tato lezi a ja sa mam zbesniet...on jej ten caj aj che dat, ale ona ani pocut, nevezme si ho od neho.....a toto ma neskutocne vytaca...a ked ma zase on nejaky pracovny hovor, ako naschval chce nieco od neho a bude revat do nepricetnosti, kym jej to neda on....tiez obcas neviem, ako na nu
...ono je toho vela a neda sa vsetko napisat, tak len tolko
....no a skolka - vzali ju na adaptacny pobyt - trva 3 mesiace a je tam napriek tomu cely den....spociatku sa nevedela dockat a teraz ani pocut - kazdy den place, ked maju ist spinkat - ona je chronicky nespac 😀 - doma cez obed nespava uz od roka a pol......a aj ked po placi zaspi na pol hodinku - hodinku, zase vecer mame problem ju dostat do postele - zaspava aj 1,5hodiny, z coho som ja na nervy, lebo musim lezat pri nej a z izby vychadzam aj o 21.30
ked je doma a nespi cez den, vecer o siedmej je uz v posteli a 19.15 mame pokoj

kessy, este raz blahozelam k drobcekovi, ak si dobre pamatam (a nepletiem to 🤐 ), mala si epidural....bola si spokojna? lebo ja velmi 😵

andy2306
1. nov 2009

ahoj beruško-maminko naše 😉 vítám tě opět mezi náma a hlavně mezi maminkama.mám hroznou radost,že je samko taký zlatý-doufám a věřím,že mu to vydrží.hlavně zdraví pro oba dva... 😉 jsemr áda,že je vše v pořádku a myslela jsem na vás každý den. 😉
to je docela bezohledné od návštěv,že vás otravovali hned první den.to se nedělá-my tu první tři dny neměli vůbec nikoho. 😉 můj by to ani nedovolil,když jsem byla po císaři.ale tak máš to za sebou,ted už bude klid...a ty si to začneš užívat v plné parádě🙂kojení se rozjede,neboj se-musíš často přikládat,k obom prsům-a ono to naskočí.a až se to rozjede,tak pak už můžeš kojit z jednoho na jedno krmení-moc přeju,at jste štastní a spokojení.
no já tu byla-ale musela jsem ty moje ratolesti uložit-je tam superstar-tak se chci v klidu dívat.my jsme včera i dnes byli u tchynky,bylo hezky.... 😉
monky-tohle dělá i naše hanička přesně jak jsi napsala.to dělá naprosto každé dítě ve věku 3a více let-to je normální.ale mscat-pokud neposlechne vůbec nikdy a v ničem,a nevíš si rady,tak se porad s tím psychologem-třeba ti dá návod jak na něj a bude líp.taky bych to asi řešila.a je jasné,že ho miluješ i zlobivýho-hlavně že jsou zdraví,že? 😉

andy2306
1. nov 2009

kessy-a ty mejly jsem poslala znovu,jestli ti to nedošlo,nevim kde je chyba-tvoji mejlovou adresu mám napsanou správně. 😉 moc se těším na fotky malého...musiš se pochlubit...papa a a hezkýv ečer,odpočívej,v šestinedělí je to moc důležité-vím o čem mluvím.ja hned do všeho vletěla-dvě děti-žádné hlídání-uklizela jak blázen-a skončila dvakrát na pohotovosti,tak opatrně.nepíšu to,abych tě ztrašila,ale abych varovala,že opravdu potřebuješ klid a odpočinek.

m.o.n.i.k.a
1. nov 2009

mscat, m\slím si, že tvůj malý na psychiatra není.... Pokud zkoušíš na něj různé metody nepomáhají, tak i on Ti stěží si myslím pomůže, jen Ti může říct, že je zlobivější a že se to musí vydržet. Kamarádka má zase strašně zlobivou malou, je na ní sama ten její dělá v cizině byla si poradit k dr. a to samé, když nic nepomáhá, tak nechat tak, jinak pomoct nejde 😉 On se za chvíli zklidní nekaždé dítě je bohužel hodné a něco sněma musíme vydržet 😉 Pokud by to dělal ve 4,5ti letech tak bych to pak s dětským psychiatrem řešila.

mscat
1. nov 2009

monky...taky jsem si ani neuvědomila jestli už jsi tu psala že jsi těhu nebo ne...jestli jsem ti gratulovala.. 😵 😉 tak super gratuluji 😉 😉

a to co píšeš o Hance...tak ted jsi mě trošku uklidnila...popsala si našeho Adriana..tak vidím že je všude něco.máme to stejné...s tím že když si něco usmyslí tak je to děs.
u nás je to ted každý den...křik,zákaz plus na zadek.a už jsem i říkala že kdybych byla těhu tak to snad i potratím jak mě rozčiluje.
taky....maminka dá čajíček a to si ještě usmyslí že ho nechce ohřát,pak ho zase chce ohřát,pak začne řvát že to není ten co chtěl že chce sirupek a podobně 😝 na palicu fakt.
a maminka obleče tatka nee,a když jde obléct tatka že říkám že mám práci tak začne řvát že maminka prostě.
a ted začal například..mamka nebude koukat na televizi jen Adik bude koukat..jde a přikryje ju dekou nebo tak.to jsem hleděla..a nebo tatka tady nebude sedět maminka tu bude sedět a žduchá do něj... 😝 takže taky veselo. 😅
a s tím telefonováním..tak to je mi schopný i ten telefon vytrhnout z ruky a věšet se po mě že telefonovat prostě nebudu.kolikrát bych mu tak tu palicu vypleskala at se vzpamatuje už 😅 😝
pak musím akorát zhluboka dýchat a říkat si klid klid nevšímej si ho... 😅
takže tak nějak u nás..taky je toho spoustu...

a stím usínáním...jaj tak to máme na stejno taky. 🙂malý teda musí jít po obědě spát jinak by mě kleplo z něj 😅
stane se třeba že nejde a to když vstane pozdě.to by ses divila..náháním ho do postele ješte ve 23 hod jako.a půl hodiny trvá než zaspí. 😝 🙄
taky musím při něm ležet jinak by spát vubec nešel.a ani jeden večer u nás se neobejde bez breku nebo křiku.vždy protestuje.a já ho pak seřvu a pak se vlastně ubrečí tak že usne. 😝
ale ono to jinak s ním nejde..on má pořá plno práce před spaním...pořád tak aktivní..nikdy ne unavený..nechápu 😅 😝

andy2306
1. nov 2009

mscat-tohle nám dělala hanička před rokem.taky měla dva a půl a byla chvílema na zabití.nedělala to tak moc asi jak ten tvůj malý,ale taky to proběhlo.naštěstí už z toho rosteme-tak tim ti chci říct:vydrž,bude líp 😉

mscat
1. nov 2009

moni..s psychologem 😉 😉 😀
snad nebude blázen 😀 nebo někdy asi aj jo. 🙂

tak vydržet jo?hmmmm...tak abych nešla dřív za tím psychiatrem já než malý 😀 😀 😀
😉 😉
ale já moc nevěřím tomu,že se zklidní ..já si myslím že to bude prvotřídní grázlík a už se na to fakt těším jak budu pořád slýchávat..Adrian to...a Adrian ono 😀 😀 a pak už jim akorát řeknu že mě to těžce nezajímá at si s ním poradí sami 😀 😀 😝 hihihi

andy:jj...někdy jo,někdy poslechne na povel a to když vidí,že fakt se mnou sranda nebude a bude zle...většinou třeba v obchodě nebo tak když něco bere tak obchod neobchod..zaječím a valí...musí já se s ním pořád crcat nebudu kam by jsme to dopracovali 😀 😝
ale doma to si dělá co chce..má mě těžce v paži chuligán...a nejen mě i tatku...vůbec jako netankenzí nějací rodiče 😝 😝 🙂 🙂
ale dnes jo..můžu říct že dnes se to celkem dalo...jako řev byl často to jo..ale já se nevzrušuju 😝 😝 🙂

mscat
1. nov 2009

andy:jasné vydržím co mi jiného zbývá 😀 😀 😝
ale to mi vždycky mamka a babička říkali a říkají,..vydrž...od dvou let bude líp..ted:vydrž do těch tří let- bude líp.a až bude mít tři tak vydrž do 4 bude líp...a nakonec mu bude 18 a mamka plno šedivých vlasů 😀 😀 😀 😝 😝 😝

m.o.n.i.k.a
1. nov 2009

mscat, no i na psychologa je brzy, je malý 😉 to jsem slychávala taky, vydrž od dvou to bude lepší a tak dokola 😀 Sice mi malý zase až tak nevyvádí, ale jsou dny kdy je toho moc a řvu. Jinak je ted celkem v klidu... Až někdy na to odmlouvání 😅

monky1
1. nov 2009

ja sa aj bojim, co bude, ked sa druhe narodi - snad dovtedy pride prdolka mala k rozumu 😀
uz som manzelovi povedala, ze druhe dieta bude na nom, pokial sa Hana nezmeni - spi sama v izbe, ale ked sa preberie, musim k nej, lebo bude tak vrieskat, ze prebudi cely dom....a radsej idem, aby sa neprebrala uplne, dam jem par hltov caju a o sekundu spiiii....ale nie vzdy je to tak - vcera sme boli hore od tretej do 5.30 - mne uz sa rohy z hlavy tlacili....je pravda, ze teraz je chora a dost v noci kasle, tak som obcas ostala spat pri nej...a kedze mi vcera bolo priserne zle, mm sa ponukol, ze on si lahne k nej do izby....o tretej som ho budila, nech laskavo vstane a smyka do spalne, ze ci je hluchy, ze Hana tu uz 5 minut vykrikuje a poplakava (chudak bol v takom soku, ked som ho zobudila, ze si ani perinu nevzal, prisiel si po nu az o hodinu, ked mu uz bola asi zima 😀 )
...co sa spanku tyka, nelahne si s nikym, len so mnou ☹ , v noci ked sa preberie, neprijme k sebe nikoho len mna 😢 ...a tak som si povedala, ze druhe bude na tatkovej hlave - vycvicime od malicka...lebo ak budem kojit a ona sa v tej chvili zobudi, tak odmietam bezat s dietatom na prsniku do detskej izby lahnut si a drzat prcka za ruku, len aby nerevala....niekedy sa fakt zamyslam, ake to bude, ked sa druhe babenko narodi....hanka bude mat 3 roky a 4 mesiace 😕 ...snad uz bude rozumnejsia

mscat
1. nov 2009

moni... 🙂 no říkám uvidím.kdyby se to nelepšilo.zkusím zajít pro radu třeba 🙂 ta má známá byla..ale kvuli tomu,že malý moc nemluví a že se pořád mlátil do hlavy a nechtěl za nikým jít nebo tak něco.jsem ji říkala,,že to nic nebude a nebylo. 🙂 tak s řečí to mi prolbém nemáme to mi až moc teda mluvíme... 😀
ale tak snad to přejde..když čtu že to má víc dětí podobné 🙂 😝

a jak ty se cítíš?odpočíváš trošku aspon.?už jen 18 týdnů 😉 😉

m.o.n.i.k.a
1. nov 2009

mscat, radu by Ti mohla dát i dr i oni jsou svým způsobem psychologové, ale určitě záleží na Tobě 🙂
Já se zatím cítím dobře, bříško sem tam pobolívá, jak se mímo roztahuje , sem tam i záda, zrovna včera ráno mě šíleně chytli poprvé záda v kříži, jsem myslela , že to nedám 😖 bylo ráno myslím, že 4 hod.a usla až někde za hodinu a půl.pak jak jsme se vzbudili tak mi miláček udělal masáž a bylo to lepší 🙂 odpočívám, odpočívám co se dá 🙂 no nějak mi to utíká tedka rychle 😕 😅

andy2306
1. nov 2009

mě taly říkali,že bude líp-ale každé období má svoje a musí se to přežit.až se z toho vylížem,stejně dojde puberta-a pak vnoučata 😀 😀 takže klid nebude už asi nikdy.no asi bych ani klid nechtěla!
monky1-tohle dělá hanička jen babičce-že se v noci vzbudí a schválně ji řve i dvě hodiny (dokud teda nedoběhnu já a nezliskám ju jedna radost 😀 ).mě si to nedovolí,ani dělat scény,caviky-doma ani venku.mám ju ráda hrozně,ale scény ji dělat nedovolím nikdy.je na tebe hodně fixovaná jak jde vidět-to je pak těžké.ale jak říkáš,rychle ji to odnaučit,než se narodí další miminko-to už by byl masakr a ty ježatá 😖 😅
ještě aby na tobě bylo závislé to druhé dítě stejně tak-a už se do dvaceti let jejich věku nehneš od nich 😉 ale určo to zvládnete-a když hanička bude plakat v noci,tak určitě pomůže i tatínek.ono se hodně změnilo,jak hanička naše dosáhla tří let.hodně se osamostatnila-víc věcí bere,chápe-je to mnohem lepší a tak to i s tim miminkem hravě zvládáme-všechno skloubit a ještě si to i užívat.věřím,že to tak bude i u vás.když měla dva roky,sourozence k ní bych asi nechtěla a asi ani nezvládla(nebo možná jo,ale bylo by to hrozně těžké,protože to měla to blbé období prvního vzdoru a měla bych co dělat).ted je to fakt pohoda-je rozumná.a taky hodně pomohla i školka.

monky1
1. nov 2009

andy dakujem, trosku si ma upokojila......my ale teraz bojujeme aj so skolkou....4 dni isla rada a ten posledny uz nechcela....ked som odisla, plakala a vraj pri kazdej zmene tiez - ked isli desiatovat, na prechadzku...a co sme doma, nechce o skolke ani pocut.....uz jej vysvetlujeme, ze deticky sa na nu pytaju, ze im je za nou smutno...ze budu mat stromcek, pod nim darceky, prekvapenia....bude chodit mikulas.....nie, nic nezabera, cely tyzden pocuvam len, ze ja do skoky nepojdem, ak, tak len s tebou......na porazenie...uz sa desim utorka - stredy
....a mas pravdu, je na mna fixovana - zijeme v inom meste ako rodicia a svokrovci, sme tu sami a este k tomu uz 2 roky po sebe som bola s nou skoro 4 mesiace sama, tak sa ani necudujem, ze tak na mne lipne (a bojim sa, ze nam ta samota hrozi zas ☹ )

andy2306
2. nov 2009

to je zvláštní,že se ji najednou přestala školka líbit.ale to si prý dítě odbyde bud hned na začátku a pak je dobře,nebo až po nějakém čase-protože z jistí,že to neni jen hra-že ta školka je na velmi dlouho,každý den.ale to přejde,neboj-jen musíš vydržet-ona si zvykne a bude tam ráda 😉 mám tukamarádku,coj eji malá tam i zvracela,sabotovala všechno-nezapojovala se-a ted jak je ráda ve školce.

kessy-tak co,jaká byla první noc s miminkem doma?malý spinkal-a kojení se rozjíždí v plné parádě?čekám na fotečky.
my dnes jdeme s haničkou k zubaři-aj já.ale bojím se asi víc jak ona-no nesmí to na mě poznat 😀

monky1
2. nov 2009

andy, viem ze raz bude dobre, i ked teraz tomu velmi neverim 😀 ...teraz sa bojim moment. situacie..a nevyhoda ja ta, ze ju vzali do novootvorenej skolky (otvarali len teraz v septembri), kt. sidli v meste a kazde rano dochadzame busom....ked mi zacne vyplakavat uz v MHD-cku, tak ma klepne

inak drzim palceky u zubara...my sme este neboli 🤐

mscat
2. nov 2009

ahojte

monky:já si myslím,že až se narodí druhé miminko,že už bude rozumnější 😉 a nebo...může žárlit a ještě víc se předvádět.však na to miminko ji pomalu budeš připravovat během těhu 😉 už si ji říkala že budete mít mimi? 🙂

já jsem s malým vlastně většinou taky sama...takže u nás je to taky maminka maminka bude chovat a mazlinky.když ho dávám spát.ale co mě překvapilo je to,že když si ho někdo odváží..např.přítelova mamka s babičkou k nim,tak malý mi ještě zamává řekne čau mamko a hotovo. 🙂 a když ho dovezou malý ani za mnou nechce a to řve že chce aby tady babička zůstala 😀 no jo...babičky hodnější jak maminka 😝 😅
ale jinak taky...v pátek jsme byly ve městě já spěchala ještě na úřad odevzdat papíry,jeli jsme bez kočáru na tu otočku....no ale sranda teda.chtěla jsem malého nechat tatkovi,že skočí do obchodu a já poběžím přes celé město rychle na ten úřad at stihnem bus.no a malý začal fnukat že bude s maminkou a jindy to nedělává,ale ted vubec nechtěl zustat s tatkou tak já s ním v náručí letěla přes město.málem jsem dostala infarkt 😅 😝 14 kg plus plno oblečení se parádně pronese teda. 🙂 🙄

jo a když vzpomínám to miminko v bříšku.. 😀 tak jak jsme byly v tom městě,tak jsme se stavili v lahůdkách a už jsem platila a malý najednou že paní má miminko..tak jsem nechápala furt kde má miminko,pořád ukazoval tam má miminko..ženksá na něj hleděla naštvaně břicho připlesklý k pokladně 😀 ...myslel si,že má miminko v bříšku 😀

a my teda taky ještě u zubaře nebyly.máme teda už dávno všechny zuby asi by jsme měli jít,ale malý by tu pusu neotevřel. 😝

monky1
2. nov 2009

mscat, uz to vie, ale nechce pochopit, ze to nejde hned a ze treba cakat, kym v brusku narastie, ona to chce to hned ... denne mi hovori, ze chce braceka...drzi ju to tri dni, potom tyzden chce sestricku a vcera zapotila, ze chce dve - aj aj...a mamka, ty sa zblazni 😀

andy2306
2. nov 2009

ono je právě důležité chodit s dítětem k zubaři od malinka,at si zvykne na prostředí,at je to pro něho přirozené.my chodíme s haničkou od roku.a ještě lonim u pusu neotevřela,řvala-a řvala-nakonec si říct dala,dnes se mi zdá,že to neprožívá a snad se i těší.no to ji přejde sotva uvidí ordinaci-a křeslo s přístrojema... 😀 to humor přechází i mě.

mscat
2. nov 2009

monky:aha 🙂 nedočkavá 😀 a rovnou dvě..no skvělé není vůbec náročná 😀 😀
to u nás Adrianek pořád říká že si koupíme miminko 🙂 tak mu říkám že někdy potom ano 😉 tak souhlasí že teda potom. 😀
ale začíná ho to brát...když vidíme někde miminko tak hned chce koukat do kočárku...tak se hrozně moc těším až bude jednou velký bráška 😵

andy:já chtěla s malým taky zajít v roce..ale pak jsem to přesunula a ještě jsme nebyli.půjdem až někdy až bude teplo třeba.tady je to ale uplně na nic stejně se zubařkou 😝 😝

andy2306
2. nov 2009

jsem po porodu tvrdila,že už se ničeho bát nebudu-zvlášt po dvou porodech-a stejně se bojím-ouvej.myslite na nás,jdeme tam ve tři. 😉 já jen doufám,že haničce nenajde kaz-pokud mutu pusu vůbec otevře že.....neumím si představit že by ji vrtal.

monky1
2. nov 2009

keby sme my isli k zubarovi, ked mala Hanka rok, tak by sme mu nemali co ukazat - mala menej zubov ako tento smajlik 😀 - hotova zubata selma 😀 😀 😀

mscat
2. nov 2009

monky: 😀 😀
i moje segra v roce měla ale tak jeden nebo dva zuby 😀
tak my právě už byly zubatí..malý měl ale už deset zubů v roce 🙂 chtěla jsem s ním jít..už jsme byli i objednaní ale pak jsem se na to vykašlala že je ještě malý a počkáme si. 🙂

a jak se cítíš jinak?je ti dobře únava nebo chutě-nechutě 😉 🙂

monky1
2. nov 2009

mscat, dakujem za opytanie,

unava je, ale nastastie to nie je kazdy den, najhorsie poobede okolo 13 -14 h - vtedy zomieram, Hanka mi nedovoli ani oko zavriet
a chute? nic take brutalne, len minule ma chytila chut na hranoky, a tak drahy isiel z prace najprv cez tesco 😀
ale co brutalne praskam je kapustnica - uz dva dni a som schopna zjest aj 3 velke misky na den 😀 😀...sa tesim, ako budem vyzerat

inak sa mam fajn, az na obcasne palenie zahy a obcasne pichanie v podbrusku pri prudsom pohybe al. v noci, ked sa otacam na posteli z brucha na chrbat a opacne.....inak of kej 😅

andy2306
2. nov 2009

holky-tak to dopadlo dobře.mě vrtla jeden zub-trochu bolelo,ale oproti porodu sranda 😀 a hanička mě teda vyrazila dech.naprosto s klidem mu otevřela pusu,on ji tam strkal zrcátko aještě coti-a nechala si to tam dat.pak řekla nashledanou,vzala obrázek a šla.no zírám-loni řev jak blázen.asi je fakt o rok vyzrálejší... 😀 jdu dělat čínu...papa a mějte se.
no ak essy-co ty slíbené fotky? 😠

sonidlov
3. nov 2009

júúúúj kessy gratuluje a prajem veľmi veľa zdravíčka 🙂

michalag
3. nov 2009

ahojte kocky 🙂

kessy, uz tuto krasnu spravu viem odkedy to andy napisala ze si v porodnici, ale kedze mam Samiho doma uz 3tt takz nie je velmi stihu na PC 😅 😝 tak teraz vam posielaaaam veeeelke GRATULUJEEEEM 😵 , hlavne aby ste boli obidvaja zdravucky a ty si mala vela vela mliecka pre Samka, aby z neho rastol silny chlap 😵 😉 🙂

lyzenka
3. nov 2009

čaute kočky,

kuknite do môho albumu....tak toto som nevidela ani pri mojom prvom tehu 😀 ....ale ráno som si robila test a nič - PEPINO........a teraz poobede som si robila VIA test BABY .....nie ten prúžok ale ten čo sa tam nakvapká....akosik som tam nakvapkala trošku viac....tak kým sa to rozpilo...to trvalo viac ako 10 minút (ako bolo v návode)...asi 15 ....no ale toto, žeby,......čo na to hovoríte?

lyzenka
3. nov 2009

a mám asi o dva dni dostať MS....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre