Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

mscat
8. aug 2009

tvuj chce ješte jednoho pejska? 🙂 však bude mimi 🙂 no já jsem řekla mojemu jak odjížděl,že teda mám a budu mít honičku kolem těch dvou a domácnosti.a že asi miminko odložíme..že ten pejsek bude antikoncepce a poučení co by nás čekalo s mimi 😀 😝 takže BT si už neměřím a zatím nic neřeším..ted ani a to stejně není čas 🙂 jdu chrupat teda zatím pa

cambina
8. aug 2009

fly... pořád to ještě nechávám tak... teprve od prosince vím, kdy mám ovulaci, takže to beru, že jsme se předtím pořád snažili v nesprávné dny...myslela jsem si, že ovu mám 2-3 dny po MS... tak začínám počítat, že takové "lepší" snažení je 8 cyklus (možná si to vymýšlím pro mou útěchu).... pravděpodobně nechám tomu volný průběh 4 cykly a v lednu už bych to začala řešit s dr.

moni...jojo na kafe bychom mohly zajít, jen ted momentálně můžu jen o víkendu. k tomu všemu nevím, kdy budu mít malého doma....je to na prd 😝

m.o.n.i.k.a
8. aug 2009

mscat no my máme malé plemeno víš, tak stím není tolik starostí, ted má rok a je to lepší, nic namahavého. Zajdem sním 3x ven, tady se s malým prolítá a je klid, jak někam jedeme někdy ho vezmeme s sebou, je malý, takže se ztratí 🙂 A mít druhého pejska bych řekla, že taky není žádná hrůza. Zase jokšírka, ale samozřejme né hned ted. Oni nejsou moc nároční. A miminku určitě nebudou překážet v bytě budou mít v budoucnu své místo, takže v pohodě, to budu mít i tatku doma, tak se postará a pomůže i on 🙂
Neboj za chvíli to přejde a miminko si zase budeš přát 😉
Cambi. já jedu pro Lukyho zítra a bude tady celý týden a asi i víkend, tak potom bychom si mohli napsat jak budeme mít obě čas, ty Davídka doma a já Lukyho zase v Praze , ju? A kdy Ti přijede zhruba, nevíš?

cambina
8. aug 2009

moni...vůbec nevím a jsem z toho těšce v depce... že dělám celé dny, nemám hlídání... je mi po něm hrozně smutno, ale nemám jinou možnost... chtěla jsem ho mít na tento víkend doma, ale šli dneska na pouť, tak jsem mu to nechtěla kazit... já trpím, ale pro něho lepší než sedět v Ostravě.

flyangel
8. aug 2009

cambi nuz tak dufam ze ste sa nesnazili v plodne dni a preto sa nedarilo...ale snad uz sa ti to podari a budeme sa radovat z tvojho tehu. 😉

m.o.n.i.k.a
8. aug 2009

cam, to Ti věřím. Máš supér, že Ti ho mamka vezme a že má kde jet na chalupu, babičky chaty prodali, takže musíme sedět doma , už jsme uvažovali, že si něco později pořidíme, no uvidíme 😉
U mé mamky totiž nějaké hlídání nehrozí, nějak jsme si vyměnili názory a po tom výstupu jí ho už ani dát nechci, je to na dlouho a škoda mluvit, my hlídání nemáme vůbec, takže jsem sním pořád sama až kolikrát si říkám, že bych už potřebovala vypnout, ale bohužel no. Jsem tak na něj zvyklá, že nevím jestli bych ho tedka někam dala 🙂
Ale ty ted pracuješ tak není jiná možnost, že. A co budeš dělat přes školní rok? Kdo ho bude vyzvedávat ze školky? Ta práce je hrozná, jak už jsi matkou tak nenajdeš nějakou pořádnou fakt, aby sis ho mohla vyzvednout nebo tak ☹

mscat
8. aug 2009

moni:tak ani s tím velkým není taková starost..nevidím v tom nějaký rozdíl,v menším bo větším 🙂 akorát že ten malý se všude vejde a bereš ho sebou 🙂 tak to já bude bellu brát taky všude sebou teda samozřejmě ne po ůřadech po městě a tak 😀 jinak ji akortá musím česat nebo měla bych každý den a to je celkem masakr 😀 včera jsem to zkoušela no a tam má humáč teda,to je jak medvídek 😀 za chvíli jedem na besedu k mamce už tu knudle tak zatím pa 😉

m.o.n.i.k.a
8. aug 2009

mscat, tak to je supér, že sní nemáš moc starostí, my jsme rádi za malýho pejska 😉 pá

juliett7
8. aug 2009

mscat, ten moj tiez pracuje v prrahe, ale on je prec asi tak 4 tyzdne a domov chodi na 10 dni. Stale si to planujeme pocas mojich plodnych dni. Je to tazke, ale co uz ...

cambina
8. aug 2009

moni...malý není s mamkou... ta taky pracuje celé dny i soboty a neděle.... malý je s tatínkem a jeho rodiči ještě k tomu až ve Frýdlantě.... jinak hlídání nemám, takže od září nevím, jak to budu dělat, kdo ho bude vyzvedávat ze školky.

fly... v to doufám taky

m.o.n.i.k.a
8. aug 2009

Aha, já myslela, že je s Tvou mamčou. Jo to musí být smutno co.
Ale tak za chvíli ho budeš mít doma a budete si spolu užívat co nejvíc volného času.
No stou práci jak není hlídání je na prd, a školky jsou max. do 16hod. většinou. ☹

mscat
8. aug 2009

píšu vám narychlo ubrečená upocená a poblitá!!před chvílí jsme dojeli s malým z nemocncie!! 😢 😢 jesm hotová musí na krev jestli nemá prasečí chřipku!myslete prosím na nás je mi hrozně.jdem spat a na hovno přístup doktorů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bože taková strach o to dítě já to už nsad nezvládnu ☹ dobrou noc

m.o.n.i.k.a
9. aug 2009

Ahoj holky,
Mscat malý Ti zvrací a už Tě straší, že má prasečí chřipku? 😕 😕 😕
Malý mi zvracel taky měsíc zpátky snad 4 dny v kuse a měl akorát naordinovanou dietu. Při pras. chřipce jsou příznaky- teplota,vyskytují se i horečky, bolest v krku, bolest hlavy atd.
Neboj bude to jen chvilková nějaká viroza, něco špatného snědl, nebo ze sluníčkaq, vše bude v pořádku, pak písni.

mscat
9. aug 2009

nee Moni on má horečky 38.5!včera večer ohodil celou chodbu v nemocnici a doma mi hned v sedum večer než jsem jeli usnul a bylo mu zle strašne rychle dýchal...to je něco jiného.kdyby jen zvracel tak je to ok!má i zarudlý krk a trošku rýmu! 😢 😢

mscat
9. aug 2009

nejsem plašanda nebo tak,ale jeli jsme ve vlaku s angličanama!

m.o.n.i.k.a
9. aug 2009

A kde by tu chřipku chytl?

m.o.n.i.k.a
9. aug 2009

To nemusí nic znamenat, neboj. To může být viroza. Uvidíš, že to bude ok.

mscat
9. aug 2009

tak však já doufám že to nic nebude...ale i tak..zítra jde ráno na krev k obvodní a bude se to kamsik posílat.kvuli tomu styku s anličanama.neholdám nic zanedbat...druhou noc jsem nespala a včera jsem si pomalu nesedla...to je masakr celkem 😒 ale tak však to znáte máte děti 😅 a ješte ted k tomu to psí mimino mazec no.se to všechno tak umí posrat vždycky parádně

m.o.n.i.k.a
9. aug 2009

Jj mscat, já to znám taky a moc dobře. Od 17 jsem bydlela sama, sama jsem se o sebe starala, pak přišel na svět malý a taky jsem se o něj starala sama, u mě neexistují babičky, že by mi radili nebo tak, tak vždycky jak bylo něco malému jsem letěla k dr. navíc se narodil dřív tak to byl taky masakr, jsem měla o něj pořád strach (mám dotedka 😅 ) Pak to štěně, můj byl furt v práci my sami, tak ráno oblíkání malého sebe a jít ho vyvenčit a pořád dokola 😀 No jo no, jak už jsou děti jsou to jenom nervy a strach, at jim nic není 🙄
Malému určitě nic není. A jak mu je dneska už lépe? Neboj udělejte si dneska pohodový den a bude vše v pořádku

sofinka2009
9. aug 2009

Ahojte neviete mi poradiť ako čo najjednoduchšie sa zisťuje krcok maternice?meske mi má 3den čo sa mi nikdy nestalo bt mám 36,8 dnes 36,9

mscat
9. aug 2009

moni:tak si to taky neměla teda lehký.já dá se říct od 17ti taky nebydella doma.ale tak s mamkou vždy ok. 🙂 já pořád říkám že my ženy to máme těžké ve všem. ☹ já co se týká malého tak taky se o něj děsně bojím,ale to asi každá slušná normální matka 🙂 jsem hrozně citlivá stále jsem spolu..taky jen výjimečně je u babičky...asi tak jak ty to mám.už sem to zažila jak byl na kapačkách a přivázaný tak ted já už jsem uplně na nervy...a víš co.jak začal zvracet kolem nás procházela mladá paní s holčičkou a jediné co udělala bylo to že se zašklebila hodila ksicht odporu a šla dál.milí lidi v dnešní době fakt.já psa v náručí ubrečená malý zvracel a ona pizda hodí ksicht...grrrrr 😠 😠
malému asi zabral ten paralen čípek už tu trošku běhá i když má stále 38 😒 za chvíli nám dovezou zpět psa.já bych tak akorát spala...a víš co..nikdo tu ani nepomůže krom mé mamky.. 😒

m.o.n.i.k.a
9. aug 2009

mscat, tak bud ráda, že Ti pomůže aspon mamka. Já mám mamku ještě pubertačku, tak ta si raději víc užije, než by měla se věnovat na chvíli vnukovy, ale já už to neřeším, řešíme bydlení a budu moc štastná až budu odsud pryč jak ségra tak i mamka mi dávají čím dál víc najevo, že sem nepatřím. S tatkové strany je rodina jiná, tady u mamky se hodně pomlouvá a jsou falešní, a já na to už nemám tady nervy a tak jsem se i s mamkou chytla asi 4 dny zpátky.
No jo no, lidi jsou už takový, musíš spoléhat nejvíc sama na sebe 😒
No tak hlavně, že je mu líp a uvidíš , že budu už brzy fit

m.o.n.i.k.a
9. aug 2009

bude teda

mscat
9. aug 2009

sofinka:# Sledování děložního čípku

I děložní čípek samotný se v průběhu cyklu mění. Pozor, je třeba ho sledovat stále ve stejné poloze, najděte si takovou, která Vám nejvíce vyhovuje (např. ve dřepu, vestoje s jedou nohou opřenou o židli nebo třeba v sedu na záchodě), a tu potom neměňte po celou dobu sledování. Opět zdůrazňuji, že je třeba mít pečlivě umyté ruce! Pozorujeme u něj zejména tři znaky:

- Polohu - na začátku cyklu je čípek umístěný nízko, je jakoby prodloužený, snadno ho nahmatáme, s blížící se ovulací se potom postupně zkracuje, při ovulaci je maximálně zkrácený (občas bývá dokonce obtížné ho nahmatat), po ní se vrací opět do své původní prodloužené podoby.

- Tvrdost čípku - na začátku cyklu je čípek tuhý (bývá na dotek přirovnáván ke špičce nosu), s blížící se ovulací měkne a při ovulaci je velice měkký (na dotek bývá přirovnáván ke rtu), po ovulaci opět tvrdne.

- Otevřenost čípku - tento znak se sleduje poměrně obtížně, obzvlášť ženy, které už prodělaly porod, mívají čípek stále mírně otevřený, obecně lze ale říct, že s blížící se ovulací se čípek více otevírá a po ní se opět uzavře.

V průběhu cyklu se tedy čípek mění takto:
Na začátku cyklu je tvrdý-prodloužený-uzavřený, postupně se zkracuje-měkne otevírá, až při ovulaci je měkký-krátký-otevřený a po ovulaci se opět vrací do původní polohy. Sledování čípku není nutné, ale pokud je ovulace nejistá, může nám tento znak pomoci ji blíže určit. Musím ovšem zdůraznit, že ze všech znaků plodnosti vyžaduje pozorování děložního čípku největší cvik.

Častý dotaz se opět vztahuje k čípku v těhotenství - stejně jako u hlenu je tento znak velice nejistý. Správně by měl v těhotenství zůstat prodloužený, tvrdý a uzavřený, ale fakt, že takový zůstává, těhotenství rozhodně nepotvrzuje. Při menstruaci se čípek otevírá a měkne, ale určitě není pravidlem, že blížící se menstruaci poznáme podle zkracujícího se a měknoucího čípku. Já sama jsem na sobě například vypozorovala, že ještě v počátku MS mám čípek tvrdý, prodloužený a vzorně uzavřený, měkne a otevírá se až po několika hodinách krvácení. Tím nejspolehlivějším znakem pro určení těhotenství tedy zůstává teplota.

Mnohem podrobnější popis sledování děložního čípku (včetně názorných fotografií a ilustrací) si také můžete přečíst tady:
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm

sofinka2009
9. aug 2009

no ja neviem ale nahmatala som ho hned len neviem posudit ci je otvorey alebo zavrety zda sa mki skor tvrdsi skusala som aj po stojacky aj v derpe

mscat
9. aug 2009

sofinka:jinak ti bohužel neporadím...čípek jsem si nikdy nezkoumala 🙂 ale ted jsem v té fázi že radím nemít dítě ☹ a počkat hooodně dlouho

m.o.n.i.k.a
9. aug 2009

mscat nebo Tě to za chvíli přejde, taky jsem si říkala, že nechci celé snažení, jak malý zlobil já už byla na nervy a ták, to dělají jen ty nervy a pocit beznaděje 😉 Než se zadaří, než porodíš, tak vše bude úplně jinak 🙂

mscat
9. aug 2009

moni:nee já ted fakt nechci.ted to štěně ještě a malý nemocný....když is představím že jsem pořád s ním sama bez auta a tak...hruza bezmocná uplně.nevyspaná...hmm....tak si to nedokážu představit zvládat ješte s dítětem druhým.. 😒 ☹

a k té rodině jak si psala:mamku máš mladou?no...takové je to zase u lukášove rodiny...tváří se mile a za zádama to pak zjistíš věci že jen rozum zustane nad tím stát 😒

mscat
9. aug 2009

už nenechám mojeho ani na mě šáhnout 😀 😒

m.o.n.i.k.a
9. aug 2009

Neboj, však uvidíte, ale nej je malý věkový rozdíl. Však uvidíš, do té doby se ještě může hodně změnit 😉
Jo mamka je mladá a má ještě mladší kolegyně z práce, tak zvlčela. Ale co nadělám, je to její věc, dotedka jsme jí nepotřebovali tak jí nepotřebujem ani ted. 😉
Mám už svou rodinu a to mi bohatě stačí. S tatkové strany tam jsou pohodový nic neřeší, tak tam ráda jezdím.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre