Príznaky tehotenstva veľmi krátko po ovulácii

korenka
18. jún 2009

Ahojte moje babuľky!!!
Takže zakladám staro novú tému 😉
Ale musíme mať aj nové motto!!!.............a to,že v tejto téme všetky otehotnieme!!! 🙂
Javiem,že v poslednom čase som vás zanedbávala,ale po dovolenke som tu každý deň!!!
Tak žienky moje,nech sa v tejto téme preberá len tehotenské radosti!!!

mamoo
23. sep 2011

@hanysek.hanysek no ale toto, aj ja cakam v pondelok 🙂 ale ako vravim zda sa mi, ze na teste nic, ale proti slnku si cosi domyslam xixi takze ak mas ducha, tak to vyslo, gratulujem!

hanysek.hanysek
23. sep 2011

@katka2011 Je to citlivost 10, delala sem i 20, ale na fotaku nepatrny. Ovulacni test jsem mela pozitivni 10.zari, takze dnes 12DPO? MS ma dorazit v pondeli. Ted ve stredu jednorazovy hlen se spinavou krvi na toaletaku, od te doby nic. Takze ze by 10DPO teprve uhnizdovani? uvidime, nechame se prekvapit, co z toho bude.

zuzkag2
23. sep 2011

@mamoo @hanysek.hanysek no ja som niekde citala, ze pred vynechanim ms treba testovat v limite, inak to moze ukazovat bludy...ale kedze Hany si odisla spravit kavu, nevidela, kedy sa ten duch priduchotal...tak je to asi aj tak nepodstatne...hlavne je, aby sa ten dusik menil na jasnu palicku, kolajnicku 😉

katka2011
23. sep 2011

@hanysek.hanysek no moze byt, este mas malo hcg, ale skus testik 10 rano zajtra a uvidis bude uz lepsia ciarocka, ja myslim ze si jasna tehulka, ja tam tu ciarku vidim a to som si ista, mam styri oci 🙂

misula.g
23. sep 2011

@flexinka O maliníku vím, že hlavně usnadňuje porod, ale měl by být také dobrý na plodný hlen, stejně jako grepová šťáva. Já pila růžový grep, hodně značek má kyselý, nejlepší podle mne je Hello. Jo, a moc děkuji, snad to nebude planý poplach

misula.g
23. sep 2011

@andrejka_86 Pozor na to, minulý měsíc jsme si tu všechny vsugerovaly příznaky a nebylo z toho u nikoho nic... Nesmíš se moc pozorovat 🙂

andrejka_86
23. sep 2011

@misula.g já se snažím na to nemyslet, ale to docela bolí, že nevím jak sedět.. ☹

katka2011
23. sep 2011

@hanysek.hanysek tak ked je na 10 pekne vidiet iba fotak to zle zachytil, tak nie je o com, gratulujem 🙂

hanysek.hanysek
23. sep 2011

Holky zkusim rano testnout znovu. Uvidime, co uvidime.

katka2011
23. sep 2011

@zuzkag2 nooo ale odfarbena, takze to sa nerata 🙂 😝 😵 bude ti odpustene ked si urobis ten test dnes a das vediet vysledok a nebudes nas tu vsetky natahovat, ze labanka... to su nervy toto, kto to ma vydrzat... 🙂 😀

flexinka
23. sep 2011

@misula.g díky koupila jsem si červený ger od relaxu, tak ho vyzkouším.
@andrejka_86 a nemůže to být ovu? Ale test jsi měla myslím negativní, že?

andrejka_86
23. sep 2011

@flexinka no právě.. chjo.. uvidíme, jak mi bude večer.. fičím domů.. měj se krásně dámy a hezký víkend a všem čekatelkám na test přeji hodně štěstí!!!

flexinka
23. sep 2011

@andrejka_86 měj se a užijte si svatbu 🙂

andrejka_86
23. sep 2011

@flexinka děkuji 🙂

daasenka85
23. sep 2011

@misula.g Moc Ti blahopřeji, zlatíčko!!!! uvidíš, že bude vše dobré 😉 užívej si těhulkování!!! :-*

daasenka85
23. sep 2011

@misula.g a máš příznaky?? já moc ne, jen mě pobolívají prsa, ale spíš když skáču na míči nebo na ně sáhnu, jinak ne... mám ještě 2 dny do MS... a ten maliník zkusím další cyklus taky, už jsem se na něj ptala v lékárně, prý se může pít i dohromady s kontryhelem, do toho budu pokačovat s grepem, aspoň se přinejmenším nadopuji "céčkem" 🙂 ještě jednou blahopřeji, budoucí maminko 😉

yesu
23. sep 2011

Ahoj holky, kdy dochází k uhnizďování?byla sem ve středu v poledne na gyndě a večer a druhý den ráno sem špinila, myslíte, že je to kvůli vyšetření nebo by to mohlo být uhnizďování?dnes sem 20DC....

jorgie
23. sep 2011

@zuzkag2 no citala si spravne, zijem v Kanade ..uz vela rokov 🙂 drzim ti moc palce aby ti test ukazal // 😀
ja neviem, ci nam sa podarilo tento mesiac... mrcha ma prijst zajtra a mam taky pocit ze aj pride 😒 vcera som trochu spinila...len raz bolo trosku rozoveho hlienu na toaletaku a potom nic...takze neviem....ja zvycajne pred mrchou nespinim...ona vacsinou pride v plnom nasadeni 🙂 ale brucho ma boli tak ako pred mrchou...no uvidime...

zuzkag2
23. sep 2011

takze tu je sprava pre vsetky nedockave...teste je negativny...

merryann
23. sep 2011

ahojte baby tak az teraz som docitala vsetky prispevky fuu chcem sa vas spytat lebo uz mi asi sibe..vysadila som antikoncepciu a od tej doby som mala menzes asi jeden krat a uz 3 mesiace nic... boli ma podbrusko mam citlive prsia mavam obcasnu nevolnost a tesy mi ukazuju negativ pri prvej dcete som nemala 6mesiacov menzes po vysadeni taketo iste priznaky samozreje aj spavost co aj teraz ale test mi ukazal pozitiv a teraz som uz na nerw k lekarovi idem v pondelok ...len by ma zaujimalo co si o tom myslite dakujem

jorgie
23. sep 2011

@zuzkag2 Nezufaj Zuzi, kolkokrat test ukaze nieco az par dni po tom co ti mrcha meska....a ona stale meska, ze?...to je dobre znamenie 🙂

zuzkag2
23. sep 2011

@jorgie moja, je negativny...keby som bola tehu, tak je pozitivny...to je nevyvratitelne...ja testom druhu sancu nedavam...

daniwaugh
23. sep 2011

@zuzkag2
zlatik Ti vravim ze je skoro, citala si ten clanok o "presnosti" testov, bnie?

daniwaugh
23. sep 2011

@yesu
vraj medzi 5-10tym dnom od ovulacie.. aspn tak tvrdi vsemocny vseved google..

zuzkag2
23. sep 2011

@daniwaugh citala, ale nie je skoro...

daniwaugh
23. sep 2011

@zuzkag2
Vezmime si dva príklady.

Prvej žene nastala ovulácia v 14. deň. Embryo sa jej uhniezdilo 5 dní po ovulácii a hCG hodnoty jej stúpajú rýchlo. Čiže už tri dni po uhniezdení, čo je skoro týždeň pred tým, ako očakáva menzes, jej v prípade že použije citlivý tehotenský test vyjde pozitívny test. U druhej ženy ovulácia nastala v 21. deň cyklu. Embryo sa jej uhniezdilo 10 dní po ovulácii a hCG hodnoty jej stúpajú pomaly. Dajme tomu, že až 5 dní po uhniezdení má okolo 25 IU/ml. Čiže aj ten najcitlivejší test môže zaznamenať tehotenstvo až v 36. deň. V tomto prípade je teda zbytočné testovať v 28. deň, lebo embryo ešte nie je uhniezdené, k tehotenstvu ešte nemusí dôjsť. Aby to nebolo málo komplikované, ovulácia nemusí vždy nastať v ten istý deň cyklu. Ak sa žene omešká ovulácia (napr. kvôli chorobe, stresu) až do 35. dňa cyklu a ona testuje v 28. deň, samozrejme, že test bude negatívny.

Ak už ovulácia nastala, a nedošlo k oplodneniu, menzes nastane okolo 14-16 dní po ovulácií. Napriek mýtom, stres za týchto podmienok menzes neoddiali.

Ak viete presne, kedy ste mali ovuláciu, 10-12 dní po ovulácií by citlivý test mohol určiť tehotenstvo. Ak chcete spoľahlivý výsledok, počkajte s testovaním, kým menzes mešká aspoň dva dni. Samozrejme, ak máte nepravidelný menzes, tento deň možno určiť iba nepresne. A ak sa ovulácia oneskorila alebo vôbec netušíte, kedy nastala, je to všetko len hádanka.
TAK LASKAVO NEVESAJ HLAVU!!!!!!!!! zakazujem Ti to! trvam na tom ze je skoro a ze v nedelu treba pozret na to!

vierkapierka
23. sep 2011

@zuzkag2 Zuzi mrzí ma to, ale kým nemáš ms, nič nie je isté hlávku hore moja a pozbieraj sa, veľmi verím, že vám to vyjde cmuky

katka2011
23. sep 2011

@zuzkag2 moja ak si dala 10 test tak tam ciarka by uz bola, urcite nejaka slaba... Na 20 alebo 25 by nemusela este byt, takze aky test si si robila?

katka2011
23. sep 2011

@daniwaugh ale zuzka je uz viac ako 10 dpo...

zuzkag2
23. sep 2011

@daniwaugh zlatko, ja som dnes 14 dni po ovulacii...a testovala som 10nou...takze nie je o com...si zlata, ze si taky optimista, ale obcas treba byt aj realista...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre