První miminko ve 33 lety a více. Je na tom někdo stejně?

pjanov
30. aug 2008

Ahoj, pár dnů pročítám diskuze a trochu mě to "vyděsilo" když čtu, že jsou to už hodně staré snažilky a pak se dozvím, že jim je nebo bude 30...31 let.
Tak otvírám tudto diskuzi, jestli se někdo připojí 🙂 ???
Těď v srpnu nebo v září vysadím HA, pak měsíc dva počkáme (nebudeme se bránit, ale ani se moc snažit) no a pak ...takže první možnost otěhnět asi prosinec ...a v únoru mi bude 34 😒

eva7780
30. aug 2008

pjanov ano mas pravdu,je nas bohuzial vela,ja mam 31r.a prirodzene sme sa snazili 4 roky ,lebo nam vsetcia tvrdili ze sme obaja ok,az som sa rozhodla,ze pojdem do car-u a tam sa zistilo ze vobec nie sme v poriadku a jedina moznost u nas je uo,a dufam ze nase prve ivf vyjde

pjanov
autor
30. aug 2008

Já jsem to spíš myslela tak, že si připadám jako babička, když všichni už okolo 30 se nějakou dobu snaží a přitom si připadají, že už jsou na první mimi staré...
Tak jsem chtěla vědět, jestli se tady najde někdo jako já-komu už je 33 a teprve se snažením o PRVNÍ mimčo začně...
Evi držím palce

aduska222
30. aug 2008

ahoj pjanov. Mám 32 a nokdy manenapadlo, že by to bolo neskoro na dieťa, ale zdá sa že dnešná doba ide proti nám. Vtip je v tom, že v podstate sme obaja zdryví ale 2 roky sa nám nedarí a prečo? Lebo je vraj taká doba - stres, mobili vo vreckách, neustále pred pc, samá chémia v jedle atď. Takže jedno s druhým a pb je na svete. Nemyslím si, že sme na prvé dieťa staré, podľa mňa len teraz prišiel ten správny čas, ale škoda je že to už nejte tak ľahko

maciatko31
30. aug 2008

Čaute zienky, myslím si že prvé baby po 30ke je tak akurát. Ovšem ak sa podarí. To či to bude na prvý krát alebo po niekoľkých rokoch stresujúceho snaženia sa žiaľ nemôžeme vedieť dopredu. Kiež by sme mohli!

danielitka26
30. aug 2008

takže ja sa tiež pripájam že tiež niesom toho názoru ža 30 r je na bábo už neskoro ...je to ten najlepší čas v dnešnej dobe si myslím 😉

lopezka
31. aug 2008

ahojte, hlasim sa do partie 😀
na mna prisla tuzba po babatku az po 30-ke 😅 .... zatial sa snazime "len" necely rok ......ale uz mi to pripada ako vecnost ☹ ale nevzdavam sa 😀

lauritka
31. aug 2008

babulky my sa snazime uz skoro 6 rokov..mam 35 ;) dva missedy za sebou..ale stale verim 😵 😉

gagar
31. aug 2008

ja mám 36 a nepripadám si vôbec ako babička😒 ...a vôbec si nemyslím,že je to veľa..všetko je dnes iné..predlžuje sa priemerný vek obyvateľstva,pretože medicína pokročila a vďaka novým liekom a i.sa ľudia dožívajú priemerne vyššieho veku,tak prečo by nemohli ženy rodť neskôr?? Vezmite si napr.daru rollins,sindy crawford a i.je ich strašne veľa...adriana sklenaříková sa ešte na mimi vraj tiež necíti... 😝 ...takže do toho baby!!

violoncielka
31. aug 2008

ja si tiez myslim,ze moj vek 36 je uplne v pohode.V Italy si este v pohode v 40tke.Nikdy nie je neskoro...ale nech uz to cim skor pride....huraaaaaaa

stascha
31. aug 2008

ahojte dievcata musim sa pridat k vam v decembri budem mat 34 a tiez sa necitim stara o babo sa sanzime uz ani neviem ako dlho neuspesne IUI za nami a mala som ist este na jedno a potom sme si povedali ze pojdeme na umele oplodnenie, no ale zazraky sa deju a dnes som pravdepodobne v 6 tt, k dr idem az 9.9 takze uz by sme mali vsetko vidiet a aj pocut srdiecko. Priznam sa mam so vsetkeho strach nikomu sme este nic nepovedali ved to poznate. Takze nemyslim ze sme satre, ked si rozne prominentky mozu rodit neskor my sme po biologyckej stranke take iste ako oni. 🙂

gagar
31. aug 2008

stascha no super,gratulujem 🙂 😉 tebe vyšlo 1.IVF?...ja mám tiež IUI neúspešne za sebou a idem na 1.IVF...potrebujem povzbudiť 🙄

stascha
31. aug 2008

gagar 🙂 nie asi som to zle napisala nam sa to podarilo uplne prirodzene na dovce v chorvatsku 🙂

ibi
31. aug 2008

ahoj kocky*ja mam 34,otehotnela som 33. Tiez sme sa snazili,potom som isla prevent.na laparoskopiu,mozno aj zbytocne,vysl.ok. Ale bala som sa vzhladom na vek. Citim sa super,myslim,ze vek je hlavne v hlave 🙂 Ja som stretla mojho muza ako 26r a 29 som sa vydavala,tak nam to tak prirodzene vyslo. Ked mate dnes po VS,prip.cestujete,tak sa ta hranica mladosti predlzi. A to je nahodou super! Prajem kratke snazilk.,pekne tehu a zdrave mimi*

miroslava33
1. sep 2008

ahojte ... pripajam sa i ja .. mam 39 a som tehotná prvy krat - a to po IVF,
prirodzenou cestou sa nam to nepodarilo
hrozne sa na to teším .. aj ked mam trocha strach a pocitystarej vrany,
ale - predlžim si mladosť ... takto si to vysvetlujem ja
čo už.. ked to skôr nevyšlo ...
držím všetkym palce ... myslím že aj my staršie vranky mame narok na štastie s mimi

violoncielka
1. sep 2008

Ahoj gagar,ja som ten isty pripad ako ty 😉 .Aj mna caka prve IVF teraz v oktobri....do ktorej temicky chodis?A teba to kedy caka?Tiez potrebujem povzbudit ,nie je to lahke rozhodnutie...a uz teraz sa mi sniva ako sa mi zvacsuju vajecniky 😀 .Ale sme bojovnice a zvladneme to neboj....a okrem toho budeme dlho mlade 🙂 Pa

adunka73
9. sep 2008

Ahoj holky,babicce se moja mama narodila,kdyz ji bylo 38let,to bylo v roce 1948 a nebylo to vubec nenormalni.Pracuju v pecovatelske sluzbe a dost si povidam se starymi lidmi a jejich zivotech,a muzu vas vsecky uklidnit,ze i tenkrat se bezne rodily deti "starsim"matkam a nikdo se nad tim nepozastavoval.Jenomze tenkrat bylo mozna lehci otehotnet,presne jak pise aduska222...nebylo tolik stresu.Moje kolegyne v praci ma 41 let a v aprilu se ji narodilo prvni dite-holcina.Takze jdeme do toho!

fannyl
9. sep 2008

ahojte aj ja mám 34 a s manželom sa snažíme 3 roky rok ako snúbenci a 2 roky ako manželia a stále nič,tiež mi hovorili,že som ok vyšetrenia,odber krvi a stále dookola,a keď som sa opýtala,že prečo sa nič nedeje tak mi povedali,že to máme skušať a skúšať,už sme si pripadali ako roboti,už som mala stavy,že to nezvládnem,nemohla som vidieť tehotné ženy,ale potom sme šli na vyšetrenie na umelé oplodnenie a tam mi dali nádej,že to bábätko môžme mať,tak dúfam že to výjde 🙂 😉

korenka
27. sep 2008

Ahojte baby,tak ja mám 33,čoskoro 34 a snažíme sa po 3.krát o bábo a taktiež mi nepripadá neskoro na to,sme zrelší,rozumnejší a omnoho viac si vážime mať dieťa.Je to dar,nám chýba ku šťastiu len toto,byť tehotní a udržať to!!!Takže hádam čoskoro!!!

jolly84
18. apr 2012

aj ja som otehotnela ako 33 ročná a rodiť budem ako 34 ročná))) 😉

bobi3
2. sep 2013

ja som v 34 otehotnela a rodila som v 35ke, prvýkrát, podľa mňa je to úplne v pohode, držím palčeky

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
florecito
6. jún 2014

ako všetko aj toto má svoje výhody a nevýhody - mladšie maminky majú viac energie, pevnejšie zdravie, ich výchova je asi ,,spontánnejšia", majú mladšie babičky, ktoré môžu pomáhať... tie staršie zas viac vnútorného pokoja, životných skúseností, vychovávajú trochu inak 😉 aj niečo v pracovnej kariére už za sebou, čo potom nemusia naháňať popri deťoch, spravidla sa majú kam vrátiť po rodičovskej a neriešia, kto ich zamestná s malými deťmi....
ja som mala ,,neskoro" (34 a 38) a som spokojná, nemenila by som 😉
PS: ale fakt je, že som mala kus šťastia, obidve deti sa podarili na prvú ,,objednávku" u otecka 🙂

deina79
9. jún 2014

Ja som mala Ninku na 31 a teraz ideme do toho a budem mat 35....je to o tom, ci sa clovek na to citi...Mat aj 40 tak do toho idem 🙂, zavisi ake je tehotenstvoj, ja som posledne 3 mesiace nevedela aleze vobec spat, nespala sommvobec, a nechpaem, ako som to zvladla, viem, ze aj 2he tehu take bude, ale co mamka nepretrpi 🙂, a spomeniem, ze o 1 ve sme sa snazili 1 rok a dufam, ze tento x to pojde rychlejsie 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre