Psoriáza a domáci miláčikovia.

ina75
17. sep 2018

Dcére (15 r.) diagnostikovali psoriázu ľahší až stredný stupeň a odvtedy sa lieči a samozrejme chodieva pravidelne na kontrolu. Raz je to lepšie, inokedy horšie. Pri liečbe , resp. zhoršení užíva mastičky. Podstúpila už aj fotoliečbu, ale účinky boli minimálne a tak sme ostali pri mastičkách. O tejto chorobe, liečeňí čo je vhodné, či nevhodné, ako vzniká, čo ju spúšťa, čo škodí, príp.stravovanie - to všetko máme dávno naštudované. Čo však nevieme a veľmi by ma zaujímalo "Ako je to s psoriazou a domacimi zvieratkami., napr.mačka, pes a pod. Môžeme, nemôžeme?

prevenar
17. sep 2018

@ina75 ..ziadna liecba neexistuje. vsetko co "odbornici" robia je ,ze potlacaju priznaku ochorenia co neskor vyvola dalsie ochorenia ... ^^

jedine co realne pomaha je uprava imunity ..zmenou stravy , sportom , otuzovanim - kryokomora ..a pod.

zakladom je vynechat zo stravy mlieko / mliecne vyrobky ..a pre istotu aj lepok. tieto 2 veci si najcastejsou (aj ked nie jedinou) pricinou podobnych ochoreni.

+ treba si o tom urcite vela nastudovat. neda sa to obsiahnut jednym prispevkom.

mirien22
17. sep 2018

Môj muž ju ma a máme doma psa a nemá to žiaden vplyv na dané ochorenie. Mačka neviem, ale myslím si, že to nebude rozdiel

bodka70
17. sep 2018

zvieratká na to nemajú vplyv a ak, tak len pozitívny, je preukázateľné, že kontakt zo zvieratkom, hladkanie - znižuje stres a stres je jeden z najväčších spúšťačov psoriázy

bodka70
17. sep 2018

jediné, čo by som si dala pozor, tak sú mačičky, majú ostré pazúriky a môžu poškrabať hlavne na rukách, to na psoriázu nie je dobré, z tohto hľadiska je vhodnejší pes

emmi101
17. sep 2018

Ako tu už kočky popísali, zvieratká na toto ochorenie nejaký aký taký vplyv nemajú a pri deťoch je fajn, keď je doma nejaký ten psík napríklad, ktorý dieťaťu pomáha znižovať stres a tým pádom, sa dá povedať, že má pozitívny vplyv aj na samotnú liečbu

ina75
autor
17. sep 2018

Ano, dakujem ☺, presne toto sme spravili. Od upr.stravy cez otuzovanie a sportuje viac nez dost. Len tie zvieratka - nevieme 😉

ina75
autor
17. sep 2018

@bodka70. Mača sme niekedy mali, ale to sme vtedy ešte nevedeli, že dcéra má psoriázu. Bola doslova pokusným králikom, kým na to prišli 😕 Nielen znížená imunita, ale aj s krvou trošku problém - kvôli zrážanlivosti a ešte aj gastro - reflux. Tak nielen pazúriky, ale mačky sú aj nositeľmi rôz.parazitov. Ale ak zvieratka sú ok - tak radšej psík 😉 ďakujem za radu

bodka70
17. sep 2018

@ina75 , inak tohto roku mi neskutočne pomohol prípravok SKIN CAP sprej, skús si to dať do vyhľadávača, celé roky som mala psoriázu, hlavne v hlave, lakte a kolená a chrbát a toto som si v lete dala a po troch týždňoch mi úplne zmizla psoriáza. Ja som sa o ňom tiež len dočítala v jednej diskusii. Nie je to drahý prípravok a je super, že nie je na hormonálnej báze, nemá vedľajšie účinky, nesmrdí a nešpiní oblečenie. Stačí ráno a večer nastriekať sprejom, hneď to vsiakne a idem do práce či do postele 🙂. tak môžte skúsiť.

novana
17. sep 2018

@bodka70 , dovolila som s skopírovať z inej diskusie: "V roku 1997 pritomnost kortikoidov v skin-cape (mimochodom jedny najsilnejsich ake existuju - clobetasol proprionate) bola zistena v niekolkych europskych krajinach, nasledne bol produkt zakazany 2 roky aj v SR (http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...). Dovoz bol nasledne zakazany aj do USA, vyrobca kortikoidy vytrvalo popieral a prebehlo niekolko testov v certifikovanych laboratoriach, vsetky az na jeden vykonany na podnet vyrobcu pozitivne. Neskor v 2000 v Kanade im nasli zasa iny kortikoid v tom (Betamethasone - http://web.archive.org/web/20000815213930/http:...)
Na zaklade coho bol potom produkt v Europe povoleny, to neviem, asi vyrobca slubil ze sa uz nic take nestane, ci niekedy priznal chybu netusim.
Skin-cap ked dokazatelne obsahoval kortikoidy, dokazal ludom "zazracne" pocas uzivania liecit kozu. Po opatovnom zavedeni na trh liek nadalej "zazracne" lieci. Nemam znalosti o tom, ze by niekedy prebehlo v poslednych rokoch opatovne testovanie produktu na pritomnost kortikodov.
V roku 2014 nasli v Cechach a stopli sestersky produkt Bluecap, taktiez kvoli ilegalnej pritomnosti kortikoidov (znovu betametazon, ktory v 2000 nasli v Skincape) http://www.mzcr.cz/dokumenty/stanoveni-nebezpec...

No neviem, nieco mi asi hovori ze by som to na dieta ani na seba uz viac nemazala.
Ale ak verite vyrobcovi, ktory zrejme venuje znacnu cast energie hre na schovavacku s uradmi kontolujucimi lieciva, tak do toho!

ina75
autor
18. sep 2018

@bodka70 Dcéra SKIN CAP používa,- aj šampón a aj sprcháč, samozrejme obmieňa. Je dobrý, tiež môžem odporúčať ☺.

ina75
autor
18. sep 2018

@novana SKIN CAP som si sama nevygúglila, odporúčala nám ho detská primárka. A nepoužívame to nonstop. Jediné čo dcéra používa je telové mlieko EXCIPIAL hydrolotio.

kocurikv
18. sep 2018

@ina75 poprípade mojim známim pomohli Aloe vera výrobky a ich kombinácie.

maria123
21. sep 2018

autorka sa nepyta na liecbu, ale na kontakty so zvieratami,to za a ,za b,manzel ma dlhe roky psoriazu na celom tele,vo firme maju plno maciek.milacikov sefa-bezne v kancli, sice su udrziavane povacsinou a tiez veter.kontrolovane,ale ja tomu nie som naklonena..muz sice ich blizkost nevyhladava,ale to je fuk,lebo tie ich stopy su vsade,macka je silny alergen, silnejsi nez pes...
skor by som sa informovala u alergologicky nez na koznom, a uz vobec nie na koniku...mozno by jej dala spravit testy,ako ukazdeho ineho,aj kto ju nema...lebo ty nebudes vediet, preco sa jej stav zhorsi ,ak sa nahodou zhorsi,ci je to pre zvieratko,ci pre hocico ine,choroba,stres v skole apod.

ina75
autor
23. sep 2018

@maria123 dakujem za radu, no alergologicke vysetrenia mame uz davno za sebou, vsetky vysetrenia boli ok - dcera alerg.teda nie je. Ja sa skor obavam chorob a parazitov, ktore hlavne macky prenasaju a samozrejme nezaockovane zvieratka - neodcervnene a podobne.