Recept na úspešnú plodnosť, otehotnenie a pôrod

mimusiacik
25. júl 2008

🙂 Mozno by viacerym pomohol suhrn cennych informacii o tom ako zlepsit svoje sexualne zdravie a co podla Vas zabralo a sposobilo,ze ste nakoniec donosili a porodili dietatko...
Co podla Vas snad najviac zabralo z mnozstva toho co ste vyskusali?Comu pripisujete najvacsiu vahu Vasho uspechu?
Alternativne metody,bylinky,caje,masaze,kury,liecitelia,brusne tance,akupunktura,liecenia - kde a ake procedury,ake lieky na podporu coho,ake vysetrenia ste podsupili...?
Dakujem.

silente
28. júl 2008

Dříve zde zmiňovaný Agnucaston (výtažek z kaktusu Agnus castus - na lék.předpis) lze minimálně částečně nahradit kapičkami Mastodynon 😉

mimusiacik
autor
28. júl 2008

🙂 silente - vrucna vdaka za dalsi zaujimavy a novy tip. 😉

Kedze je leto,pre tie snazilky ,kt.trapia mykozy - vyhybat sa bazenom ale i prirodnym kupaliskam...jedno leto bez ponoru do vody prezijeme no nie?

Sice moj gynekolog tvrdi,ze za mykozy si mozme same,svojou uzkostlivou hygienou,vyplachmi intim gelmi a pod,cim sa zbavujeme prirodzenej a potrebnej flory vo vagine...udajne zanedbane etnikum tymto nikdy netrpiii...

mimusiacik
autor
28. júl 2008

okopirovany prispevok z babetko.sk
MUDr. Žofia Marcisová 28.09.2006
Z lekárskeho hľadiska, čítajúc učebnicu Gynekológie, je prvorodička, staršia ako 28 rokov pokladaná za „staršiu prvorodičku“. Je dokázané, že najlepšiu plodnosť má žena vo veku okolo 20 rokov, po tridsiatke plodnosť plynule klesá. Existujú rôzne štatistiky, ktoré sa v číslach celkom nezhodujú, ale úzus je jasný: „čím staršia, tým menšia šanca otehotnieť“.

Prečo je to tak?

Predpokladom na otehotnenie je prítomnosť ovulačných cyklov – dozrievanie vajíčok, normálna funkcia žltého telieska, ľahký prechod spremií hlienom krčku maternice, možnosť prechodu spermií do vajíčkovodu, oplodnenie vajíčka, jeho prechod a výživa vajíčkovodom a napokon jeho uhniezdenie v správne pripravenej sliznici maternice. Širšie povedané: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.

Čo môžete urobiť pre úspešné splodenie dieťaťa:

1. Porozmýšľajte obaja o svojej zdravotnej histórii

Žena: od kedy menzes, či pravidelne, začiatok pohlavného života, predchádzajúci parnteri, ich prípadné prenosné ochorenia, doteraz užívaná antikoncepcia, prekonané ženské zápaly, operácie, zápal slepého čreva, iné ťažké brušné zápaly, pravidelne používané lieky, opakované močové infekcie, hormonálne ochorenia, alergie.

Muž: prekonané zápalové ochorenie, hlavne zápaly semenníkov a opakované zápaly močových ciest, ťažké vírusové infekcie i v detstve, osobitne mumps, začiatok pohlavného života, predchádzajúce partnerky a ich možné prenosné ochorenia, pravidelne užívané lieky, alergie.

2. Otehotnieť sa dá len v čase dozretia vajíčka – čo je asi 12-24 hodín – pokúste sa tento čas čo najpresnejšie zistiť sledovaním menštruačného cyklu:

a. meranie bazálnej teploty – denne meraná telesná teplota v pošve, konečníku alebo pod jazykom v rovnakom čase- získate krivku zloženú z cca 2 hladín – nižšia predovulačná, vyššia, s rozdielom minimálne 0,2 st.C –poovulačná. Bazálna teplota stúpa po ovulácii a na týchto zvýšených hodnotách pretrváva až do nasledujúceho menzesu. Najplodnejšie obdobie zodpovedá 1.dňu vzostupu.

b. sledovanie hlienu na vonkajších rodidlách – plodné obdobie je tzv. vlhké, tvorí sa riedky hlien podobný vaječnému bielku, deň maxima takéhoto hlienu zodpovedá približne ovulácii.

c. prehmatanie krčku maternice – v neplodnom období je krčok tuhý, približne ako špička nosa, v plodnom období mäkký, otvorený asi ako pera, po ovulácii opäť stuhne a uzavrie sa. Pri tomto pravidelnom samovyšetrovaní zároveň sledujete hlien krčka maternice – jeho zmeny sú skôr zistiteľné ako na vonkajších rodidlách.

d. iné príznaky ako ovulačná bolesť, zvýšená chuť na sex a pod. si musíte odsledovať sama na sebe – nie sú pravidlom

3. Pokúste sa zmeniť frekvenciu a techniku pohlavného styku. Pred očakávanou ovuláciou cca 3 dni pauza, aby bol zabezpečený dostatočný počet spermií.

4. Zmeňte životosprávu, zvýšte prísun vitamínu C a E, hlavne v prírodnej forme, dostatočne spite, viacej športujte – prekrvenie orgánov panvy zlepšuje ich funkciu, prijímajte dostatok tekutín.

5. Nestresujte sa! Čím viac kľudu a pohody, tým väčšia šanca otehotnieť.

mimusiacik
autor
28. júl 2008

🙂 vit E som uzivala 200mg 1tb denne
(nazor mojho gyndosa 100mg malo,400mg vela),
vit krasy - pekne vlasy,nechty,pokozka - mimochodom nemam jedinu striu na bruchu po porode...mozno dopomohol i on okrem masazi a kremovania...

(ale Pozor!,nadmiera a dlhodobe uzivanie sa nedoporucuje,moze nastartovat carcino bujnenie - minim po 2 mes pauza ,poradit so skusenym magistrom i dvomi v lekarni 😉 )

riska
28. júl 2008

miniušiačik - prvorodička, staršia ako 28 rokov pokladaná za „staršiu prvorodičku“ - to aby sme sa ozaj posnažili - mám práve 28 😖

a ešte mi napadlo, že na rôzne ženské problémy sa odporúča chlorella (morské riasy).

a ešte jedna dôležitá vec - mať vždy nohy v teple. Hovorievala mi to už moja babka, ale dnes je to aj medicínsky potvrdené. 😀

mimusiacik
autor
28. júl 2008

🙂 riska...jupiii velmi sa tesim z dalsich tvojich pismenok

ja som mala 32 a brali ma v porodnici za prastaru prvorodicku 😀 😅 😵 😲
rodila som 33hod,kontrakcie v minutovom intervale a kotuha krcok nie a nie pustit babo von(napriek vyvolavacke oxytocinu do svalu,infuzii,epiduralu na uvolnenie krcka),a aj tak to nakoniec skoncilo urgentnou sekciou za 6 min...

ale v OZ Bocian kamka 45r po 19 ivf a 20r snazeniach ma doma skoro 4r dcerku i vdaka dr.Hermanovi,on ma i medialne zname dvojicky u 50r rodicky...

takze...neplasit sa...my musime mat ine bilogicke hodiny ako nase mami v 70tych r...

mimusiacik
autor
28. júl 2008

🙂 riska - ak mi dovolis pouzit,tu neuveritelne bozsku metaforu z IP:
" a ako vraví manželova babka: Keď sa vrece roztrhne, len jeden zemiak nevypadne....

tak toho sa drzmeee 😉

riska
28. júl 2008

veru tak, múdrosť našich predkov stále platí 😀

eki
28. júl 2008

ahojte, nám sa Šimonko podaril skoro až po 3 rokoch. Príčina neúspechu nebola zistená.
Ked sa nám to konečne podarilo, skúšali sme toto všetko naraz:
- cvičila som metódu Mojžišovej (3 mesiace)
- pili sme obaja aloe vera, ja som ešte užívla materskú kašičku
- chodili sme k jednému liečiteľovi, čo nás masíroval - asi mesiac..
- pol roka som pila alchemilku
- meranie bazálnej teploty
- užívala som clostilbegyt - už neviem koľko cyklov - asi 2 alebo 3? a v prestávke po ňom sa nám podarilo..
- a ešte parlodel, lebo som mala zvýšený prolaktín
- a ešte som sa modlila za bábo 😉

Držím všetkým snažilkám palce, hlavne netreba strácať nádej 😉

riska
30. júl 2008

eki, vďaka za rady, pre mňa osobne je veľmi dôležitá tá posledná, nebyť viery v Boha, už by som asi dávno stratila nádej...
nech ti Šimonko robí len radosť... 🙂

petul.a
30. júl 2008

Ahoj, kočky 🙂

Dovolte mi přidat mou trošku do mlýna. My jsme se o miminko snažili dva roky. Rok jsme to nechali na přírodě, pak jsem se obrátila na lékaře. Začala jsem měřit BT a díky tomu se zjistilo, že nemám ovulku. Samozřejmě jsem taky byla na krevních testech. Pak jsem začala brát Clostilbegyt. Současně jsem se obrátila na léčitele, který mi namíchal čajík. Taky zjistil, že mám údajně trošku problém na levém vejcovodu. Jo, a taky můj manža byl na SPG, který se ukázal býti v pohodě. Mně po Clostilbegytu ovulka naskočila. Přestala jsem mít i bolesti při menzes, ale to přičítám spíš těm bylinkám. Pak jsem posuptně vyzkoušela kontryhel, elixír Feminan, stále brala Clostilbegyt... takhle uběhlo půl roku. Taky v té době jsem už nějakou dobu cvičila metodu paní Mojžíšové. Clostilbegyt mi pak byl vysazen, nesmí se brát víc než 6 cyklů a ovulku jsem už měla i bez něj. Dál jsem pila jen různé ty bylinky a Feminan. Doktor mě poslal na další vyšetření, tentokrát to mělo být v nemocnici - vyšetření dělohy. Obrátila jsem se na známou lékařku a ta řekla, že by při té příležitosti udělali rovnou laparoskopii vejcovodů. To bylo v létě 2007, v době dovolených. Našli mi cystu na vaječníku, takže jsme se s paní doktorkou domluvili, že přijdu po MS. Ta cysta naštěstí byl jen neprasklý folikul. Laparku mi naplánovali právě na dobu, až se ta naše známá doktorka vrátí z dovolené. No, a pak to bylo takhle: O víkendu 15./16. 9. měla přijít mrcha, od pondělka jsem si měla obíhat předoperační vyšetření, v pátek 21. 9. jsem měla nastoupit do nemocnice a v pondělí 24. 9. měli dělat laparku. Mrcha nepřišla. Já si začala stejně ta předoperační obíhat. Když stále mrška nepřicházela, udělala jsem si ve středu 19. 9. ráno test. A tam byly // 😵 To byla nááádhera!!! S manžou jsme oba bečeli štěstím, úlevou a já nevím, čím vším možným. Takže v pátek 21. jsem místo nástupu do špitálu volala paní doktorce, že tu postel, co mají pro mě ustlanou, můžou použít pro někoho jiného 😀 Ještě s rodičema jsme to pěkně skouleli: Měla jsem v ten pátek v nemocnici jen vyplnit papíry, odevzdat předoperační a na víkend jít domů. Měla mě tam vézt neteř. Tak té jediné jsme to řekli, aby s námi držela basu, a o víkendu jsme jeli k našim. Beze slova jsme rodičům dali oznámení o tom, že jsem těhu. A řvali jsme znovu. Pak jsem volala ségře. Ona má krámek s dětským oblečením, tak jsem jí do telefonu řekla, že až si příště pro něco přijdu, tak že to bude pro nás. A řvaly jsme obě. Ona jen říkala "No to je den!!!" 🙂 Totiž zrovna si přivezla domů manžela po nadmíru úspěšné operaci kolene. Druhá ségra reagovala do telefonu slovy "No já se poseru!!!" 😅 😀 A tchyně, ta nás popadla a řvali jsme všichni znovu. Ještě teď, když si na to vzpomenu, mi jdou slzy do očí. Zvlášť, když tu na mě kouká to moje štěstíčko 🙂 🙂 🙂

Omlouvám se za dlouhý příspěvek. Všem snažilkám přeju, ať se brzy zadaří a ať je všechno v pohodě. Jestli jsou tu těhulky (nestačila jsem dočíst), tak taky ať je těhu v pohodě, porod bezproblémový, miminka zdravá a spokojená. A maminkám, ať jim dětičky dělají jen radost 😉

riska
30. júl 2008

petul.a, gratulujem k miminu 🙂 Dodala si mi nádej, ja mám tiež anovulačné cykly,/tiež pomohol Clostil/ tak asi skúsim bylinky. Síce som už nejakú dobu pila alchemilku, ale som v tom dosť neporiadna, no teraz som si už dala závazok - ak chcem mrňúsa, musím byť dôsledná...

mimusiacik
autor
30. júl 2008

niekedy naozaj netreba dlheee obete...od 6 tyzdnov do pol roka...ked clovek zabojuje na viacerych frontoch...skumuluje dobre faktory 😉

lucija
30. júl 2008

Petulo, 19.9. byl i pro mě krásný den, Ty jsi ráno zjistila že jsi těhu a mě se večer narodil Šimonek 😵 😵 😵 😵

petul.a
30. júl 2008

Riska, jestli ti můžu poradit, zkus Femigard. Kontryhel (alchemilka) je tam obsažen, plus k tomu další věci, které už si nepamatuju. Ale celkově to harmonizuje ženské tělo. Původně byl vyvinutý pro ženy v přechodu a pak se zjistilo, že to funguje i na "snažilky". Hlavně - není to žádné šarlatánství. Vymyslel ho přední český gynekolog MUDr. Jonáš, a to tím, že dal dohromady staré recepty. To pro mě byla záruka - že to vymyslel doktor a zároveň je to přírodní věc vzniklá ze starých lidových receptů 😉

Lucija, to je super!!! Tak máme společný VELKÝ den 🙂 Můj úplně nejšťastnější den byl také 19., ale května... To se narodila Barunka. Akorát na manželův svátek 😀

mimusiacik
autor
31. júl 2008

🙂 petul.a - vrucna vdaka za cenne rady,som rada,ze fungujes na MK i pri povinnostiach a cinis sa a siris dobre skutky nadalej.Pan Boh zaplat za ne!Si uzasna! 😉

Nezabudat - eliminovat elektrosmog na najmensiu moznu miery - ziadny zapnuty mobil na nocnom stoliku pri hlave,na pase u muza,na krku cely den!Prec s technikou,TV,mikrovlnky...a hor sa do prirody pod stromyyy... 😀 😉

mimusiacik
autor
31. júl 2008

🙂 a prec od PC a robit tuli-tuli ci ťuťu-muťu 😀 😉

koczurka
31. júl 2008

Ahoj holky!
Promiňte že vám tu lezu ale chtěla jsem některou z vás poprosit o radu kde najít nějaké ty cviky od Mojžíšové jak tady píšete? 😕Předem moc díky. 😀

mimusiacik
autor
1. aug 2008

🙂ja mozem poskytnut len link na temu na MK - tych tem o nej je tu viac,prosim roluj v snazilkach dole,hladaj v archive,alebo cez vyhladavac napr.googl zadaj nazov a urcite ti nieco ponukne,vela stastia! 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mimusiacik
autor
1. aug 2008

dalsia najdena tema Mojzisovej metoda na sk
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mimusiacik
autor
1. aug 2008

🙂 Mojzisovej metoda v NR
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

koczurka...verim,ze sa Ti ozvu priamo tie,kt.ju cvicili...len trpezlivost,ked je pekne pocasie,je potrebne dlhsie cakat na odozvu...pekny den! 😉

Udajne vysla uz i knizne

mimusiacik
autor
1. aug 2008

🙂 inak vcera na TA3 davali dr.Bukovskeho a potesilo jeho info z najnovsich vyskumov o pozit.ucinku - likopenu - cervenom farbive v melone,paradajkach a cervenych grepoch,kt.vraj viac chrania proti UV A lucom ako betakaroten...
takze cervene ovocie a zelenina - do toho!...ham...ham... 😉

cez googl vyhladat MUDr.Bukovsky a jeho ambulancia zdravej vyzivy

mimusiacik
autor
1. aug 2008

MUDr.Bukovsky - ambulancia klinickej vyzivy v BA
http://www.akv.sk/

mimusiacik
autor
1. aug 2008

🙂 z IP - prosba o info o chudnuti a priberani pre zlepsenie plodnosti
nieco i tu
okopirovane z akv.sk

Mužská neplodnosť a nadváha

Páni niečo vám pošepkám: robte všetko preto, aby ste sa zbavili nadváhy a obezity! Teda, ak vám záleží na Vašej plodnosti. Nadváha a obezita totiž neprináša len známe zdravotné problémy. Nedávno sa objavili dôkazy, že nadváha a obezita môže byť príčinou mužskej neplodnosti a potratov. Prečo? Vedci v Atlante prvýkrát podrobili mužské spermie genetickému vyšetreniu vo vzťahu k telesnej hmotnosti a zistili, že kyselina deoxyribonukleová (DNA), ktorou sa prenáša genetický kód muža, je “potrhana” tým viac, čím je muž obéznejší. Takéto “potrhanie” (fragmentácia) DNA spermiu znefunkčňuje. Navyše už dávnejšie sa vie, že spermie obéznych mužov sú “lenivejšie” – pohybujú sa pomalšie a nestihnú dôjsť až tam, kam dôjsť majú.

Telesná hmotnosť sa jednoduchým spôsobom dá posúdiť ako index telesnej hmotnosti (BMI). Hmotnosť v kilogramoch a vydeľte druhou mocninou výšky v metroch (napr. 78 kg/1,842 m). Ak je výsledok v rozpätí 20-25, máte normálnu hmotnosť, od 25 do 30 máte nadváhu a od 3O vyššie ste obézni. Vedci v Atlante zistili, že podiel spermií s poškodenou DNA začína dramaticky stúpať pri hodnote BMI 25 a pri hodnotách okolo 30 dosahuje takmer 30%. To je hranica, kedy znížená kvalita spermii môže byť príčinou neplodnosti alebo potratu.

Problém z dlhodobého hľadiska môže spôsobiť aj fakt, že práve tí schopnejší muži sú vystavení väčšiemu stresu, ktorý často riešia jedením a výsledkom je priberanie. Pozrite sa okolo seba na podnikateľov, manažérov, politikov… Muži častejšie ako ženy nerešpektujú zákonitosti metabolizmu: odchádzajú z domu bez raňajok, cez deň niečo zhltnú a “dotlačia” sa na noc. Zle. Páni, ak idete týmto smerom, zastavte sa a čelom vzad. Nezáleží na tom, ako ďaleko ste v hodnotách BMI zašli, vždy existuje cesta späť! Pomôžem Vám schudnúť.

MUDr.Igor Bukovský, PhD.

Ambulancia klinickej výživy

maxii
1. aug 2008

MImusiacik aj ja pridavam nieco:

Ja este nemam dieta, ale tieto doplnky vyzivy pomohli k dietatu 2 parom v mojom okoli (jednym po 7 rokoch a druhi po 3 rokoch snazenia - uzivali 3 mesiace:
http://www.pharmanex-jb.sk/katalog.php
ide o kombinaciu Life pak + Optimum Omega

Firma robi merania imunity po celom SR, v BA to robia myslim kazdu druhu stredu. Kto by chcel kontakt IP 😉

violoncielka
1. aug 2008

koczurka,ja som tie cviky nasla na www.cvicime.cz pod cviky
a od bratrancovej zeny mam napalene dvd.Ale to neviem kde dostat

petul.a
1. aug 2008

Koczurka, je lepší cvičit podle DVD: http://www.dvdr.cz/zbozi_video.php?shop=vi&id_z...

mimusiacik
autor
1. aug 2008

🙂 maxii,violoncielka,petul.a - vrucna vdaka dievcence,ste zlate!
Pevne verim,ze sa pridaju aj dalsie scitane babulky a nenechaju si cenne info len pre seba...

Může obezita způsobit neplodnost?
21.05.2007

Dosavadní studie neukázaly přímo, že by obezita způsobovala neplodnost, ale může způsobit komplikace při početí dítěte. Podle výzkumů provedených v USA, lidé trpící obezitou mají větší problém s otěhotněním než lidé s normální váhou.
Studie se zaměřily na to, jak dlouho trvá párům počít dítě od té doby, kdy cíleně začnou s nechráněným pohlavním stykem. A u párů, kde byly oba partneři obézní, trvalo dlouho než se jim podařilo počít dítě.
Když jsou oba dva partneři obézní, šance, že budou muset čekat déle než jeden rok, než partnerka otěhotní, byla až třikrát vyšší než u párů s normální váhou.
Obezita totiž negativně ovlivňuje hladinu reprodukčních hormonů a kvalitu semene u mužů a u žen má negativní vliv na ovulaci, početí a raný vývoj plodu v děloze.
Proto bývá párům trpící obezitou doporučováno s hubnout v době, kdy se pokoušejí o početí dítěte.

mimusiacik
autor
1. aug 2008

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) - Najnovšou metódou zlepšenia plodnosti by podľa amerických vedcov mohla byť diéta. Obezitou sa totiž u mužov abnormalizuje sperma a znižuje jej tvorba. Podobný fakt však platí aj pre ženy. Obezitou sa vraj zvyšuje možnosť neplodnosti. Tieto zistenia prezentovali vedci na konferencii Európskej spoločnosti pre ľudskú reprodukciu a embryológiu v španielskej Barcelone. "Mysleli sme si, že nadváha môže prispieť k neplodnosti. Rizikový faktor je takmer rovnaký u oboch pohlaví," uviedol doktor Ghiyath Shayeb zo škótskej univerzity v Aberdeene. Vedci vychádzali v štúdii z prieskumu na 2037 mužoch. Respondenti s indexom telesnej hmotnosti v norme dokázali vyprodukovať väčšie množstvo spermy než ostatné skupiny mužov, ktorých BMI (Body Mass Index - Index telesnej hmotnosti) presahovali hranicu obezity. Podľa doktora Shayeba treba vziať do úvahy aj ostatné výskumy, ktoré neplodnosť spájajú s poškodením DNA v spermiách. SITA, Reuters

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre