Rok 2009 nová nádej pre snažilky a pre ich // so šťastným koncom

mishelines
1. jan 2009

Otváram túto téme pre všetky snažilky či už začiatočničky alebo aj dlhodobky 😀 Babenky očakávam vás aby sa tu nazbieralo čo najviac // v rolku 2009 😀 😀

janka1
7. júl 2009

fyal pokial si to budes platit len tych 270 dni ani o den viac , tak radsej z maximalneho vymeriavacieho zakladu 😉
ak by si sa rozhodla to plati aj dalej , cize viac ako 270 dni , tak by bolo rozumnejsie teraz zacat platit z minimalneho a ked uz budes vediet, za si tehulka, tak zmenit na maximalny vymeriavaci 😉

ja si platim z maximalneho , pretoze som zacala v januari a po 270 dnoch si to zmenim na minimalny 😉 to bude koncom oktorbra u mna

fyalynka
7. júl 2009

janka dakujem, ja som sa docitala v tych papieroch, ze zmenit VZ si mozem az po 6 mesiacoch! Takze ked budem napr. tehu o mesiac, zmenit to nemozem hned 😖 A ked to po 27O dnoch zrusim, tak co? Stale dostanem vyysiu matersku? O kolko viac to cca urobi? ....asi prilis vela otazok,ze 😒

magic08
7. júl 2009

janka aa ty pracujes momentalne?

lebo mne povedala teta na socialke, ze je zbytocne platit z maxima, pokial som zamestnana, ze aj tak mi nedaju viac, ako to maximum, ktore moze. A ze mi doplatia ten rozdiel z materskej. Takze si mam z toho maxima (z tych 1084 eur) odpocitat vyšku svojho hrubeho platu a z toho rozdielu co mi vyjde platit tych 4,4 %

magic08
7. júl 2009

jaaaaaaaaaaaj ja uz chapem ten rozdiel...

ak pracujes neoplati sa ti platit z maxima, ale z toho rozdielu, a ked to zratas tak ti vyjde to maximum.
Ale ak nepracujes , tak si to mozes platit z maximalneho vymeriavacieho zakladu, lebo nie je za teba platene nic.

fyalynka
7. júl 2009

magic vydis, to mne nepovedala 😖 takze je lepsie si vypociat ten rozdiel 1084 - hruba mzda = XY a z toho platit tie 4,4% ...

fyalynka
7. júl 2009

magic, pekne si to vysvetlila po lopate 😀
a ked pojdes na matersku, treba si to zvysit alebo ako?

magic08
7. júl 2009

ano presne, lebo potom akoby si platila z viac ako toho ich maximalneho vymeriavacieho zakladu a zbytocne lebo ti aj tak nedaju vyssiu matersku.
vraj, ked nastupis na matersku, tak sa to platenie a poistenie konci. No neivem to isto. Kolegyna mi to zisti, jej sestra robi na socialke, tak ti dam vediet, ako to je.

fyalynka
7. júl 2009

dakujem 😉
aj tebe kazala vyplnit len policka c. 2., 3., 11., 12.?

jagabinka
7. júl 2009

Prave som volala s gynekologom, ohladom tych mojich hormonalnych testoch (skrz tie moje vyrazky)....on mi povedal, ze vsetko mam v poriadku aj nejaku bielkovinu 🙂 ...tak z coho som samy dubak ☹ .
No dobre je, ze sa mozeme zacat snazit, lebo z gynekologickeho pohladu somOK...ale co tie pupaciska??????

magic08
7. júl 2009

joj, to neivem, bo nemam doma tlacivo ale som zistila info, ktore pre mna nie su moc priaznive...
takze, na tvoju otazku fyal - ked nastupis na matersku sa platenie poistneho konci, resp. si od platenia oslobodena ale vyhlasit sa nesimies. Tych 270 dni sa ti prestava ratat dnom nastupu na matersku, nie dnom porodu. Takze podla nej, je najlepsie si to platiti minimalne 3 mesiace pred otehu... ☹
no neviem, ci mi neodlozime to snazilkovanie az an dalsie mesiac... ☹

magic08
7. júl 2009

jagabinka skus stitnu zlazu...

jagabinka
7. júl 2009

magic, a kam mam ist...ku svoju obvodakovi?

fyalynka
7. júl 2009

jagabinka, neskusis ist na konzultaciu na kozne?

magic, tak to teda nie je bohvieco 😖 Na matersku sa ide tusim mesiac pre porodom, nie?
A co ak budem nejaky cas PN pocas tehu, ovplyvni to nejako? Lebo ja budem na 100% - to uz viem teraz 😒

jagabinka
7. júl 2009

No skusim...dik Fyal

Na matersku sa ide 6 tyzdnom pred porodom...to asi to pripoitenie nehrozi...ja uz chcem otehotniet a potom budem zase riesit tie vyrazky. Zase by som liecbou stratila mesiace 😠 .

fyalynka
7. júl 2009

jagabinka, viem ze na koznom robia tak, ze zoberu zvorku z pupacikov na rozbor a potom nasadia liecbu,
bud nejaku vodicku, masti...ale vacsinou su to hromonalne pripravky 😒 takze to by pravdepodobne nebolo
vhodne v tehu...aj ked mozno su aj take, ktore neprenikaju do krvi...neviem.

magic08
7. júl 2009

hej chod k obvodakovi, nech ti da papier na endokrinologiu, tam sa pojdes objednat na datum a pojdes na vysetrenie.
Inak ja som mala podobne problemy s pletou, vzdy sa mi vyhadzovali zapalene podkozne vyrazky, velmi bolestive,a si predstav ze problem bol v krcnych madliach. Mandle posli von problemy s pletou zmizli...
tak skus aj to, ci nemas problem... 🙂

fyalynka
7. júl 2009

clovek by niekedy nepovedal, ake veci v tele suvisia a navzajom sa ovplyvnuju 😕

jagabinka
7. júl 2009

ty brdo, to by ma nikdy nenapadlo 😲

magic08
7. júl 2009

fyal na matersku ides 6 tyzdnom pred predpokladanym porodom a pokial si na PN to neovplyvni vysku materskej.
Len tu davku nemocensku budes dostavat len z tvojho sucasneho platu. Lebo ak by si chcela napr. pocas PN brat viac, tak si to musis platit 270 dni pred nastupom na PN. Takze nic 🙂
ale na vysku materskej to vplyv nema...
no, uvidim co mi povie manzelik na moj navrh odlozit to.
Matersku dostavas len 6 mesiacov, potom uz len smiesnu almuznu vo forme rodicovskeho prispevku 😒

fyalynka
7. júl 2009

magic dakujem ti 😉
inak ten rodicovsky prispevok je fakt na plac 😒 uboha almuzna 😖

magic08
7. júl 2009

ved to... a potom sa cuduje ze zeny po polroku utekaju do prace...

fyalynka
7. júl 2009

ja uz teraz strasim mm ze sa bude mat co obracat, aby to utiahol... 😖 ...a takto nas stat podporuje
materstvo, rodinu, deti... 😢

magic08
7. júl 2009

za podporu povazuju to, ze ti daju prispevok pri narodeni dietat a dost...! 😠

fyalynka
7. júl 2009

pche, za to si kupime akurat kombinovany kocik a balenie plienok a koncime! 😠
Ako keby mimi nepotrebovalo stale nieco, kazdym dnom rastie, potrebuje papat, plienky, kozmetiku...ale to
ich "panov" nezaujima 😠

babulky, poradte mi co varit...nemam fantasy 😝

magic08
7. júl 2009

jagabinka: no ani ja som nechcela verit, ked mi povedali ze moje problemy s pletou mi spôsobuju mandle 😕 som si myslela, ze hej ,nevediad prist veci na koren ,tak to zvaluju na mandle, len aby zo mna nieco vybrali...
A fakt, odisli mandle, odisli problemy. odvtedy ani jedna vyrazka,... klop,klop,klop... 😀

jagabinka
7. júl 2009

ako na to prisli??? To si obehala vsetkych lekarov, ci co?

magic08
7. júl 2009

ja nevarim, zeleninove salatiky 🙂

fyalynka
7. júl 2009

no to by som si dala, aj na obed som mala...
ale mm mi to nebude jest 😒

janka1
7. júl 2009

vy ste sa tolko rozpisali 😕
ano ked pracujes, ale zalezi od toho kolko odvadzas a aky mas skutocny plat na papiri 😉
vzdy si treba vsetko zratat az tak podavat prihlasku alebo odhlasku 😉

fyalynka
7. júl 2009

joooj, no tak uz mam v tom naozaj chaos 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre