Sem môžte písať ako ste otehotneli

babika0
16. sep 2008

ahojte tehulky a maminky. sem mozte pisat ako ste otehotneli, ako dlho ste sa snazili, kolko mate rokova atd.. ja som snazilka a zaujimaju ma pribehy inych zien a myslim, ze nie som sama.. nemam cas hladat v historii, ako ktora otehotnela, tak vas prosim, aby ste v skratke napisali ten vas pribeh. vdaka a pekny den

wladka
26. okt 2008

no my sme neplanovane.. mna vsetci vratane lekara presvedcovali na spolahlivost plodnych a neplodnych dni.. lebo antikoncepcia nebola potrebna, kedze ja studium, praca Brno, Nitra, ex praca v Nemecku. a aby som zvysila tu spolahlivost, tak sme pustili cez menzes.. 😀

Tak Emka sa nam zadarila 5 den menzesu 😎 .. viem to naisto, lebo to bol jediny den, ktory sme mohli, lebo den pred som prisla domov a na dalsi som letela na sluzobku do Pariza..

takze taka kombinacia 😎 ..treba vyskusat.. ja uz neriskujem 😀 😀 😀

a ja som mala 23, ex o 9mes menej.. 😉

diamond22
26. okt 2008

Ja viem kedy som prvy krat otehotnela tiez lebo to bolo len raz a bolo to na 18 den cyklu tak neiem ci sme vtedy trafili presne ovulaciu alebo to bolo den pred nou alebo po nej no skoda ale ze teraz sa to nedari ..vtedy som nato vobec nemyslela lebo sme nic neplanovali a teraz ked planujem nic z toho ☹ a chcela som sa spytat neviete co mohlo znamenat ked mi vysli pozitivne testy minuly rok to bolo vysli mi do par sekund dve ciarky aj priznaky niake boli aj meskala dlho a potom nakonec som dostala ?Mohla som byt tehotna ? 😔

oneri
27. okt 2008

diamond ahoj, k tejto tvojej otazke co som sa docitala, mohla, len sa to neuhniezdilo a vyplavilo mrchou. vraj priroda vie, ze to nie je ok, tak to da z tela prec.. tak ked uz si bola tehotna, tak sa to podari, preco by sa nie..?
aj mne sa to podari, citim to 😀

bocianka
27. okt 2008

m311293 dojimavy pribeh, z toho vychadza poucenie pre nas vsetky, trpezlivost trpezlivost trpezlivost 🙂
viem, ze je to to mozno take iste, ked sa snazime a nedari sa, ale tak rada by som mala aspon jedneho mrnousa ako vy, ja som totiz este neotehotnela ani raz a uz je to celkom doba. drzim palce vsetkym

diamond22
27. okt 2008

Oneri no sak snad sa to podari ked uz sa podarilo ale tak zatial nic ..vtedy som nato vobec nemyslela mozno aj preto to vyslio..Teraz tieto mesiace furt vlkuse..ale uz som si povedala dneska ze to kaslem naozaj uz to kaslem neviem ci ma niake svetlo osvietilo alebo co 😀 Nech to pride ked to bude mat prist som este mlada tak do 33 rokov casu dost 😀 A ked do par rokov nic este su nadej dalsia lekari predsa...podari sa to aj tebe,aj mne aj bocianke raz to vide vsetkym ... 😅 Ako napisal jeden gynekolog ze treba sa zasobit velkou trpezlivostou a verit v uspech a ne myslet negativne tak ja idem nato od dneska 😀 Uz ma nebavi furt smutit a revat akurat si tym predlzim to cakanie,tak premna zamna nech sa to podari aj za rok za dva je mi to uz jedno,budem si uzivat zivot a doma si aspon vypijem kamos ma narodky..pa 😎 ....Bocianka nezufaj ani ty podari sa ti to mozno ked to nebudes prave vobec cakat..Ono sa treba nato asi vykaslat naozaj a nic preto nerobit..Pred 2 rokmi sa mi podarilo otehotniet na rvy krat ani neviem ako este aj kondom sme mali jak sa roztrhol tak som ostala tehotna a bolo to na 18 den cyklu..Vtedy som na otehotnenie vobec nemyslela, ale skoncilo to kyretazou v 8 tt..tak potom s tym priatelom som sa pocase rozisla..Potom si nasla noveho a minuly rok sme si len tak povedali ze mozme to skusit a vtedy ten durhy mesiac jak sme to skusili mi tie testy vysli pozitivne a meskalo to takd dlho a nakonec svina dosla,vtedy som nato otehotnenie tak isto nemyslela voooobec ani trochu..A jak som nato zacala tento rok myslet furt nic z toho 😀 Asi uz ozaj zacnem verit tomu ze ked nato clovek nemysli to vide proste je to tak.,Tak hor sa do nemyslenia 😀 Ale som sa rozpisala

bodzlomu
27. okt 2008

babule.....
viete ono sa to niektorym babam lahko hovori nemysli na to, ale hned prve co drzim rano v ruke je teplomer 😀 a potom na to nemyslite, idem po ulici, strasne vela bab caka babo, alebo tiska kocik...
nie vzdy to so mou pohne, ale niekedy mi je az do placu ☹
minule ma bola pozriet kamoska, ktora je v 6 mesiaci a hovorila, nemysli na to atd atd.... ako keby sama zabudla, ako to pocitovala ona ked sa snazili!!!! oni tiez prisli k druhemu babu po dlhej dlhej dobe!!!
viem, ze to myslela v dobrom, a aj ked sa niekedy snazim zamestnat a nemyslim na to, moje podvedomie je tak naladene..... prosto citit v sebe rast novy zivot, priviest na svet maly ruzovy balicek a pojat ho do narucia 😵 😵 😵
verim babulky...ze sme dost silne a tento "boj" dotiahneme do konca - uspesneho 😉 🙂 😵

diamond22
27. okt 2008

pre bodzlomu neboj vide to aj tebe len to niekedy dlho trva,vykasli sa na ten teplomer to neni dobre merat sa a sledovat kasli nato zi normalne ako keby ste sa o babo ani nesnazili a raz to vide 😀 Ja tomu zacinam verit ze ked nato nemysli clovek podari sa skor.Takze sexujte hocikedy kedy sa vam chce nie nasilu a len ked su plodne dni..Ja to tiez tak nerobim neviem ani kedy ich mam my len tak ked sa nam chce.Na jednej stranke to aj gynekolog pisal,ze sa treba zasobit trpezlivostou a verit v uspech 😀 A nepozerat sa do kalendara ci su plodne alebo ake dni ale len tak sa milovat kedy sa nam chce a basta..A najhorsom ja si vzdy poviem ked sa to nepodari zu prirodzene tak este dalsia nadej su doktori tak to ma tak ukludnuje 😀 V nedelu som vyhodila tu pesimistku co furt myslela negativne z okna(tym mam na mysli seba 😵 pochovala som ju..Teraz som ina osoba optimistka jaka som vzdy bola..ved svet sanezruti aj ked to babo bude za 5 rokov ason si uzijem trocha zivota bez starosti este.. 😎 Tak uz dost smutku..pa 😉

bodzlomu
28. okt 2008

diamonka....to je super, ze uz ta pesimistka zmizla 😉 🙂
vsak my sa ani nemilujeme nasilu.... ide skor o to,ze sme teraz malo spolu,lebo som nastupila do noveho zamestnania a prerabame domcek, tak byvame kazdy u svojich rodicov, takze aj tak sa vidime sporadicky....skor mam pocit,ze sa budeme "normalne" milovat az ked uz budeme byvat v tom domceku 🙂
na druhej strane si meriam BT hlavne zo zdravotnych dovodov, lebo ked som sa dokiho opytala, ci mam vobec ovulaciu, pozeral sa na mna ako keby som sa ho opytala, ci nemam zubny kaz!!! a sestricka mi len podala taky kalendarik a hovori, merajte si BT !!!!a tak o 3-4 mesiace nam to doneste!!! chapes? a popri tom uzivam Duphaston uz 11 mesiacov - BT meriam 4 mesiace, rozmyslam,ze na zaklade coho mi ten liek predpisal!!!!!
tak mam pocit,ze na mojho dokiho sa velmi spoliehat NEDA ☹ 😠 😖
ale to nevadi, priroda si s tym poradi 😵
co sa tyka toho,ze aj ked za 5 rokov budes mat babo..... noo ja by som to nerada velmi odkladala....mam 27 rokov.....a aj doki povedal,ze by bolo dobre keby som jedno mala do tej 30tky. 😢
tak nech sa nam dari 😎

diamond22
28. okt 2008

Ten duphaston je naco presne ? 😅 Tak si popripade najdi ineho doktora niakeho lepsieho ked henten je onicom =)Ja budem mat v marci len 23 tak preto som to povedala ze nech premna zamna aj za 5 rokov =)tak do tej 30 tky by som aj aj chcela aspon jedno no tak snad sa dozijeme..sak nejsme stare ani 27 rokov neni vela tak do 32 je to ok ..to stihnes neboj sa 😀 Vela zien nad 30 tkou maju deti skor ani nechcu..Taka Dara rolins ma 35 rokov a nedavno len prve mala ..tak vzdy je nadej v hocijakom veku no nie ? 😀

kuspitka
28. okt 2008

Ahojte..prepacte ze sa sem pcham ale ako ste otehotneli...ja idem na IUI ale pred tam na laparku

diamond22
28. okt 2008

To je na koho otazka teraz ? 😀

kuspitka
28. okt 2008

na vsetky

diamond22
28. okt 2008

Jaaj no ja som normalne otehotnela vtedy na prvy krat ale aj tak nic z toho to bolo pred 2 rokmi..A teraz zatial nijako 😀

kuspitka
28. okt 2008

tak ja sa snazim terat z IUI otehotniet

diamond22
28. okt 2008

Tak drzim palce urcite ti to vide len mysli pozitivne .. 😵 Drzim palce neboj dockas sa

kuspitka
28. okt 2008

diamond dufam potom vsetko uz ze budem tehu

diamond22
28. okt 2008

Prvy krat ides na to ?a co je to presne to iui ? 😅 inseminacia ci umele oplodnenie?moc sa nevyznam v tom 😕

kuspitka
28. okt 2008

inseminacia uz na umelom som bola 3krat

cukruska1920
28. okt 2008

Ahoj kuspiatko...co mas nove?

kuspitka
28. okt 2008

uz som ti napisala ako vies ze som myslela na teba....

diamond22
28. okt 2008

Aha a ta insmeninacia pri tom sa co robi presne ?tam neoplodnia vajicko len spermie daju aby boli blizsie ci jak to je ?som jak debil 😀

kuspitka
28. okt 2008

diamand to mas ako sex len to cez trubicu do teba strieknu

diamond22
28. okt 2008

Aha a to ma niaky vacsi ucinok ked to tak spravia jak sex ?=)

m311293
28. okt 2008

holky, ale to nejde poručit nebudu na to myslet, až si projdete určitou fázou, tak se dostanete do stadia, kdy si opravdu řeknete že to teď prostě řešit nebudete. Upřímně, meření teploty má význam jen z hlediska statistického abyste přišli na to kdy máte ovulaci, ale i na to musíte být v pohodě. testováni první den potom co nepříjde mrcha taky není na psychiku to nejlepší. Já když jsem čekala dceru, ( je to už 15 let) nebyly testy, a když nepřišla mrcha tak jsem si řekla asi jsem těhu a k doktorovi jsem šla až za měsíc. Dnes vám nepřijde mrcha tři dny a hned bežíte k doktorovi a jste nešťastné že tam nic není vidět. Pozorujete druhý den po oplodnění jestli nemáte těhu příznaky. Tohle je pro vás obrovský stres.

bodzlomu
28. okt 2008

m311293 nooo v konecnom dosledku mas pravdu, ale v dobe ked si ty cakala dceru, nielenze neboli testy na otestovanie, ale nebolo ani tolko spontannych potratov, nerodilo sa tolko postihnutych deti a neplachalo sa tolko skodlivych veci pomaly do kazdej potraviny co vlozis do ruk....
zeny nemali take velke problemy s otehotnenim ako teraz.....
takze v konecnom dôsledku si nam to riadne natrela ☹ ☹ ☹
vies, ja som skusala test len raz v zivote....
a to ze niektore dievcata utekaju "hned" k doktorovi je preto, aby mali aspon sancu to "male" co v nich zacina rast, aj donosit!!! kolko je tu takych bab, ktore by bez nejakej tej tabletkovej podpory to babo ani nedonosili... a ked sa im uz predsa len podari otehotniet po niekolkych rokoch, tak sa snazia urobit vsetko preto, aby sa male uchytilo a aby bolo vsetko v poriadku....
ty by si po 3 -6 rokoch nebola v strese???

bodzlomu
28. okt 2008

na druhej strane ti tiez davam zapravdu, ze hladanie tehu priznakov, niekolko dni po ovulacii, alebo robenie si testov pomaly na 5 den po ovulke, musi byt maximalne stresujuce a na psychiku riadny zabijak 😔 😕

figurka.m
28. okt 2008

ahoj, som tu nová a tiež by som sa chcela podelit o svoje skusenosti. snazili sme sa 8 rokov a az po zmene lekára 2 laparo mi zistili endometriozu, nasledovala liečba zoladexom a otehotnela som,mam zdraveho 6ročného syna,pred 3 rokmi sme začali skusat znova,nasledovala laparo , zoladex, clostilbegyt,estrofen a na 3IUIsom otehotnela,žial v 22 tt som potratila dievčatko,bolo to v juli a je to hrozne tažké, skušame to znova aj ked podla lekára by sme mali počkat do nového roka

bodzlomu
29. okt 2008

figurka,
to mi je naozaj velmi luto ☹ ☹ ☹
ale si silna a to je dobre, istotne ti v tom pomaha milujuca rodina 😉 🙂
drzim palceky, aby bolo vsetko v poriadku a mala si zdrave dietatko 😵

figurka.m
29. okt 2008

bodzlomu, dakujem, ale nie som az taka silna a hlavne uz ani najmladsia,ale rodina naozaj pomaha a hlavne môj syn

babika0
autor
13. feb 2009

nejak tato tema upada

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre