Sem môžte písať ako ste otehotneli

babika0
16. sep 2008

ahojte tehulky a maminky. sem mozte pisat ako ste otehotneli, ako dlho ste sa snazili, kolko mate rokova atd.. ja som snazilka a zaujimaju ma pribehy inych zien a myslim, ze nie som sama.. nemam cas hladat v historii, ako ktora otehotnela, tak vas prosim, aby ste v skratke napisali ten vas pribeh. vdaka a pekny den

smejka
20. sep 2008

cikyta este teraz mi beha mraz po chrbte ked si spomeniem na tvoje obdobie po ET....veru vdaka Bohu je to vsetko s krasnym koncom 😵 ..vela stastia 🙂

cikyta
20. sep 2008

No smejka a hlavne ked to malo byť psychicky kludné obdobie-na príkaz lekára a mna napadol zúrivý vlčiak a dotrhal chrbátik môjmu hafovi-väčší šok som v živote nezažila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

smejka
20. sep 2008

cikyta niekedy vynimka potvrdzuje pravidlo 😅

cikyta
20. sep 2008

Presne tak.a kto vie?Možno naozaj práve tento šok pomohol? 😉

smejka
20. sep 2008

cikyta mozno...malinke sa tak nalakalo ze sa zakuklilo a nechcelo nic vidiet... a je to tu! 😵

cokii
20. sep 2008

No ja napíšem iba ako som otehotnela tretí krát. Staršia dcérka bola minulý rok v januári chorá, tak sme ju odviezli k mojim rodičom, aby si ju trocha užili, lebo aj mamina bola v tom čase na PN kvôli kĺbom. Manžel mal meniny, dostali sme Huberta de Lux (milujem ho) a išli sme domov. Po dlhom čase sme boli sami dvaja, bolo to čudné... Tak sme si otvorili Huberta, popíjali, rozprávali, milovali sme. Bola som 4 dni po menzese, tak som bola presvedčená, že je to ok, šanca otehotnieť nulová. Na druhý deň manžel odchádzal na zhruba tri týždne na služobnú cestu. No mne už po 10 dňoch začalo byť čudne, hlava mi dunela, stále mi bolo na odpadnutie, srdce mi búšilo ako zvon a v noci som sa budila na návaly tepla... Manželovi som volala, že buď som tehotná alebo vážne chorá...O dieťatku sme síce hovorili, ale veľmi opatrne... Testovať som sa bála. Manžel prišiel domov a ja som dostala menzes. Dva dni som špinila a potom akoby uťal nič... Tak som sa testla a... boli dve čiarky. Málokto môže povedať, že vie na hodinu (takmer minútu ) 😀 presne, kedy počal dieťatko. My sme mali jeden pokus, neplánovaný a ten rozhodol o tom, o čom sme sa my dvaja báli rozhodnúť. Staršia dcérka si totiž veľmi želala súrodenca, ale my sme sa veľmi báli odhodlať, lebo prvá bábika nám po pôrode zomrela... Dnes máme dve zdravé baby a sme šťastní, že osud? to takto zariadil.

tynushqa
20. sep 2008

Ahojte, tak my s priatelom (terajším manželom 😉 ) sme sice mimco neplanovali a stalo sa co sme nakoniec velmi radi... Dr. mi hovorila ze nebudem moct mat deti - zvysena funkcia stitnej zlazy dlhorocne liecena...Sranda je ze som otehotnela v case ked mi predpisali kyselinu listovu na hematologii "anemia", tak si myslim ze nam to asi troska napomohlo 🙂 xi xi

danielitka26
20. sep 2008

krásne príbehy ...aj som si poplakala 🙂

ssissi
20. sep 2008

Po dvoch rokoch spoločného života sme sa presťahovali do väčšieho bytu, kúpili novú posteľ, a tam nám to na prvý šup vyšlo 😀. Boli sme práve v období, keď sme sa prestali chrániť, ale nešlo ešte o žiadne veľké snažilkovanie. Vraveli sme si, že začneme tak o pol roka.
Hneď po tom, sme si hovorili, že asi sa nám zadarilo. Ale keď prišli tehotenské príznaky na 10 deň po počatí (brutálna únava, časté močenie, nechutenstvo, nevoľnosti...) nechcela som tomu veriť, že nám to tak ľahko šlo. Príznaky som pripísala začínajúcej chrípke a šla k obvoďáčke 😅.
S antibiotikami predpísanými od doktorky som si, predsa len - pre istotu, kúpila aj tehotenský test a na ňom prvý krát v živote krásne 2 čiarky. To bolo na 14-ty deň. Antibiotiká som už nevybrala 🙂.

Myslím, že svoju rolu zohralo aj to sťahovanie. Obaja sme boli psychicky v pohode, zaľúbení, šťastní, a vedeli sme, že už máme ozajstné spoločné "hniezdo". V pôvodnom byte (1-izbák) sme bábo neplánovali.

Občas si s mužom robíme srandu, že pošleme ďakovný list firme Ikea. Od nich sme kúpili tú posteľ s matracom a ikea mala takú možnosť niekoľko nocí testovať matrac. Nám to vyšlo v tom testovacom období 😅 .

ssissi
20. sep 2008

babika0 a k otázkam - mala som 27 a 3/4, muž rovnako a bolo to na prvý šup.
Nebrala som žiadne doplnky, lieky... pred otehotnením, nefajčím, žijem zdravo, makrobiotická strava, no a nejaká tá čokoláda 😝 .
Prajem všetkým snažilkám, nech sú z nich skoro tehuľky.

cikyta
23. sep 2008

TU!

bianka30
23. sep 2008

no ale ssissi... co to nevidim ... cmuuuk inak mala je krasna, kukala som aj tie ostatne foto... a posielam vam cmuk aj drahemu

honey777
23. sep 2008

Steva, cikyta, rybca a všetky ktoré ste šťastné, že sa vám to konečne podarilo, všetkým vám držím palce. Píšete krásne príbehy. Snáď aj ja budem môcť aspoň „raz“ napísať niečo podobné.

cikyta
23. sep 2008

Dakujem.Určite sa čoskoro dočkáš aj ty!.................Príde to ako blesk z jasného neba.To mi ver!................Vela šťastia k rýchlemu //! 😉

zuzky1104
23. sep 2008

Krasna tema, dodava mi stratenu energiu bojovat! Baby prosim piste!!!

bershka
23. sep 2008

baby, pridám moje oplodnenie 😀
v piatok som bola na preventívke a dr. mi povedal, že 10.6. mám ovu, tak ak chcem byť tehu, tak mám skúsiť. tak som skočila na mangela a za 9 dní keď som testovala, tak tam boli dve //
😉

bershka
23. sep 2008

cikyta: držím strašne palčeky. ja som o malé tiež skoro prišla. začala som dosť špiniť, tak som bola 3 mesiace PN, a chvalabohu, lebo som ich pregrcala 😀

lenka2008
23. sep 2008

ozaj krasna tema 🙂 ja som cakala na zazrak az 8 rokov. vystriedala som kopec lekarov, kazdy mal svoj nazor na priciny neplodnosti a kazdy nasadil iny liek... nejaky speci dovod nebol - disfunkcia vyjecnikov. No a potom som sa dostala k takemu Mastalirovi, ani som nevedela, ze ma priezyvku Okresny oplodnovac... nasadil mi hormonalnu kuru, kazdy druh sa mal zacat na urcity den cyklu. Tak v prestavke medzi liekmi som cakala na menzes, ktory ako vzdy meskal ako vlak z Uralu, a uz som bola odhodlana na Agolutin a nasledujuce po nom horucky, ale pre istotu som si kupila test. Ked som v kupelni zbadala 2 ciarky jacala som tak, ze muz skoro infakt dostal.... a hned utekal do lekarne a doniesol dalsich 8 testov 🙂 no a moj zazrak teraz ma 12 rokov a je to total moja kopia

riska
23. sep 2008

lenka, to je super povzbudenie, takže ja s mojimi 4 rokmi čakania mám ešte nádej 🙂

lenka2008
23. sep 2008

riska, tak to urcite. Ja som sa rozhodla na to dat aj teraz, ale druhy zazrak... asi uz by toho bolo vela, tak moc tomu nedavam sancu.

riska
23. sep 2008

lenka, treba veriť, choď k Mastalirovi a možno sa zadarí znova, budem ti držať palce...

lenka2008
23. sep 2008

🙂)) dik. Ale uz sme sa prestahovali, Mastalir sa nekona, a terajsi problem je taky komplexnejsi, aj s muzom. To by musel byt fest zazrak 🙂

zuzky1104
23. sep 2008

Babay, ze Mastalir, to sa mi paci...hned by som k nemu isla na oplodnenie 😀 😀 😀

evina0
23. sep 2008

ahojte zienky pekne pribehy..snad aj ja sem raz napisem .zatial sa snazime o babenko ale nedari .a to som brala skoro 7 rokov HAk lebo sme zatial nechceli babenko a teraz aj ked sa snazime zatial nic..a to beriem aj Dzuphaston na podporu k otehotneniu..2 mesiace a bez HAK som od januara..papa

bibianna
25. sep 2008

ja som otehotnela za pomoci IUI po 10. rokoch, v Heliose

babika0
autor
12. okt 2008

baby piste, piste svoje pribehy prosiiim

silvikaa
12. okt 2008

Ahojte kocky, tak aj ja sa pridavam. s manzelom sme sa brali minuly rok v maji a v juni sme boli na svadobnej ceste, kde som aj otehotnela na prvy sup. teraz mame doma synceka Samka, ma 7 a pol mesiaca a my mame obaja obavy, ze sme zamiesali na druhe 🙂 brala som HAK, ale kvoli migrenam som tento mesiac vysadila, ze prestanem a hotovo. a stala sa nam nehoda, zrovna v strede cyklu....no na porazenie 🙂 takze teraz cakam, co sa bude diat..... myslim, ze je dost velka pravdepodobnost, co myslite???

kolar14
12. okt 2008

ahoj Silvikaa my sa zas snažíme o druhé dieťa a nejak sa nám nedarí máme 2.5roč.synčeka a ja si teraz domýšlam čo keď už nebudem mať môcť druhé dieťa nechcem aby bol malý sám chcem aby mal niekoho po boku keď tu už nebudeme

junovka
12. okt 2008

takze, Timka sa nam podarila po 3 mesiacoch 😉 ...ked mala 3 roky, tak sme rozmyslali, zeby potrebovala surodenca.Boli sme rozhodnuti, ze sa na to dame.Ale po polroku snazenia sme zistili, ze to asi tak lahko nepojde, ako pri prvom.Zacala som chodit po lekaroch az nakoniec mi zistili, ze mam problemy so stit.zlazou, mala som malo progesteronu.Zacala som brat lieky s tym, ze sa to podari.Takto nam presiel cely rok a mimino nikde ☹ Dokonca ani sa to nezlepsovalo.Vydrzala som este do dalsej kontroly na endokrinologii...snad to uz bude dobre.No, na moje prekvapenie vysledky boli este horsie ako sa ocakavalo. 😔 Nastvala som sa, vysadila lieky, zmierila som sa s tym, ze uz druhe babo nebude, poplakala som si...a kedze som bola v tu dobu nezamestanana, tak rozhodla som si, ze si zvysim kvalifikaciu a zacnem studovat bakalara.Vtedy uz bolo u mna toto prvorade, aby ma prijali na bakalara.Zacala som si zhanat rozne formulare okolo toho, knizky z coho sa budem ucit na prijmacky atd.Zrazu som popritom vsetkom zistila, ze mi uz viac ako tyzden meska menzes.Spravila som si test...a tu hla!! 😎 😎 pozitivny.O tyzden na to som sla na gyndu, kde mi oznamil lekar, ze som tehu.Takze, studium poslo do teplych krajin 😀 😀 .....az vtedy som vlastne zistila, ze naozaj vela robi psychika 😉
Drzim vsetkym snazilkam palce 🙂

kolar14
12. okt 2008

junovka ani si nevieš predstaviť jak si ma potešila nevzdávať sa budem musieť asi aj ja absolvovať nejaké tie vyšetrenia držím vám všetkým v živote palce nech sa vám darí

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre