Sem môžte písať ako ste otehotneli

babika0
16. sep 2008

ahojte tehulky a maminky. sem mozte pisat ako ste otehotneli, ako dlho ste sa snazili, kolko mate rokova atd.. ja som snazilka a zaujimaju ma pribehy inych zien a myslim, ze nie som sama.. nemam cas hladat v historii, ako ktora otehotnela, tak vas prosim, aby ste v skratke napisali ten vas pribeh. vdaka a pekny den

junovka
12. okt 2008

Hlavne, NEMYSLIET NA TO=PSYCHIKA 🙂

livi
13. okt 2008

baby, to je super téma, píšte ďalej 😉 😀

diamond22
26. okt 2008

Neviem ako mam nato nemysliet uz som si povedala vela krat ze nato nebudem myslet a nic z toho..ked dostanem MS zas zacinam myslet negativne ☹ Aj teraz meskala chvilku uz som si zacinala namyslat a nic z toho dneska dosla a zas som zacala revat jak sibnuta ☹ Uz som tehotna bola to nebolo vtedy niak planovane a vyslo to na prvy krat ale skoncilo kyretazou to bolo pred 2 rokmi...Potom sme sa nesnazili..A minuly rok ked sme si ovedali ze to mozno skusime tak hned na zaciatku som nasla na testoch dve ciarky a meskalo to dva tyzdne ale nakonec som dostala,neviem ci to mohol byt skory potrat alebo co ☹ Som sa tesila ze sa to skoro podarilo a nic.....Teraz skusame asi 6 mesiacov tento rok ale to tak ze kedy sa nam chce nesledujem si nic.. Ale obcas kuknem do kalendara z ektory den sme sa milovali no a je to tak priemerne raz v tom plodnom obdobi.Priatelaby som nedonutila sa milovat nasilu tak sa musim prisposobit..Uz neviem ako sa mam od toho odreagovat,,dost casto nato myslim.niekedy ked dostanem ms revem..ze som neni ok priatel ma vzdy upokojuje ze nemam tak hovorit,on to bere ulne normalne ze ked ne tento mesiac mozno dalsi ked ne dalsi mozno dalsi..Ja som ta ktora uz prestava verit pomaly..zacinam zavidet tehotnym zenam pripadam si niekedy ozaj ako trafena psychicky z toho ☹

sisisi
26. okt 2008

diamond ak ta to takto rani, skussa s priatelom o tom porozpravat aby ste sa snazili trosku viac, aspon v tom plodnom obdobi. urcite by to pochopil, ved to zas nie je robota jak na stavbe 😀 a nenechal ta trapit!!!

oneri
26. okt 2008

diamond my sa snazime podobnym sposobom ako ty, nie moc casto, iba ked sa nam chce. uz pol roka. tiez si pripadam, neschopna. preco je to take tazke? sice nerevem,ked to dostanem, ale hneva ma to. asi to tak ma byt, je to osud alebo co.. niekto nechce, pritrafi sa a reve, ze preco ja, preco sa mi to stalo? a my snazime a nic.. ja by som to najradsej tiez tak mala, otehotniet cistou nahodou, necakane..
poznam jednu kocku, ktora po prvom dietati povedala, ze nikdy viac, bo to bolo strasne.a osud jej to zariadil inak, ani nevedela ako otehotnela. ale to uz samozrejme nedala prec.. aj moje kolegyne, viem ze boli na potratoch.. preco tam pan boh pozehna, a tym co sa snazia nie? keby sme vedeli odpovedat na taketo otazky, boli by sme bohmi.. stale si hovorim, ze vsetko sa deje spravne. este donedavna som bola nestastna, bo som nemala priatela. a ked som si niekoho nasla, nebolo to ono a skoncilo to. uz som si myslela, ze budem navzdy sama, a v tom necakane mi vosiel do cesty ON. a teraz viem, ze sa to udialo spravne. je to ten pravy a citim to od prveho rande, ked mi povedal, ze ked si najde tu pravu, tak nieco spravi a v tom mi cvrklo. az ma pot oblial, lebo som pocitila, ze on je ten pravy. je to smiesne, ale fakt sa mi to stalo.. som normalne nechapala 😀 😀
ja mam vyvestene, ze budem mat deti od troch roznych vestic. tak tomu verim. len este proste nie je asi cas, este ma potrebuju v robote, este musim dokoncit skolu, musime dorobit dom... ono to babo vie, ze asi este nemoze prist. aj ked ho tam cakaju nejake vecicky. 😲
a ked sa nepodari, stale je tu moznost adopcie, ja by som si to vedela predstavit, preco nie..aj ked ten pocit citit v sebe dieta tuzim zazit. ale uz som sa moc rozpisala.. prepacte 😀 😀 😀

diamond22
26. okt 2008

No len on je unaveny z roboty aj dost a tak ..Ale tak mozno sa trafime do toho obdobia maximalne 2 krat viac asi ne ked kuknem do kalendara ☹ Aj tak uz to asi vzdavam ja preto nic nespravim kaslem nato adoptujem si raz niake babo ☹ 😒

oneri
26. okt 2008

spravne, hlavu hore, sa mi hovori, ked ja ju mam tiez dole. ale musime sa povzbudzovat navzajom, no nie? negativizmus este nikomu nepomoholl.. iba ak k depke..
a diamond beres nejake vitaminky, kyselinu, alchemilku.. aj som velmi dufalam a verila tej alchemilke a nist. serem na nu.

diamond22
26. okt 2008

Neberem ziadne vyitaminy nikdy som nebrala ziadne zatial =)Uz nato idem kaslat,chlapa nutit nebudem to by bolo zbytocne ...Ja si myslim ze by sme sanato mali asi vykaslat a nic preto nerobit to bude asi najlepsie 😎

lulu19
26. okt 2008

baby hlavu hore netreba na to mysliet a ono to pride hlavna je psychyka kupte si kyselinu listovu ta je dobra to mi poradili baby co cakaju babtka im to pomolo aj ja ju idem kupit

oneri
26. okt 2008

ja ju jem uz treti mesiac a nic ☹
a diamond prestan, este je tu umele oplodnenie, ze zoberu manzelove sprejmije a v plodne dni ti ich tam supnu.. skuste, ved to ani neboli ani jendeho nie? ide oto dostat ich ku krcku v plodne dni. ja ked sa do roka nezadari, urcite vyskusam.

lulu19
26. okt 2008

nebojte podari sa

diamond22
26. okt 2008

Oneri a ty mas kolko rokov ak sa mozem spytat.?=)No ved nesnazite sa dlho pol rok je nic aj ked to vypada jak cela vecnost 😀 Ale ked si to tak zoberes zena je malo dni plodna za mesiac a este k tomu ked sa nesledujeme tak to moze trvat aj dlhsie...Ja si pripadam ako vadna niekedy si hovorim ze sak ked som uz bola tehotna tak sa to snad raz este podari a potom inoekdy si zas hovorim ze co ked som uz niaka neplodna a pokazena 😀

diamond22
26. okt 2008

No ved uz som sa otom snim bavila urcite by sme skusili keby sa nam nepodarilo prirodzene tak snad aspon doktori by nam pomohli potom este to je nadej 😅 Ale on otom este pocuit nechce ze to je skoro aspon do konca dalsieho roka to nechame takto alebo tak 2 roky a potom on stale hovori ze sa podari neviem kde bere tolko optimizmu kiez by som ho aj ja tolko mala 😒

diamond22
26. okt 2008

lulu19 no snad sa podari raz a tu kyselinu listovu kde kupim ?a kolko stoji ?

oneri
26. okt 2008

ja budem mat 1.11 26r, optimizmus mu nevycitaj, aspon jeden z vas nech ho ma, ja tiez byvam pesimicticka, a nepodari sa to nepodari. a tak. ale tym si to clovek privolava. a podari sa to, a just sa to poadi.
zena je sica malo dni plonda ale spermije ziju aj 5 dni a to je dobre.

lulu19
26. okt 2008

kupis ju v lekarni neviem kolko stoji ale urcite nejak do 2OO maximalne ja ju idem kupit zajtra

telinka
26. okt 2008

kocky....strasne vam drzim palce aby sa vam splnili sny a dietatko prislo 🙂 az ked citam vase prispevky mi vlastne dochadza ake mam stastie ze ked chcem tak sa to podari...tak to nevzdavajte a vysledok sa urcite dostavi....vela stastiaaaaaa 😉

diamond22
26. okt 2008

lulu19 no tak kupim to potom aj ja ale niako tomu neverim 😒 ..telinka no u mna to bolo tak ze ked som to niak neplanovala tak sa to podarilo na prvy krat ale vtedy to nevyslo ..a teraz ked xcem nic 😠 Oneri no ved aspon chlap ma trocha povzbudzuje 😀 Tk to si este mlada ved niektore maju aj po 30 tke aj v 35 tke tak nadej je este stale =)Druheho povzbudzujem ale seba nie 😀

lulu19
26. okt 2008

treba verit baby ja som na tom tak ako vy ale verim lebo psychika robi svoje verte vtedy si nemyslela a bolo a teraz stale myslis a preto to nejde tak nemysli stale a bude

oneri
26. okt 2008

diamond prestan. ty mas kolko rokov, som nejak zabudla, nepostrehla.. boze ja mam dostat mrchu uz30.10.
nie nepride, nepride nemoze, nepustim ju ku mne ani za svet

lulu19
26. okt 2008

to je slovo do bitky oneri aj ja to tak vravim ze nemoze nepustim ved u mna nema co robit 🙂

diamond22
26. okt 2008

Ja neviem ci je to kvoli psychike niak sa mi tomu nechce verit ze kvoli psychike to nejde 😒 Dneska som zas revala ke dsom dostala a uz som si tolko krat povedala ze nebudem 😠 Asi cim viac budem revat a smutit kvoli tomu tym viac sa mi nebude darit asi sa zacnem namiesto toho smiat 😀

lulu19
26. okt 2008

asi tak mne to povedal aj doktor ze psychyka robi svoje a viem o com hovorim prezilaa som si svoje nejde o babatko ale o strasny zazitok zo zivota a tam velmi zohrala psych.rolu

diamond22
26. okt 2008

Asi to tak je aj mama mi to uz tusim povedala a este k tomu ani moj zivot neni podla mojich predstav..lebo zijem mimo slovenska a poznam tu velmi malo ludi,nepracujem teraz lebo sa musim lepsie naucit jazyk..tak aj z toho som smutna dost nerada som sama ale priatel musi robit..Mozno keby som zila na slovensku tam som bola stastnejsia taka spokojnejsia tak by sa to skor podarilo.. 😖 Musim si coskoro niaku robotu najst alebo nieco lebo nemam co na robote a to je ozaj nuda a riadna potom len rozmyslam kade chodim nad samymi hovadinami 😒

lulu19
26. okt 2008

tak sup sup na slovensko aj priatel sinajde tu obotu a bude aj mimi 🙂

henikav
26. okt 2008

diamond22, kyselinu listovu kupis v lekarni, v cechach stoji 34 korun ceskych
calibrum babyplan su vitaminy, co by si mala brat tesne pred otehotnenim a prve tri mesiace
no a potom uz len vela lasky 🙂 😉

diamond22
26. okt 2008

Oneri skoro som si nevsimla ze si nieco napisala 😀 Tak drzim palce aby nedosla..Ja budem mat v marci 23 😀

diamond22
26. okt 2008

Lulu19 no priatel na slovensko by nesiel lebo on je talian slovensky nevie neviem aku robotu by tam robil 😢 Ja si budem muset zivot zariadit tu bohuzial,ako zle mi to neni ale tak vela veci mi tu chyba,niaka dobra kamoska 😖 .....Henikav dik zaradu skusim tu kyselinu listovu kupit ked dojdem domov a uvidim ale tak necakam zazraky od toho niake ze bum teraz sa podari hned 😀 😀

m311293
26. okt 2008

povím vám svoji story. první dítě jsem počala první měsíc po vysazení HA. Po dvou letech jsme chtěli další. Povedlo se asi za dva měsíce, ale v 16. týdnu při vyšetření z krve zjistili genetickou vadu. Bylo to dva dny před vánocema. Po novém roce jsem šla na amniocentózu, kde zjistili že dítě je mrtvé.

Půl roku pauza a pak opět snažení. Ale čím víc jsem chtěla tím to bylo horší. Náš sex se zůžil jen na plodné dny. Zadařilo se po roce a půl. Bohužel těhu bylo mimoděložní, navíc mi vzali jeden vejcovod a část vaječníku. Následovyli ,ázně, ale bylo mi třicet a s touto diagnózou jsem věděla že moje šance kleasjí. Přesto jsem tomu dla šanci. Brala jsem léky, pila čaj, pořád nic. Byla jsem smutná, nešťastná a zlá. věděla jsem že mi pomůže jen IVF.

Při vyšetřeních mi zjistili prekancerózu čípku a musela jsem na operaci a opět š-mesíční pauza. PRvní stimulaci jsme nedotáhli ani k transferu. Při druhé stimulaci jsem měla 3 embryja, zavedli 2, nechytilo se ani jedno.

Na další pokus jsem neměla chuť, abi sílu- Řekla jsem si, že jedno zdravé dítě mám a další pokus nechám na jaro. 21.12. jsm vyhrála konkurz do práce, 15.1. jsem nastupovla do práce. že jsem 23.12. nedostala menzes jsem přikládala hormonální nerovnováze po stimulaci. To stejné mi řekl doktor když jsem nedostala druhý menzes. Změnila jsem doktora, a než jsem k němu šla udělala jsem si test, byl pozitivní. Dle UTZ jsem byla v 9. týdnu. 🙂 Vím přesně kdy jsem otěhotněla. 21.12. když jsme slavili, 2 dny před mrchou.

diamond22
26. okt 2008

No aspon trocha ma to povzbudilo ze snad este sancu nejaku mam a raz sa dozijem aj ja 😀 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre