Smútok a žiaľ sú silnejšie ako ja

mentolka12
29. sep 2014

Baby, uz neviem co zo sebou :( so snubencom velmi tuzime po babatku snazime sa cca rok a nedari sa. Moj gynekolkog zistil ze nemam ovulku tak to je dovod. Snubenec ma poziadal o ruku a nejako tuzba po babatku bola potlacena a zacali sme sa sustredit na svadbu. Vsetko bolo ok milocali sme sa lebo sme po tom tuzili a vybavovali veci okolo svasby az kym neprisiel prvy zlom v juli ked mi kamoska oznamila ze cakaju babatko to este bolo v pohodke a potom prisiel augist a dve kamoskymi oznamili ze cakaju babtko odvtedy som ako bezdusenedokazem sa tesit z toho co mi zivot dava. Mam snubenca ktory ma miluje a sal by mi aj modre z neba no u mna je smutok az nejaky moc silny. Nedokazem sa uz tesit na nic, ked som sama len place a smutim ze preco prave nasa cesta za rosinkou musi byt taka tazka aj ked viem ze je takych parov velmi vela :(

mentolka12
autor
26. mar 2015

@sandynkaaa ahoooj, velmi dobre Ta chapem a viem sa vzit do Tvojich pocitov. Netvrdim, ze ja nemam sem tam depky a neplacem ale uz ovela menej ked som pisala tuto otazku. Nesledujem svoju ovulku, nemeriam si teplotu zihem si svoj zivot a tesim sa s kazdeho dna. Odpirucili mi pit caj na podporu tehotenstva podla nejakej pani (neviem nazov) priatelovi som objednala caj na skvalitnenie sperii. Cakam kedy dojdu a ideme pit. To je vsetko nemienim sa stresovat tym si este viac skodim. Mam kamosku ktora sa snazila 11rokov, druha 9 rokov. Mas jedno dietatko a za to by si mala byt vdacna a tesit sa s toho, ze ho mas 🙂 ja nemam ani jedno ale verim, ze svoj sen si splnim ...dzkaj sa, nerozculuj sa, uzivaj si milovanie a nemysli na to, ze prave plodis babatko 🙂 viem psychika robi svoje poznam to

zellva
26. mar 2015

@sandynkaaa ahoj, tak ta viem pochopiť :( keď sa ti chce tak plac neutapaj to v sebe, prejde to. Slová ako nemyslí na to a pôjde to ľudia vravia lebo chcú pomôcť a väčšinou to povedia tie čo už tehotné sú lebo ako sa vraví po bitke je každý generál.🙂 ja už neplacem aj keď je mi to ľúto ale stále verím ;) my ideme na ivf takže čakáme na poisťovňu či to schvália a ide sa 🙂 ako môj muž hovorí ideme si pre babo. Ako píše mentolka12 nič nemeriame, nič nesledujeme iba si užívame 🙂 môjmu mužovi som tiež liezla s plačom na nervy ale ber to tak, že jemu je to tiež ľúto ved chlapi neplaču musia to nejako dostať von;) neboj bude všetko čo má byť, užívaj si život svoje dieťatko, ktoré ťa miluje a potrebuje ťa A venuj sa sebe!!! Kozmetika, oddych, nechty, solako, cvic, choď do divadla...A keď ti bude zle napís sem ;) sme tu

sandynkaaa
26. mar 2015

Dakujem 🙂 Ja som nemerala,nechcela som sa stresovat,iba pocitam dni a sledujem hlien... No ved.On ma utesi,povie ze sa nemam vzdavat,ze vsetko bude dobree a ja si dakedy myslim,ze zlahcuje.A po hodine mi napise SMS ze to nechape a tiez nad tym rozmysla...Mam byt tada,aky je skvely a chapavy a silnejsi...Tie si hovorim,ze mi nic neutecie,ale ta tuzba ma nejak ovladla... :-/ Strasne Vam obom drzim palce,aby som aj ja videla nejaku nadej 😉 Pekny vecer

zellva
26. mar 2015

@sandynkaaa ďakujem. A nádej je vždy
Držím palce 🙂

skrecok
26. mar 2015

@sandynkaaa Ahoj, uplne ta chapem. Tiez som mala take pocity. My sme sa snazili o druhe rok a pol, presne 18 mesiacov. Brala som 3 mesiace Clostil, chodila som na folikulometriu, merala som BT, sledovala hlien a niiiiic. Sex som brala ako vyrobu babatka, vobec som si nevychutnavala... 😔 Uz sme aj uvazovali o IUI a podobne...
Nakoniec som otehotnela, ked sme na to fakt vobec nemysleli (boli sme vsetci chori, raz sme mali obaja strasnu chut)...V tom mesiaci sme mali iba raz sex, vobec som nedufala ze by z toho nieco bolo...

Viem, velmi lahko sa pise a hovori, ze nemysli na to. Ale fakt, ked sa na to budes moc mysliet, sledovat hlien, plodne a neplodne dni, tak sa just nepodari. My sme to zazili pri prvom a druhom dietati.
Uzivaj si zivot naplno, ved mas uz jedno dieta, ktore ta velmi potrebuje, dobreho manzela... 😎

Nie si vobec jedina, je mnoho parov ktori sa snazia dlho a su bezdetni. Jedna sa snazila vyse 3 roky. Tiez bola uplne zufala, plakala...uz mala 35 rokov a manzel vyse 40 rokov, tak sa po troch rokoch intenzivneho snazenia "vykaslali" a zrazu otehotnela...Teraz bude rodit.
Druha znama otehotnela po 6 rokoch po IVF...
Drzim palce, uvidis ze raz pride ked budete najmenej cakat. 😉

zellva
18. apr 2015

@mentolka12
@sandynkaaa ahojte baby, tak ako sa darí? Po dlhšom čase opäť tu, dnes je to presne rok čo som bola v nemocnici A prišli sme o babanko. keďže zajtra ideme pozrieť 4 mesačnú slečnu tak som bola kúpiť šatočky a vlastne si uvedomila, že naše babo by malo tiež 4 mesiace :( mám taký divný deň. Snažím sa byť pozitívna ale nejde mi to. :( mám chuť plakať ale kvôli manželovi som si povedala, že nebudem. čakáme na schválenie Ivf a ha nám stále väčší strach. potrebovala som sem nakuknut. Snáď sa vám darí viac. Držím palce.

sandynkaaa
20. apr 2015

@zellva O moc viac ani nie.... Ale sme sa dohodli, že to už nebudeme riešiť vôbec teraz. Bola som na krv a zistila som, že mám asi anovulačné cykly a keďže mojemu gyn. je to v celku jedno, nerieši to, tak idem hľadať alternatívy... Ale iba tak postupne, začali sme robiť dvor a ako vyšlo slniečko, tak mám lepšiu náladu aj ja, tak sa snažím skôr presvedčiť, že takto si môžme užívať jeden druhého a nie sa starať o bábatko.... Tak som naladená na manžela 😉 😝 Budem Vám ale straašne sržať oalce, aby Vám to schválili... Uvidíme, čo urobím s mojimi cyklamy ja a potom skúsime na náhodu... (Chceli by sme dievčatko a podľa čínskeho to teraz vychádza na chlapca, tak nesilím 😝 😀 😀 😀. Jasne, že tomu neverím, ale tak výhovorka dobrá) S.

zellva
20. apr 2015

@sandynkaaa 🙂 Jj máš pravdu aj ja si veľakrát poviem, že je to takto fajn aspon sme len dvaja ale nie sme najmladsi a tak zase moc čakať nechceme. Držím palce aj Vám. Lekári sú kadejaky , ja kým som našla takého, ktorému verím, to prešlo času :D

dekys
20. apr 2015

Dievčence len jedno vam napíšem -az tak sa nesledujte,nic si nemerajte,nesledujte ziadne hlieny a podobne..normalne sa milujte,ale NIE LEN pocas plodnych dni a tak..potom sa vam tazko postasti lebo furt na to myslíte. My sme s priatelom sa pokusali tie dlhšie, ale nesledovala som nic take co vy pisete,a naco?proste sme sa milovali.hocikedy.ale nakoniec mi zistili ureaplasmu kvoli ktorej som nemohla otehotnieť a hned ked som sa vyliečila som ostala tehu a uz mam dvojročnú dcérku

zellva
20. apr 2015

@dekys áno máš pravdu, nasledovať a milovať sa. My ale už vieme, že problém máme takže je to trošku iné a nedá sa to vyliečiť keďže je to spojené s našim vekom ;) tak jedine čo nám ostáva je dúfať.

sandynkaaa
20. apr 2015

Nooo, môj muž je taký senzitívny na ročné obdobia 😀 😀 V zime ho človk musí nútiť a v lete sa ho človek nemôže zbaviť (Ale tak zas som rada)... Takže teraz si vychutnávame a už sa snažím na to nemyslieť... Ale neviem Vám zaručiť čo bude, keď príde MS... Ale na to mám čas ešte týždeň... 🙂

scaramelka
20. apr 2015

@sandynkaaa Ahoj. Závidím Ti manžela, aký je zlatý. No ak máš anovulačné cykly, me pomohla, materská kašička bio. Ak si to dáš do vyhľadaváča, nájdeš internetové obchody, ktoré to ponúkajú. Užívaj si leto, slnko, dovolenku a skús sa odreagovať. Ja mám doma tiež 7. ročného chlapčeka - Január 2008. Predpokladám, že aj vy s prváčikom čítate, vysvetľujete... Druhý ročník je opakovanie a tak by bol vhodný čas na druhé bábo. Veľmi držím palce a verím, že to vyjde a o pár mesiacov bude dom plný detského plaču, plienok, vône, roztomilých vecičiek......

sandynkaaa
20. apr 2015

@scaramelka Ahoj. Máme prváčika, ale... Netreba sa s ním učiť, on je odjakživa veeľmi šikovný vo všetkom. Z matematiky ho teraz zaujíma násobilka 😅 a číta v pohode. Akurát škaredo píše, ale to sa vycvičí časom 🙂 Tak iba diktáty diktujeme. (Preto sa aj bojím, aby druhé nebolo opak 🙂 ) Skúsim tú kašičku teda, aj som o nej čítala ešte skôr. No uvidíme.
Ďakujeeem za radu, keďže som bola na krvi iba minulý týždeň, ešte som nestihla dočíťať, čo by pomohlo...

labajka
20. apr 2015

ahoj, nie som žiadna obchodníčka s produktmi, chcem ti len poradiť, čo mám aj ja odskúšané, ide o prírodný produkt, ktorý bral aj môj teraz už m anžel , hoci je na ženské problém. ak chceš, kukni si www.energy.sk, produkt Gynex. ja ho beriem na štítnu žľazu už od 15 rokov a to mám 31, proste raz do roka som si dala kúru a hotovo. nám sa tiež nedarilo, ale nasadil si to aj manžel a bolo tehu. tento produkt vyrieši aj tvoje problémy s ovu, možno to bude ale trvať nejaké tie tri mesiace, proste nestačí na užívanie jedna fľaštička...........ale výsledok sa dostaví určite,popozeraj si to aj cez google, aj tu na MK som našla tému na tento produkt..........ja som ho práve minulý týždeň objavila aj lacnešie na českej stránke, tak akurát zajtra mi má dojsť 🙂 držím palce, nevešaj hlavu, určite sa todá vyriešiť .-)))

dekys
20. apr 2015

@zellva nečítala som celu diskusiu, držím vám palce!

zellva
20. apr 2015

@dekys to neva ;) je tu toho veľa ale presne viem o com si písala treba myslieť aj na iné veci. A ďakujeme.

sandynkaaa
25. nov 2015

@scaramelka
@zellva Ahojte. Zavítala som po dlhšom čase, tak sa chcem spýtať, čo máte nové 😉 Pretože my nič 😒 Tak reku aspoň niekto bude mať lepšie správy a dodá mi nádej a lepšiu náladu 🙂

zellva
25. nov 2015

@sandynkaaa ahoj, vcera som akurat pozerala tuto temu, ci tu nic noev nie je 🙂 No u nas nove nic. Stale sme medzi snaziacimi 🙂 ale teraz sme to trosku odlozili do ustrania potrebujeme nacerpat nove sily. 🙂 snad o chvilku budes mat pre nas spravy prave ty, ze nieco nove je ;) Nadej je vzdy a lepsia nalado, no u man je to take niekedy fajn a niekedy nie 🙂 ale udriavam sa nejako pri zivote :D napis kludne aj IP ;)

inka1510
9. dec 2015

@sandynkaaa Ahoj, pridávam sa aj ja k téme. S manželom sa snažíme o bábätko,ale márne. Mám PCO a anovulačné cykly a manžel ma pomalé spermie. Posledných 6 rokov som však mala každý mesiac menštruáciu (prípadne len krvácanie v pauze pri užívaní hormónov). Lekár mi naordinoval diagnostickú laparoskopiu s drillingom ovárií, čo som aj podstúpila s tým, že potom nás čaká inseminácia a máme šancu otehotnieť ešte do Vianoc. Čo však čert nechcel, pred opráciu mi už 2 týždne meškala mrcha a stále mi neprišla. Poslednú som mala 15.10. vyvolávačka nezabrala a bez menštruácie mi nevedia nasadiť lieku na vyvolanie ovulky. K tomu všetkému mi v priebehu posledných dvoch mesiacov oznámili 4 kamarátky, že sú tehotné. Ja sa s nimi veľmi teším, ale už aj ja by som chcela!! Zo všetkého obviňujem psychiku. Bola som v pohode, nemyslela som na to. Ale pred operáciu som sa začala márne tešiť, viac som na to myslela a teraz nič. Stále si hovorím, že nádej zomiera posledná, ale mám nejaký blbý týždeň teraz. Som z toho smutná. A považujem za maximálne nefér, že my, ktoré sa snažíme mať bábo, máme problémy a niektoré dievčat(k)á, ktoré ešte vôbec nechcú, majú a ani nevedia ako.
Ospravedlňujem sa za dlhší príspevok,ale potebovala som sa vykecať. A keďže máme rovnaké problémy, najlepšie sa chápeme.
Možno by bolo fajn, keby si sem napíšeme nejaký návod,ako sa privádzať do pohody, keď nás chytí takáto nálada 🙂

sandynkaaa
9. dec 2015

@inka1510 Tak vitaj 😉 Je to nespravodlive,ale netreba sa nam tym zamyslat,vsetko je ASI tak,ako ma byt...Neviem.Tiez som sa nad tym niekedy zamyslala,ze preco...Ale potom si poviem,ze kolke su aj s detmi nestastne alebo tyrane muzmi,rodicmi a mne je vlastne uplne super...Nemam sa na co stazovat a to vytuuuuzeme babatko snad niekedy pride.Ked nic ine,aspon nas to s muzom moc spojilo a uz ovlada ceeeely zensky cyklus a teoriu oplodnenia,az sa smejem...Ale samozrejme,sme sme smutni,hlavnr vzdy na zaciatku noveho cyklu,ale stale verim a nadej je vzdy a u vsetkych!Takze hlavu hore a moc vam drzim palce,aj nam...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre