Snaha o dieťa a zápal močových ciest s antibiotikami - následky

domcatko1811
4. mar 2019

Ahoj, s priateľom sa snažíme už nejaký ten čas o bábätko. Posledné cykly si sledujem ovulaciu. Viem, že v tomto cykle ovulacia prebehla a vtedy sme sa s priateľom naozaj snažili 😇 lenže, pár dní na to som dostala zápal močových ciest a antibiotiká (Medofloxine). 😩😣😞Chcem sa opýtať ako to ovplyvní počatie? Je tam vôbec tá šanca počatia? Či s tým tento cyklus kvôli takýmto problémom nemám ani počítať. A ešte ak sa to podarí, ovplyvní to nejakým nežiaducim spôsobom plod? 😞
Ďakujem.

lelet1609
4. mar 2019

@domcatko1811 ahoj 😊
Ja som pred otehotnením mala problémy so zápalom močových ciest . Mala som to tak 2-3x do mesiaca a trvalo to skoro 2 roky .. doktori boli už zúfalý a nevedeli aké antibiotiká mi už nasadit. Vyskúšala som kadejaké čaje ,bylinky atd. Nič nezaberalo a vraj som tam mala baktériu , ktorá nie a nie zmiznúť . Už mi bolo povedané že budem mat veľký problém otehotnieť. Antibiotiká sa mi len striedali jedny po druhom . Ja som bola na prášky lebo Nieje to nič prijemne a obzvlášť keď som už čurala krv . Napriek tomu sme sa začali snažiť o bábätko s manželom a otehotnela na 3 mesiac po snažení .. počas tehotenstva som zápal
Nemala ani raz . Ja si myslím , že tým koľko vody som vypila sa to vyplavilo ( pila som veľa aj predtým ) ale počas tehotenstva som za deň vypila aj kartón Lucky . odvtedy mám s tým pokoj . Dcéra ide mat 2 roky , je zdravá 🙏 a mne sa zápal zatiaľ ani raz nevrátil . Či to bolo tou vodou , neviem

domcatko1811
autor
4. mar 2019

@lelet1609 takže to znamená, že si ostala tehotná počas brania antibiotík? A teda to vyšlo a všetko bolo v poriadku, áno?🙂

lelet1609
4. mar 2019

@domcatko1811 áno ja som povedala aj doktorovi na urológii že sa snažíme o bábätko a nasadil mi lieky ktoré aj keby ostanem tehotná tomu plodu nemôžu ublížiť

siska53
5. mar 2019

@domcatko1811 ked sme sa zacali snazit o malu, hned v ten mesisc som mala zapal močových ciest..este som nevedela,ci sa podarilo, rak som.lekara upozornila, ze sa snažíme, nech mi da k tomu primerane lieky. Tehotná som ale nebola. Zato o mesisc to vyslo a pocali sme. Zapal mocovych ciest spred mesiaca na pocatie vplyv absolutne nemal. A pri prvom som mala hned v 1.trimestri zapal močových ciest hned 2x.

miskamia1
12. mar 2019

Ahoj, na toto som jasny príklad ja. Mala som zápal močového mechúra, silný, antibiotiká na skoro 14 dni, bolo mi príšerne, vracala som od bolesti. Počas užívania antibiotík, sme s mojim mužom mali prerušovaný pohlavný styk, a MS meškala 3 dni, urobila som test, a momentálne som v 8tt a čakáme dvojičky. Takze áno, otehotnieť popri antibiotík, sa dá. Sama som to nečakala, ale už sa tešíme 🙂 plod dúfam, že to neovplyvní, ja som si nikdy nemerala bazalnu teplotu, ani si nesledovala hlien, proste prišlo to, kedy malo. 🙂 držím Vám palce.

domcatko1811
autor
19. mar 2019

No, a nakoniec to dopadlo takto.. 4 dni mešká, len mám trochu obavy. Kedy ísť keď tak k doktorovi?

miskamia1
19. mar 2019

@domcatko1811 ja som mala úplne to iste, antibiotiká kvôli zápalu, 4 dni meškanie, a som v 9 tyzdni 🙂 môj test vyzeral ešte slabšie, isla som ked mi meškala 10 dni, a vedela som na isto, že mi to len potvrdí. A tak sa stalo 🙂 gratulujem, si určite tehotná!

miskamia1
19. mar 2019

@domcatko1811 ešte slabší ako tvoj a čakám bábätko 🙂

domcatko1811
autor
20. mar 2019

@miskamia1 no, len dnes je to zas také polovičné, tak mám strach, aby to bolo všetko ok...😕

miskamia1
20. mar 2019

@domcatko1811 je to úplne jasne vidieť. Videla si ten môj? Ani zďaleka nieje ako tvoj, a ja bábätko čakám 🙂 buď v klude, počkaj nech ti meškajú dlhšie, a utekaj k doktorovi. Teraz aj tak nič neuvidí. Ja som bola prvý krát, keď mi meškala 10 dni, a videl len vysokú sliznicu, nič viac, zobral mi krv a podľa hladiny hcg v krvi mi potvrdil tehotenstvo.
Na druhej kontrole som bola v 6tyzdni, a už videl aj plodový vak, aj bodku. Na tretej kontrole som bola v 8tyzdni a videl krásnu akciu srdiečka, blikalo ostošesť a všetko bolo v poriadku.
Držím ti palce, podľa testíku si v tom. 🙂 takze ti gratulujem k bábätku ;* mne meškali len 3 dni, a už som vedela že nieje všetko v poriadku :D

domcatko1811
autor
21. mar 2019

@miskamia1 Tak hádam to bude v poriadku. Písala som doktorovi a odpísal mi, že kľudne môžem prísť aj v pondelok, tak som zvedavá 🙂 ale včera večer som si robila aj ten digi test od Clearblue a vyšlo mi +/1-2 🙂 tak verím tomu 🙂 Ďakujem za podporu a ešte, gratulujem k tehuľkovaniu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre