Snaha o dieťatko vs. domáci miláčik

meusicka
14. máj 2008

takze ahoj v mojej teme. snazila som sa tu najst nieco podobne no bez uspechu, preto tato temicka. mna by zaujimalo hlavne to, ako sa staviate vy, resp. vase okolie k snahe o dietatko v pripade ak mate domaceho milacika. ja som mala vzdy domace zvieratko a odkedy som sa vydala, tak som tuzila mat zase, kedze medzicasom som on prisla. dalo mi vela namahy, kym som manzela presvedcila, aby sme si zadovazili maciatko. uz je to len otazka par dni a budeme si ho moct doniest domov.samozrejme nic nemoze ist hladko a preto aj mne povedalo par ludi, ze zvieratko nema co hladat v byte ak je tam male dieta. my sa snazime a dufam, ze coskoro budeme uspesni a budeme mat vytuzene dietatko, no zaroven budeme mat aj domaceho milacika. co teraz? bolo to unahlene z mojej strany? resp. co vtedy ak uz domaceho milacika ( psika, macicku) mate?? stretli ste sa ohladne toho s odmietavym postojom aj u svojho lekara? dakujem vopred za vsetky prispevky 😉

dannynka
14. máj 2008

ahojky...
ja som od rodicou bola tiez zvyknuta na domacich milacikov andulky nasi mali 4-roch...tak ked som sa vydala ani u mna nemohli chybat vtaciky.Cele tehu som ich mala doma,a aj ked sa Gabika narodila.Sice mi kamaratky hovorili ze by om ich mala dat prec ked som tehu...ale mne to nedalo..
inak mali by sme ich az doteraz ale s priestoroveho problemu som ich musela dat nasim... 😅

cicca
14. máj 2008

Ahoj meusicka...my sa snažime takisto o mimi...a mam doma dvoch psikov yorkshirov...a nemam s tym najmenši problem....ani nikto v mojom okoli.....Pokial zvieratko udržuješ v čistote..nemal by s tym byt problem... A dokonca som počula aj to že dietatko si dokaže vybudovat silnejšiu imunitu,ak ma pri sebe zvieratko....ale podotykam znova že to zvieratko musi byt čistučke...čiže pravidelne kupanie,očkovanie atd-musi byt samozrejmostou... 😉 😉

meusicka
autor
14. máj 2008

danny... dik za odpoved, ja som na tom asi podobne, ze bez zvieratiek to pre mna nie je ono, problemom ale je, ak sa dostanes do rodiny, ktora nikdy zvieratka nemala, co je moj pripad. nastastie nebyvame daleko od mojich rodicov, aby som si aspon u nich uzila prechadzky so psami a aby sa mi tam obtrela o nohy macka 🙂 no budem radsej ak budem aj svoje zvieratko 🙂

tigi
14. máj 2008

meusicka ja mam doma macku a tiez sa snazime. mame ju dva roky a nevyhodim ju teraz kvoli miminku. pri dodrziavani hygienickych zasad sa nie je coho bat. niekto ma strach aby zvieratko neublizilo nechtiac miminku, prip. sa boja chorob, ale ak je o zviratko zdravotne a hygienycky postarane, ja sa nebojim.

bay
14. máj 2008

Ahoj!
My sa tiez snazime... a mame doma troch psov. Je to bez problemov. Aj ked moj Dr. sa tvaril ze by mali ist z domu ked som bola tehu kvoli toxoplazmoze, ale ta sa od psov neda chyit. Iba od maciek. Takze jednoznacne ostali. Na taketo "babske" reci ja nedam. Skor verim odbornikom ako su veterinari a mikrobiologovia 😎
A tiez poznam nazor ze dieta si pri zvieratach vypestuje lepsiu imunitu a je menej nachylne na alergie... Zatial zail neviem co je na tom pravdy ☹
Skor by som sa trosku bala tej macky. Ale pokial je to taky bytova, co nechodi von a dodrziava sa spravna hygiena, tak nevidim problem ani s nou. 😎

bay
14. máj 2008

Meusicka, aj ja som sa takto vydala... Co som sa napocuvala ze psy do bytu nepatria (to som mala este len dvoch 😀 ). A nakoniec sme si kupili aj toho tretieho 😉 a manzilek by ich uz za nic nedal 😉

meusicka
autor
14. máj 2008

tigi...ja si tiez myslim, ze by to nemal byt az taky problem. ak sa mozem spytat, co by si odporucala ako prve , ked si donesiem tu malu "haved" 😝 domov?? som vyrastala na dedine a tam samozrejme tie macky, to je nieco uplne ine, ako ked ich mas v byte. uz som vymedzila priestor, kam bude smiet a kam nie a dnes som bola na nakup ( podstelka, zradlo, hracka, misky 🙂 )

sincerity
14. máj 2008

meu... my sa tiez snazime, mam dvoch kocurov /ktori chodia do bytu a vyvaluju sa kade tade/ a psa, ktory tiez rad travi vecery s nami v obyvacke. Nevymenila by som tu radost a pokoj, ktoru mi prinasaju za nic 😀 Je pravda, ze musia byt nejake pravidla a je to narocnejsie na cistotu /s rucnym vysavacom beham denne a pod./ ale inac ziadny problem nevidim. A k detom zvierata patria..... 😉

meusicka
autor
14. máj 2008

bay... nastastie som si manzela vytrenovala tymi navstevami u mojich rodicov a konecne slovo som mu nechala aj teraz pri maciatku 🙂 ja si stale hovorim, ze ako mala som lozila kade tade, mali sme macky, psov a hocikedy som sla pozerat a hladkat teliatka a nasi sa nikdy nebali, ze mi nieco bude. samozrejme sme boli nauceny si umyvat ruky a pod.

sue
14. máj 2008

Meusicka, my máme mačku a dva psy a úplne v pohode 🙂 ja som mala negatívne testy na toxoplazmózu, malý je tiež zatiaľ OK a dúfam, že to tak aj vydrží. Len sa priprav na to, že je to väčšia starosť - malé dieťa aj zviera 🙂

meusicka
autor
14. máj 2008

sincerity... tak ja som zatial suhlasila s ultimatom, ze nebudie smiet do kuchyne a spalne, ale takticky som premlcala obyvacku 😀

meusicka
autor
14. máj 2008

sue... blahozelam k malinkemu 🙂 som rada, ze nie len ja som blazon do zvieratiek, ale naozaj mozem povedat, ze moja radost bola priam euforicka, ked mi to maca oduhlasil 🙂

bay
14. máj 2008

Nase maju zakaz na gauc aj postel. Ale poctivo im manzelik dava vynimky 😵 , ja to teda dodrziavam 😀 😀
A ja som mala toxoplazmozu tiez negativnu 😉 A to sa vrham na ulici po mackach uz od detsva (aj ked teraz si davam pozor, bo sa mi prejavila alergia na macicky ☹ )

kuspitka
14. máj 2008

Ahojte.my sa snazime o dieta 3roky a mame domka morca aj papagaja .v knihach som citale ze je dobre ked niekto je tehotny a doma ma zviera

sincerity
14. máj 2008

meu... no u nas ti dvaja potvornici behaju kade tade, ale co uz s nimi 😉 Bez nich by som to nebola ja.... Ja som takisto blazon do zvierat..... a moj muz to ticho znasa /no niekedy az tak ticho nie...../ 😀

meusicka
autor
14. máj 2008

bay... ☹ to je humus, a nespravodlive, ked ma alergia byt, tak nech odmalicka, lebo takto sa v dospelosti clovek tazko vzdava takychto veci i ked im lepsie rozumie 😝

bay
14. máj 2008

No ved.... Cele roky vsetko ok, bez alergie a v dvadsiatke som chytila alergie 😠 A rovno 3 ☹ Ale co uz. Aspon sa viem ovladat (alebo ma manzelik zadrzi a nadava mi ako malemu decku ze ci som normalna 😀 😀 - tak sme stravili celu dovcu v Grecku, tam maju vsade maciciky...)

meusicka
autor
14. máj 2008

kuspitka... ahoj, urcite je to dobre na psychiku. ja napriklad casto travim sobotne vecery sama, lebo manzel hra v kapele, a teda by mi bodol aj zvieraci spolocnik 🙂

since... tak kedze my mame dvor, tak manzel predpoklada, ze ked maca podrastie, tak bude castejsie vonku, no ale ja zase dufam, ze z bytu nebude musiet 🙂

meusicka
autor
14. máj 2008

bay... to poznam, ja keby som mala na to priestor, tak si dovleciem domov kazde tulave zviera. takto ich len krmim 🙂

kuspitka
14. máj 2008

meusicka keby som nemala morca tak by som bola det to ti nehradi na kus dieta ona je ako male dieta musis sa onho starat ak nieco chce tak skrieka ja som rada ze ju mam aspon mam sa skym muckat.

tigi
14. máj 2008

meusicka a budes mat cistokrvnu macicku? ja mam taku co ju mam od narodenia, nie je cistokrvna, mamu jaj zrazilo auta a odvtedy je s nami. povodne sme ju tiez nepustali do spalne, ale teraz beha vsade. je to milacik. moj mangel tiez zo zaciatku nechcel ani pocut a teraz by ju nedal za nic na svete. ak si prinesies domov maciatko, nemas s nim skoro ziadnu starost, hlavne aby mala prichystany zachodik s podstielkou. dolezite je odsledovat ked bude nuchat a hladat miesko na cikanie, treba ju hned zobrat a polozit do podstielky. nasa s tym nemala ziaden problem a ak ju mas od chovatelov, tie uz zvycajne byvaju naucene.

meusicka
autor
14. máj 2008

tigi... aj moja bude taky bastardik, zatial je u dedka, dokonca je to maly smrdoch, lebo je v mastali 😀 no ale to sa poriesi. dnes som uz kupila tu podstielku. kedzze som predtym tiez mala macku a aj malicke mavala, tak uz viem ze co ma asi caka 🙂 este by ma zaujimalo, kedy treba take male dat odcervit?? 😕

meusicka
autor
14. máj 2008

baby..dakujem za odpovede, teraz koncim v praci ale urcite si vas este precitam. mojmu srdcu blizka tema, deti a zvieratka 😀 papa

rusovcanka
14. máj 2008

meusicka,ja som mala doma vždy zverinec 😀 Po svadbe som sa k manželovi prisťahovala s mojou fenkou a korelou.Teraz máme dvoch psov,tri morské prasiatka,rybičky,mloka,kocúra(vonkajšieho),sliepky a zajace-to sú svokrine zvery.Bývame v rodinnom dome,takže v byte mám len tie morčiatka a ryby 😀 Manžel si zvykol,aj keď niekedy si pofrfle.Ja by som kľudne zverinec ešte rozšírila,ale bojím sa,aby ho neporazilo(myslím manžela 😉 )
Naša malá sa narodila do zverinca a je spokojná,má tri roky,zatiaľ bola chorá 3x,žiadna alergia sa zatiaľ neprejavila a so zvieratami si užije kopec zábavy.Takže moje odporúčanie znie:deti a zvieratá k sebe jednoznačne patria 😎
Len musíš dodržiavať určite zásady(hygiena,nenechať drobca samého so zvieraťom...)a ako tu už bolo spomenuté-je to dosť veľa starostí,hlavne v prvých mesiacoch po narodení krpca,kým si utvoríte nejaký ražim.

meusicka
autor
15. máj 2008

rusovcanka... si len potvrdila aj moj nazor 🙂

lauritka
15. máj 2008

😵 to ste ma potesili...ja sa psika neviem vzdat.... 😝

meusicka
autor
15. máj 2008

lauritka...aj ty mas doma zvieratko?? 🙂

lauritka
15. máj 2008

ano muesiack amam psika uz 14 tokov🙂 pudlika 😵 inac mi niektori zlati ludia tvrdili, ze kvoli tomu neviem otehotniet 🙄

lauritka
15. máj 2008

rokov..juj neviem pisat ;)

vierka
15. máj 2008

lauritka - jeeeeeeej, aj ja som mala pudlicka, tiez 14 rokov, bolo to moje zlaticko 😀
a jasne, ze to kvoli psovi, sak ked sa medzi vas stavia ked to chcete robit 😀 😀 😀 to je riadna blbost co hovoria... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre