Snaženie po samovoľnom potrate. Koľko musím čakať?

flamenga
26. júl 2009

Ahojte,

obraciam sa na tie, ktoré ste zažili tak ako ja samovoľný potrat hneď na začiatku tehotenstva (5tt). Ako to bolo potom s vami a snažením? Čakali ste aspoň tri cykly alebo nie?

Ja som nebola na čistení, všetko odišlo samo... lekárka nám odporúčila čakať aspoň 2-3 cykly... najprv som si myslela, že to určite nebude problém, pretože dosť utrpela moja psychika... ale teraz ☹ túžba je asi silnejšia ako ranené srdce a ja by som sa najradšej snažila aj hneď.... aj keď... sú tu aj obavi....

Ako to bolo u vás?

jamaica
20. aug 2012

Ahojte. Mam za sebou samovolny potrat, a snazim sa tu nieco docitat o vasich skusenostiach s dalsim snazenim sa. Ako tu citam su lekari co hovoria ze staci 1 mrcha a moze sa ist na dalsie snazenie sa. Mne doktor povedal min.3 mesiace idealne pol roka. U mna bol potrat v 4.-5.tyzdni bez cistenie. Mam po 35-ken tak ze az tak dlho mam cakat.
som vcelku prekvapena. Viacere tu pisali ze kaslali na to co vravel doktor a zariadili sa podla svojho pocitu. Je tu nejaka taka co otehotnela skor ako pol roka po potrate bez kyretaze? Bolo vsetko ok? Lebo vraj ak by som otehotnela skor (asi ako tie 3 doporucene mesiace) tak zevje vacsie riziko potratu, tak mi to povedal.

klaudia001
21. aug 2012

@jamaica ahoj aj ja som nedávno mala 35 aj u mna prebehol potrat v 4 týždni a tiež to samovolne odišlo, bola som na kontrole u gyn a povedal mi, že všetko je v poriadku ale hcg som mala ešte 22,6......ja som krvácala 4 dni a na kontrole čo sa mi to stalo som bola po týždni, ale ja som pobehala viacerích gynekologov pôfordníkov v BA, dohodla som si s nimi osobné stretnutie, samozrejeme som si to zaplatila, ale každý mi povedal niečo uplne iné !!!!!! jeden, že môžem okamžite, další, že mesiac počkat.....že 3 mesiace počkat......no aj tak si urobím po svojom, cítim sa dobre a ty jako dlho si krvácala ked si potratila ? a klesla ti hcg na 0 ?

jamaica
21. aug 2012

@klaudia001 no ved to, kazdy Ti povie ine. dnes som sa pytala v jednej poradni na nete, kde odpovedal lekar a ten mi napisal ze staci 1 menzes pockat. neviem preco maju na to odlisny nazor. ale tiez si urobim po svojom. nie som z toho psychicky zdeptana, kedze to doslo tak skoro, a aj fyzicky som ok, tak nebudeme tak dlho cakat. nakoniec, telo si to aj tak zariadi ako uzna za vhodne. Mne brali krv kvoli kontrole HCG celkovo 4x. Prvy raz ked som isla s tym, ze krvacam, to bolo hcg 1000. potom o 3 dni, to uz bolo okolo 145. po dalsich 4 dnoch to bolo 45 a po dalsom tyzdni bolo uz len tusim 2,45. viac mi uz brat nebudu. uz mam prist az na kontrolu po menzese, mal by mi robit sono zasa. Krvacat som zacala v piatok a skoncilo to az dalsi piatok, takze tyzden. bolo to ako taky slabsi az stredne silny menzes, aj bolesti v prvy a druhy den som mala ako pocas menzesu. ked uz to dobre nedopadlo, aspon som rada, ze ma nemuseli cistit. A pozitivne na tom celom je to, ze aspon viem, ze to ide. snazili sme sa skoro 2 roky. Ako dlho to je, co to mas za sebou?

li_la
21. aug 2012

@klaudia001
@jamaica V nemocnici mi povedali čakať pol roka (!), moja dr. povedala, keď si s tým telo poradilo samo, telo aj samo bude vedieť, kedy je pripravené znovu otehotnieť. Keby tak nebolo, asi by som neotehotnela hneď. Po potrate som už ďalšiu menštruáciu nedostala, bola som totiž opäť tehotná. Teraz mám 1,5-ročného zdravého dorbca 🙂

klaudia001
21. aug 2012

@jamaica no ja 13-teho tento mesiac, takže čerstvé, ale po preplakanom dni som v poriadku, ja som s priatelom zostala hned na prvý šup tehotná a bohužial to takto dopadlo, včera som bola u svojho lekára, je to síce odborník , ale taký pánbíčkar, pýtala som sa ho na kys. listovu, a on na to, že nie nie nie ......že to je všetko chémia, že pán boh ked to má byt tak to zariadi, aaaaach jaaaaaaj, idem z kartou inam , priatel tam bol so mnou a ked to počul.... 😀 , hotovo, že to čo bolo ? ja som mala ešte včera hcg 22,6, počkám si na menzes a pokušame sa o bábo dalej a ešte nechápem, mi povedal, že o mesiac prídite na zmeranie hcg znovu......ved to je vela , že mesiac, volala som si známemu a povedal že do týždna by aj toto malo zíst pod 5 , že nechápe prečo povedal, že mesiac......nie je gyn jako gyn.....

klaudia001
21. aug 2012

@li_la nooooo, takže pekne, telo si samo určí, kedy je ten čas 🙂

jamaica
21. aug 2012

@klaudia001 mne to zacalo 3.8. a vcera mi poslednykrat merali hcg.
Maju veru rozne nazory ti gyndosi. Uz by si to mohli ujednotit 🙂
A tak ked ste nemali problem na prvy sup, tak hadam to bude rychle aj na druhy pokus 😉. Ja som zvedava kolko to potrva u nas, hadam to uz bude rychlejsie a bez problemov.

klaudia001
21. aug 2012

@jamaica hej to veru mohli 🙂 , ved uvidíme, ked tak si tu čítam / neni som tu prihl. dlho / tak su tu holky, ktoré sa pokušaju o bábo aj vela rokov, to neviem či by som zvládla.....pár mesiacov ešte a ked sa nezadarí, tak centrum nejaké aj ked nemám vôbec prehlad čo všetko sa tam robí, kde sa nachádza, netuším, tak dufam že sa nám to podarí 😉

jamaica
21. aug 2012

@klaudia001 tak si drzme palce 😉

syslica
25. aug 2012

@jamaica Ahoj, ja som klasický príklad toho, že telo si samo povie, kedy je najlepší čas na otehotnenie... bez ohľadu čo na to hovoria gynekológovia. Moje prvé tehotenstvo skončilo spontánnym potratom v 11. tt., bez chirurgickej revízie, ale krvácala som poriadne dlho a na injekcie Methylu do zadku som chodila ako na klavír. V deň, keď som konečne dokrvácala, som aj otehotnela. Zrejme počas vyprovokovanej ovulácie, lebo inak si to neviem vysvetliť. Okolnosti boli inak ako z červenej knižnice, na to sa nezabúda. 😉 Toto tehotenstvo bolo bezproblémové, len ku koncu začal stúpať tlak... no a výsledok má už sedem rokov, je to mimoriadne nadaný, občas mimoriadne papuľnatý syslík. 🙂
Takže, dá sa... niektorí doktori tvrdia dokonca, že bezprostredne po potrate je organizmus ženy "náchylnejší" na tehotenstvo.
Držím palce!

jamaica
25. aug 2012

@syslica svetle priklady povzbudia 🙂. Hej, kazda zena je ina. Stastiky lekarov mozu nieco tvrdit ale realita moze byt niekde inde. Tvrdia napr.ze mrcha by po potrate mala prist do 4-6 tyzdnov a u mna dosla po 10 dnoch. Tak snad telo bude coskoro ready aj na dalsie snazenie. A hlavne ze to dalsie tehotenstvo bude ok.

syslica
25. aug 2012

@jamaica Treba dúfať! Inak, nie každý doktor má také skostnatené názory ako tí zo starej školy. Ja keď som sa pýtala toho pôrodníka na Kramároch (zlatý človek), že kedy sa môžeme začať snažiť, jeho odpoveď bola "Hoci aj hneď." A to mi nezisťoval dopredu nič, hladinu hcg, výstelku sliznice, nič...

jamaica
25. aug 2012

@syslica ano zalezi na koho clovek natrafi, nazory sa roznia. Stale sa asi vraciame k tomu uz povedanemu -telo si samo povie 🙂

theiasofia
25. aug 2012

@jamaica já jsem měla také samovolný potrat, poté kyretáž. Sice se ptáš na někoho bez kyretáže, ale myslím, že v tom zas takový rozdíl není a můj případ ti může být ku pomoci. V nemocnici mi řekla doktorka na příjmu 3 měsíce. Doktor, který mě operoval, 3 cykly. Gynekoložka 6 měsíců. Sestřenice, která tím taky prošla, 12 měsíců. A já jsem cítila, že nechci čekat VŮBEC. Takže jsem prošmejdila internet a zjistila, že v zahraničí nedoporučují čekat, naopak, čím dřív, tím lépe. První menstruace mi přišla za 14 dnů od kyretáže v intervalu, jako kdyby potrat (začal týden před kyretáží) byl sám menstruací. Tím jsem viděla že normálně funguju (měla jsem totiž cykly 3 týdenní). A pak po druhé menstruaci jsem otěhotněla, a to v den, který jsem podle výpočtů myslela, že je ještě brzo. Takže otěhotněla jsem v druhém cyklu, cca měsíc po kyretáži, 7 týdnů po začátku potratu. ...a dnes máme nádhernou 5 měsíční holčičku... Pokud tělo "funguje" a cítíš se fyzicky dobře, tak je v tom všem nejdůležitější, aby se obnovila a připravila sliznice v děloze, a to myslím, že bez kyretáže je mnohem dříve. Na ostatní argumenty bych nebrala ohled. A úplně nejdůležitější v tom všem je podle mě psychika, protože já už si navždy budu pamatovat termín, který jsem měla pro první miminko a bez toho, abych v tu dobu byla už těhotná, nebo se aspoň snažila, by to bylo velmi trpké. Myslím, že žena je po potratu jak psychicky tak fyzicky na těhotenství prostě "nastavená" a jakékoli odkládání a bránění je proti přírodě a psychicky velmi špatně snesitelné. Tak hodně štěstí.

theiasofia
25. aug 2012

@jamaica ještě chci dodat, že věkově jsem taky "pokročilá seniorka"...

jamaica
25. aug 2012

@theiasofia dik ze si napisala. Aj Tvoja skusenost ma posuva blizsie k tomu aby som sa zariadila podla toho ako to citim. Nie podla statistik.este raz dik za povzbudenie 😉

syssa
17. sep 2012

@jamaica
ahojky, ja som mala zamĺknutý potrat a zákrok mi robili 7.8. a menzes som dostala 7.9. super presné, že? Podľa mňa vďaka Gynexu... 🙂 Vyrába ho firma Energy. Kuk na nete... Je vážne super a už veľa žien sa podarilo vďaka Gynexu aj otehotnieť. pa

jamaica
17. sep 2012

@syssa vies co, gynex som brala nejako zaciatkom roka. 1 flasticku. otehotnela som cca zaciatkom jula, neviem ci to ma suvis. menzes po potrate som dostala dost skoro, asi 10 dni po skonceni krvacania. nic som nebrala na podporu. teraz idem na vselijake vysetrenia. gyndos ma poslal.

astrane
17. okt 2012

Tak mě bylo řečeno,že v případě,že se nemusí na čištění a tělo se o to postará samo,tak můžeme začít hned,pokud se na to cítíme,ale je lepší počkat alespoň na 1.ms a nechat tělo trochu se vzpamatovat -rada stejná od 2 různých lékařů
Já mmentálně čekám-už 32 dní 😠

astrane
17. okt 2012

vlastně už nečekáme-zdá se nám to dost dlouho,tak už to řešit nebudeme a necháme tomu volný průběh

tamarar
27. jan 2013

@jamaica ahoj, citala som starsie prispevky...ako to s tebou vyzera? snazilkovanie bolo uspesne? otehotnela si, ci stale sa pokusate?

anita12323
1. dec 2014

@nevesta ahoj ja sa volam anita mala som us druhi potrat
a prvi potrat somala o dve mesjace a druhi 6 dizne a neiviem kedo
mozem bit tehotna :'(

nat28
1. dec 2014

po prvom potrate som cakala 3 cykly a hned som otehotnela, dcerku som donosila. Po druhom potrate som necakane otehotnela po 3 tyzdnoch od kyretu a vsetko je ok

nevesta
1. dec 2014

@anita12323 nam povedali, ze jeden dva cykly pauza a mozeme ist na vec 🙂 Hlavu hore, ja mam 2 uzasne a zdrave deticky 😉 Podarili sa cca po pol roku iod kyretu, hned potom, ked som sa na otehotnenie prestala sustredit...

anita12323
2. dec 2014

@nevesta
@nat28 ahojte baby ja som mala us 3 potrat a neviem preso
Samo to potratilo a nieviem preco :'(:'(

nevesta
2. dec 2014

@anita12323 po tretom by ti uz mali robit nejake vysetrenia, spytaj sa na gynde

iwulqa
28. sep 2015

Ahij baby nechce sa mi to citat, ja sa chcem spytat ze do kolko od samovolneho potratu bez cistenia ste dostali menstruaciu. Alebo ako sa to pocita na tyzdne lebo ja som potratila 15.8 a menstruaciu som este nedostala. Babytesty boli negativne. A co sa tyka snazenia tak v nemocnici mi povedali 3 mesiace moja doktorka ze 1 cyklus a doktor s ktorym so to bola konzultovat ze mozem hned ze netreba cakat ,lebo ze je vacsia sanca otehotniet hned po.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre