Snaženie po samovoľnom potrate. Koľko musím čakať?

flamenga
26. júl 2009

Ahojte,

obraciam sa na tie, ktoré ste zažili tak ako ja samovoľný potrat hneď na začiatku tehotenstva (5tt). Ako to bolo potom s vami a snažením? Čakali ste aspoň tri cykly alebo nie?

Ja som nebola na čistení, všetko odišlo samo... lekárka nám odporúčila čakať aspoň 2-3 cykly... najprv som si myslela, že to určite nebude problém, pretože dosť utrpela moja psychika... ale teraz ☹ túžba je asi silnejšia ako ranené srdce a ja by som sa najradšej snažila aj hneď.... aj keď... sú tu aj obavi....

Ako to bolo u vás?

flamenga
autor
26. júl 2009

🙄 obavy

flyangel
26. júl 2009

Ahoj Flam..nuz ja som mala cosi podobne ako ty ale v 5+4ttcize skoro v 6tt...tiez to samovolne odislo..my sa teraz nesnazilkujeme..pockame urcitu dobu..nech sa zregeneruje psychika,organizmus...

bettyna84
26. júl 2009

Ahoj flamenga, na mě se po potratu koukla dr. (- měla jsem v 7.tt, ale taky odešlo samo v pohodě) a říkala, že není důvod proč se nesnažit hned v následujícím cyklu. Ono to stejně nevyšlo, tak asi tělo samo ví, co dělat. Takže žádné obavy a s chutí do toho! 😉

nevesta
26. júl 2009

Ahoj, tiez som samovolne potratila v 5tt, vsetko odilo samo... Vsetci lekari mi povedali pockat 1 mrchu a hura na to 😉

monika0001
26. júl 2009

flamenga - tebe to neda pokoj, že? 😉

bzzmajka
26. júl 2009

Ahoj, ja som tiež podobne, prvý 7 týž. druhý 12 týž. ale ideme na to tiež hned, za prví to nechávame na Boha/neveriace na prírodu, a za druhé na organizmus, ked bdue pripravený sám si povie kedy. Styk sme mali 4 týž. po zamlknutom potarte a kyrete a čakám na prvý menzes, možno už ani ten nedorazí ale v tom prípade lahnem a ani na nepohnem

lubkabb
26. júl 2009

Ahojte,

ja som bola koncom apríla ny kyretáži a kázali mi čakať 3 MS. Rozhodli sme sa s drahým poslúchnuť dr., aby sme si potom nič nevyčítali. takže v auguste príde tretia a potom hurá na snaženie. Tiež mám obavy a veliké, ale hádam sa nedáme zastrašiť 😉
Baby, čo neboli na čistení často píšu, že im povolili sa snažiť skôr. Tak neviem...

bzzmajka
26. júl 2009

Mne prvé tiež vyplavilo ale aj tak ma vyčistili.
Nám kázali čakaž pri prvom potrate 3 mesiace, čakali sme pol roka a další rok sme nevedeli zostať.
Teraz nám kázali čakať 6 mesiacova le necháme to na prírodu, zatial testy čo nám robili sú v poriadku a príčina neznáma. Kto nevedel dlho ostať nech nečaká po potrate. Aspon som počula len dobré skúsenosti s tým "nečakaním"

lubkabb
26. júl 2009

ja nečakám ani o minútu dlhšie ako po tú tertiu mrchu. Prvý krát sa nám zadarilo pomerne rýchlo - niečo vyše 2-ch mesiacov...tak dúfam, že to vyjde.

molnarovak
26. júl 2009

ja som potratila asi v 6tt, ani ma nestihli vycistit, vyslo to samo. Doktor mi kazal cakat 6 mesiacov, co sa mi zdalo strasne dlho. Na izbe som bola vtedy s dvoma dievcatami, z ktorych jedna otehotnela po prvej menstruacii a druha menstruaciu po potrate ani nedostala, otehotnela hned. Obidve uz mali v tom case doma zdrave deti. Mna to tak povzbudilo, ze som pockala 2 mestruacie a citila som, ze som psychicky pripravena znova otehotniet. Podarilo sa to okamzite. Teraz mame doma krasnu zdravu dcerku.
Podla mna je velmi dolezita psychika, pretoze tehotenstvo po potrate je ovela narocnejsie najma psychicky, aspon mna stale prenasledovali myslienky, ze co ak sa nieco stane a stokrat denne som si chodila kontrolovat nohavicky, ci nahodou nekrvacam. Nakoniec som nasla sposob, ako sa vyrovnat so svojim strachom a zbytok tehotenstva som uz zvladla bez problemov. 😉

lubkabb
26. júl 2009

ahoj molnarovak...to je od priezviska?

lubkabb
26. júl 2009

ďakujeme za povzbudenie - dobre to padne, keď vieme o ďaľšej, čo to vyšlo.

bzzmajka
26. júl 2009

Toto som potrebovala, ani nevieš ako si ma práve povzbudila. DAKUJEM

molnarovak
26. júl 2009

povzbudenie je dôležité. Ja som veriaca, takže keď mi bolo najhoršie a prestávala som si veriť, tak som si povedala: Bohu nič nie je nemožné. Určite mi pomôže.
Ale každá si určite nájde vlastný spôsob, ako vydržať prekonať obavy počas ďalšieho tehotenstva.

aknomis
26. júl 2009

ahojte.
ja mám dnes práve týžden čo mi odišiel z tela drobček... čistenie mi nerobili. pýtala som sa viacerých doktorov ako je to s čakaním a snaženie sa o druhé... jeden mi povedal, že pokial ma nečistili, tak o 2-3 týždne možme kludne začat so snažením.. a dalšia doktorka mi povedala, že by počkala aspon jeden cyklus..
tak asi počkáme jeden cyklus a ideme na to... dúfam, že už so štastným koncom..

bzzmajka
26. júl 2009

aknomis, to ste mali prvé?

aknomis
27. júl 2009

bzzmajka:
ano, to bolo prve..
inak, dnes som bola u svojho gynekologa, a ten povedal, že ked mi nerobili čistenie, tak stači počkat jeden cyklus a šup-šup do toho..

katkaajurko
27. júl 2009

moja gynekologicka povedala po samo.potr. ze netreba cakat.telo si to samo vyriesi,

kamarat gynekolog z ciech odporucil aspon jeden cyklus nie, a ideal 3 😒

bzzmajka
27. júl 2009

Ked ste začali krvácať tak čakali, či to vijde celé ? alebo ako to postupovalo, mna hned od nemocnice a zákrok

flamenga
autor
27. júl 2009

tak my sme včera asi prepásli ovu... takže tento cyklus dodržíme "pôst" 🙂 Uvidíme, ako sa budeme cítiť budúci mesiac....

a možno ovu nebola, bude dnes a možno nebude vôbec 😀 Lebo "mokro" mám už cca 4 dni a furt nič 😀

katkaajurko
27. júl 2009

no ja som isla do nemocky so spinenim (pred tym som u doktora nebola, aj ked 3 testy boli pozitivne...zdalo sa mi skoro) tak potom som sla a on podla poslednej MS a ultrazvuku vyhodnotil,ze uz to ide von a bud to prestane alebo sa to vyplavi... jaj a urobili mi HCG - bolo dost nizke - na ten tyzden uz...takze tak.. keby ma nieco bolelo musela by som okamzite do nemocky..takto ked sa to spustilo naplno-za dva dni urobili kontrolny HCG - to kleslo a za 10dni dalsie-to uz bolo 0....

bzzmajka
27. júl 2009

a Vám ostatným? mna sa ani nepýtal, či chcem ísť na čistenie alebo počkáme že sa vyplaví samé, Vás áno?

lucka_o
7. sep 2009

Ahojte....a ako prebiehal kyret?nemali ste strach?mne povedala lekarka, ze to musi byt a same to nevyjde...8tt. ☹

maznacik007
7. sep 2009

majka.. ja som zacala spinit.. isla som do nemocky.. robili mi hcg... brutalne mi kleslo... bola som koniec 6tt zaciatok 7tt.. tak hranicne.. robil mi sono uz nebola dutinka nic.. odmietla som hospitalizaciu.. isiel vikend... a hned vecer sa to spustilo.. a vyplavilo same...

a akurat dnes som dostala prvy menzes po tom.. prisiel presne o mesiac... vela mojich kamaratok.. si tymto preslo.. my nejdeme hned skusat pockame do noveho roka.. asi.. mame toho teraz dost.. ale nebudeme sa branit ...

bettynka222
7. sep 2009

lucka ja osm mala strach. mala osm velmi neprijemnu, naladovu lekarku, ktora povzbudila celu moju rodinu a aznamych a mna akurat ponizila a dodeptala. ani nehovorim o otm, ze mi nedali naladovku a v zakrokovni sa ku mne neuveritelne necitlivo spravali. bola osm v 6tt, hcg nekleslao a navyse mi zacala rast sliznica maternice. napriek tomu ta dost neprijemna dr. spravila kyret, po ktorom sa mi zacala rozsirovat dutina maternice, rastlo hcg, zacala som vracat, boleli ma prsia....druhy kyret uz nastastie nemusel byt, opichali ma metylovymi injekciami na stiahnutie maternice a krvacala som mesiac vkuse 😝 🙄 hcg nadalej rastlo, ku koncu mesiaca konecne klelso a zas trosku stuplo.... mozno keby som vtedy z nemocky zdrhla, tak to mohlo byt cele inak....
no a vdaka tomu, ze moj potrat trval dva mesiace sa mi v tele trosku rozhadzali hormony, takze nemam ovu a musim brat lieky. zakaz mame polroka a dufam,z e za tu dobu sa to da dohromady (ajked preslo uz 5 mesiacov a stale je to nanic). al evy ktorym to odislo same nemusite dlho cakat a tie co boli na kyrete, tym tusim stacia 3 cykly... 😉

bella1303
25. aug 2011

ahojte som tu nova...a hlavne uz zufala...s manzelom sme sa snazili 2 a pol roka o babo a ked to klaplo prisli sme o to v skoro 6 tt.stalo sa to len pred mesiacom tak to este moc boli.lekar mi na kontrole povedal ze mam pockat na prvu mrchu a potom mozme skusat..ale bojim sa..sama neviem ci toho ze ostanem tehu a znova potratim,alebo toho ze to neklapne.ja vlastne nemam na vas ani otazku len by som asi potrebovala podporit.dakujem pa

lejduska
25. aug 2011

bella mam nieco podobne nedavno som mala samovolny potrat v 6 tt, odvtedy je velamojich kamaratok tehotnych a ja nic:/ tiez sa bojim ani sama neviemcoho ani snazit sa ani nesnazit, je to divne a samozrejme ze nechcem si nahradit to prve babo a zabudnut na to., ale citala som, ze najlepsie je pocat do pol roka pretoze maternica je prekrvena a pripravena, ze su idealne podmienky a osobne si myslim ze to moze byt adobre ked od potratu si nepila alkohol kavu nefajcila popripade nepapala ziadne tabletky (ked sa pokusate o babo) ja sama som teraz cakala ci ano ci nie ale test mi vysiel negativny i ked ms meskaju 2 tyzdne. drz sa

lejduska
25. aug 2011

@bella1303 mam nieco podobne nedavno som mala samovolny potrat v 6 tt, odvtedy je velamojich kamaratok tehotnych a ja nic:/ tiez sa bojim ani sama neviemcoho ani snazit sa ani nesnazit, je to divne a samozrejme ze nechcem si nahradit to prve babo a zabudnut na to., ale citala som, ze najlepsie je pocat do pol roka pretoze maternica je prekrvena a pripravena, ze su idealne podmienky a osobne si myslim ze to moze byt adobre ked od potratu si nepila alkohol kavu nefajcila popripade nepapala ziadne tabletky (ked sa pokusate o babo) ja sama som teraz cakala ci ano ci nie ale test mi vysiel negativny i ked ms meskaju 2 tyzdne. drz sa

bella1303
25. aug 2011

ahoj lejduska,ja som ani najprv nevedela ze nieco neni v poriadku..vsetko bolo ok az ked mi doktorka povedala ze babo uz neraste a odumrelo..najprv som im neverila,lebo som ani nekrvacala...zacala som az na druhy den a hned mi urobili kyretaz.teraz mam dostat kramosky..a potom teda skusime..dostala som aj neake vitaminy.len co sa na seba hnevam zacala som fajcit..nie moc, ale zacala.ale uz sa zasa snazim prestat.no aj ja mam kamaradku ,ta ostala tehotne neako tyzden po mne.tak je to pre mna zle..ked ju budem vidiet s bruskom budem si urcite hovorit ze take som mohla mat aj ja..este stale si dokonca pocitam v ktorom tyzdni by som bola teraz...tak ale hada to raz klapne a budem mat v naruci moje krasne babo.dakujem Ti a drz sa..ked uz budes tehulka daj vediet 🙂 drzim palce

poisonblu
2. okt 2011

ahojte, ja som bola na kyrete 1.9., cakali sme nase prve babatko, ktore sa nam podarilo na prvy sup ako sme si zmyslli 🙂 dr. mi odporucil po kyrete pockat pol roka, ale ja som rozhodnuta cakat max. 2, potom zacat skusat a uvidime...mozno to nepojde tak lahko ako prvy krat...momentalne mam za sebou prvy menzes po kyrete, ktory prisiel pekne nacas...inak pijem alchemilku a beriem femibion 800, aby som na dalsie babatko bola pripravena...🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre