Snažilky 2017 - spolu do roku 2018

misajelka
9. dec 2017

Takže myslím, že je čas založiť diskusiu s týmto názvom... mňa dnes po pár dňovom meškaní navštívila mrcha, takže najbližšie možné tehotenstvo sa môže potvrdiť až v januári, vianočný darček sa nekoná 😢 už neviem čo robiť a čo nerobiť aby sa to konečne podarilo. Vitamíny papám (pre istotu), čaje pijem, ťažké veci nedvíham, zdravie šetrím aaaa nič. Tak ako ste na tom vy?🙏

martina1431
9. dec 2017

Ahoj skús sa teraz cez sviatky sústrediť na niečo iné aj keď je to ťažké a možno ktovie. Aj keď neviem či mám tomu veriť, že to môže byť aj všetko v hlave že čím viac chceš tým sa viac nedarí. Koľko sa už snažíte???

misajelka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina1431
9. dec 2017

My sa snažíme už dva roky. Máme za sebou milion vyšetrení ale ja to už neberem tak ako na začiatku stále som to mala v hlave pozorovala som sa o nicom inom som ani nerozpravala uz mi z toho totálne šibalo každý mesiac som prerevala a ak mám pravdu povedať už to je také v nútorné trápenie a už sa ani revať neda 😊

lindusss2016
9. dec 2017

@misajelka
Ja aj moja kamoska sme otehotneli az vtedy, ked sme sa prestali snazit a strasne chciet. Tak sa uvolni, vychutnaj si mozno uz posledne vianoce s muzom vo dvojici 🙂 a nechaj vsetko plynut. Do noveho roka zelam vsetkym snazilkam, aby uz snazilkami neboli :wink
P.S. Inak ta komoska otehotnela pocas vianocnych sviatkov, mozno prave preto, ze myslela konecne na nieco ine a prestala nahanat muzove spermie 🙂 tak drzim palce

martina1431
9. dec 2017

No neviem neviem 😊 ale bodaj by sa nám to všetkým čo najskôr podarilo ❤

misajelka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mey8
9. dec 2017

@martina1431 viem presne o čom píšeš,:D my tiež keď sme sa začali snažiť tak som neriešila nič iné, ovulácia, merania, naháňala som partnera k sexu...a fééést som riešila len to...:D a tých sĺz, každý mesiac keď prišla mrcha som revala ako šialená, akoby ma z kože drali:D haha ale bolo to fakt ťažké obdobie, veľmi smutné,....dnes si občas v noci poplačem a občas to riadne zabolí, že sme samy a museli sme prejsť takými ťažkými situáciami, ale niekedy tak ako píšeš : sa už revať nedá:D lebo došli slzy....:D Prajem vám, z celého ♥ aby sa vám to podarilo a boli ste 3-ja🙂

mey8
9. dec 2017

@misajelka
Aj tebe prajem veľa veľa šťastia a najmä to vytúžené bábo, a uvidíš, že keď to prestaneš úplne riešiť, tak práve vtedy sa to podarí🙂 Keď to budeš najmenej čakať:D 😉

misajelka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mey8
9. dec 2017

@misajelka uvidíš, že tak bude:D 😉

lindusss2016
9. dec 2017

Ja som otehotnela po roku, to uz som si naozaj zacinala mysliet, ze nieco nebude v poriadku. Uz som mala aj papier od gyndy na hormonalne vysetrenie, ale nastastie som ho nestihla 🙂
Tak vam vsetkym drzim palce, nech sa zadari...

martina1431
9. dec 2017

@misajelka tiež je pravda že ja som už tiež nato nemyslela a aj tak nič. A samozrejme úplne sa to vypustiť nedá vždy keď sa bude blížiť menzes tak budeš dúfať a nahovárať si. My sme mali ísť v septembri na umelé oplodnenie no takze ja som bola celý rok nastavená nato a keby sme to podstúpili a zadarilo by sa tak možno by som teraz prežívala najkrajšie obdobie života ale naše rozhodnutie nakoniec dopadlo inak. V centre nás po prvóm spermiograme hneď odsúdili na umelé oplodnenie že to prirodzene nikdy nepojde no ďalšie vyšetrenia ukázali že ja aj moj partner sme úplne zdravý a šanca na prirodzené otehotnenie tu je tak sme teraz trošku mimo. Rozhodli sme sa že to ideme skúsiť celé odznovu partnerovi som nasadila blufertil ktorý poctivo bere a ja sa snažím teraz sa zamestnávať inými vecami napríklad celkom ma začalo baviť pečenie 😀 ale nádej umiera posledná ako sa vraví a ja viem že raz aj somňa bude mama!

mey8
9. dec 2017

@lindusss2016 tak to máš obrovské šťastie🙂 my sme začali riešiť tento problém po 2.rokoch a potom búúúm sa nám podarilo (keď som to najmenej čakala:D ) ale žiaľ bábo zomrelo, potom som potratila ešte 3 krát, a dnes je to už 6.rokov čo sa snažíme, a riešime to neustále s lekármi, tak verím, že budúci rok bude lepší (najmä lepší než tento) .....a tebe želám príjemné tehuľkovanie,a krásne zdravé bábänko🙂😉

martina1431
9. dec 2017

@mey8 a koľko sa už snažíte??? Aj viete o nejakom probléme ?

misajelka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misajelka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mey8
9. dec 2017

@misajelka dúfam aj ja:D a Ď.😉

@martina1431 nám tiež najprv povedali, že to prirodzene nepôjde, a predsa som prirodzene otehotnela...Potom sa však mužovi zhoršil spermiogram, (teraz ho má už v poriadku) a ja som mala nepriechodný vajíčkovod, polypy v maternici, a najnovšie sa rieši moja ovulácia ku ktorej nedochádzalo, takže som na hormónoch, a boli sme minulý mesiac na IUI ale žiaľ nevyšlo....:(

lindusss2016
9. dec 2017

@mey8
Moja znama na tom bola podobne. Teda nvm, ako dlho sa snazili o prve, ale 5 x sa jej nepodarilo babo vynosit 😔
Na siestykrat ale bolo vsetko dobre a uz ma polrocnu slecnu 🙂
Drzim velmi palce, nech to ma aj u vas stastny koniec...

mey8
9. dec 2017

@martina1431 takže si neber veľmi k ♥to čo povedia lekári, lebo mnoho párom už povedali, že v živote nebudú môcť mať dieťa a predsa sa im to podarilo a najmä prirodzene...🙂

@lindusss2016 ďakujem veľmi krásne...🙂 kým neprestávame veriť tak nieje nič úplne stratené....🙂

martina1431
9. dec 2017

@misajelka tak presne začínam mať pocit že umelé oplodnenie je len jeden veľký biznis ale kto iný nám dokáže pomôcť. Ak sa mám priznať už som rozmýšlala aj nejakú bylinkárku vyhladať 😀 len v dnešnéj dobe je naozaj problém rozoznať šarlatána od človeka ktorý naozaj vie čo robí 😀 a vlastne ani neviem kde mám takého človeka hladať😀

martina1431
9. dec 2017

@mey8
Ak sa smiem opýtať tvoj partner mal aký spermiogram??? A čo pomohlo mu ho vylepšiť?

misajelka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mey8
9. dec 2017

@martina1431 No prvý krát mal zlý tvar spermií (tam bola nejaká hodnota od 1-4 a on mal 2.) Druhý krát mal ešte horší (1,5.) a aj počet sa mu tam zmenšil, a teraz ma tvar 3. a počet má momentálne niekoľko násobne viac ako je normál, a pohyblivosť v norme....🙂 ale nám sa podarilo otehotnieť po každom spermiograme....len sme o bábänka prišli..:( a k liečiteľke, neviem či to niečo pomôže, my sme to tiež skúšali, boli sme u dvoch, obe robili kyvadlo, a zatiaľ nemáme zdravé bábo ... aj keď tá druhá pani mne osobne prišla veľmi dôveryhodná a pomohla mi s niektorými problémami🙂

martina1431
9. dec 2017

@mey8 a čo tak ísť na genetické testy??? Ak sa nedarí dieťatko donosiť može byť aj tam problém my mame uz aj tieto testy za sebou sice sme na vysledky cakali pol roka ale vsetko dopadlo uplne v poriadku tam nam prave pani doktorka povedala ze ona prirodzenu cestu vidi a ze to moze byt aj v hlave

mey8
9. dec 2017

@martina1431 No super tak aspoň viete, že u vás to pôjde prirodzene..🙂 ozaj sa pokús vypustiť to z hlavy...🙂 a pôjde to...🙂 jj rozmýšľala som, že by som to spomenula pred dr. a vám tie testy robila priamo Gyn., alebo v asistenčnom centre?

ifpif
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meredith83
9. dec 2017

Ja som otehotnela ked som na to prestala mysliet. Ja som bola strasne tym posadnuta... Vsetko co som zjedla a vypila som analyzovala. Ani kvapku alkoholu som nevypila.. Tak v oct som sa na to vsetko vykaslala. Aj vino som si dala aj pizzu ziadne obmedzovanie.. Co som robila viac bolo cvicenie. A vitaminy som brala. Ale som zistila ze otehotnenie je ten mensi problem( a to som sa snazila rok) . Samo tehotenstvo je pre mna osobne viac stresujuce..

martina1431
9. dec 2017

@mey8 nám dal doktor v centre akurat tak sprievodný listok doktorov sme si museli najst samy aj objednat sa museli sme si najst urologa boli sme dokonca u dvoch pretoze ten prvy sa nam nezdal velmi fajn ale povedal ze je partner uplne v poriadku bral mu aj krv a tak a tento tyzden sme boli akurat u druheho nacakali sme sa v cakarni asi styri hodiny a verdikt bol presne ako napisal partner podla vysledkou spermiogramu sa nepoklada za neplodneho sanca na prirodzene otehotnenie tu je vraj si mame kupit nejake vitaminy ha niekedy mam pocit ze doktori su v robote ako za trest a na genetiku sme sa teda tiez objednali samy. A tam presne vedia zistit ci mozete mat spolu babo ci hrozia nejake potraty poruchy a podobne. Teda nie je odveci si ich dat spravit

misajelka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zahramichaela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre