Snažilky 42+

ivankalaco
25. aug 2016

Snažilky 42+? Poďte sem, nech si povymieňame skúsenosti s lekármi, ako sa dlho snažíte, čo všetko robíte preto, aby ste otehotneli? Ak už ste tehotné, ako prebieha tehotenstvo, aké vyšetrenia vám odporučili lekári a čo všetko robíte pre zdravý priebeh tehotenstva..Žienky, ktoré chcete moralizovať a narážať na náš vek..prosím, zdržte sa komentárov..vek je len číslo 😉

melmel78
20. sep 2018

@dolynkag ahojcek aaale zacala som brat intralipidove infuzky a kortikoidy. Tak sa z toho netesim ale ak je to pre dobro mimi tak zvladam 😉. A ty ako?

dolynkag
20. sep 2018

@melmel78 kôli čomu? také som ani nepočula.... ja nič, čakám na ovu

lily14
20. sep 2018

Nič nové,teda čakám nečakám menzes😂

rybka0703
20. sep 2018

Babulky ja čakám na ovu a dnes ešte zobratá krv na prolaktín, cukor, pečeňové testy je to treba keď sa snažíme o bábo? Na prolaktín mi už bral krv 06.08.2018 a mala som hodnotu 12,91.

janulka232
20. sep 2018

@melmel78 ja tiež beriem kortikoidy liek medrol.Zatial vyzeram ešte v pohode,ale ked som ich uživala predtym som dost pribrala v tvari už mi to šlo na nervy,ked sa ma to všetci pytali čo som tak pribrala.A aj infuzie beriem teraz pred vkladom som mala jednu a ešte v sobotu si pojdem podat druhu

melmel78
20. sep 2018

@dolynkag lebo v minulosti som mala problem....imunitny system bojoval proti embryu a vysoky reuma faktor. Sice mi potom dodatocne uz nic nenasli ale dr nechcela riskovat a dala radsej tuto liecbu. Berie to vela tehul a niektore aj cele tehu ak treba. Cakas ovulku? A potom vyskusate ci sa zadari 😉

melmel78
20. sep 2018

@rybka0703 urcite je dolezite aby ti kontrolovali krv...preco pecenove testy a cukor? Mala si nejaky problem? Komplet hormonalny profil ti nebrali? Ten je tiez dolezity aby bolo vsetko ok

melmel78
20. sep 2018

@janulka232 no nezavidim....tak vies o com pisem 😉. Medrol som brala davno asi 3/4 roka a sice som z neho nepribrala ale do tvare som napuchla tiez 😐. Hlavne viecka pod ocami som mala ako zapasnik. Vraj je to dolezite hlavne prrd vkladom aj tie intralipidy lebo udajne ked stupne hladina progesteronu tak nemusia zabrat na NK bunky. Ty sa naco liecis ak to musis brat? Ja som mala davnejsie zvysene cytokiny a reumatoidny faktor.

dolynkag
20. sep 2018

@melmel78 či bude ovulka, ťažko povedať, neviem to, ani som to nikdy u lekára nezisťovala....takže skúšať skúšame, ale či bude, ťažko povedať... fakt netuším, koľko krát do roka mám ovulku......

janulka232
20. sep 2018

@melmel78 ja som bola na imuno tak tam som mala tiež zvyšene cytokiny aj NK bunky.Ale naštastie hned prvy krat liečba zabrala a vysledky som už mala v norme,ale aj tak mi dal preventivne infuzie aj medrol,ale aj tak sa mi nedari otehotniet

melmel78
20. sep 2018

@dolynkag je tazke to len tak zistit. Ja som to u seba pozorovala podla hliena, podla pobolievania v brusku a chute na sex. Mne tie testovacie pruzky ci je ovu nikdy nepomohli....testovala som tak par mesiacov. Drzim palce aby nabehla 😊

melmel78
20. sep 2018

@janulka232 aj mne zabrala liecba a tiez som preventivne dostala tieto lieky....teraz cakam na vysledky krvi ci nie su cytokiny zvysene. Lenze vysledky trvaju aj 3 tyzdne a v tehu je cas neuprosny.

janulka232
20. sep 2018

@melmel78 ja tiež,ked by sa poštastilo čo moc neverim,tak musim ist zase na kontrolu,ked budem približne v štvrtom tyždni a ano na vysledky sa čaka 3tyždne.A babätko počuva ešte mamičke nerobi problemy😉

melmel78
20. sep 2018

@janulka232 neboj to ti len pomoze a ak uz si pred vkladom tak to ma vyssi ucinok nez ked zacnes pocas tehu ako ja 🙄. Citala som si o tom dost clankov a ja len dufam ze vysledky krvicky budu ok a nebudem musiet brat cele tehu tie lieky 😇. Daj vediet kedy mas vklad. Drzim palce 👍

janulka232
20. sep 2018

@melmel78 ja som mala v pondelok vklad 🙂 a čakam netrpezlivo na vysledok

melmel78
21. sep 2018

@janulka232 ahaaa no tak zachvilu aj testovat budes 😀. Mas nejake pocity po vklade? Zeby si pozorovala nieco na sebe?

rybka0703
21. sep 2018

@melmel78 Neviem prečo mi robí tie krvné testy na cukor a na pečeň, toto som absolvovala na preventívnej prehliadke v júni 2016 vtedy bolo všetko v poriadku, ale za dva roky sa to mohlo zmeniť. Možno preto lebo mám nadváhu neviem. A hormonálny profil mi vôbec ešte nerobil,Mám veľmi nízke AMH 0,05, takže ešte v kútiku duše dúfam, že možno sa podarí, ale v 43 ??? Prolaktín mám v poriadku, vitamín D3 tak isto.

janulka232
21. sep 2018

@melmel78 do teraz stale,ked som bola na vklade ma hned od začiatku bolelo brucho.A teraz to je ine skor citim chrbat a včera večer začalo spodok brucha.Keby sa dalo tak hned testujem nech viem na čom som🙂

ivankalaco
autor
21. sep 2018

@janulka232 Ja som mala vklad 24.7. a pozitivní digitálny test som mala 30.7..Držím ti palčeky 🙂

janulka232
21. sep 2018

@ivankalaco dakujem.Ale ty si mala aj krasne vysoke hcg.Teba čaka zajtra velky den ak sa nemylim 🙂.Tak si to uži a so srdca Ti prajem aby ste boli s manželom cely život štastni❤

ivankalaco
autor
21. sep 2018

@janulka232 Ďakujem ti veľmi pekne.. až 29.9.2018..

ingelika78
21. sep 2018

@rybka0703 nerozmyslala si skusit ivf? Ja viem ze nie je to kazdeho volba a nie je jednoducha, ale amh je naozaj nizke...Ja som mala 1.9 a aj tak sa mi nedarilo otehotniet a to bolo este pred 40 ☹

rybka0703
21. sep 2018

@ingelika78 S tým by musel súhlasiť aj partner, zatiaľ sme sa o tom nebavili, neviem ako by k tomu pristupoval, on stále tvrdí, že sa podarí, ale to sú chlapi 🙂

lily14
21. sep 2018

Vy to už tak riešite medikamentami,my len femibion a plodné dni počítam ...či to už v takom veku automaticky lieky či ako...lebo poznám v okolí 3 40tnicky co v pohode prirodzene a rýchlo....

lily14
21. sep 2018

Ja mám 39 a smažíme sa len 2 mesiace...chcela som už pred 3 rokmi ale starala som sa o chorú matku a plno stresov

janulka232
21. sep 2018

@rybka0703 jasne,že sa da aj takou hodnotou prirodzene otehotniet,ale radšej by som to riešila čim skor kym nieje neskoro ak ešte nemaš detičky.Ja som mala prv hodnotu 0,23 a ked mi robili vyšetrenie znovu o rok už som mala,len 0,08 a už som musela ist do darovanych vajičok.Lebo vždy som mala problem mat nejake vajičko a mam už za sebou toho viac

ingelika78
21. sep 2018

@rybka0703 Hmm, no urcite by bolo dobre sa o tom porozpravat, ja uz by som nestracala cas. Ja jedine co lutujem ze som nesla skor (snazili sme sa len vyse 2 rokov, ale ten vek...)

rybka0703
21. sep 2018

@janulka232 Ja zas nechcem darované vajíčka. A deti vôbec ešte nemám.A toho pravého som našla pred piatimi rokmi, ale vtedy sme ešte nechceli bábo, rozhodli sme sa až minulý rok v októbri. Dosť neskoro, možno vtedy bola ešte šanca mala som 38 rokov,

janulka232
21. sep 2018

@rybka0703 ved jasne nie každy sa citi na darovane ja nechcem povedat aby si šla do toho.len ked nemaš detičky mala by si to riešit čim skor strašne nizku maš hodnotu amh.Ja som to tiež neskoro riešila,lebo byvaly partner tiež ako tvoj veril,že sa to podari prirodzene a to sme sa snažili už asi 5 rokov a nechcel to riešit.A s novym partnerom sme to riešili dost skoro,lebo sme vedeli,že mame obaja problem

rybka0703
21. sep 2018

@janulka232 Ty si mala teraz vklad vajíčka? A bolo darované?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre