Snažilky 42+

Snažilky 42+? Poďte sem, nech si povymieňame skúsenosti s lekármi, ako sa dlho snažíte, čo všetko robíte preto, aby ste otehotneli? Ak už ste tehotné, ako prebieha tehotenstvo, aké vyšetrenia vám odporučili lekári a čo všetko robíte pre zdravý priebeh tehotenstva..Žienky, ktoré chcete moralizovať a narážať na náš vek..prosím, zdržte sa komentárov..vek je len číslo 😉
ingelika78
21. sep 2018
@rybka0703 Toto chapem - ja som tiez chcela jedine vlastne vajicka. Preto som uz nechcela otalat dlhsie. Ale staci vlastne iba jedno ak je zrele a kvalitne...
janulka232
21. sep 2018
@rybka0703 ano v pondelok som mala vklad darovaneho vajička,ale je to už moj piaty vklad a z toho iba raz som mala svoje vajičko
melmel78
21. sep 2018
@rybka0703 treba opakovane robit testy, ja som si tiez dala a pred transferom tiez pre istotu, nech nieco nezanedbam. Hlavne hormonalny profil, ten sa meni castejsie zial co sa niektorych hormonov tyka. AMH mas riadne nizke, ale su tu take, co sa im zadarilo bez problemov s nizkym 🙂. Citam, ze darovane nechces. Ak nemas vlastne deticky, skus teda IVF a uvidis, co ti odporucia, lebo prirodzene otehu s tymto nizkym AMH je zazrak. Ja mam 0,78 a mala som problemy, nedarilo sa nam...Pred tym ked som zacala s IVF som mala cez 1 AMH , no cas utekal a klesalo zial. Drzim palce, aby si sa rozhodla spravne a hlavne aby ste boli obaja s muzom spokojni rozhodnutim
melmel78
21. sep 2018
@rybka0703 jaj a este ma napadlo, teraz ked som bola u gynekologicky v centre, tak sme sa bavili aj o nativ cykle, ktory je vraj dost setrny voci telu a pracuje sa len s vlastnymi vajickami. Ak mavas ovulku, tak by ste to mohli skusit, len to chce trpezlivost gynekologa a castejsie navstevy. Vraj bezne v zahranici na tomto native ficia a je vhodny pre zeny s nizkym AMH.
melmel78
21. sep 2018
@janulka232 hehe to poznam, tu netrpezlivost a nekonecne cakanie 😉 Kedy planujes najskor testovat? A nemusis nic citit....co som si presla milion roznych priznakov tak sa stava ze ta ista zena ma pri kazdom vklade uplne ine pocity. Zle sa podla toho riadi.
melmel78
21. sep 2018
@lily14 aj ja som 40tnicka a zadarilo sa nahodou, len pred tym som mala x pokusov cez umele oplodnenie a tak vies, my zeny nemame moc casu cakat v tomto veku 🙂 Kazda sa snazi chytat poslednej slamky, treba to intenzivne riesit a aj popri umelom oplodneni sa da skusat, ci vyjde prirodzene. My sme to tiez tak mali
melmel78
21. sep 2018
@lily14 drzim palce, nech sa podari a dala si si skontrolovat hormonalny profil? Nech vies na com si pri snazeni, aby ste nestracali zbytocne cas, pokial by ti nasli problem a partner nech si necha vysetrit spermie.
janulka232
21. sep 2018
@melmel78 uvažujem,že by som si spravila test v utorok,ale dost mam obavy,že to bude zase negativne a je to už naša posledna šanca,lebo viac mrazačikov nemame.A už neviem čo by som ešte preto mohla spravit aby sa podarilo
lily14
21. sep 2018
@melmel78 ešte nič sme neriešili,akurát som bola u gynekológa a urobila stery na hovorili,ultrazvuk že všetko ok a vraj ak sa za rok nepodarí mám prísť alebo zatvoriť dvere a nechať tak
lily14
21. sep 2018
@melmel78 asi som naivná že si myslím že sa to podarí do polroka,prve baby na prvý krát
rybka0703
21. sep 2018
@melmel78 Ovuláciu stále mávam, teda ak graf BT neklame a ovu testy tiež neklamú a viem to aj podľa hlienu, ale nemusí to tak byť.Už po dva cykly som mala na tehotenskom teste druhú čiarku na 10 DPO a 12 DPO a potom nič bum prišla ms.
melmel78
21. sep 2018
@janulka232 v utorok to budes mat len 8 den po vklade nie? Podla mna skoro, az tak na 10den by som si robila test....ale skuus niekomu ukaze aj skor 🙂 . Ty si uz mala s darovanymi viac pokusov ze? Snad to teraz uz klapne 👏🙏
melmel78
21. sep 2018
@lily14 nuz gynekolog klasicky co vysetruje ti moc podla mna nepomoze, skor chod do centra asistovanej reprodukcie. Tam by ti vedeli viac poradit....Ja som sa tiez poucila lebo aj moja gyndoska ku ktorej bezne chodim, tak sa teme asistovana reprodukcia moc nevenuje. Cize aj jej nazor je trochu iny, nez ked prides za odbornikom v tejto oblasti. Lebo ak by mi niekto povedal, ze vyskusajte a ak sa nezadari nechajte tak , uz by som mu neverila.Ty si predsa prisla preto, lebo to chces riesit a nie nechat tak. Nic nemas stratene, len sa musis dostat do spravnych ruk
melmel78
21. sep 2018
@rybka0703 tak super, mohlo sa zadarit, ale asi sa nevyvijalo tak ako malo.....zla kvalita vajicok, zial aj vekom. Ale vzdy sa aj medzi nimi da najst este nejake to dobre. Aj mne sa to potvrdilo. Jedna gynekologicka mi hovorila, ze za jej x rokov praxe mala tehotne, ktore mali AMH aj pomaly 0,00 a proste stal sa zazrak. To ze mas ovulku je dobre znamenie, telo funguje ako ma. A ak nechces stracat cas, skus skocit do nejakeho centra pobavit sa o nativ cykle. Jednak je lacnejsi ako klasicke IVF a tiez ovela setrnejsi. Urcite sa stretnes s nazormi lekarov, ktory ti vzhladom na tvoje AMH povedia ze darovane treba riesit, ale nie vsetci su taky. Darovane mozes kedykolvek, este by som to na tvojom mieste skusila s vlastnymi a nativ cyklus. U lekara odsledujete ovulku, potom sa urobi odber toho vajicka a klasicke ICSI. Ak by mal partner dobry spermiogram, tak jeho ani nebudu riesit. Ved uvidis, porozmyslaj, co by ste chceli a nechceli 🙂
janulka232
21. sep 2018
@melmel78 ano v utorok budem 8 den,ale v stredu idem ukončit marodku.A na krv už pojdem na 11den na 14 den mi to nevychadza.Mali sme štyri embryjka z darovanych vajičok a to je už naše posledne mne sa podarilo iba raz vklad z mojimi vajičkami a tiež som to stale odkladala,lebo nieje to jednoduche pre ženu,ked musi ist do darovanych vajičok.Prvy vklad z darovanych som mala mimomaternicove tehotenstvo a druhy vklad asi sa na chvilku uchytilo,ale odišlo,lebo testy boli pozitivne,len netmavli.A dakujem si zlata
janulka232
Včera o 18:45
@ketere ako si dnes dopadla? Kedy maš vklad?
ketere
Dnes o 04:28
Ahojte, tak dnes utz, sliznica pekná, vklad (tretí KET) v piatok 🙂
@janulka232 ...aj som zabudla napísať, ešte poobede som na to myslela, potom mi to vyfučalo z hlavy 😃 Ty ako, ideš aj testovať? Nejaké príznaky?
janulka232
Dnes o 07:34
@ketere silno držim palce aby treti ket bol uspešny. A sliznicu si mala kolko mm? Ja mam za sebou dva krat et a tiež treti ket.Jasne chcem skusit testovat,ale teraz je ešte skoro.Mna neskutočne boleli križe,ale brucho moc ani nie.Uvidime čo to bude dnes 🙂.Včera som bola v nemocnici podat si intralipid a ležala som akurat na tej posteli čo som bola na kyretaži 😞.

Začni písať odpoveď...

Odošli