Snažilky 42+

ivankalaco
25. aug 2016

Snažilky 42+? Poďte sem, nech si povymieňame skúsenosti s lekármi, ako sa dlho snažíte, čo všetko robíte preto, aby ste otehotneli? Ak už ste tehotné, ako prebieha tehotenstvo, aké vyšetrenia vám odporučili lekári a čo všetko robíte pre zdravý priebeh tehotenstva..Žienky, ktoré chcete moralizovať a narážať na náš vek..prosím, zdržte sa komentárov..vek je len číslo 😉

danyb
14. jan 2019

@ivankalaco ja budem rodiť ako 46 ročná v máji 🙂 a tiež by som radšej prirodzeným spôsobom, ale vzhľadom na vek nebudeme nič riskovať a pôjdem sekciou, a paradoxne tej sa bojím viac ako prirodzeného 😀

ingelika78
14. jan 2019

@melmel78 Dakujem Ti! 😍 Ano, mas pravdu s tou davkovanou epi. Aj tu v AU sa to bezne pouziva. Dali mi taku moznost, tak som nevahala. Ale keby nebola tak samozrejme pojdem do klasickej epiduralky. V konecnom dosledku hlavne ze vsetko stastne dopadne, co urcite dopadne aj u Teba. Ono v nasom veku je obrovsky rozdiel medzi 40 a 45 napr, co sa tyka porodu a plodnosti celkove. Ja myslim ze okolo 40 je este taky ten ok hranicny vek (samozrejme zavisi od zdravotneho stavu tej ktorej zeny a ine). Moj lekar nepochyboval ze to zvladnem a zvladla som 🙂

ingelika78
14. jan 2019

@danyb Mas pravdu ja som sa tiez. Ale inak mas pravdu - 40 a 46 je naozaj velky rozdiel - v tomto veku by som to uz asi neriskovala tiez. 40 a tesne po je este OK.

bobricek1979
14. jan 2019

@ingelika78 keď sa môžem spýtať kedy plánuješ druhé

cuttina
14. jan 2019

@ingelika78 urcite suhlasim, ze 40 a 45 je v tomto pripade vyrazny rozdiel. Moj dr. napr. povedal, ze do 43 mozem prirodzene (ak bude vsetko v ppriadku) a aj mi odpprucal do tohto veku otehotniet a porodit. Co si vazim, lebo poznam lekarov, ktori uz neuznavaju tehotenstvo nad 35 rokov. S jednym som mala aj teraz v nemocnici skusenost. ☹️

santeema
14. jan 2019

@ingelika78 super velmi ti blahozelam este raz🙂). inak sa mi zda cely ty🙂

santeema
14. jan 2019

@danyb inak aj ja som rada, ze som mala sekcie, da sa to zvladnut a bolo to bezpecne pre krpcov. aj kosti su viac zvapennatene a velmi tazko sa roztahuju v oblasti panvy, moze sa tam maly zaseknut. ono je to tak, moze aj nemusi...sa da povedat na vsetko. ja som, ale ani nahodou nechcela riskovat. mozno ma za to aj dakto odsudzuje, ale maly su zdravucki a rozhodla by som sa rovnako.

seedy
14. jan 2019

@ingelika78 gratulujem k babatku, je krasne, hlavne vela zdravicka Vam obom 🙂🙂💟
k tej sekcii, rozhodne vek nad 40 nie je indikacia na sekciu, je to prilis individualne.zalezi hlavne v akej je maminka kondicii a zdravotnom stave.
poznam maminku, ktora rodila v 46, spontanny porod a super to zvladla.
ja som rodila 41 r 9 mesiacov, tiez spontanne a bez epi, zvladla som to dokonca lepsie ako 1. porod v 37, obe deti v ruzinove, takze tak....

dolynkag
14. jan 2019

uf, to som zvedavá ako budú riešiť mňa, ešte to mám ďaleko, ale vôbec ma toto nenapadlo, že v takom veku sekcia..... ja budem mať 44 v čase pôrodu, hlavne nech je dieťa ok, matka vydrží všetko

butterfly333
14. jan 2019

@danyb držím palce nech všetko dobre dopadne.👍

danyb
14. jan 2019

@butterfly333 Ďakujem veľmi pekne 🙂 aj Tebe by som tieto starosti veľmi priala, tak ti posielam všetky tehu bacile ktoré mám a silno držím palčeky 🙂 😘

butterfly333
14. jan 2019

@danyb ďakujem si zlatá 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘 Dúfam že sa tie tehu bacilky nalepia.

ingelika78
15. jan 2019

@bobricek1979 to je dobra otazka 🙂 teoreticky by som mohla mat dalsi transfer o 6-9 mesiacov (zavisi ako to vsetko pojde ohladom mojho zdravotneho stavu, atd.) mozno koncom tohto roka. V oktobfi mam 41. Chcem si dat urobit nove AMH testy, o par mesiacov, moze sa zdarit aj prirodzene, nebola by som prva. Nebudem to vsak silit.

ingelika78
15. jan 2019

@cuttina ano, uplny suhlas. Tiez to tak vidim ze mam este cca 2 roky k dobru 🙂. A ano ludi s takymi nazormi poznam tiez ☹

ingelika78
15. jan 2019

@santeema Dakujem Ti krasne, ma moje usta a oci. Ale insk po muzovi, vyzera 🙂

ingelika78
15. jan 2019

@seedy Dakujem 😘ved jasne, kazda sme ina, ja som cele tehotenstvyo cvicila. A aj mladsim zenam sa veru moze babatko zaseknut. Ja som viac menej pocuvala svoje telo a citila som ze je pripravene. Mozno to znie zvlastne ale tak to aj bolo. A rovnako je super ak sa mamicka v takomto veku rozhodne pre sekciu lebo citi ze je to lepsie. A je super mat lekara ktoremu mozes verit a prebrat vsetky za a proti. @santeema @dolynkag

bobricek1979
15. jan 2019

@ingelika78 presne ma to napadlo, že sa to kľudne môže podariť aj prirodzene držím mic prsty
💕👍

kakatulik
16. jan 2019

@ceklis ahoooj,ako sa naaaas?

ceklis
16. jan 2019

@kakatulik ahoooj 🙂 sledujem sledujem všetko aj čo sa týka bazalnej teploty a diskusie tu na mk 😊 len už toľko nepíšem. Dokonca stále pravidelne meriam aj robím testy ovu aby som nepremeškala každú možnú príležitosť. Mrazak oddychuje :( a netuším čo ďalej. Medrol nezabral a tak ho vysadzam. Idem do Nitry, v ba by som tu doktorku ozaj nikomu neodporučila 🙈 síce je ozaj veľmi milá ale mne teda nemala dako záujem pomôcť, mala som z nej nedobrý pocit akoby mi ani sama nevedela poradiť čo a ako. Tak čakám na marec a imunologiu v Nitre a dúfam že sa tie hodnoty dajú aspoň tam ako boli pred užívaním medrolu.
A čo ty? Dokedy máte pauzu v snazeni?

kakatulik
16. jan 2019

@ceklis noooo,tak my uz mozeme ist opät na to. MM dibral Antibiotika a vraj to negativne a ja so ani vobec nemusela nic brat,lebo som cista ako lalia😇este aj ta candida co tam minule bola je prec. Vcera som Bola na HP v 3DC a Bola som celkom prekvapena,lebo mi AMH stuplo z 0,23 zpred takmer 4 mesiacov na 0,48 a FSH mam tiez pekne iba5,7....ale trochu zvysene FSH na 2,5,co som nikdy nemala a prolaktin okolo 20(horna norma 26,...),tak neviem ci s tym budu nieco robit....este som zvedava na Progesteron v druhej casti cyklu.....takze tak.

nikolajka2
17. jan 2019

@kakatulik -ahoj, mozem sa spytat, co pomohlo na zvysene AMH? Ja uz som na minime 0,1 AMH a nad Dhea som rozmyslala,ale nechcem to brat, lebo neviem co tam je. Dakujem.

kakatulik
17. jan 2019

@nikolajka2 ahoj. Ja som presvedčená, že pomohol víamin D. beriem denne 5000iu. A tu dnes by som skúsila. Aké si malaFSH? To je dôležitejšie ako AMH.

nila1111
17. jan 2019

Hej urcite vitamin D, ja beriem teraz v zime raz v tyzdni 20 kvapiek Vigantolu a myslim, ze pomaha ... ale kontrolovat AMH, to nebudem, nech sa nestresujem. V kazdom pripade zo vstekych doplnkov patri medzi najpodstatnejsie.

dolynkag
18. jan 2019

@nila1111 kľudne zvýš dávkovanie, to je máličko, čo si dávaš..... kakatulik berie niekoľko násobne viac...ja tiež 🙂

ceklis
18. jan 2019

@kakatulik veď to máš úžasne výsledky ❤️ Juj to fsh parádne! To ako 20rocna 🤪 držím moc moc palce.

kakatulik
18. jan 2019

@ceklis ďakujem . No veď uvidíme. Tá štítna má trochu štve. A ešte sa mi zdá, že mám slabšiu ms. Bude teba na kvalite popracovať. A ešte premýšľam,či nepôjdem na to HYCOSY,ale akosi sa mi nechce...

nila1111
18. jan 2019

@dolynkag endokrinologicka mi odporucala 15 kv ja beriem 20 az 25 ... este pred zacatim uzivania, dakedy v oktobri som mala normaln vysledky, tak to nechcem prehnat... vyssie davky by som uz musela dat skontrolovat hladinu v krvi... vsetko s mierou, aj vitaminom sa da predavkovat

kakatulik
18. jan 2019

@nila1111 deckom sa v zime ťažko predavkujes,lebo je tma a veľmi veľa procesov tele ho potebuje. Ja beriem tých 5000iu denne od októbra. Od vtedy dom stúpla len minimálne. Som pod hornou hranicou,tak pokračujem ďalej. U nás v nemocnici ordinuje niečo ako vigantol 40 kvapiek raz týždenne pri normálnej hladine. Tak v máji nechám opäť skontrolovať.😁

dolynkag
18. jan 2019

@nila1111 myslím, že predávkovanie nehrozí 🙂 ale každý musí vedieť ako naloží so svojím zdravím. https://rng.nazory.eu/rubriky/v/vitamin-d

dolynkag
18. jan 2019

@nila1111 niekedy ked sa vyrábal syntetický D2, tak tým sa dalo predávkov, D3 sa nedá predávkovať.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre