Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
26. aug 2010

sofokleska a ako pokračujete s miminkom?

tanyja
autor
26. aug 2010

@sofokleska tak to ste ako môj brat, im už od júna robia len ich panelák !! a z´daleka nie sú hotoví !!! no snáď do decembra im to urobia 😀 😀
a veru ako pokračujete v miminom ??

lulu107
26. aug 2010

@tanyja na tie krásne oči namotá veľa žien, to už môže začať aj teraz.

lulu107
26. aug 2010

ahojte v utorok sme boli v ba v nemocke na vyšetrení s malým na reflux, vyžiadala som si to od det. dr. oni mi stále tvrdili že ma malý koliku a v ba som sa dozvedela že jeho bolesti sú zo silného refluxu - potrava sa mu vyráža zo žalúdka, grcka nielen mliečko nestravené ale aj stravené, on to vždy dopapá a keďže priberal tak mi to nikto neveril, keď strašne začal plakať že až modrel a nemohol dýchať tak som ho vyprázdňovala pretože mi povedali, že sa nemôže vykakať, strašné až po 3 mesiacoch ani nie že prišli dr. ale ja. Teraz si odstrekávam a pridávam mu do mliečka nutriton- na zahustenie a potom ho dokojím, pri cvičení sa vykaká a je to husté ako naše dospelé ale zvláda to vykakať klop na drevo, musím sa opýtať na poradni, či ho už môžem dokrmovať, je môžne že by mu to pomohlo, už som mu dala trošku včera z pyré, z toho musí vyrásť, strašne dúfam a modlím sa aby to už skončilo, nech pretrvávajú jeho veselé chvíľky aby sa mu nekotúľali slzičky po tvári preto ma z toho srdce bolí ☹

marusik
26. aug 2010

@tanyja zo začiatku s tou knihou sama, potom som to študovala pod dozorom (3hod, 4xdo týždňa) dokopy asi 4 týždne. lebo som dostala štipendium do Ríma a po 12 lekciách na SK som odišla do ital prostredia, takže tam som toho pochytila najviac... za jeden necelý rok bežná taliančina a moja odborná terminilogia zvládnutá🙂 ˇšvagrinka ale prešla tú knihu sama a taliančina jej problémy nerobí, takže povzbudzujem!!!

tanyja
autor
26. aug 2010

@lulu107 ved už žmurká a klipká 😵 😵

tanyja
autor
26. aug 2010

@lulu107 ved už žmurká a klipká 😵 😵

@marusik to kurze to skúsim s tou taliančinou , uvidíme ako mi to pôjde 😝

zuzana0612
28. aug 2010

blíži sa september, všetci hurá do školy.... 😀 .... alebo aspoň na kurz... 😀
ja pôjdem na kurz nemčiny, ale nepredpokladám, že sa nejako extrémne zlepším.... 😀 ale čo už ked musím

sofokleska
28. aug 2010

zuzi,tanyja s miminkom všetko po starom v tychto dnoch očakam mrchu z nadejom v srci že nedorazí........... 😉

tanyja
autor
28. aug 2010

@sofokleska musíš si hovoriť - nedoraz nedoraz a možno nedorazí, ja som si to posledne ani nemusela hovoriť a prišlo to samé...
@zuzi to zvládneš, ja som sa tiež nemčiny bála a teraz nedám na ňu dopustiť 🙂 😀

ypsinkova
28. aug 2010

Ahojte,som tu nová a rada by som sa ku vám pridala ak smiem 🙂 .
Hoci beriem ešte antikoncepciu,v blízkej dobe by som ju chcela vysadiť a zaačať pracovať na miminku 😉.Ešte som študovala na vysokej škole,tak sme to s drahým nechceli nejako siliť,že počkáme,kým doštudujem 🙂

tanyja
autor
29. aug 2010

@ypsinkova ahoj, vitaj medzi nami, som rada, že máme novú kolegynku. Už si dlho s manželom ? A kedy končíš výšku a samozrejme akú ? 😀 toto nie je vstupný test, to je len moja číra zvedavosť 😅 😅
ja mám niečo vyše 30 a aha , nič som nestratila a keď bábo príde, vtedy tu bude, no nie? som tvojho názoru - netreba to siliť

tanyja
autor
29. aug 2010

@marusik malá Ti má kedy narodky? niekedy koncom septembra? môj malý je začiatok októbra, tak to aby sme už začali rozmýšľať, kto nám upečie tortu !!! možno dá aj svokra upiecť, ale keď budú aj dve, to nevadí 😀 , čo sa nezje, pôjde do mrazáku 😝 😝 😝 a čo to rozdáme...

@lulu - už je to lepšie s kakaním u Jakubka ?? joj, ako rada by som ti ho vycmágala 😵 😵

@zuzana0612 zuzi, kedy ti začína kurz? a budú aj koncové skúšky? ja mám 20.9 skúšky , teda za 3 týždne

@sofokleska mrcha by mala kedy doraziť? veríme, že nedorazí a ak , tak to len náhodou 😅

tanyja
autor
29. aug 2010

@nana123 hodila si reč s mužíkom? neboj sa ničoho a vrhni sa do toho , zbehni si prv k tvojej doktorke, nech ťa poriadne vyšetrí, prípadne nech ide drahý na spermiogram - či nemá náhodou pomalé spermijká a budete múdrejší, už potom budete vedieť, kam sa obrátiť, treba len začať 😉 😉

ypsinkova
29. aug 2010

@tanyja ahojky ďakujem za privítanie 🙂 ,už som skončila teto rok a študovala som na EUBA a to je v pohode,každá baba je zvedavá 😀 .Veď hej,súhlasím s tebou,všetko je tak,ako má byť,ak by sme sa zbytočne len stresovali a nervovali,tak by to neviedlo k ničomu a bolo by to ešte horšie.Všimla som si,že ty už máš malého drobčeka a pozerala som fotky,je rozkošný,má krásne veľké očká,fešák to je 😎

tanyja
autor
29. aug 2010

@ypsinkova vďaka za kompliment 😵 , naša cesta k bábu trvala 7 dlhých bolestných rokov..., ale stálo to za to !!!
takže teraz si Ing. , alebo Mgr. ??

ypsinkova
29. aug 2010

@tanyja zamáličko 😵 ,ale určite sa oplatilo čakať,však ? teraz vám robí radosť každý deň 😉 .Získala som titul ihla,niť,gombík 😀

tanyja
autor
29. aug 2010

@ypsinkova krajčírka s titulom 😀 😀 , ja mám len kurz šitia a veru šiť neviem 😀 😀 😀 😀
tak teraz strašíš titulovane, šikulka jedna !!!
samozrejme, že sa s malého tešíme, ten boj stál za to a mne môj manžel vždy hovoril : neboj, aj my sa dočkáme zdravého bába", no a mal pravdu 😉

ypsinkova
29. aug 2010

@tanyja tak ti šiješ ?to máte doma praktické,lebo ja ani gombík neviem prišiť ,vždy mám celý prst dopichaný 😠 😀 .Ďakujem za titul šikulka,snažila som sa 😀.Ako ta tak vidím,chlapi su veční optimisti,to aj ten môj vraví,že sa nám bábo podarí na prvý šup,zlatý je 😲 😵.Ako si užívaš materskú ? Je to skutočne dovolenka ? 😀

tanyja
autor
29. aug 2010

@ypsinkova pracovala som 5 rokov v istej textilnej firme, začínala som síce ako šička, ale veruže nikdy som nevedela šiť a doteraz ani neviem, ale skončila som našťastie v kancelárii ako kancelárska myška 😀 😀
gombíky prišívať viem a veľmi ma baví vyšívanie - mám svoje vlastnoručne vyšité obrazy na stenách, no na to teraz akosi nemám čas, pretože popri materskej si robím opatrovateľský kurz a robím preklady NJ - SK a naopak.
materská dovolenka - kto vymyslel tento názov, netuším, ale asi nejaký chlap, ktorý nevie, čo to je byť celý deň s dieťaťom, no to moje je zlaté dieťa - spinká celú noc od svojich 5 mesiacov , cez deň je už po 2,5hod unavený a chce spať, spapá všetko, ciká a kaká do nočníka, sedí v kočíku, keď sa hýbeme, ale akonáhle je hladný, unavený a neurobí sa mu po vôli, tak sa zlostí, no ale nemôžem mu robiť po vôli, to by sme sa tak nikam nedostali 😀 😀

a tvoj manžel má pravdu, aj vy sa dočkáte bábätka a ak to nepôjde samo, tak centrum pomôže, aj my sme využili ich služby, tie síce nezabrali, malý vznikol normálnou cestou, ale stálo to za to, aspoň sme vedeli, že môžeme mať aj zdravé bábo

marusik
29. aug 2010

@tanyja my sme polovička septembra. obe v jeden deň, s rozdielom 27 rokov🙂

tanyja
autor
29. aug 2010

@marusik tak to sa vám podarilo, ale asi ste to neplánovali, ináč by to tak super nedopadlo ako to dopadlo 😀
😵 😵

ypsinkova
29. aug 2010

@tanyja 5 rokov si šila a nevieš šiť ? to nevrav ani zo srandy 😅 😅 .Tak v kancelárii,no myslím,že tam ti je lepšie ako za nejakým strojom,však ? 🙂 Obdivujem ľudí,čo dokážu maľovaˇť,vyšívať,háčkovať a podobné veci.Moja maminka tiež vyšíva a tiež krásne,niekedy pofotím,čo máme doma od nej povyšívané,fakt nádhera,ja neviem po kom som,keď to neovládam 😀 .Nemčina je dosť ťažký jazyk,tiež klobúk dolu.Nemecky som sa učila štyri roky a akosi mi z nej vždy stačila dvojka 😀 .Tak šikovnica si,že to stíhaš pri malom.Ale on vyzerá taký anjelik krásny na spapanie 😵 😵 .Aj šikovný je,keď sa už pýta na nočník,vidieť ,že sa mu venuješ 😉

No veď hej,teraz sú už aj rôzne centrá,ktoré pomôžu v takýchto prípadoch,ale väčšinou poznám také páry,ktoré sa tám záhlasili a ani tam nemusli ísť,lebo už čakali bábo 🙂 🙂 .Dúfam,že my tiež nevyužijeme ich služby a pôjde to normálnou cestou 🙂

zuzana0612
30. aug 2010

ahojte, ste sa nejako rozpísali.... 😉

tanyja, pozerala som, že prihláška na kurz je od 2.9. do 20.9.. myslím, že bude aj nejaký test na rozdelenie do skupín - začiatočníci, pokročilí... na konci býva možnosť získania certifikátu, ale nejaký výstupný test nebýva. z toho by som mala asi stres od začiatku.... 😀

ypsinkova, aj môj chlap je taký. tiež nemá problém s ničím, čo sa týka mimča. chlapi si strašne veria... 😀 😀 😀

tanyja
autor
30. aug 2010

@ypsinkova prišijem akurát tak gombík na miesto a to je všetko, ja som tých 5 rokov sedela na počítačom 😀 😀 to mi išlo lepšie, šila som v tej firme asi 3 mesiace, lepšie povedané, teda napísané , šila som mesiac a 2 mesiace som lisovala - to bolo v pohode
ja teraz nevyšívam, už ani nemám komu, každý známy má doma obrázok odo mňa, ale asi vyšijem niečo pre Zuzi,keď už budú mať svoje bývanie 😵
no to moje dieťa, on je riadny šinter, ale venujem sa mu ako viem - od 5 mes sedí na šerblíku, debatím s ním stále, rúčky má úžasne šikovné - nastoká všetky kolieska na farebnú kužeľ a to už na ňu ani nepozerá a konečne sa pustil loziť - šmýka sa mu na plávačke, tak lezie spôsobom žaby skokana, chodiť chodí za 1 ruku 😉

@zuzana0612 neboj nič Zuzi, to zvládneš !!! nemčiny som sa aj ja kedysi bála a aha... 😵

zuzana0612
30. aug 2010

@tanyja budúci mesiac by som mala ísť do Rakúska do firmy materskej, tak tam sa inak preškolím.... 😀 ...teda, ak sa to zrealizuje. nemuselo by sa, nehnevala by som sa... 😀

ypsinkova
30. aug 2010

@tanyja Vidíš,ty aspoň ten gombík aj prišiješ,ale ja ani to 😀 .Lisovala ? To ani neviem čo sa robí,keď sa lisuje 😕.
Moja mamina vyšíva,veď je na dôchodku a celkom si aj zarobí na tých obrázkoch,takže celkom dobrý biznis 😀 .A kto je Zuzi ? 😕 Prepáč,že sa tak hlúpo pýtam,ale nedá mi nepsýtať sa kto to je,keď si ju už priplietla do rozhovoru 😀 .
To je úžasné,že vám je takto spolu dobre,hráte sa,vymýšľate,malý sa učí,fakt krásny vzťah máte,závednia hodný 😵 😵.Môj bratranec má tiež chlapca a malý ma rok a pol a ešte nevie ani poriadne chodiť a o rozprávaní ani nehovorím-bieda 😖 .Všetko je to na tých deťoch vidieť,ako sa im rodičia venujú.

@zuzana0612 no chlapi su sebavedomé tvory,to som už aj ja zistila,ale tak bodaj by mal pravdu,no nie ? 😀
Čítala som,že sa chystáš na kurz nemčiny,držím palčeky 😵

zuzana0612
30. aug 2010

@ypsinkova tanyja mysila mňa, keď napísala Zuzi... 😀
ano, idem na kurz, máme to v práci povinné. mali sme lektora, čo chodil do firmy, ale stálo to za prd. tak mám nájdený externý. nám sa na to viažu aj prémie, takže chodiť tam musím, či chcem či nie... 😀
ja si tiež hovorím, že bodaj by mal pravdu, lenže u mň to nie je až tak zase jednoznačné. tak ja mu vždy oponujem a on mi nato povie, že ja stále vidím v niečom problém. lenže to nie je o tom, že ja vidím problém. ale o tom, že ja mám zdravotné problémy a tie sa môžu objaviť a nemusia v tehotenstve a celkovo pri otehotnení.

ja som tiež kedysi vyšívala, aj ma to bavilo a mama má doma aj veľký obraz, čo som spravila. ale teraz už nie je čas. ale kto vie, možno sa to raz chytí a budem vyšívať o sto tristo.

u nás je krajčírka moja mamina, takže tá mi všetko poskracuje, upraví a tak. ale zašiť dierku, či prišiť gombík problém nemám.... 😉

zuzana0612
30. aug 2010

@sofokleska tak budem držať palce, nech nedorazí.... 😉

ypsinkova
30. aug 2010

@zuzana0612 aha,to som nevedela,že sa poznáte,to je super 😉 .Aha a kde robíš ak smiem vedieť ? Ty si taká jazyčnica ? 😀 Ako som už písala,mne nemčina moc nešla,ale po anglicky viem slušne a to s nechcem chváliť 😀 .Zdravotné problémy ? Tak to mi je ľúto,tfuj tfuj,veľa sťastia,držíme palčeky 😵 .

Vy ste také šikovnice,vyšívať viete a ja do rúk ani ihlu chytiť,strašné,asi sa začnem hanbiť a niečo začnem so sebou robiť,chodiť na nejaké kurzy takýchto zručnosí 😀 .
My v rodine krajčírku nemáme,ale kozmetičku máme,u nej som vlastne skoro stále strčená,to je tiež celkom praktické.Ale krajčírku mám zasa kamošku zo strednej,tak keď dačo potrebujem,tak pomôže 😉 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre