Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

zuzana0612
30. aug 2010

@ypsinkova ja idem po práci ku kozmetičke, tú v rodine nemáme. ale to máš tiež dobrú výhodu. ja pracujem v jednej rakúskej firme na finančnom oddelení. nieje to veľká firma. názov by ti fakt nič nepovedal. ale zaoberáme sa výrobou komponentov potrebných k prenosu elektrickej energie. no a mne tá nemčina tiež moc nejde. a k tým zdravotným problémom-mám trombofíliu, neviem, či vieš čo to je.

ypsinkova
30. aug 2010

@zuzana0612 ja som teraz už nebola vyše mesiaca,ale už mi to aj chýba,musím sa tam objednať.Je to pre mňa úžasný relax 😵 .V rakúskej firme ? Tak to potom vieš dobre nemecky,sa ideš len zdokonaliť,nie ? 🙂 .
Prepáč,ale neviem čo to je,len som si vygooglila a prečítala,že to má dačo spoločné so zrážanlivosťou krvi a je to dedičné.

tanyja
autor
30. aug 2010

@ypsinkova tak predsa len nejaký osoh z rodiny a že nevieš ani gombík prišiť, nerob si z toho ťažkú hlavu, bieda ťa donúti 😀 😀 😀
naša Zuzi je šikulka do účta, ja mám aj na to prax ale aj tak som z účta blbá 😀 😀
@zuzana0612 to skôr teš sa, ak bude možnosť ísť do materskej firmy, počuť jazyk od domorodca je lepšie ako od lektora, ten ti nebude hovoriť dialektom 😵 , ja som bola napríklad z zurrichškého dialektu mimo - nič som nerozumela 😵 , musela kamoška prekladať a potom som už chápala a bavorský je najkrajší... treba zažiť 🙂

zuzana0612
30. aug 2010

@ypsinkova pracujem v rakúskej firme, ale veľmi dobre neviem po nemecky, iba tak, že sa dorozumiem, preto tie kurzy a tá návšteva materskej firmy.
ano, je to so zrážanlivosťou krvy, ja to mám zdedené od mamy aj otca. a môže to spôsobiť potrat a pri určitých zlých hodnotách v krvy, ktoré môžu nastať, aj porušenie plodu.ja ich mám hraničné
a ty čo robíš?

zuzana0612
30. aug 2010

@tanyja ja sa len tak normálne bojíííííííííííííííím..... 😀 , oni sú tam inak celkom normálni a chápaví. snažia sa pomaly hovoriť, aj zopakovať a hovoria jednoduchými slovami. ale aj tak, keď tam budem sama.... no veď uvidíme, ako to dopadne, snáď sa vrátim od tiaľ.... 😀

tanyja
autor
30. aug 2010

@zuzana0612 zuzi, neboj, nič to nebude, počiatočný strach opadne a bude alles ganz in Ordnung, kein Angst !!!

@ypsinkova ešte že máme google, ja si tiež veľa vecí z kurzu pozerám radšej cez google ako z papierov, dnes nám ukazovali dekubity - brrrr a preberali sme ochorenia srdca, ciev a dýchacích ciest , všetko zaujímavé veci , napr. trombos - zrazená krv, ktorá sa môže posunúť a spôsobiť napr. infarkt

ypsinkova
30. aug 2010

@tanyja 😀 Nestraš ma prosím ťa s biedou,to je pre mňa nočná mora 😒 Vy ste so Zuzkou nejaká rodina ? 😕 🙂
Aj ja mám rada google,tiež tam všetko možné vyhľadávam čomu nerozumiem,nič nerobím doma,len som zavesená na nete manžel mi už vraví,že som závisláčka a tteraz som sa registrovala ešte tu,poteší sa 😲 😀 .

@zuzana0612 júj tak to mi je ľúto,čo vás stretlo , u nás sa zasa cukrovka dedí,ale tak u mňa je tatiaľ všetko o.k. 🙂
Ja robím vo informačnej agentúre tiež na finančnom oddelení,niekedy je tu pohoda-jahoda no inokedy tu máme frmol celý deň,ale aspoň sa nenudím,ale najviac ma vie nahnevať,keď celý den nič nerobím a potom mám končiť a všetci odomňa niečo potrebujú,vrr 😀

tanyja
autor
30. aug 2010

@ypsinkova so Zuzi nie sme rodina, ale už dlhšie si píšeme - tu na koníku, aj cez skype, na mail, pár krát sme si volali, tak asi tak, proste kamoška cez drát 😉 😉 ešte sme sa nevideli, ale čo nie je, môže byť
a más zlatého manžela, keby bol ten môj doma, tak by mi tiež povedal, že som závisláčka , tiež som stále na internete, ale tak na to je, no nie ?? a ropíš asi niečo podobné ako Zuzana, ja som tiež pracovala v nemeckej firme - fakturantka a tlmočníčka v jednej osobe, len tam som robila iba počas zastupovania materskej a sama som odišla z tejto firmy rovno na PN a materskú 😉 keby som to takto plánovala ako som to neplánovala, tak by mi to nevyšlo 😉 😉

ypsinkova
30. aug 2010

@tanyja aha,už rozumiem,tak vy ste také netové kamošky,to je super 😉 .A kde je tvoj manžel,keď nie je doma ? Či si na nete iba keď nie je doma a keď doma je,tak sem nechodievaš ? 🙂 Tak vieš,ja môjmu manželovi akceptujem cez víkendy formule,tak on mne musí internet 😀 .No veď hej,tak v tomto prípade ti to super vyšlo,teším sa 🙂 .

Ináč normálne si vás pletiem baby,hoci tu píšem len s vami,ale mám v tom menší chaos,ste si dosť podobné,teda aspoň pre mňa ste podobné,normálne si musím čítať aj to,čo sme písali predtým,lebo by som bola už v totálnom amoku 😀 😀 .

tanyja
autor
30. aug 2010

@ypsinkova a čo je v nás také podobné? to ma teší, že mám "sestru", ktorá mi je podobná, lebo v skutočnosti sestru nemám
môj drahý sa hrá na dieťa - chodí na nákladnom aute a vozí si piesoček z jednej kopy niekde na Červenej Skale na druhú kopu niekam do Lomnice vTatrách, formuly nepozerá,ale trpím mu to jeho discoveri, tak mi musí trpieť on môj net 😵 😵 , mňa nebavia tie koninky, čo on pozerá 😒

ypsinkova
30. aug 2010

@tanyja neviem,tak dosť podobne píšete a rozlíšim vás len podľa profilu a to vďaka tomu,že ty už máš malého chlapčeka 🙂
A tak tvoj manžel si plní detské sny,však ? 😀 Hej,aj discovery pozeráva tiež a to sa už len prepína mezi eurošport a discovery a zone reality,tiež ma to nebaví,ale tolerujem mu to,veď ako ináč by to vyzeralo,ak by sme si robili napriek,som vedela čo si beriem,nie ? 😀

tanyja
autor
30. aug 2010

@ypsinkova ako dlho ste manželia ? my budeme v decembri 4 roky, ale spolu sme 8 rokov a samozrejme, že aj škriepky boli ,ale to patrí k tomu , no a tie kompromisy - tak to doteraz poriadne môj chlap poriadne nepochopil, že sa aj on musí prispôsobovať, je ťažký oriešok, ale potroške ho lámem, je typický lev - len ja sám a nik iný, tak mu to proste ruším a hotovo 🙂 🙂 , ale ináč je zlatý 😎

v čom píšem podobne ako naša Zuzi ?

ypsinkova
30. aug 2010

@tanyja my sme "svoji" tri roky,chodili sme spolu od štyri roky 🙂 .On sa dá aj nalomiť ? To môj manžel absolútne.Je tvrdohlavý,neprizná si chybu aj keď ju spravil,ale nemôžem sa sťažovať,lebo on by o mne povedal asi to isté,lebo sme rohaté znamenia,ale čo si vybral,to má 😀 .Ale na teba budú dvaja chlapi,počkaj keď malý vyrastie,už s nimi ani nepohneš,chlapi držia spolu 😀.Vlastne ako sa volá malý ? 🙂

Máta podobný štýl písania,úprava a gramaticky dosť dobre píšete,lebo už som tu videla všeličo a ja si na gramatiku dosť potrpím,ale samozrejme nikoho neodsudzujem,ak to neovláda,ale myslím si svoje.Samozrejme také základy,ako su vybrané slova a že na konci slovies sa píše mäkké i by mohol ovládať každý 😝

Pridám fotku nášho rodinného miláčika 😉 :

tanyja
autor
30. aug 2010

@ypsinkova krásna cica a tá modelka si ty? ako sa volá ? moje dieťa, môj chrústik sa volá Radim - ja ho volám Radimko, miláčik
gramatika ? tú ja musím mať v krvi, môj starký bol profesor na gymnáziu : slovenčina a nemčina, ako druháčku ma drvil gramatiku a veru, ostala mi v hlave

ja si tiež všímam, že kto ako píše, dnes som pozerala do zošita "spolužiačke" a v slove psychika mala chybu - psychyka, no tak to bije do očí !!!

už sa teším, ako budem trénovať dvoch chlapov 😵 😵, toho malého budem vedieť , ale toho starého ... už asi ťažko 🙄

tanyja
autor
30. aug 2010

a aký múdry výraz v tvári tvojho kocúrika...... 😵 😵 , hneď by som ho poškrabkala na brušku 😀 😀

ypsinkova
30. aug 2010

@tanyja nie,tá modelka je náš kocúrik a vravíme mu Buchtička 😵 😵 .To je rozkošné meno pre malého,krásne oslovenie 😉 .My ani nemáme premyslené mená,lebo s drahým sa nedá,každému sa niečo iné páči a tak to budeme riešiť až keď to príde 🙂.
Veď vidím,že máš pravopis veľmi čistý,páči sa mi to,lebo to dosť napovie o ľuďoch ten ich pravopis 🙂 .Som mala spolužiaka a ten mával pravidelne v diktátoch 30 chýb a teraz je z neho riaditeľ jednej nemenovaj firmy.Stále vravím,že hlúpi majú šťastie 😀 .
Ten starý bude nahovárať toho mladšieho a bude používať tiež zbrane najťažšieho kalibru 😀 .Ale nie,veď proti žene nemôžu ísť dvaja chlapi,ako by to vyzeralo 😝 😀 .
Náš kocúrik sa rád túli ku nám,niekedy mi manžel vraví,že sa viac venujem kocúrovi ako jemu,že kedy sa aj s ním tak pohrám 😀 😀

tanyja
autor
30. aug 2010

@ypsinkova 1) že keď bude taký kocúrik ako Buchtička 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a ty sa ako voláš ? Ypsinka asi nie, však ?

2) to je pravda - blbý mal a bude mať vždy šťastie , no veď ako riaditeľ toho veľa nenapíše, na to má predsa sekretárku a tá už musí vedieť pravopis

3) starý dostane po zadku, ak bude malého nahovárať na prkotinky 🙂 🙂

ypsinkova
30. aug 2010

@tanyja 😀 Ypsinka nie som,ale mám takú prezývku,som Silvia a ty budeš Tatiana ? 🙂
a ak aj napíše,tak teraz sú rôzne programy,kde ti tie chyby upravia a opravia,tak no problém 🙂
😀 😀 Po zadku ? Však to by sa mu páčilo,ak by po zadku dostal,chlapi také hry majú radi,lebo oni sú večné deti 😀 😀

tanyja
autor
30. aug 2010

Tatiana nie som, tak sa volá moja mamina a vždy som túžila po tom, že keď budem mať raz dievčatko, bude Tánička, no a zakaždým by sme mali chlapčeka, tak Tánička sa nekonala
ináč ja sa volám Romana
a prečo máš takúto prezývku ?

my sme vymýšľali viac mien, vyhralo jedno - Richard, ale kedže si ten môj chlap nevedel meno zapamätať až tak, že nakoniec povedal Rišo, tak som proste v pôrodnici dala zapísať iné meno, teda Radim a bolo 😀 😀

zuzana0612
31. aug 2010

ahojte,
vy ste sa nejako včera rozpísali. ja som prišla domov a drahý robil nábytok pre rodinu, tak som išla účto robiť. Aj keď sa mi moc nechcelo, ale čo narobím, nejako čas zabiť musím... 😀
Vidím, že sa blíži škola.... tak riešime jazyk, kuzry a pravopis..... 😀 😀 😀 . Ja osobne som nemala s tým v škole problémy. A tiež si to všímam, keď niekto napíše vo vybranom slove zlé i,y... ale zase rozlišujem, či napíše človek v texte jednu chybu, alebo má chybu v každom druhom slove. Pomýliť sa dá ľahko, keď človek píše, ale keď je zle každé druhé i, y, tak to už je o inom.

@tanyja koľko sa už vlastne poznáme takto cez MK? Už aj rok si takto myslím píšeme. Viem, kedy som sa prihlásila, to som nezačala písať hneď tu, ale myslím, že taký rok to už môže byť. Nato, že sme sa ešte nevideli, celkom dobré.... 😉
@ypsinkova máte peknú mačičku. Ja mám zvieratká rada, ale drahý mačkny nemusí. A u nich doma je pes, tak ten by nezniesol žiadnu mačku. Chcela som si od našich priniesť mača, ale asi by týždeň neprežilo. ☹

Neviem, či som vám to písala, že sme našli na ceste šteňa, keď sme cez dovolenku išli k našim a zobrali sme si ho domov. Taký to je krásny psík. 😵 . Len ho musíme mať u babky, lebo zase ten pes by nezniesol ani iného psa na dvore. Aj sa to hovorí, že pes so psom nemôže byť na dvore, skôr fenu znesie. Ale u babky sú psi dvaja a zobrali ho v pohode. V nedeľu sme tam boli a taký bol zlatučký, len trošku špinavý, lebo bolo blato.

@tanyja my už máme meno, čo sa týka detí vymyslené. Teda čo sa týka chlapca. Priateľ povedal, že bude mať meno po ňom. Ja toto moc neuznávam, ale asi s tým nič nenarobím. A že dievčenské si vymyslieť môžem sama. Čo nato povedať....

tanyja
autor
31. aug 2010

@zuzana0612 Ahoj, nespomínala si psíka, a aká je to rasa alebo oriešok? bude veľký či maličký? a aké má meno? ak sa Ti dá, urob fotku a prilož, nech sa pokocháme, ja milujem psíky aj mamčičky, ja ľúbim všetky zvieratká
aj som rozmýšľala, že ako dlho sa poznáme takto cez net, no bude to rok určite, veď keď som začala túto tému, začala som si písať s Nikikou a dodnes si píšeme a to je už takmer 3 roky dobre počítam....
čas letí
@ypsinkova ako v práci? makáte či nuda? ja myslím, že makáte, je koniec mesiaca a väčšinou sa robia účtovné uzávierky - jednu som skončila, týždeň bol pokoj a znova sme začali s ďalšou, bolo toho dosť, ale rada spomínam na bývalú prácu, rada by som sa tam vrátila, keby ma zobrali, no ☹ teraz nepotrebujú nikoho ďalšieho ☹ ☹

ypsinkova
31. aug 2010

@zuzana0612 ďakujem za kocúra,pochvaly mu odovzám,ale zasa nebudem prehánať,aby nám náhodou nespyšnel 😀 😀 .Moji rodičia bývajú v rodinnom dome a majú plný dvor mačiek a jedného psa a normálne tie mačky sú tak drzé,že chodia psovi z hrncov vyjedať,sa vždy smejem na nich 😀 .
Tak to je pekné od vás,že ste si zobrali takého psíka a ako sa volá ? 🙂
@tanyja tak napríklad dnes som sa od rána nezastavila ešte,akurát teraz mám trošku frei,ale poobede to zasa začne.Ale veď ty si ešte materskú pekne užívaj,kam by si sa ponáhľala do práce a najmä teraz,keď je to s prácou také všeliaké 😒 .

Inak ráno som skoro zaspala,včera som šla spať až okolo jednej a skoro som prepočula budík,tak som sa hneď ráno stresovala,všetko len tak narýchlo spravila,len aby som stihla načas prísť 🙂 .Dnes som si povedala,že pôjdem skoro spať,aby som to dospala,lebo mám dnes akútny nedostatok spánku 😀 .

A malý dobre spáva v noci ? Spáva vo vašej izbe,či má vlastnú ?

zuzana0612
31. aug 2010

@tanyja je to labrador. fotku môžem spraviť, až keď pôjdeme k babke. A teraz, keď prší, tak sa nedá, lebo ona býva na mieste, kde je zlá cesta, keď prší, museli by sme ísť pešo a to je dosť ďaleko, aby sme tam išli po robote. To skôr cez víkend.

zuzana0612
31. aug 2010

S tým menom je to horiše, lebo ešte sme mu žiadne nedali. A dedko na neho kričí každýkrát inak.... 😀
@ypsinkova ja som tiež dnes skoro zaspala. 😀 . Bolo 5 hodín, keď som vyliezla z postele a 25 musím ísť na bus, aby som ho stihla. Ideme mi aj neskôr, ale to potom musím byť dlhšie v práci, takto prídem na 6:30 a do 15:00 pracujem. Ale dnes prší dosť, tak pôjdem 14:30, to mi ide bus tu bližšie od firmy a nemusím ísť ďaleko do mesta bus. Inak bo mám pešo na bus tak 20-25 minút rýchlej chôdze

ypsinkova
31. aug 2010

@zuzana0612 😀 😀 aká náhodička,ale za všetko môže tu smutné,upršané počasie 😖 .Ty strašne skoro vstávaš,ja vstávam o siedmej a ešte aj to sa mi podarí zaspať.Nikdy som nebola na ranné vstávačky,v škole som nenávidela nultú vyučovacie hodiny,lebo som pravidelne zaspala 😀 .
Nemáš vodičský ? Lebo 25 minút ísť po meste v takomto počasí,to je fakt strašné.Ešte som nemala rada,keď som šla po chodníku a super bezohľadný vodič mi udelil štedrú nádielku v podobe sprchy z kaluže,väčšie nervy som nemala 🙄

tanyja
autor
31. aug 2010

@ypsinkova malý mi spáva celú noc už od svojich 5 mesiacov a už sme mu urobili, vlastnú izbičku, máme síce len dvojizbový, ale jedna izba je veľká a dá sa pekne predeliť na dve, je tam dvojo dverí, predelili sme to vertikálnou žalúziou, takže aj my máme v spálni svetlo, kedže okno je len jedno a to má malý na svojej strane, privriem mu dvere a má svoj klídek 😀
som zvedavá, večer do kedy budeš pri pc 😉 😉
@zuzana0612 vymyslíme hafanovi meno, napríklad Denny , a foto, ked sa bude dať, naozaj , že sa nebudeš kvôli mne brodiť v blate 😖

idem, dieťa sa mi už zobudilo, tak kým sa napapáme, vycikáme a všetky veci okolo, ešte k mame na kafčo a deň je za nami 😵 😵

večer som tu ako na koni, papa papa

zuzana0612
31. aug 2010

@ypsinkova mám, ale zase keby som chodila autom sama až domov, tak by sa to nevyplatilo finančne.

ja keď sedím pri pc, tak môj tiež komentuje, že si vypisujem.... 😀 ... to preto, lebo si chce on pozerať stránky, ktoré ho zaujímajú.

ypsinkova
31. aug 2010

@zuzana0612 aha,rozumiem,tak ty si taká cestovateľka 😉 .
Ja ešte stále trčím v práci už sa teším domov.Ešte cestou domov sa zastavím u maminy a s manželom sme si dohodli stretko v obchodnom centre,tak už sa teším 😎 .Zatiaľ sa opatrujte 😉

tanyja
autor
31. aug 2010

@ypsinkova no, ja by som si nemohla dať stretko v nákupnom centre 😀 , my tu totiž žiadne nemáme iba obchodný dom a tam toho veľa nekúpime 😀 , teda okrem železiarstva, drogérie, kuchynky, papierníctva, kvetinárstva, čínskeho obchodu, bižutérie a dvoch mini obchodíkov, kde v jednom je second hand a v druhom predávajú nitky, gumky do gatí a nejaké tie ponožky ... tak tam by sme sa dlho nehľadali 😀 😀
@zuzana0612 vy to ako máte s nákupnými centrami?

ja by som tu u nás veru aj brala, lebo normálny textil je tu u nás jeden a aj to má čínske bludy v ňom, takže žiadna výhra 😖

ypsinkova
31. aug 2010

@tanyja a ty odkiaľ pochádzaš ? To vieš,my bývame v Ba a tu máme všetko od Auparku,Euroveu cez Polus až Avion,ale samozrejme,že tu máme aj dosť činskych obchodov,ale to neobľubujem 😀 .
My sme si dnes s drahým spravili pekný večer,stretli sme sa v Auparku,dali sme si večeru a potom si pokukali po obchodoch a kúpil mi pekné tričko,tak sa teším 😵 😵 .

Zajtra máme sviatok,tak plánujeme že pôjdeme do nejakého relačného centra,že sa trošku zrelaxujeme,tak niečo také hľadám na nete,aspoň vám môžem odpísať a ako výhovorku mám,že tu vlastne dačo hľadám.
Aký ste mali dník ? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre