Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

ypsinkova
3. sep 2010

@tanyja to je ako naša susedka,ta krajšie svojho syna ako debil neosloví.Nerozumiem,takýmto ženám do rúk deti nepatria 😖 .
Ja som tu len na skok,lebo v Lamači sú hody,tak vraj ideme pozrieť aj s kamarátmi,ale len nachvíľočku na burčiak,lebo zima je a kožuch ešte nemám kúpený 😀 .
Neskôr si píšeme,pa

tanyja
autor
3. sep 2010

@ypsinkova veď aj ja by som už mala trochu čítať podklady, len dúfam ,že sa na mňa niečo nalepí, dnes som robila IT poradcu našej vyučujúcej 😉
a prišli mi super botasky adidas - láska na prvý pohľad 🙂

ja si tiež myslím, že takým ženám deti netreba, skôr nejaký dobytok 😀 😀

a neopi sa !!! ja som bola teraz pred pol hodinou so smeťami a brrr bola mi zima - ešte som von klábosila s maminou, bola venčiť našu štvornohú lásku 😵

tanyja
autor
3. sep 2010

@ypsinkova veď aj ja by som už mala trochu čítať podklady, len dúfam ,že sa na mňa niečo nalepí, dnes som robila IT poradcu našej vyučujúcej 😉
a prišli mi super botasky adidas - láska na prvý pohľad 🙂

ja si tiež myslím, že takým ženám deti netreba, skôr nejaký dobytok 😀 😀

a neopi sa !!! ja som bola teraz pred pol hodinou so smeťami a brrr bola mi zima - ešte som von klábosila s maminou, bola venčiť našu štvornohú lásku 😵

a videla si správy? ukazovali naše mesto, že našli v starom dome kostru človeka 😒 , ale v zábere boli aj moje krááááááásne okná 😀

ypsinkova
4. sep 2010

@tanyja ake podkladky chceš čítať ? 😲
odkiaľ si si objednávala ? 🙂 ja moc botasky nenosím,ja mám skôr rada balerínky 🙂 ale zasa keď ideme na turistiku,tak jasné,že si dám botasky a ako tak rozmýšľam tie moje sú už staré,mala by som si aj ja nejaké vyhliadnuť 😀 .

dobytok 😀 😀 .ony by sa aj s tým dobytkom pekne pohrali

Neopila som sa ale burčiak bol výborný,mala som aj cukrovú vatu a cigánsku za 3,00 čo akože bola cena s vysokohorskou prirážkou asi,ale tak je to raz za rok,tak som si dala,ale tí ľudia už fakt nevedia,čo za to pýtať 😖
A tvoja mamina býva kúsok od vás,či ako ? 🙂
Mňa dnes ráno svokra zobudila s tým že prišla a doniesla pagáčiky,tak sme si dali na raňajky a teraz sa pustím do varenia obedu 🙂 .
Čo dnes idete variť ?

Vieš čo,ja správy moc nepozerávam,je tam kopec zlých,negatívnych informaácii a ja si radšej pozriem niečo pekné.Keď tak počúvam rádio cestou z práce a tam hlásia tiež správy,tak ako tak som v obraze.Ale niekedy pozriem s drahým,ale fakt to už musí byť.No takto som prišla o tvoje nádherné okienka !!! 😀 A kde boli,na jojke či na markíze ? 😀

tanyja
autor
4. sep 2010

@ypsinkova ja mám podklady z kurzu, je to vlastne prefotená kniha a dostali sme ešte jednu, ako opatrovať chorých, tak do toho som nazrela, ale asi by som mala prebehnúť všetky veci
tak isto prebehnem cez pivnice , vyveziem sa na 4.poschodie a som pri mame - super, ked prší, netreba mi dáždnik
aj tu (najbližšie BB - vianočné trhy) keď je niečo, tak je cigánska s vysokohorskou prirážkou 😀 nie ste sami
ja dnes varím : kašu našu, zeleninku, mäsko z mrazáku a drahému pečiem jatenice a drobec má kuracie prsia - chodov ako na svadbe 😀 😀

no a žeby nám svokra niečo doniesla, tak to som ešte nezažila 😀 😀

idem, lebo musím dohliadnuť na zemiaky a urobiť kašu našu, potom nakuknem, ked bude malý spať 😵

ypsinkova
4. sep 2010

@tanyja opatrovanie chorých ?A to si bola na akom kurze vlastne ?Lebo neviem,že by si spomínala nejaký kurz alebo mi to z hlavy vypadlo ? 😝
Tak maminu máš fakt kúsok,to máš super,nie ? Praktické,aj ti s malým pomáha,či nie ? Ešte robí,či už je na dôchodku ?
To je strašné,ale ako na tom zarábajú.asi sa budúci rok aj ja do toho pustím a začnem predávať cigánsku,to bude iný biznis 😀 .
Ja som postavila na slepačiu polievku a druhé budeme mať čínu a ešte spravím puding,lebo drahý chcel niečo sladké 🙂
Tak nám tiež moc často nenosí,neviem čo sa jej dnes stalo,ale pagáče boli super len sa po nich zaprášilo 😀

tanyja
autor
4. sep 2010

@ypsinkova čerstvé sú čerstvé, to by sa aj u nás zaprášilo, keby boli , ale nie sú 😀 😀

mamina mi sama navrhla, aby som si urobila kurz, nechcela som ju zaťažovať s malým, ona sama má toho dosť, ale keď sa ponúkla, tak je to ok, a už 20.9 je skúška, chodím na opatrovateľský, spomínala som ti to, možno vyfučalo z hlavy, nevadí, ja si tiež všetko nepamätám, nedá sa držať všetko na hlave, no nie? 😅

my už sme po obede, malý je už v postieľke, už si šúchal oči a všimla som si, keď som sa s malým šialila, že už mu konečne ide von vrchný zub a tri vedľa asi už tiež

a tie správy boli na jojke, markízu nepozerám, veľmi málo, jedine ordináciu

a puding by si dal aj drahý, ale nie je doma, tak nevarím

ypsinkova
4. sep 2010

@tanyja tak to ti držím palce,ale to určite dáš,veď ty si šikovnica a prepáč,že som zabudla,mám deravú hlavu asi 😝

my sme ešte nejedli,lebo nikdy to nestihnem presne na dvanástu,tak sme ešte hladní 😝 .Tak to je super,že už aj zúbky idú 😉 .Ale keď spomínaš tie zuby,tak mne sa snívalo,že som bola u zubárky a že mi šla robiť zub a ušla som odtiaľ,ja neznášam zubárov,pre mňa je to utrpenie tam ísť,radšej by som šla do pekla ako k zubárovi 😝

my tiež pozerávame viac jojku ako markízu,markízu vlastne skoro vôbec,iba ak ide nejaký dobrý film ale ináč nie a ešte občas stv1 pozrieme,ale tú tiež minimálne,my nie sme moc televízni maniaci 😀

a kedy príde domov ? 😲

tanyja
autor
4. sep 2010

@ypsinkova pred hodinkou som volala s drahým a potešil ma 😖 - musí odviezť ešte asi 2 fúry, to jest cca 6hod a kým príde domov tak + 1hod k tomu, takže niekedy večer, snáď to stihne, kým pôjdem spať 😀
ja stv vôbec nepozerám, kvôli mne ani nemusí byť a z Tv pozerám aj tak len nemcov a jojku, tiež nie som maniak a keď ide film, tak drahý šomre, lebo on chce vidieť aspoň trošku telku a to jeho discoveri.
keby bude obed? už som hladná 😀 😀
(dala som si trocha jaternice a bola veľmi fajn - lepšia ako domáca - tá je bez chuti a mastná - brrr 😒 )

ypsinkova
4. sep 2010

@tanyja ale veď kto si počká ten sa dočká a to platí aj pre teba,večer máš manžela doma ako na koni 😀
Ani kvôli mne by nemuseli vysielať,ale ešte občas ráno pozriem teleráno,keď je časalebo taký Reflex 🙂 .
My sme sa už konečne najedli,chutilo nám a teraz oddychujeme s plnými bruškami 😀 .O pol piatej ideme k tete,tak idem ešte do sprchy,trošku sa upraviť a fičíme na návštevu 🙂 .
Večer sa tu objavím,veď ako vždy,tak ak tu budeš,budem rada,pekný dník,zatiaľ pa 😉

tanyja
autor
4. sep 2010

@ypsinkova veď áno, len ma drahý potešil, že ešte musí voziť a že kým príde domov, bude aj polnoc 😠
a že mu chýba s.... , no povedz, má kedy ? teda so mnou nemá kedy... 😉
ako bolo na návšteve?
mne pred chvíľkou volala kamoška, pozvala ma na svadbu 30.10 vo Vranove , v živote som tam nebola, poznám sa s ňou už 12 rokov, ako sme boli ako au-pair v nemecku a ona bola mne na svadbe, tak mi to opätuje 😀 , zlatá Katuška

ypsinkova
4. sep 2010

@tanyja 🙂 🙂 a ktorému chlapovi to nechýba ? 😀 Aspoň vieš,že nie je záletník,tak dnes budete mať super noc,ak nezaspíš 😀
Na návšteve bolo fajn,tetuška výborne napiekla a spravila super cesnakovú nátierku tak nádherne voniame po cesnaku,vieš si predstaviť,ale jednoducho sme neodolali 😀
Tak to máte super,aj ja by som šla na svadbu,nenechala by som sa trikrát ponúkať😀 Dúfam,že si pozvanie prijala,veď 12 ročné priateľstvo a spoločné spomienky,to je super,určite sa dobre zabavíte a pokecáte 😉 Cestu ľahko nájdete,vytlačíte mapku a spýtate sa poprípade nevestičky 🙂

tanyja
autor
4. sep 2010

@ypsinkova detaily ohľadom svadby si ešte dojednáme, ja mám čas, len sa bude musieť drahý uvoľniť z práce - robia aj soboty a malého by som asi nebrala, on by z toho nemal nič a vlastne ani ja, už len , či si mama nechá malého na noc, uvidíme
to nevadí,. že ste cesnakoví, je to predsa obojstranné 😀 😀

ja som teraz pozerala do papierov od kurzu a zistila, že polovicu som ešte neprečítala, budem sa musieť posnažiť !!

ypsinkova
4. sep 2010

@tanyja ale tak drahý vybaví voľno a o malého sa ti zatiaaľ postará mama,veď to je len jedna noc 🙂
Ale mne to tak strašne smrdí a tú "vôňu cítim stále v ústach aj pri dôkladon prečistení zubov 😀
Však vieš čitať,nie ? 😀 To raz dva prečítaš,to nebude problém,po večeroch,keď nebudeš mať čo na práci,(i keď niektoré mamičky práve večer robia,keď im deti zaspia) tak prečítaš 😉
Pozerala som program v tv a ako vidím,tak veľká bieda,pôjdem do sprchy a asi spať,aj keď viem,že nezaspím tak skoro 😒

tanyja
autor
4. sep 2010

@ypsinkova to stále zaspíš tak pozde, ? ja väčšinou hneď zaspím.
jedine po večeroch môžem čítať, ale to väčšinou píšem na koníku s istou pani ypsinkovou, poznáš ? 😵
na cesnak je dobré mlieko, vyklokci a vypi trocha mlieka - zneutralizuje zápach

ypsinkova
4. sep 2010

@tanyja ja vôbec v psolednom čase nemôžem spať a ráno zasa vstať.Neviem čo sa deje,ale keď idem do spotele,som strašne unavená,ale zaspať nemôžem a len sa prehadzujem a neviem čo so sebou 😝 .
Ten tvoj program na večer sa mi páči,som rada,že ho tráviš s milými ľuďmi 😀 😀 .
Júj,keď to mliečko neľúbim,ale obetujem sa,ale nepočula som to ešte,ale spolieham na tvoje rady,ďakujem,idem na vec 😉

tanyja
autor
5. sep 2010

@ypsinkova dobré "ránko" , tak ako, vyskúšala si to mlieko?
ja so spaním problém nemám, a tento týždeň sa malý budí pravidelne v noci okolo 3hod, počujem ho, ako si debatí, túto noc sa dokonca smial dobrých 15 minút, štebotal si, potom sa pozlostil, tak som mu dala cumeľ a spali sme ´dalej
tá pani ypsinkova je veľmi príjemná, mala by som ťa s ňou zoznámiť 😀 😀
uložili sme malého, nech si pospí, potom pôjdeme na "oslavu" - zjeme obed a pôjdeme domov, žeby bola nejaká sranda sa povedať nedá.. to je skôr o dobytku - svokor s krstným sa debatia o dobytku a my pozeráme tv 😀

ypsinkova
5. sep 2010

@tanyja dobré ránko,u nás fakt len teraz deň začal,sme spali až doteraz 😲 To mlieko som vyskúšala,skutočne to pomohlo ďakujem za radu,pomohla si mi,máš to u mňa 🙂 😉
To je zlaté,porozpráva sa ,zasmeje sa,pozlostí a spí ďalej 😀 .
ale vieš čo,nepotrebujem ju spoznať už tu mám fajn náhradničku tanyju a tej sa žiadna ypsinkova nevyrovná 😀 😀
A aký pekný darček ste kúpili na oslavu ? 🙂 Veď aspoň vás pohostia keď nič iné,nie ? 😀 Tak to máte super program,na návšteve sa telka nepozerá 😀

tanyja
autor
5. sep 2010

@ypsinkova kúpili sme NIČ - ja svokrovi nekupujem darčeky, zbehneme mu kúpiť kávu, nepije, nefajčí (sekol s tým pred 8 rokmi), kozmetiku nepoužíva (vodu po holení Adidas, čo som mu kúpila pred 5 rokmi, má dodnes celú nepoužitú), tak čo mám vymýšľať, no nie?
vieš, znie to ako ohováranie, ale tam nás pohostia stále tým istým - zemiakový šalát a rezeň z friťáku tvrdý ako prkienko na wc, takže ja som si tam zatiaľ na ničom nepochutila 😒 , no a ešte polievka bez chuti, lebo je fakt bez chuti a že bude aj ryža s kuracími stehnami , tak jedine to ešte pripadá do úvahy, aj to som ja učila svokru robiť ryžu - ona ju miešala celý čas a na konci bola z toho ryžová kaša, ktorá vyzerala totálne nechutne , brrr 😖
ale keď svokra absolútne nevie jedlo dochutiť, to keď varí moja mama pre našu celú rodinu, tak je to zakaždým niečo iné a ešte aj prsty na nohách si pooblizujeme - rada robí nové zaujímavé veci, len otec nie je na zmeny v jedle 😵 , povie, bolo to dobré ale na budúce to už nemusím mať 😀 😀
dnes si čo varíte? ja nevarím, máme od včera a drahý ešte nejedol nič, povedal: idem sa oholiť, dáme si keksík a potom sa najem... tak bolo všetko, okrem toho najem sa a už drieme na gauči, má toho dosť, veľa nepospí v práci 😒

ypsinkova
5. sep 2010

@tanyja 🙂 🙂 nič aj predávajú,kde ?Asi pôjdeme aj my na nákupy 😀 😀 My vždy kupujeme svokrovi kozmetiku,bonboniéru a fľašu.Svokre kupujem už len kvetinu a bonboniéru,lebo keď som jej kúpila striboernú retiazku,tak ju venovala svojej najstaršej dcére a to isté spravila aj s posteľným prádlom a aj s hrncami do kuchyne a inými vecami,tak som si povedala,že dosť a odvtedy jej venujem také veci,čo sa nedajú moc ďalej posúvať 🙂 .Svokra varí veľmi dobre,to zasa nemôžem povedať,vždy keď prídeme sa stôl prehýba,je aj napečené jednoducho všetko ako má byť a ešte mi aj domov nabalí,keď odchádzame,tak to zasa nemôžem povedať.Akurát že je strašná bordelárka a nemá doma vôbec upratané,všade ohromný neporiadok,to mi strašne vadí,pritom tam žije ona,svokor a ich syn a nevedia si dať dom do poriadku 😒 .
To sa čudujem,že vôbec si to nechala vysvetliť varenie ryže od takej mladej kočky tvoja svokra 🙂
My dnes nič nevaríme,tiež nám zostalo,poobede ideme na rodinné návštevy a chceli by sme ísť aj do kina,no uvidíme,či budú niečo dobré hrať a večer by som sa tu mala ukázať.
Pekný dník prajem,užite si oslavu 😀 🙂

tanyja
autor
5. sep 2010

@ypsinkova 😀 😀 ďakujem,
ten bordel je aj tu, všade narozkladané, hrôza, keď nás pozvala a aj moju maminu na jej 50-ku, tak sme mali ísť skôr k nej a potom na družstvo, kde bola oslava, no a keby si videla ten neporiadok, niečo hrozné, všade narozkladané, ale oni to tak nevnímajú ako my, ani ja neznesiem narozkladané, na kuchynskej linke mám vyložený len kávovar a nič iné, všetko ostatné by mi tam vadilo
a svokra už nepečie, kedysi piekla, ale teraz povie, že ona chodí do roboty a na také nemá čas
pravda je taká - že raz ju môj drahý sprdol, lebo dala do dobošového koláča umelé maslo a vieš si predstaviť tú hnusnú chuť, moja mama nevedela, čo s tým - kde to vyplúť alebo či prehltnúť, tak urazená svokra mu povedala, že nech mu pečie svokrička, ke´d je taký fajnový... a od vtedy pečie minimálne, reps, vôbec, na Vianoce nám dala kupenské sušené- také a tácke a nakoniec som to odniesla našim sliepkam , chutilo im 😀 😀
vy sa máte kino - tu hrajú kino asi 4x v mesiaci aj to blbosti a ja ani neviem, čo hrajú , aj tak by som tam nemala s kým ísť, darmo - porovnávať mesto s mestečkom je hlúposť

ypsinkova
5. sep 2010

@tanyja to sa nehanbila ? To je strašné,ešte pozve aj tvoju maminu a ona takto.Ale moja svokra zasa ignoruje mojich členov rodiny,ona takto nepozýva na narodediny ani nič.Keď sa jej ženil stredný syn,ani zákusky neposlala mojej mame a to posielala zákusky všetkým susedám,kamarátkam,celej rodine ,ale mojej rodine neposlala nič a povedala,že ak po svadbe niečo zostane,tak pošle aj mojej mame a to ma vtedy dosť mrzelo,ako sa zachovala,bola som z toho smutná 😔
Aoja svokra ešte robí a tiež ,keď prídeme povie,nevšímajte si ten neporiadok,ale robím a chlapi su v chalupe a tí nič neurobia,tak nestíham upratovať ,keď prídem z roboty 😒 .
🙂 🙂 No aspoň niečo,že vám dala na Vianoce a že si aspoň sliepočky pochutnali,veď aj tie potrebuju štedrú nádielku,no nie ? 😀 😀
My chodievame do kina,ale my sme na také rozprávky a 3D filmy a tak 🙂 .Môj muž si tiež straše obľúbil to 3D tak vyhľadávam len také filmy/rozprávky,som zvedavá na dnešný program.
Ale aspoň že vám dačo hrajú,nemôžete pvoedať,že nemáte kultúrny život 😝

luculele
5. sep 2010

Ahojte baby, len nahodou som zakopla o tuto temu a chcem sa opytat na Vas nazor. Pred troma tyzdnami som mala svadbu a ked som predtym povedala mojim rodicom, ze si chcem dat manzelove meno bez koncovky OVA, tak reagovali velmi neprimerane, otec sa rozkrical, ze to nedovoli, ze predkovia sa budu prevracat v hrobe a podobne veci, este som ho takeho nevidela, tak som mu povedala, ze dobre, ze si teda neham OVA. Bola som v strese pred svadbou a tehotna a nemala som silu sa tym vtedy zaoberat. Lenze som to nakoniec nemohla urobit, lebo som to takto vzdy chcela a isla by som proti sebe, takze v sobasnom liste mam teraz bez koncovky, ale nasi o tom nevedia a urcite to coskoro zistia, lebo trvale bydlisko mam doma a urcite mi coskoro pride nejaka posta na moje nove meno. Neviem co mam robit, som z toho v strese a nechcem nasim ublizit, ale keby som im ustupila, tak by som asi bola nestastna ja...

tanyja
autor
5. sep 2010

@ypsinkova 😀 😀 😀 my sme extrémne kultúrni národ.. na zápis malého k nám ani neprišli a to sme ich pozvali, došli iba do reštaurácie a potom tie primitívne reči - taký zápis (skončili sme o pol hodinku skôr ako sme mysleli a stoly ešte neboli dopripravované, tak sa museli vetrať von, drahého švagor prišiel vo vyťahanom svetri a nik s nami neprehodil ani slovo , mužova rodina je veľmi zvláštna - dodnes som im neprišla na chuť..
povedala som, ked je taká "fajnová" , tak to mala ona robiť, chceli to robiť v obývačke zomrelej starej mamy, brr, ja som s tým nesúhlasila a ide sa tam neklamem ako do pivnice a hrkoce tak plech od kotolni, no hrôza
malý je už hore, idem ho dať na nočník a potom už pôjdeme, tak papa a krásny kultúrny deň

tanyja
autor
5. sep 2010

@luculele ahoj, si dospelá a rodičia by mali pochopiť tvoje rozhodnutie, takže iné im neostane, len to pochopiť a zmieriť sa s tým
ja som si tiež vždy chcela nechať svoje priezvisko, nakoniec mám po mužovi a keby som sa mala znova vydávať, tak si nechám aj moje aj mužove meno 😉

luculele
5. sep 2010

@tanyja Ahoj, dakujem. Inac keby si velmi chcela, stale sa to da zmenit. Su tam sice poplatky ale urcite sa to da...

tanyja
autor
5. sep 2010

@luculele za poplatok sa všetko dá, ale to by som musela zase meniť všetky doklady a hlavne techničák od auta a to nemám náladu vyčkávať v rade, kým by ma vybavili, už som si zvykla na moje priezvisko - preto som ho nechcela, lebo veľmi veľa ľudí má také priezvisko ako mám po mužovi a moje za slobodna nemá veľa ľudí na Slovensku
mám dve kamošky, ktoré majú priezvisko bez OVÁ a znie to super
určite máš aj ty super priezvisko, môžeš mi ho napísať do IP
a už viete, či to bude dievčatko alebo chlapček? či sa chcete nechať prekvapiť ?

tanyja
autor
5. sep 2010

@ypsinkova my sme už doma, boli sme tam 2 hodinky a už si drobec šúchal oči, tak sme išli domov
posedel na nohách mužovho krstného otca, podebatili, dodatočne dostal na meniny od krstnej mamy hracieho slimáčika - radimko si ho zobral a malý Tomáš začal žiarliť, a chcel tiež slimáka, tak sme mu ho museli dať, lebo sa zlostil a samozrejme mamička mu urobila po vôli a nevysvetlila, že to nie je jeho a to má 2,5 roka a ! už nemá plienky ! iba na spanie ! kde to napísať !!!

tanyja
autor
5. sep 2010

@luculele ja mám narodeniny 19.1, bude kozorožec, krásne znamenie , ale aj ostatné sú pekné
a asi niečo na tom je, keď sú k znameniu vysvetlivky, aké je, u mň platí - presná, ide si za svojím cieľom 😵

luculele
5. sep 2010

@tanyja 🙂 veru, kozorozec to bude, a to som rada 🙂.

Aj meno ako ma moj muz ma vela ludi. Akurat vzdy ked sa niekomu predstavime pytaju sa, ci sa pise s h, alebo bez na konci.

Vdaka za podporu. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre