Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

betina1984
21. sep 2010

@tanyja, ešte som doma. Ak sa naučí pýtať, v januári, februári by išla do škôlky. Ja brala HAK dva roky a akurát mi po nej ostali polycystické vaječníky. Som si teda pomohla. Teraz sa snažím nejako z toho dostať. Mala som aj Clostil, ale ani ten nepomohol. V máji som HAK vysadila a odvtedy som nemala ani ovuláciu. Môže ma šľaktrafiť...

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja grízik 😝

@betina1984 no neviem, či máš iba problémy s cyklom, nedočítala som to tu nejako podrobne všetko. ale kamoška mala aloe vera gel od firmy LR a bola hrozne spokojná. (dá sa to aj od inej firmy kúpiť, ale aká je kvalita neviem, musíš kuk na nete a porovnať)

zuzana0612
21. sep 2010

@betina1984 no tak teraz čítam tvoj nový príspevok..... 😉 . presne toto, kamoška tiež nemala ovulku, a ten gel jej pomohol. bratova priateľka tiež brala clostil a nepomáhal. tak teraz bola na laparoskopii

betina1984
21. sep 2010

@zuzana0612, ja si teraz objednala GYNEX, tak uvidíme.

tanyja
autor
21. sep 2010

@zuzana0612 to 😝 znamená, že ty grízik môžeš??

@betina1984 bratova sestra má 2,5 ročného chlapca a doteraz robil všetko do plienky, ale už ho učí, konečne , on jej ani nerozpráva 😎

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja to znamená, že nemusím..... 😀
@betina1984 jasné,treba vyskúšať. každému niečo iné pomáha. a čo si písala o tej pani z Vrbového, tak o nej tu bola celá téma. len neviem, či sa teraz do nej prispieva, dávno som si ju nevšimla.

tanyja
autor
21. sep 2010

@zuzana0612 takže sme spolok "antigrízik" , kto sa k nám ešte pridá? malý mi robí spoločnosť - ja utieram prach a on robí neporiadok - trhá vreckovky pri stolíku v obývačke a stále niečo rozpráva 😀 😀

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja aspoň sa nenudíš... 😀 . ja som práve objednala drahého na masáž. už druhý týždeň ho bolí chrbát, bol aj u doktora, ale moc mu lieky nepomáhajú. tak som ho objednala na masáž, to mu snáď pomôže.

tanyja
autor
21. sep 2010

drobec bol nejaký protivný, tak som ho vopchala do postieľky, ale debatí si, myslím, že ešte nebude spať, už ho dávam iba raz spať, ak nezaspí, tak sa
poobliekame a pôjdeme von, je krásne
a bolo by mi aj prať,ale kopú ešte chodníky, je strašný prach a doma sa mi to nechce sušiť, dosť sa naobchádzam v zime sušiak, nie už teraz
a že možno dnes alebo zajtra by mi mal prísť objednaný topík z anglicka, som naň vééééééľmi zvedavá, či mi to bude dobré 😎
@zuzana0612 ak je seknutý,, tak by práve nemal na masáž, aby mu masér niečo ešte viac nezablokoval, no ale masér by to mal vedieť
a nepracuješ? alebo si v práci? ako ste pokročili s domčekom? už ste niečo robili?

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja tá masérka je dobrá, tak ona bude vedieť čo robiť.
pracujem, pracujem. ale nejako sa mi moc nechce. som nejaká na nič. stále chodím na wc a ráno mi bola zima, aj keď som mala bundu. dúfam, že nebudem chorá

tanyja
autor
21. sep 2010

@zuzana0612 no neviem neviem, možno si chytila jesennú chrípku, toto počasie je také klamlivé - slniečko krásne svieti, ale keď vyjdeš von, tak je chladno, ako včera - ja som sa vybrala von len v tielku a tenkej mikine a veru som sa išla domov prezliecť, lebo mi bolo chladno
Radimko zaspal a keby si videla v akej polohe - v sede !! ako keby debatil do posledného a potom odkvecol 😀 , tak som ho zložila a zakryla, balkón mám zatvorený kvôli prachu, tak sú okná pootvorené tak nech mu neťahá
ja som už preložila 2 ponuky a normálne mi to myslelo 😀 ani slovník som nepotrebovala a dokonca som neprepisovala všetky tie čísla, ale som ich jednoducho prekopírovala, no neviem čím to je , že som taká geniálna 😀 😀 😀 😀

tanyja
autor
21. sep 2010

@zuzana0612 a ked sme boli v tatrách, tak sme išli aj na masáž, ale mne to pripadalo len ako hladkanie a nie masírovanie, jedna známa masíruje a keď som išla od nej, tak som veru cítila, že ma masírovala, povolila mi môj zatuhnutý krk, teraz ho nemám taký, keď nie som celý deň pri pc, iba večer 😵 😵

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja tá pani je dobrá masérka. chodili sme k nej obaja, keď som začala precovať tu vo firme. inak ju poznám z predchádzajúceho zamestnania, robila som jej tam účto. teda vlastne firme jej manžela a ona mi nosila doklady. ona robí všelijaké masáže. aj ja sa k nej asi vyberiem, len neviem kedy.... 😀 .

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja no asi to tak bude, že si rozprával od poslednej chvíle a potom proste zaspal. a čo... nech si pospí.... 😀

tanyja
autor
21. sep 2010

@zuzana0612 presne tak, nech si pospí, ja som si už dala polievku, celkom dobre mi padla - jem veľmi málo polievok a to je škoda, ale dám aj chrústikovi, a som zvedavá, či pôjde ešte raz spať, alebo už nie 😎
poslala som ti IP

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja už som odpísala na IP
ja mám strašne rada polieky. asi všetky. teda okrem polievky s pečeňovými knedličkami. tie nemusím, lebo ja celkom nemám rada pečienku ani iné podobné vnútornosti.

tanyja
autor
21. sep 2010

@zuzana0612 ideme k mame, zatiaľ pa pa a pečeňové ja ľúbim 😀
mám plnenú papriku a drobec prsia na hruške s ryžou, je to božské 😝 😝

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja joj, no tak tie prsia s ryžou by som si dala....

betina1984
21. sep 2010

@tanyja, moja zase vie všetko, krásne rozpráva, skoro behala - v 10. mesiacoch išla sama, skoro mala zuby, len to pýtanie.

tanyja
autor
21. sep 2010

@betina1984 naše detičky sú aj tak úžasné, napriek tomu, čo niečo vedia viac alebo menej 😵 😵
@zuzana0612 veľa nespapal, asi nebol ešte od rána hladný, urobila som vajíčkovú nátierku
už sme doma, dala som ho do postieľky, zdalo sa mi, že už má vybité baterky , ale zatiaľ ešte nespí a to si šudral oči , no som zvedavá, zajtra musím pre auto a dostať na poštu starý kočík, zbavila som sa ho, len keby nebol tažký, odniesla by som ho na poštu, takto musím ísť pre auto a tie naše hodiny pre verejnosť - obedná prestávka 11.30 - 13.30 🙄

ypsinkova
21. sep 2010

čaute kočky,dnes sa prihlásim a čo nevidím,koľko ste toho napísali 😀 idem to rýchlo prečítať,pokiaľ mám čas 😀
vidím,že tu spomínate masáže,ktoré veľmi milujem ... máme známeho maséra,ku ktorému chodievame aspoň raz do miesta,lebo to telo jednoducho potrebuje a pýto si to 😝

ja zasa môžem pečienku,mne to celkom chutí,si vždy s cestovinou spravíme alebo aj do slepačej polievky dávame pečeňové knedličky a vždy si oblížeme všetkých 10 prstov 😀

@tanyja ako si spomínala tie prsia a ryžu,som normálne na to dostala chuť a keď prídem domov,uvarím 😵
k tým pomázankám,môj manžel robí vybornú rybaciu a mrkvovú...ja moc pomazánky neviem robiť,ja len konzumujem ... a moja maminka vie vábornu cesnákovú,mňam ... tú šošovicovú nepoznám,mohla by si mi poslať recept ? ďakujem 😉

tanyja
autor
21. sep 2010

@ypsinkova šošovicová je veľmi jednoduchá - uvaríš troška šošovice (nie veľa, lebo napuchne), rozmixuješ, pridáš masielko , dochutíš soľou, vegetou a korením, to je všetko, mňam - chutí ako mäsová nátierka
a tá mrkvová sa ako robí? poprosím recept, rybaciu mám rada a to tajomstvo chuti je štipka citrónu 😀

ypsinkova
21. sep 2010

@tanyja hej,to je skutočne jednoduché,tak poviem drahému,nech nám aj takú spraví 😉 ... no jasné,keď budem doma,spýtam sa ho na recept,lebo ja to nerobiem,tak neviem 🙂

zuzana0612
21. sep 2010

ahojte,
ja už z domu... teda som doma už dve hodiny. ale krájali sme papriku a rajčiny na lečo. teraz sme skončili.
my sme robievali z mrkvy pomazánku a dával sa tam tvaroh. ale už presne neviem, čo ďalej tam išlo. ale bola fakt dobrá. ja mám najradšej tuniakovú pomazánku. dám tam maslo a syr lunex alebo nejaký, trochu horčice a hotovo. mňamka. a cesnakovú lúbim tiež. to robíme tak, že sa nastrúha tehla najemno do toho majolka a biely jogur, trocha korenia, dva tri strúčiky cesnaku a hotovo. to je dobrota. tak na noc dobré a ešte ráno potom cítim ten cesnak.... 😀 😀 😀

tanyja
autor
21. sep 2010

@zuzana0612 takže drobec spí, ja robím pre drahého cestovinu s morcadelou - čo sa iné dá urobiť narýchlo 😀
a rozmýšľam, aká nátierka je ešte dobrá ? ja mám na ráno ešte vajíčkovú a drobcovi urobím len ako v škôlke - na masielku narajbaný kaleráb, nech sa učí a chutí mu aj paradajka , ale tie čo som kúpila, sú totálne bez chuti 😖 😖
tu u nás v škôlke robia veľmi dobré nátierky

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja aj z brokolice je dobrá. uvaríš ju, rozdrobíš, rozmixuješ, dáš lunex, maslo, strúčik cesnaku, ak chceš korenie a hotovo... 😉

tanyja
autor
21. sep 2010

@zuzana0612 dobrý nápad a vlastne podľa toho obmieňam ako mám chuť 😝
a ešte čo robievate? my sme si predtým robievali "slonie žrádlo" - salámovú nátierku s majolkou , aj tá je fajn
a lečo idete robiť do pohárov?

ypsinkova
21. sep 2010

@tanyja takže tá pomazánka : mrkvu postrúha najemno,pretlačí cesnak a zmieša dokopy .... niekedy pridáva aj tuhý syr 🙂
slonie žrádlo,to je hrozný názov 😀
@zuzana0612 ten cesnakový dych poznám veľmi dobre 😀 ... mne lečo robieva mamina do pohárikov aj uhorky nám zavarí,ona v podstate všetko zavára,keď je čo 🙂
brokolicovú som ešte nemala ... vyskúšam 😉 lebo ľúbim brokolicu 😵 a je aj veľmi zdravá 😉

zuzana0612
21. sep 2010

@tanyja ano do pohárov. čo ja viem, čo také robievame? teraz ma tak narýchlo nenapadá. ale napríklad "svokra" robieva pomazánku aj z domácej paštety. dá tam normálne maslo, alebo teda ramu, čo má a tak to rozmieša. ale ja ju nejem, lebo ja ich domácu paštetu nemusím.... 😉 a taká salámová náterka tiež dobrá. nadrobno salám nejaký dietny, a maslo, natierkové maslo a paprika....

zuzana0612
21. sep 2010

@ypsinkova mne začala mama s brokolicou, keď mi zistili tú trombofiliu a že potrebujem železo. tak že brokolica a všetko z nej. pomazanka, omáčka, polievka, s cestovinou.... 😀 no proste všetko. mne chutí brokolica. ale našťastie už tak často ju nemávam.... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre