Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
21. sep 2010

žienky moje, nejako sme sa prehodili na recepty, žeby sme už starli ??? 😀 😀
a čo tak popreberať radšej našich chlapov, alebo žeby nebolo čo ??? ten môj príde dnes domov !!! som z toho celá happy, idem sa rýchlo umyť a bude aj ordinácia , ale ešte že mám notebook a wifi- môžem s ním behať hoci aj na wc , ale tam som ešte s ním nebola - až tak závislá nie som 🤐 🤐

ypsinkova
21. sep 2010

@zuzana0612 hej,aj ja ju milujem a tiež ju všade "pcháme" 🙂 .... aj surovú ju zjem 😀 a milujem cestoviny s cestovinou,syrom a brokolicou,mňam 😀

ale dnes som sa už prejedla .... som spravila ryžu a mäsko a teraz už len fučím a brucho nafúknuté ako v piatom mesiaci 😀

ypsinkova
21. sep 2010

@tanyja 😀 😀 no neviem,či by to bola tá najlepšia voľba,ich ohovárať 😝 😀 ... mne manžel vraví,že už som závislá,ale on bol ten,čo pvoedal,že potrebujeme net 😀 .... ale dnes chudáčik prišiel nachladnutý z práce, celý ukašľaný,usoplený a vraj ho aj hrdlo bolí,tak sme varili čaj a snáď to vypotí a zajtra bude fit 🙂

tanyja
autor
21. sep 2010

@ypsinkova veď to, tí naši chlapi, chudáčikovia, keď ich soplíky trápia, treba ich pošanovať 😀 😀, zato my ženy musíme byť stále silné , veď sme predsa ženy.. 😵 😵
a kde ti pracuje drahý pán manžel? ten môj je stále dieťa - hrá sa s autami, naváža si celý deň piesok z jednej kopy na druhú 😀
mne to môj nehovorí, že som závislá, lebo nie je doma 😀 😀 a keď bude doma, tak si to všimnete, budem písať len sporadicky 😉 😉

ešte nám hlásia pekné počasie, ale že už má skončiť babie leto - bolo dosť krátke 😒

ypsinkova
21. sep 2010

@tanyja no,presne nahodil pohľad ako keby umieral,tak som ho musela poľutovať a postarať sa o neho s najväčšiou láskou 😵 😵
finančný poradca je ... ale tak v podstate všetci chlapi sú takí detisnkí,nie si sama ,čo má takého doma 😀
a kedy sa má skončiť ? 😒 ja som dnes pozerala v meste po babách a normláne už kočky tu v Ba nahodili čižmy 😀 a to ja ešte nosím balerínky ... neviem či som divná,ale na čižmy to ešte nevidím 😝

tanyja
autor
21. sep 2010

@ypsinkova no oni bežia podľa módy a nie podľa počasia 😀 , v sobotu už má byť zamračené a chladnejšie , teda 20°C
ten môj chlpáč už prišiel domov, doniesol papiere do poisťovni a ráno o 3 vstáva, brr, mňa by z postele nedostal 😀 😀
a veľmi si ho poľutovala ?? 😀 vieš, aby mu ten čajík zabral
a už keď je finančný poradca, tak aj doma poradí, alebo rovno drží kasu? u nás som ja rozhodca, ja mám kartu a účet, drahý len peniažky posiela 😀

tanyja
autor
22. sep 2010

ahojte, dnes to tu nejako mrzne, kde ste všetky? ja som konečne obehla poštu a poslala sľúbený kočík 😀
dnes mi prišiel top, ale je mi strašne veľký, neviem čo s ním, dúfam, že mi ho zoberie naspäť, ja sa v ňom utopím 😀 😀 😀

zuzana0612
22. sep 2010

@tanyja ahoj, ja som tu......v práci..... 😀
a aký top si si kúpila? niečo z toho, čo sme tu rozoberali nedávno? z akeho katalogu to je?

tanyja
autor
22. sep 2010

@zuzana0612 áno, taký top-vesta - na viac možností nosenia, no je mi to veľké, tak neviem, či mi to zoberie naspäť, mala som to ako šaty 😀 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9258150

tanyja
autor
22. sep 2010

@zuzana0612 rozmýšľam, že by som najradšej išla do obchodu, aby som to odksúšala a rozmýšľam, že zoberiem iba ženy so sebou - mamu a švagrinú a urobíme si dámsku jazdu v nedeľu poobede, alebo použijem brata ako šoféra a mama bude doma s malým, uvidím, ako sa rozhodnem, ale už teraz viem, že moja švagrinka je za každú srandu 😀 - bratova manželka, s ňou sa dobre nakupuje, len dlho, len jeden kúsok obzerá aj 5 minút 😎

zuzana0612
22. sep 2010

@tanyja no je to pekné, ale som ťa vtedy pýtala, že či to nemáš veľké veľkosti vybrané. veď to vrát a hotovo. najlepšie sa takto objednávajú veci, ktorých značku má človek odskúšanú a vieš svoju veľkosť v nej.
ja som si dnes objednala parfem. prišiel mi zlavový kupon, tak som použila. 🙂
joj, ešte pol hoďku a idem domov....

ypsinkova
22. sep 2010

čaute baby,tak dnes môj manžel zostal na PN,peretože mu ráno nebolo práve najlepšie ,tak sa za ním budem dnes pomáhať,no najskôr musím skočiť nejaké vitamíny a ovocie pokúpiť

@tanyja u nás v rodine držíme kasu obaja,lebo ja nemanipulujem s jeho peniazmi a on zasa s mojimi 🙂
ten top budeš mať určite lepšie ,ak si kúpiš niekde v obchode a vyskúšaš ako takto po nete a dúfam,že ti reklamáciu zoberie späť 😉
mne dnes volala moja kamarátka,že sa ide vydávať a pozýva na svadbu 23. oktobra,tak sa už celkom teším 😵 😵

aký ste dnes mali deň ?
@zuzana0612 aký parfém si si objednala ? 🙂

zuzana0612
22. sep 2010

@ypsinkova ten môj obľúbený, čo som už písala, že si ho objednávam, versace. jediný, čo mi zatiaľ nesmdrí a vydržím ho mať na sebe. teraz som mala kúpený taký, čo som kedysi uplne v pohode mávala a teraz mi vadí.... 😒
no tak my máme peniaze na jednom účte, ten je na mňa a kartu a disponovanie máme obaja. drahý dostáva hotovosť a k t

tanyja
autor
22. sep 2010

mali ste pravdu baby moje, top mi je veľký, ale nie je problém, môžem ho poslať späť a peniažky dostanem, už som oznámila mamine, že v nedeľu by som vyrazila na dámsku jazdu aby ma ohodnotili, lebo ten môj chlap nepovie dokopy nič - ani to, že je to škaredé, nehodí sa mi to, alebo podobne , no chlap,, ale moju super zelenú mikinu alpine pro okomentoval tý, že nie pekná farba 😵 a mne sa ľúbi
ja som dnes konečne poslala starý kočík a poobede sme boli v garáži s autom a prejsť sa, malý behal ostošesť a veru aj okamžite zaspal , môj chrústik milovaný 😵 😵

@ypsinkova a kam ideš na svadbu ? tak ty ideš skôr ako ja !! potom si budeme vymieňať zážitky

@zuzana0612 ja som si myslela, že som slon a zistila som, že slon nie som 😀 😀 😀

ypsinkova
22. sep 2010

@zuzana0612 jaj asné,myslela som si ... no musím to aj ja vyskúšať,že ako to vonia,ale ešte nebol čas,snáď cez víkend 🙂
@tanyja jaj super,babská jazda,to som ž dávno neabsolvovala,tak niečo pekné pekné vyberte 😵 ... mne zasa muž poradí,čo mi ide a čo nie ...
aj mi vyberá oblečenie,čo by sa mu na mne páčilo,takže ja mám doma celkom fajn poradcu..lebo nie vždy sa mi dá s kamoškami alebo ešte chodievam so sestrou 🙂
svadba je v Trenčíne, kamoška je bývalá spolužiačka z výšky ... sa teším už,veď oktober je tu cuby dup a už sa budem obzerať aj po oblečení 🙂

tanyja
autor
22. sep 2010

@ypsinkova vypadol mi internet, no neviem ,ako si to mohol dovoliť 😀
môj chlap je sedlák, ja keby som aj v zástere pred ním behala, tak by mu to nevadilo, ale tlačím do neho, nech povie svoj názor, lebo väčšinou sa len pozrie na mňa a mykne plecom 😠 😠
dnes som predala staré tepláčiky , čo som myslela, že ich asi už len vyhodím a ešte sa mi ozvala jedna mamička za capačky, ale zatiaľ nenapísala, či ich zoberie, tak to som zvedavá 😎

ypsinkova
22. sep 2010

@tanyja 😀 mala si abstinenciu ? 😀 😀
hm,len mykne plecom ? no pekne,to je takého chlapa aj škoda brať do obchodu...veď hádam,keď malý vyrastie,ti lepšie poradí ako jeho otec 😉
tak to je super,že sa ti podarilo predať tepláky,ja takto po nete nepredávam,aj keď oblečenia mám veľa na vyhodenie,ale radšej ponúknem kamoškám alebo rodine

tanyja
autor
22. sep 2010

@ypsinkova mala a ty by si nemala?
konečne som sa vyhrabala z pracovných povinností - prekladala som ponuky a na ráno ma čaká zabudnuté žehlenie , nejako mi to vypadlo z hlavy 🙄 , ale nie je toho veľa
niekedy by som toho môjho aj nakopala , ale je mi to prd platné ☹ ☹

ypsinkova
22. sep 2010

dnes som našla super básničku na nete 😀 :
Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

ypsinkova
22. sep 2010

@tanyja no nechcem si to priznať,ale mala by som aj ja 😀
žehlenie ? hm,no my tam toho nemáme ešte veľa a zatiaľ máme čo nosiť,tak sa do toho nejako nehrniem 😀
ale veď máš mamu a švagrinú,čo ti poradia,veď nemôže vedieť všetko ten tvoj drahý 😀

ypsinkova
22. sep 2010

idem si už ľahnúť do postieľky a pozrieť Adela show
dobrú nocku 🙂

tanyja
autor
22. sep 2010

@ypsinkova nádherná básnička, a presne túto istú som čítala na MMB, riadne básnické črevo a všetko to hovorí o tom, aký je ťažký deň mamičky na materskej a znova nám ju skrešú - už bude jedno či sme robili alebo nie pred materskou, dostaneme rodičovský už len niečo okolo 164€ - tak cigošky budú šťastné, že my normálne pracujúce nebudeme mať viac ako oni, čo nikdy nikde nerobili a štátu neprispeli ani centom , no sila !!

adela show ma neuchytila, ja idem do postele a škŕka mi v bruchu , pa pa

tanyja
autor
23. sep 2010

ahojte ženy, kde ste stratené? ja už obehla poštu, mesto, vbehla do obchodu a našla celkom peknú blúzku s kravatou, ale samozrejme mne je to malé - ako na to dávajú veľkosti? napísané XXL a v skutočnosti je to také L , no hrôza, ale hodilo by sa mi také k nohaviciam , musím pohľadať 😎

zuzana0612
23. sep 2010

@tanyja ahoj,
ja som dnes bola na školení. už som stihla aj obchody prejsť. súpila som si vestu v sam73. lebo mi ráno je zima iba v mikine a keď si dám bundu, tak mi je potom teplo. a v sam sa nakupuje dobre. tam majú číslovanie super. vesta mi bola dobrá veľkosť S 😀. ešte som si tam čierno ružovú koselu kúpila celkom mi sada, čo sa mne stáva málokedy a taký celkom dobrý materiál.

ypsinkova
23. sep 2010

čaute baby,ja ešte v práci,ale o pol už chcem vypadnúť,lebo mi to tu už lezie na nervy 😝

@tanyja číslujú si ako kedy a ako sa im zachce ... mne je niekedy aj S-ko veľké,čo sa sama čudujem,lebo si kupujem väčšinou M-ká a rifle som si kúpila 36 a raz som ich oprala a začali mi padať 😝

zuzana0612
23. sep 2010

@ypsinkova ja som si kúpila vestu veľkosť S a košelu veľkosť L. a to od jednej značky. takčo nato povedať.

ypsinkova
23. sep 2010

@zuzana0612 že si to číslujú ako sa im zapáči 😀 ale niekde som čítala,že posúvajú tie hranice,že vyrobia M-ko a napíšu tam S-ko lebo vraj ženy si radšej kúpia tričko z Kenvela,ktoré je veľkosti S ako z C&A ktorého veľkosti je M...niečo aj na tom bude pravdy 😀

tanyja
autor
23. sep 2010

@ypsinkova lebo si chceme myslieť, že sme štíhlejšie ako v skutočnosti sme 😀 😀
ja som bola celé poobede von, bola som sa prejsť s mamčou a Alim a potom sama s malým - nedá sa byť pred panelákom - všetko rozkopané a nakoniec sme išli na dopravné ihrisko a tam si drobec pobehal a trhal trávičku 😀 😀
vy máte obchody, máte kam vbehnúť,ale čo ja ☹ ☹ , ja nemám kam vbehnúť
dnes som išla do T-mobilu - také blbé schody tam majú, že som sa dnu nevedela dostať s kočíkom a potom väčší problém bol dostať sa von, ale pomohla mi jedna baba, čo tam robí, vyniesli sme von kočík - schody do trojuholníka, kto to kedy vymyslel, neviem !! a tu mám všade dostať sa s kočíkom - poliklinika, lekárne obidve, obchodný dom, pošta, všade schody a všade žiadny bezbariérový prístup ☹ ☹

tanyja
autor
23. sep 2010

@zuzana0612 prihoď fotečky nech sa pokocháme 🙂 🙂
ide nám za chvíľku ordinácia, a ešte nie som umytá

tanyja
autor
23. sep 2010

@zuzana0612 zuzi, takéto niečohttp://www.sam73.sk/ponuka/damska-bunda-wb-138 ? http://www.sam73.sk/ponuka/damska-vesta-wb-142 a sú tam aj pekné vetrovky, len zatiaľ tovar nedostupný , hneď by som si kúpila 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre