Snažilky, ako ste na tom po psychickej stránke?

tanyja
14. dec 2008

pýtam sa všetkých babeniek, ako ste na tom po psyhickej stránke?
ako zvládate a ako reagujete na akékoľvek situácie?
poraďte, pomôžte, a nielen mne

tanyja
autor
8. feb 2011

@zuzana0612 a @ypsinkova láska sa nedá kúpiť, sú síce tie "sociálne pracovníčky" ako ich môj muž volá popri cestách, ale tie nedávajú lásku, ale infekcie atď...
tak isto je to aj so štúdiom - múdry ale chudobný už študovať nebude, proste nebude mať na to a štipendiá nedostane každý, ja som chcela ešte skúsiť výšku, ale ke´d som si predstavila tú cenu, tak ma to rýchlo prešlo.... proste na to finančne nemám
asi sme sa nenarodili pod tou "šťastnou" hviezdou a viete prečo? lebo sme príliš múdre 😀

zuzana0612
8. feb 2011

@tanyja mne naši tiež nemohli platiť výšku, tak som robila dialkovo a chodila do roboty... bola to makačka, mala som náročnú prácu.

ypsinkova
8. feb 2011

@zuzana0612 no,vidíš..ľudia menia dobu a tí novodobí asi chcú,aby sme sa kastovali ,ako kedysi
o politike sa nebavím ... lebo slušný človek do politiky nejde,tam nie je o čom

ypsinkova
8. feb 2011

tak mne zasa rodičia pomáhali,ako sa len dalo ... ale ja keď som študovala,som tiež chodila do práce,nechcela som byť závislá od rodičov,snažila som sa byť samostatný jedinec

tanyja
autor
8. feb 2011

@ypsinkova @zuzana0612 tiež som chodila do práce a študovala, ale len nadstavbu na hotelke, takže víkendy boli rušné ..

tanyja
autor
10. feb 2011

@ypsinkova ahoj, ešte ťa nechytajú chúťky zdrhnúť z práce, keď už je von tak krásne? 😀
my sme dnes boli u kamošky, nech sa naši chalani pohrajú, a ani sa nebili ako naposledy u nás doma 😀 , len si tyčinky brali a potom sme sa boli ešte prejsť, takže doobedu ubehlo ako voda 😉
teraz ideme ešte na nákup a večer je tu ...

zuzana0612
10. feb 2011

@tanyja ja som dnes bola na školení, ale o jednej som bola už doma. zajtra idem zase. ale to prídem neskôr, lebo si idem dať urobiť potom nechty a vyskúšať nejaké šaty do požičovne, za dva týždne pôjdem na ples a ešte nemám vybraté. teraz robím druhé daňové a keď budem mať ostatné tvoje doklady, tak spravím budúci týždeň tvoje. teda tvojho manžela

sofokleska
10. feb 2011

ahojte,no vy ste sem už aku temu nahodili...... 🙂 ja akurat vypisujem prihlašku na VŠ.aspoň mi budu chodiť myšlienky niekde inde...teda aspoň dufam....

zuzana0612
10. feb 2011

@sofokleska ahoj, ty si tu už dlho nebola. ako sa máš? na akú VŠ chceš ísť?

tanyja
autor
10. feb 2011

@zuzana0612 zajtra idem do práce poslať ti zvyšné doklady , tak ty len plesáš, tancuješ, svadbuješ.. a tvoja svadba bude kedy?? ešte ste nemali s drahým takú tému?

@sofokleska ahoj, že ťa aj vidno, ako sa máš? čo nového a kam sa chystáš na výšku?

zuzana0612
10. feb 2011

@tanyja jasné, bavili sme sa o tom, ale nemáme to určené presne termínom, ale udalosťami.... 😉 .

tanyja
autor
10. feb 2011

@zuzana0612 takže to znie pekne, prajem vám to, predsa len by ste toľké spoločné roky nezahodili, už len dať do poriadku domček a bude to 😉

zuzana0612
11. feb 2011

@tanyja ahoj, ako sa dnes máte? ja som bola zase na školení. potom som si išla dať spraviť nechty a do požičovne som zašla pozrieť šaty. tak som si hneď jedny aj vybrala a zajednala. také jednoduché čierno biele hladké

sofokleska
11. feb 2011

ahojte mam sa postarom.....dlho som rozmyslala čo robiť či IVF bo VŠ.nakoniec som sa rozhodla rezignovať....Chcem isť na socialnu pracu sv.alžbety.detoš pracovisko v mieste mojho bydliska čo by mi velmi vyhovovalo.snad to vijde...
zuzi ake nechty si si dala robiť gelove?jedna moja znama robi krasne nechty len tak ako hobby,cenovo velmi dobre oproti salonom.ja som ich mala 2 msiace a to som si ich davala hlavne kvoli tomu aby mi narastli moje,narasť sice narastli ale boli ako papier....hmm teda ešte su ☹juj dufam že som ťa nenaplašila,to by som nerada 😉

tanyja
autor
11. feb 2011

@zuzana0612 potom sa znova odfoť a prilož foto, nech sa môžeme pozrieť, my kamošky 😉 a čierno.bielou klasikou nič nepokazíš!!
ja som ti dnes poslala do práce posledné doklady, tak už ich máš všetky, v pondelok to okukni a daj mi avízo, že to je v poriadku, malo by to byť: 4x potvrdenie z práce drahý, 1x zo životnej poistky, 2x sociálka materská, 1x úrad práce rodičovský a to je už asi všetko, brr , až sa mi mozog zapotil, tak som rozmýšľala čo som posielala 😀

@sofokleska určite si dobre urobila tou školou, držím palce, aby ti to vyšlo, aspoň prídeš na iné myšlienky, aj kamoška začala chodiť na výšku a o pár mesiacov zistila, že je tehotná a dnes už má doma malú katku 😵 😵
takže čo vieš, možno budete čoskoro študovať dvaja 😵 😵

ypsinkova
11. feb 2011

čaute čaute
fíha,vy ste toho popísali 🙂
@sofokleska sofokleska teba nepoznám,ale aspoň ťa pozdravím 😵 snáď si si vybrala takú VŠ,ktorá ťa bude aj baviť,naplnať a budeš sa uberať tým správnym smerom 😉 veľa šťastia

zujka2
11. feb 2011

ahojte dievčatá, dnes mám pocit, že všetko je nanič a rezignujem na všetko. ale ako vás čítam, tak začínam naberať trochu na odvahe.

zuzana0612
12. feb 2011

@tanyja jasné, odfotíme sa. doklady v pondelok pozriem a dám ti vedieť, či niečo chýba. ak tam bude preplatok, tak bude treba ešte číslo účtu, kam to pošlú. ale to ti ešte dám vedieť v pondelok.potom by som ti to cez týždeň aj urobila. ale na preplatok si budete musieť počkať, nepošlú vám to hneď.oni majú čas aj v máji.... 😠 .
@zujka2 ahoj, čo ťa trápi? napíš niečo o sebe.

zujka2
12. feb 2011

@zuzana0612 ahoj zuzka. som nejaká demotivovaná. každý deň je v mojom okolí niekto tehotný, čomu sa naozaj veľmi teším ale čoraz viac si uvedomujem svoju bezmocnosť. tak som akosi rezignovala a som si dala pauzu od liekov, snaženia. dnes som musela ísť s manželom na pohotovosť, chytili ho veľké horúčky, tak som celá unavená a precitlivelá. asi sa potrebujem zase odraziť zo dna hore.

zuzana0612
12. feb 2011

@zujka2 no tak to je ťažké, to poznám také stavy dobre. všeobecne nemôžem povedať, že by mi na tie stavy niečo pomáhalo. väčšinou som iba čakala, kedy sa stratia.

zujka2
12. feb 2011

@zuzana0612 tak aj ja idem čakať a niečim si to čakanie vyplním. odkiaľ si a si naozaj zuzana? 🙂

tanyja
autor
12. feb 2011

@zuzana0612 ahoj, to poznám - úrady majú čas, keď majú poslať nejaké peniažky, ale pokiaľ im treba poslať, tak to okamžite !!! čo ste dnes porábali, tu bolo krásne, len ten vietor, už ráno o 9hod sme sa s malým prechádzali po sídlisku, kým sme nešli ku starkej

@zujka2 aj ty si zuzka ? moja, také stavy aj ja poznám, nateraz ma to už prešlo čo sa týka detí, kedže sme sa nakoniec bába dočkali, ale zase mám niekedy také stavy z práce... neviem si nájsť normálnu prácu 😖

zuzana0612
12. feb 2011

@zujka2 som zo západného slovenska. a som naozaj zuzana.... 😀 . najlepšie je nájsť si nejakú činnosť, prácu alebo niečo také, čo ti čas bude zaberať, aby si nemala čas myslieť nato, čo ťa trápi.

@tanyja u nás bolo dnes tiež pekne, ale chladno, vietor fúkal už od rána. ja som dnes robila trochu poriadok a účto robím ešte aj teraz. a čakám na drahého, kedy si porobí prácu svoju, aby sme mohli ísť k našim, tak snáď za pol hoďku za hoďku pôjdeme.

zujka2
12. feb 2011

@tanyja ahojky, áno som zuzana a ty táňa? 🙂 tipujem. no je to asi v živote tak, že človek nemôže mať všetko. vždy je najaká oblasť, ktorá pokulháva. no ja mám celkom dobrú prácu, dokonca ma baví. tiež som na ňu dlhšie čakala a umárala sa v tej predchádzajúcej. verím, že niečo sa nájde aj pre teba. pri čakaní na bábätko si asi trpezlivosť precvičila. držím ti palce. neviem z ktorej časti slovenska si, predsa nie všade to je jednoduché.

zujka2
12. feb 2011

@zuzana0612 tak zuzi, pravdu máš. tak možno konečne dorobím mužikovi čiapku a kamoške tašku 🙂 mala som taký pekný zoznam vecí a postupne som ich škrtala. odkedy ho nemôžem nájsť akosi nič nerobím, iba mi prúdia hlavou rôzne čudesné myšlienky 🙂

tanyja
autor
12. feb 2011

@zujka2 tak by si mala robiť veľké jarné upratovanie a určite ten zoznam nájdeš, ja si nepíšem nič, len si pomyslím, čo mi treba urobiť a aj tak sa zariadim podľa toho, aký je čas - teda počasie a podľa toho robím, napríklad kým sa mi varí obed, tak si poriadim a potom spokojne môžeme ísť s drobcom von ...
som z juhu stredného slovenska, tu už lastovičky lietajú hore bruchom, kedže tu nie je vybudovaná normálna infraštruktúra, tak sem investori veľmi nechodia a škoda... ináč je tu krásne, táňa nie som ja ,ale moja mamina, tak som sa ňou inšpirovala 😉 , 23.2 mám meniny
si dobrá keď vieš šiť, ja síce kurz mám, ale šiť neviem a robila som takmer 7 rokov v textilnej firme... asistentku riaditeľky 😵

zujka2
12. feb 2011

@tanyja takže ahoj romana 🙂. kamarátke z čiech hovorím romča. ja si zoznam robím dosť často, lebo inak polku vecí zabudnem. hlavne čo sa týka domácich povinností. 🙂 v poslednej dobe sa mi ale nič, vôbec nič nechce. som straaaašne lenivá... :(

zujka2
12. feb 2011

@tanyja tak teraz by si mohla robiť nejakú riaditeľku 🙂 ale vážne, je to v dnešnej dobe ozaj ťažké s tou prácou. niekedy mám strach z toho čo bude...

tanyja
autor
12. feb 2011

@zujka2 díky, aj mne doma zavše hovoria romča, ale tu som samozrejme tanyja 😉 😉
tá únava je už možno jarná únava ak si viac citlivá na zmeny počasia
čo sa týka domácich prác, tak to mi je jasné čo treba a čo nie - stále niečo doma robím, proste poriadim a za polhodinku je znova neporiadok - stačí že malý prebehne s niečím v rúčke cez byt ...

tanyja
autor
12. feb 2011

@zujka2 ale pokiaľ máš prácu a máte isté postavenie, tak by si si nemusela robiť starosti, alebo predsa? ...
žeby som sa vrhla na kariéru riaditeľky? no jedine asi len takej s metlou v ruke 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre